Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#61 2015-10-10 00:22:53

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Gdzie jest napisane, że to jest droga pożarowa? Mam być wróżką i to wiedzieć? Śledzić forum też nie muszę nie mam takiego obowiązku. Lepiej spójrz na te samochody co stoją na kopercie obok hydrantu . One stoją dobrze i nikomu nie przeszkadzają? Naucz się trochę kultury miechu a nie piszesz "widziały gały co brały i liczyć umiały". Kultura osobista na wysokim poziomie i swoją odpowiedz skierowałem do Pana Krasusa nie do Ciebie.

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-10 00:30:50)

Offline

 

#62 2015-10-10 00:29:51

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

nie kultura tylko fakty, niestety smutne ale prawdziwe, też tu mieszkam i też widzę co się dzieje, ale liczyłem się z tym, że miejsc postojowych łącznie z tymi w garażu było na styk z mieszkaniami. Niestety przeliczyłem się co do niektórych z moich sąsiadów i ich podejścia do reszty. Ty chcesz mieć miejsce gwarantowane czemu więc nie zakupisz\wynajmiesz?

Ta kwestia również była poruszana gdzieś tu na forum. Ja jestem za rozwiązaniem: wprowadzić znak "strefa zamieszkania" z różnych względów a nie tylko kultury parkowania.

Offline

 

#63 2015-10-10 00:43:06

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Jak czytasz to czytaj całe posty. Jestem studentem i nie stać mnie. Nie jestem jedynym, dotyczy to wielu osób jak widać to po ilości samochodów na dworze. Prawidłowe oznakowanie osiedla+ kulturalne parkowanie przez kierowców zapobiegnie takim sytuacjom. Parkuje tym małym bolidem tylko wtedy kiedy jestem do tego zmuszony.

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-10 00:44:20)

Offline

 

#64 2015-10-10 00:54:38

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Czyli jak nie ma miejsca wyznaczonego wolnego to mogę auto postawić gdzie i jak mi się podoba? super podejście bardzo kulturalne, a skoro Cię nie stać to nie oczekuj gwarantowanego miejsca postojowego a o takowym pisałeś kilka postów wcześniej, bo nikt takiego nikomu za darmo nie daje. Nawet u soboli mimo iż pisało ładnie gratis w cenie mieszkania i cena przez niego podawana się zagradzała to w akcie notarialnym ten gratis miał wartość kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy w zależności od okresu zakupu nieruchomości.

Czyli jak nie będzie miejsca w rowerowni to mogę sobie rower zaparkować komuś przed drzwiami do mieszkania przypinając go do barierki mówiąc że zmusili mnie do tego inni członkowie wspólnoty gdyż zajęli wszystkie wolne miejsca w schowku pod schodami?

Wyobraź sobie, że są osoby, które jak je sytuacja do tego zmusiła nie parkują gdzie popadnie jak Ty tylko tam gdzie wolno i drepczą na piechotę kilkaset metrów do domu.

No cóż jak tu ktoś wspomniał kto pierwszy zajmie miejsce ten lepszy.

Offline

 

#65 2015-10-10 01:24:47

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Zgadza się wolno ponieważ stoi zły znak i tego się będę trzymał gdy będę do tego zmuszony choćby za to chamsie "złamanie" lusterka. Kulturalnie trzeba było zwrócić mi uwagę wtedy miałbym inne podejście. Jak wspomniałem wcześniej samochody stojące na kopercie nie przeszkadzają i ono też jest źle oznakowane. Sąsiad zgłaszając kiedyś na SM zaparkowany tam pojazd i mówiąc, ze wisi zakaz parkowania usłyszał "taka plakietkę to może Pan sobie wywiesić i będzie tak samo ważna jak ta co wisi". Drepczą kilkaset metrów, powiedz mi gdzie stają gdzie jak wszędzie wspólnoty i wspólnoty... chyba, ze miałeś na myśli Lidla. Nie chce sobie robić tutaj wrogów bo jakoś trzeba razem żyć, wystarczyło wsadzić za wycieraczkę karteczkę z napisem "gościu nie parkuj tutaj bo nie mam jak wyjechać".

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-10 02:06:13)

Offline

 

#66 2015-10-10 12:23:14

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Jeśli znaki Ci przeszkadzają to miej pretensję do Zarządcy/Zarządu/SM bo to oni konsultowali ich ustawienie i znaczenie uczestniczyła w tym procederze Straż miejska, której przedstawiciel razem  z p. Iwoną i zdaje się Krzysztofem chodzili po osiedlu i omawiali ich ustawienie.

Każdy średnio rozgarnięty człowiek/kierowca wie że przed wjazdem do garaży się nie parkuje (i nie wymaga to żadnych znaków starczy rozum i kultura) tak samo jak wejściami do klatek czy bramami wjazdowymi. To że stoją znaki i to że na bramach trzeba wywieszać informację, że to brama i nie wolno zastawiać wzięło się z faktu, że kierowcy nie mają za grosz wyobraźni i parkują tak jak niebieski bolid albo laweta zastawiająca piwnice i kilka innych osób, które uważają, że skoro tu mieszkają to miejsce im się należy ot choćby na środku. Przejrzyj sobie forum i pooglądaj fotki innych geniuszy parkujących w sposób bardziej lub mniej uciążliwy ale mimo wszystko poza granicami ludzkiej przyzwoitości.

Offline

 

#67 2015-10-10 12:45:07

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Miechu nie chce już mi się dyskutować na ten temat wystarczyło mi wsadzić karteczkę a nie zachowywać się chamsko. Wyobraźni i rozumu nie mam ale ja się stosuję do znaków jakie obowiązują kierowcę a nie czego Ty chcesz. Ja zaparkowałem tak, że wyjechać się dało, gdy dochodziłem do samochodu jakiś Pan w kombi sobie dał rade wyjechać z bramy na raz. Daleko nie trzeba szukać, fotka z rana i tej Pani która dziś rano zaparkowała obok mojego bolidu też miałem zarysować samochód albo "złamać" lusterko bo mi się nie podobało jak zaparkowała?
http://iv.pl/images/46787486771552854081_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-10 12:54:00)

Offline

 

#68 2015-10-10 13:32:53

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

wyobraź sobie, że aby bramy nie zastawiać ani klatek schodowych nie potrzeba znaków do tego, a miejsca postojowe zostały tak a nie inaczej wyznaczone po konsultacjach wspólnotowych i zdaje się nawet chyba uchwała była w tym temacie chodź może się mylę. W którym miejscu zachowuję się chamsko? Że nazywam rzeczy po imieniu. Zrób zdjęcie tablic, identyfikatora (a jak takiego nie ma zadzwoń do SM i dostanie wezwanie\mandacik), przekaż do Reduty dostanie upomnienie od zarządcy. Kto tu pisze o rysowaniu, drapani, łamaniu, niszczeniu? Owszem był kiedyś pomysł z "karnymi kutasami" ale jeśli śledzisz forum na bieżąco wiesz, że upadł (podchodziło pod wandalizm).

Swoją drogą zauważ, że jest to teren prywatny i znaki są o są ale regulacje w sprawach chociażby takich jak parkowanie podejmują Członkowie Wspólnoty drogą uchwały i czy Ci się to podoba czy nie znaki zostały ustawione po konsultacjach i akceptacji przedstawiciela Straży Miejskiej więc jeśli sami sobie zaprzeczają cóż taka instytucja. Zapewne jakiś papier w Reducie po tym komisyjnym obchodzie osiedla pozostał a Ty jako Członek Wspólnoty masz możliwość wglądu do niego i wszystkich dokumentów dot. naszej Wspólnoty. Ba nawet mogłeś zakwestionować ich postanowienia, pisemnie, ustnie czy na drodze administracyjno-sądowej.

Rozumiem, że jak wrócę kiedyś z przejażdżki rowerowej a w pomieszczeniu nazwanym rowerownia nie będzie miejsca to mogę sobie rower do barierki na klatce schodowej przyczepić bo przecież inni Członkowie Wspólnoty zmusili mnie do tego czynu, mogli się domyśleć, że ja wrócę i będę chciał rower przypiąć przecież.

Niestety medal ma tylko dwie strony dobrą i złą nie ma tu na mniej lub bardziej dobre/złe rzeczy.

Wyjechał, przejdź się w poniedziałek do reduty niech Ci udostępnią fotki jak gość nie mający nawet kombi się męczy na kilka razy wyjechać z środkowego garażu. Weź pod uwagę fakt, że auta mają różny promień skrętu, szerokość, długość i td. a dodatkowo w momencie kiedy zamiast owej lawety stoją dwie osobówki z czego jedna z nich prawie w całości poza miejscem postojowym to nie ma szans na wyjechanie bez kręcenia chyba że się wyjeżdżając z bramy dojedzie do samego lewego krawężnika a czasem nawet lekko pod śmietnik aby wziąć szerszy łuk. Tylko osoba mająca małe auto nie ma pojęcia jak się jeździ większym.

Wyjście w takiej sytuacji jest jedno postawić słupki przed krawężnikiem tak aby nie było możliwości zaparkowania tam tylko zdaje się niedawno była idea likwidacji słupków i unormalnienia wyglądu posesji.

EOT

Offline

 

#69 2015-10-10 19:00:21

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Ty tak twierdzisz, ze skoro mam mały bolid to nie wiem jak się jeździ dużym. Posiadam u siebie w domu duży samochód i potrafię nim jeździć. Idąc takim tokiem myślenia każdy kto ma mały samochód jest ch****** kierowcą. Pozdrawiam i nie chce mi się już pisać z Tobą, uważasz się za lepszego pod każdym względem ponieważ masz garaż i duże auto.

Offline

 

#70 2015-10-10 19:34:04

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

To Ty tak napisałeś, ja tak nie uważam a wręcz przeciwnie, wielkość samochodu nie ma nic do rzeczy jakim kto jest kierowcą. Póki co Ty uważasz się za osobę, która może robić co, jak i gdzie chce. Wybacz ale tak mam garaż i nie parkuję na górze bo wiem jaka jest sytuacja i wiem, że są osoby, którym te miejsca są potrzebne. Póki co nie oceniamy sposobu jazdy i bezpieczeństwa w ruchu tylko sposobu parkowania.

Swoją drogą były sytuacje, że ktoś do mnie przyjechał i wcale nie parkował na wjeździe do garażu czy wejściach do klatek schodowych (co u nas zgodnie z punktem widzenia zarówno SM jak i Policji nie jest zabronione bo nie mamy wyznaczonego chodnika) tylko parkował nie raz na dziurawej drodze albo koło fryzjera, zdarzało się, że i ja tam parkowałem a w garażu stali moi goście.

Wiem, że punk widzenia zależy od punktu siedzenia i też specjalnie mogę olać swoje miejsce postojowe w garażu parkując auto tylko na zewnątrz, będę miał przynajmniej bliżej o jedną kondygnację do domu.

Każdy może zmienić punkt widzenia na złośliwy i starać się patrzeć na czubek własnego nosa a innych mieć w poważaniu. Naprawdę uważasz, że o to chodzi i na tym to polega?

Offline

 

#71 2015-10-10 19:52:28

Meetrod

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Nie Michu nie o to w tym wszystkim chodzi. Napisałem wcześniej, że trzeba życ jakoś a nie mścić sie na moim małym bolidzie Kultura na wysokim poziomie tej osoby. Jestem teraz chamski tylko dlatego, ze ta osoba tak postąpiła, normalnie jestem kulturalnym człowiekiem ale jak ktoś jest chamem to ja też. Koniec moich postów bo już mi się nie che dyskutować jak coś to zapraszam na kawę żeby porozmawiać będzie szybciej, numer 21 budynek C.

Ostatnio edytowany przez Meetrod (2015-10-10 21:17:00)

Offline

 

#72 2015-10-11 21:03:54

mapo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-14
Posty: 13
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Nie wiem czy zdążę na zebranie,ale tutaj oświadczam,że nie zapłacę grosza za wynajem parkingu od p.Soboli.
Nie będę płacić dla takich cwaniaków jak Malam czy też biedny student.
Każdy musi sobie na własny koszt zapewnić miejsce do parkowania.

Wersja wynajmowania zewnętrznych miejsc parkingowych zapewni Wspólnocie dochód i zakończy jazdy wokół bloków.
Chętni na darmowe parkowanie będą wiedzieć,że nie mają czego szukać,gdyż miejsca są opłacone.

Należy wprowadzić takie oznakowanie,które pozwoli karać łamiących zasady parkowania,gdyż żadne prośby i grożby nie pomogą.

Wynajęcie terenu p.Soboli tylko poszerzyłoby zakres panoszenie się cwaniaków,którzy swoje pieniądze wolą inaczej wydać.

Offline

 

#73 2015-10-11 22:06:54

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Miejsc na zewnątrz jest za mało by je wynajmować - mieszkałem już na takim osiedlu - miejsca wynajęte/wykupione, na każdym postawiony słupek z zamkiem i ... i często jak ktokolwiek spoza (gość) chciał stanąć to miejsc pustych bywało sporo, ale "pozamykane".
Jak u nas ten głupi pomysł jakimś cudem by znalazł realizację to ciekawe:
- jakim kryterium zostaną rozdysponowane miejsca jeśli chętnych będzie więcej
- co z przyjezdnymi znajomymi, rodziną itp. bo zapewne nie będzie ani 1 miejsca wolnego - może są osoby, do których nikt nie przyjeżdża - współczuję.

Offline

 

#74 2015-10-11 23:26:44

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Będzie Wszyscy na zebraniu ew oprócz mapo, który się może spoźnić?

Offline

 

#75 2015-10-12 03:44:46

 miechu

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2015-07-05
Posty: 43
Punktów :   

Re: Parkowanie - ilość samochodów na osiedlu

Ja również nie mam zamiaru płacić za wynajem miejsc dla grupki osób jeśli ta głupota przejdzie uchwała na pewno znajdzie swój finał w sadzie.

Codo wynajmu miejsc zewnętrznych hmm prawo wolnego rynku kto pierwszy ten lepszy, ewentualnie w drodze losowania na kogo wypadanie na tego bęc i nie ma miejsca. Dodatkowo tylko pod warunkiem oznakowania osiedla jako "strefa zamieszkania", oznaczenia drogi pożarowej i skrupulatnego egzekwowania powyższych przez SM.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
legalizacja zaworów bezpieczeństwa szczecin