Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2015-10-02 09:07:11

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Malam napisał:

eax odpowiem ci tylko tyle...jeżeli jestem dla ciebie burakiem i frajerem to spotkajmy się i powiedz mi to w twarz!!!! Każdy jest cwany zza klawiatury.
Przy okazji też tak łaziłem i między innymi dlatego nie mam zamiaru tego więcej robić!

nie bede sie kryl za klawiatura. jezeli przyznajesz, ze swiadomie blokujesz innych to moge Ci to powiedziec w twarz, nie widze problemu. napisz na priv.

a wyrozumialosc mam, dlatego jeszcze nie dzwonilem po sm. afaik mase razy juz u nas interweniowali wiec nie wydaje mi sie zeby byl z tym problem.

Offline

 

#47 2015-10-02 09:38:23

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

dziś znów jeden gość znaczy dostawczy anglik blokował wjazd stojąc przed bramą pod budynkiem "B"

@eax SM może jedynie interweniować w sprawie braku identyfikatora a z tego co sami twierdzą nie w razie naszym zdaniem złego parkowania. Chyba, że coś się zmieniło ostatnimi czasy? Jedyne co możesz takie auto upierdliwego kierowcy odholować na własny koszt a następnie dochodzić zwrotu kosztów od właściciela pojazdu.

Offline

 

#48 2015-10-02 11:54:15

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

miechu napisał:

dziś znów jeden gość znaczy dostawczy anglik blokował wjazd stojąc przed bramą pod budynkiem "B"

@eax SM może jedynie interweniować w sprawie braku identyfikatora a z tego co sami twierdzą nie w razie naszym zdaniem złego parkowania. Chyba, że coś się zmieniło ostatnimi czasy? Jedyne co możesz takie auto upierdliwego kierowcy odholować na własny koszt a następnie dochodzić zwrotu kosztów od właściciela pojazdu.

Niestety racja. Tak jak ktoś napisał powyżej być może przy strefie parkowania byłaby szansa aby sprawę rozwiązać. Teraz SM sprawdza czy ktoś ma identyfikator czy nie. Nie obchodzi ich gdzie stoi chyba, że jest to część drogi dojazdowej do garaży za znakiem zakazu zatrzymywania się.
Na chwilę obecną możemy wstawiać informację za wycieraczkę chociaż w przypadku niektórych niewiele to daje.

Offline

 

#49 2015-10-02 12:05:59

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

krzysztof napisał:

Nie obchodzi ich gdzie stoi chyba, że jest to część drogi dojazdowej do garaży za znakiem zakazu zatrzymywania się.

Czyli te auta stojące prawie w bramie garażowej w sumie za znakami powinni odpowiednio "oznakować" mandatami ...?

Offline

 

#50 2015-10-02 13:53:48

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Ludzie gdzie ja napisałem że tak staję albo że ich bronie??????????????????????????????? Czytanie ze zrozumieniem...

Wręcz przeciwnie napisałem że odkąd tu mieszkam - 5 lat NIGDY wam nie zastawiłem bramy i sam jestem mega wkurzony jak ludzie stają jak popadnie bo to też problem dla tych co stają na zewnątrz! Mi się raz zdarzyło jak stanąłem przy furtce że ktoś tak dojechał że ani po trawie ani do tyłu Mało tego niektórzy robią sobie tu tor wyścigowy i wchodzą w zakręt z taką prędkością że masakra i już kilku opieprzyłem bo byłem z dzieckiem na drodze a ci Tokyo drif...co jak nasze maluchy trochę podrosną i będą same obok bloku?

Dołączyłem do wątku bo też chce żeby w końcu wszyscy normalnie parkowali i ja rozumiem tych, którzy mają problem z wyjazdem.

Co do wyrozumiałości wobec osób nie mających miejsc parkingowych chodziło mi o to że jak przegłosujecie moim zdaniem idiotyczny plan płatnego parkingu to tacy jak ja czyli starający się stawać normalnie dostaną po kieszeni a ci, którzy mają tryb olewaj system i tak zrobią co chcą!!!!!!!! I tak jak napisałem co wtedy z osobami, które nas odwiedzają?

Z tą SM nie wiedziałem że nie mogą dać mandatu. To po co nam były znaki skoro i tak nie trzeba ich przestrzegać? A jak by stworzyć nasz wewnętrzny regulamin, który daje im takie prawo pod te znaki i to przegłosować??? Albo skoro SM patrzy tylko na identyfikatory to niech REDUTA zarządzi że np. 2 upomnienia udokumentowane zdjęciem źle zaparkowanego auta i za 3 zabiera identyfikator i wtedy SM mu walnie mandat lub coś w ten deseń?

eax nie czepiam się twoich nerwów na źle parkujących i innego zdania tylko tego że nikomu nie pozwolę się nazywać frajerem i burakiem!!! Jak dalej podtrzymujesz swoje słowa to tak jak napisałeś priv i można gotować kisiel

Ostatnio edytowany przez Malam (2015-10-02 13:57:40)

Offline

 

#51 2015-10-09 09:06:18

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

W dniu dzisiejszym znów ktoś w sposób niezmiernie "rozsądny" pozostawił swój pojazd okazując w ten sposób "wysoki iloraz inteligencji", "nieskazitelną kulturę osobistą" oraz "poszanowanie" dla sąsiadów posiadających miejsca postojowe w środkowym garażu podziemnym.

http://s9.postimg.org/62p9bgg4r/garaz1.jpg http://s9.postimg.org/go94ngmgb/garaz2.jpg

Proponuję aby w regulaminie wspólnoty były zawarte kary za "złe parkowanie" np pozbawienie identyfikatorów mieszkaniec/gość na okres xxx w zależności od rodzaju i powtarzalności wykroczenia.

Pozdrawiam
i gratuluję właścicielowi niebieskiego bolidu pomysłowości, ignorancji, głupoty i wyrozumiałości wobec innych Członków Wspólnoty

Ostatnio edytowany przez krasus (2015-10-09 09:10:30)

Offline

 

#52 2015-10-09 09:58:20

Marta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 25
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Może należałoby zapakować ten niebieski dyliżans na pakę białego dostawczego, stojącego dziś pięknie między garażami i wynieść poza osiedle?
Trzeba na zebraniu przedyskutować kwestię postawienia odpowiednich znaków drogowych i tym samym umożliwienia skutecznych interwencji SM. Pomysł z karami ze strony Wspólnoty również doskonały!
A właściciel niebieskiego dyliżansu otrzymał już co najmniej 2 oficjalne upomnienia od Reduty, bezskuteczne jak widać.

Ostatnio edytowany przez Marta (2015-10-09 09:59:14)

Offline

 

#53 2015-10-09 10:32:10

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu


  • Teoretycznie nie ma miejsc postojowych na wjazdach do garaży ale czy takie małe niebieskie autko aż tak utrudnia wyjazd z garażu?

  • Kary za złe parkowanie - kto będzie je egzekwował? jak? i kto się będzie nimi przejmował?

  • Biała laweta/dostawczak dzisiaj akurat stała poprawnie na miejscu wyznaczonym do parkowania miedzy garażami inna sprawa czy nasze osiedle to miejsce na parkowanie lawet i dostawczakow:/
    Poprzednie noce biała laweta spędzała w garażu pod blokiem B blokujac przy okazji dostęp do 5 piwnic:

    http://s15.postimg.org/bqdn2vajb/pozdro.jpg




Offline

 

#54 2015-10-09 11:31:43

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

no jeśli ktoś posiada lawetę/busa/dostawczaka i jest członkiem wspólnoty to w czym problem poza oczywiście wybitną głupotą i arogancją niektórych ich posiadaczy? Może wprowadzić adnotację w regulaminie, iż nie może na teren wspólnoty na czas powyżej 1h wjeżdżać pojazd przekraczający określone gabaryty (podać wymiary)

Małe niebieskie, czy duże białe co za różnica? albo jesteśmy normalni i zachowujemy się jak ludzie i szanujemy się nawzajem albo jesteśmy bandą gburów i debili mających wszystko i wszystkich w dupie.
Dlaczego pojazd tak pozostawiony przeszkadza? ano z prozaicznego powodu, w momencie gdy między garażami stoi coś dużego albo dwa mniejsze (kombinacja dowolne) a od strony śmietnika jak na fotce stoi jakiś matoł to ktoś wyjeżdżający z garażu szczególnie np. większym autem, albo mało wprawny musi to robić na kilka razy (taki przypadek udokumentowany fotograficznie trafił do reduty bodajże jeszcze w zeszłym roku). Ale wiadomo liczy się czubek własnego nosa i stanę jak mi się podoba a reszta cóż mam ich w d...

Kto ma egzekwować? Zarząd/Zarządca. Taki właściciel niebieskiego bolida ma zrobioną fotkę - wysyła się ją Zarządcy - ten anuluje identyfikator na okres np. miesiąca. Gdy to auto pojawia się na osiedlu nawet z obcym identyfikatorem jest traktowane jak obce i dostaje mandat od SM za naruszenie zakazu ruchu.

Inna forma karania: Parkujesz jak idiota (bez znaczenia czy są czy nie miejsca) ktoś to udokumentował jako kara administracyjna zostaje naliczony w kolejnym miesiącu czynsz + 100%.

Swoją drogą uregulujmy regulamin tak aby identyfikator musiał być umieszczony w sposób umożliwiający odczytanie jego nr w przeciwnym razie powinien być traktowany przez SM jak nieważny a na jego właściciela nałożony mandat.

Offline

 

#55 2015-10-09 12:03:39

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

miechu napisał:

Kto ma egzekwować? Zarząd/Zarządca. Taki właściciel niebieskiego bolida ma zrobioną fotkę - wysyła się ją Zarządcy - ten anuluje identyfikator na okres np. miesiąca. Gdy to auto pojawia się na osiedlu nawet z obcym identyfikatorem jest traktowane jak obce i dostaje mandat od SM za naruszenie zakazu ruchu.
Inna forma karania: Parkujesz jak idiota (bez znaczenia czy są czy nie miejsca) ktoś to udokumentował jako kara administracyjna zostaje naliczony w kolejnym miesiącu czynsz + 100%.

Powodzenia w wyegzekwowaniu tego:) Już widzę jak SM bawi się w sprawdzanie jakie auto jest na naszej czarnej liście:P

Ogólnie sytuacja jest patowa. Narazie parkuje ten kto pierwszy przyjedzie, a jak nie ma miejsc to niestety wypad na dołki. Sam jak nie mam gdzie zaparkować to tam staje i spacerem idę do domu. Jeśli kiedyś spełnia się obietnice i powstanie tam droga to i tamte miejsca z pewnością znikną i sytuacja będzie jeszcze gorsza.

Offline

 

#56 2015-10-09 13:12:59

Marta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 25
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Biały dostawczy stał dziś w wyznaczonym miejscu, ale z żadnej strony się na nim nie mieścił, choć oczywiście nie dorównuje to parkowaniu w garażu pod blokiem B jak w ostatnich dniach. A nieposiadanie identyfikatora (odebranego przez Wspólnotę) umożliwi SM wystawienie mandatu lub odholowanie auta, może niektórych nauczy kultury.

Offline

 

#57 2015-10-09 13:18:17

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Ale jak niby wspólnota odbierze ten identyfikator? Fizycznie jak?

Offline

 

#58 2015-10-09 22:29:50

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

a nie prościej by było aby te zadufane w sobie, egoistyczne głąby zaczęły wreszcie myśleć to nie boli i się czasem przydaje? Problemu zabrać/odholować/ukarać/zrobić na złość by po prostu wtedy nie było?

To może inaczej. Każdy identyfikator miał by miejsce na 12 pieczątek. Każde udokumentowane  bezmyślne pozostawienie pojazdu skutkowało by brakiem przedłużenia ważności identyfikatora na kolejny miesiąc/miesiące (jedno przewinienie - jeden miesiąc kary). Identyfikator należało by umieszczać w sposób umożliwiający odczytanie jego nr jak również pieczątek, zasłonięcie tych danych było by jednoznaczne z jego brakiem co skutkowało by ukaraniem przez SM. Wiąże się to z wydaniem nowych identyfikatorów oraz comiesięcznych krucjat po pieczątkę (takową by miał Zarządca - Reduta, jako że mamy zarząd i "trójkę" osiedlową niestety nie mogli by posiadać takowej ze względów oczywistych). Od proste i skuteczne a zarazem bolesne dla osiedlowych geniuszy.

Z autami dostawczymi/busami/vanami jest tak, że każdy może je posiadać problem tkwi jedynie w sposobie ich parkowania. Taka wystająca poza obrys miejsca laweta i tak jest mniej uciążliwa niż dwie osobówki tam zaparkowane, albo taki niebieski bolid na podjeździe.

Jak widać niestety niektórym sprawia przyjemność i daje satysfakcję bycie uciążliwym, chamskim czy bezmyślnym.

Offline

 

#59 2015-10-09 22:45:28

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Jeśli dostałem dwa upomnienia od Reduty to dziękuję za informację. Dziś był pierwszy. Panie Krasus z tego co mi wiadomo to jest to droga wewnętrzna i nie łamie znaków zakazów. Białe paseczki Reduta sobie mogła namalować a przy tym znaku one nie obowiązują jak już jesteśmy tacy szczegółowi. Postawcie odpowiedni znak i będzie super. Krakus jak to powiedziałeś w przypadku mojej osoby, ze mam mały iloraz inteligencji i kulturę osobista to jakim trzeba być płytkim człowiekiem żeby zemścić się na lusterku i je prawie złamać(odginają w stronę maski na maksa). Mieszkam tutaj od początku tutaj jako student i takiego burdelu z parkowaniem nie było nigdy.  Nie sądziłem, że małe autko aż tak utrudnia wyjazd. Nie każdego studenta stać na miejsce parkingowe w garażu a miejsce na dworze powinienem mieć jedno zagwarantowane. Pozdrawiam właściciel niebieskiego bolidu.

ps. Panie Krasus skoro Pan jest takim rozsądnym człowiekiem o wysokim ilorazie inteligencji, nieskazitelnej kulturze osobistej i poszanowaniu dla sąsiadów nie posiadających miejsc parkingowych w garażu, proszę o podpowiedź gdzie mógłbym zaparkować swój niebieski dyliżans gdzie wszystkie miejsca są zajęte. Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-09 23:59:39)

Offline

 

#60 2015-10-10 00:03:22

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Meetrod napisał:

Jeśli dostałem dwa upomnienia od Reduty to dziękuję za informację. Dziś był pierwszy. Jeśli Krakus chcesz porozmawiać na temat znaków to na naszym osiedlu. Białe paseczki Reduta sobie mogła namalować a przy tym znaku one nie obowiązują jak już jesteśmy tacy szczegółowi. Postawcie odpowiedni znak i będzie super.

Jak byś czytał i tu mieszkał od dawna to byś wiedział, że owe białe paski Reduta namalowała na zlecenie Wspólnoty i nie dość że za naszą akceptacja to na nasz wniosek w sposób przez nas ustalony.

Meetrod napisał:

Krakus jak to powiedziałeś w przypadku mojej osoby, ze mam mały iloraz inteligencji i kulturę osobista to jakim trzeba być płytkim człowiekiem żeby zemścić się na lusterku i je prawie złamać(odginają w stronę maski na maksa). Mieszkam tutaj od początku tutaj jako student i takiego burdelu z parkowaniem nie było nigdy.  Nie sądziłem, że małe autko aż tak utrudnia wyjazd.

Wyjazd utrudnia nie małe autko tylko sposób jego pozostawienia przez właściciela. Wyobraź sobie, że burdel będzie coraz większy bo aut będzie przybywać a parking się co najwyżej skurczy. Jak byś śledził forum lub podszedł do zarządcy to byś wiedział, że tam na dole wzdłuż garaży przebiega droga pożarowa a takowej zastawiać nie wolno.

Meetrod napisał:

Nie każdego studenta stać na miejsce parkingowe w garażu a miejsce na dworze powinienem mieć jedno zagwarantowane. Pozdrawiam właściciel niebieskiego bolidu.

Nigdzie nie ma gwarantowanych miejsc no chyba, że się je zakupi lub dostanie "gratis", widziały gały co brały i liczyć umiały. Widziałeś ile jest miejsc postojowych, ile jest mieszkań a dodatkowo przewidzieć możesz że przynajmniej kilka % mieszkańców będzie miała więcej niż jeden pojazd.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gopv.pl/fotowoltaika-kielce.html przegrywanie kaset vhs warszawa