Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2012-09-19 21:35:26

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

@Rockrider
Wiem dlaczego drzwi się nie domykają. Dziwi mnie podejście początkowo Soboli (tu nic zdiwnego olewał to) a obecnie Reduty (zepchała sprawę do olewatora), wiem te jakie roziązania mogą wchodzić w grę prócz otworów w drzwiach czasami konieczne jest wycięcie kawałka szyby lub "podkręcenie" siły samodomykacza.
Nie wiem dlaczego nikt tego nie robi tylko wszyscy tłumaczą/gdybyją/spychają dalej
Proste jak jest gwarancja reklamować jak po gwarancji to hmm nie ma przypadkiem rękojmi 3 lata? a jak nie ma nic z poprzedniego to poprostu wziąść i zrobić cokolwiek żeby tylko było dobrze bo w przeciwnym razie mija się idea domofonu/podujnych drzwi

Dokładnie nie można zobiowiązać zarzadcę do usunięcia usterki w terminie do np końca września, niech się w tym czasie dogaduje co i jak i za ile a jak ma podstawy niech refakturuje usługę naprawy na developera i koniec kropka.

Wstępne uchwalenia podparte o umowy, które można w karzdej chwili rozwiązać bez żadnych konsekwencji hmm no zobaczymy może jakiś AS z rękawa wypadnie komuś

Tak poza konkursem jakie jest maksymalne natężenie ruchu przyjęte na potrzeby projektowe nasz "drogi" dojazdowej i jak to się ma biborąc pod uwagę wzrost tego natężenia poprzez zorganizowanie lokalu ucługowego oraz parkingu?

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-19 21:38:24)

Offline

 

#32 2012-09-19 21:36:07

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Drzwi są zamontowane prawidłowo, koniec tematu.

Nie wiadomo jaki będzie ruch na tej drodze, tego nikt nie jest w stanie przewidziec. Jak będzie zobaczymy i będziemy wspólnie rozwiązywać ewentualne problemy.

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-09-19 21:39:25)

Offline

 

#33 2012-09-19 21:44:01

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

W takim razie niech ten co stwierdził prawidłowość montażu/funkcjonowania przyjdzie zademonstruje to, a na tablicy informacyjnej zawiśnie instrukcja obsługi najlepiej podpisana przez producenta/montera/dostawcy/inspektora.

Aby drzwi zewnętrzne się same domknęły muszą być otwarte drzwi wewnętrzne w przeciwnym razie drzwi zewnętrzne się nie domykają przez co karzdy może wejść do klatki.

Tak trudno konserwatorowi wykonać regulację ewentualnie wymagane otwory w drzwiach wewnętrznych?

hmm a może postawmy sobie "domykacza" będzie stał i domykał drzwi za każdym wychodzącym/wchodzącym może będzie to tańsza opcja niż zwoływać organizować burzę mózgów sław monterskich aby coś ustalili

Musiały być jakieś założenia projektowe. Zostały one zatwierdzone razem z projektem. Teraz kiedy zrobiono lokal usługowy oraz praking ruch się zwiększy napewno tylko głupi tego nie wie oczywiście nie wiadomo jak mocno ale to też można prognozować biorac pod uwagę maksymalne obłożenie gabinetów.
Jakie są te założenia projektowe wobec których zostało wydane pozwolenie?

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-19 21:53:20)

Offline

 

#34 2012-09-19 21:51:39

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

krasus a dzwoniles do reduty w tej sprawie?

co do natezenia ruchu nie jest on przewidywany jako duzy bo specyfika pracy kliniki jak nam to wyjasniano nie spowoduje naglego wzrostu ruchu gdyz wizyty u spcecjalistow beda na konkretne godziny.

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-09-19 22:00:16)

Offline

 

#35 2012-09-19 22:00:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

tak wysłałem maila po pierwsym przyszedł konserwator i drzwi się zaczęły normlanie otwierać - super
natomiast co do domykania odpisali że to wymga konsultacji z developerem (wymienili co trzeba zrobić ale mimo wszystko muszą się konsultować)

Oraz przysłali ładne tłumaczenie dlaczego tak się dzieje jak bym nie wiedział

Wiesz póki jest w miarę ciepło to te wewnętrze są otwarte ale jak już temperatura spada to coraz częściej ludzie zaczynają je za sobą zamykać efekt taki, iż domofon nie potrzebny bo wejść każdy może.

Pozekam jeszcze chwilę i będę ich męczył dalej w budynkach proinsu mieli chyba ten sam problem (a może developer był bardziej rozgarnięty i zronił to odrazu) bo wewnętrzne drzwi mają otwory u dołu oraz podciętą  dolną szybę o jakieś 10cm (u nas nie ma dolej szyby hmm no to robi się problem) ale chyba nie jedyni mamy takie drzwi

hmm załóż, że będzie 5 ganinetów wizyta trwa 15 minut więc w ciągu godziny masz 20 wizyt dołóż do tego takich co przyjeżdżają pozaplnowo/spóźnionych/ciekawskich i td. Wychodzi 20 pojazdów na godzinę czyli średnio co 3 minuty pojazd zakładając, że wizyty "zachodzą" na siebie - ale to oczywiście hipotetyczne założenia przy szczytowym obłożeniu.

Załóżmy ekstremalnie dwa pojazdy wjeżdżają jeden wyjeżdża od strony garaży i jeden zjeżdża z góry co się dzieje? korek dyskusja trąbienie (dołuż co uważasz) teoretycznie klient nie ma prawa zjechać na prawo aby się z kimś miną tam nie ma słożebności.

No ale ja mam czepialskie podejście do tematu jak mi pokazywali ieszkanie i widzieli że ma dziecko to zapewniali że będzie przedszkole a na pytanie co zapłotem to miał być piękny plac zabaw na użytek przedszkolaków od códowna idea szklanych domów się rodziła

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-19 22:08:03)

Offline

 

#36 2012-09-19 22:02:06

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

po zebraniu przypilnuje zeby to wreszcie zrobiono - mam na mysli otwory w drzwiach wewn.

Offline

 

#37 2012-09-19 22:08:59

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

a tak poza konkursem we wszystkich klatkach jest taki problem czy tylko w IV bloku C?

Offline

 

#38 2012-09-19 22:09:46

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

to co proponujesz odnosnie regulacji ruchu? bo klinika bedzie i tego nie zmienimy


w mojej klatce czasem tez sie nie domykaja...

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-09-19 22:11:17)

Offline

 

#39 2012-09-19 22:21:31

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

póki co nic, czekam sobie spokojnie może będzie kolorowo i sceny western'owe nie będą tu miały miejsca. Miałem nadzieję, że developer zaproponował jakąś formę organizacji ruchu a nie na zasadzie róbta co chceta

Wyobraź sobie co będzie jak ruch na obozowej wzrośnie bo zrobią ul. 8 pułku a tu będzie korek się tworzył do naszego wjazdu. Pomijam już paranoję z parkowaniem skośnie pod blokiem 40 przez co zajęta jest 1/4 pasa  drogi oraz w wypadku większych pojazdów cały chodnik

Wiesz przy wyjątkowej uciążliwości można sie starać o zniesienie służebności Można sobie inspektorów pościągać i td. Swoją rogą zastanawiam się czy ze służebności na rzecz każdoczesnego właściciela lokalu mogą korzystać klienci Ciekawe jaka by była opinia w tym temacie klient nie jest jako tako gościem tylko stanowi dochód dla najemców lokali co w efekcie daje namacalny zysk każdoczesnym właścicielom. Można czerpać korzyści majątkowe ze służebności?

Może i daleko się zagalopowałem ale cóż

Przypomnę do znudzenia;)
Nie da się postawić słupka przy zjeździe z chodnika od strony obozowej tak aby w sposób cywilizowany wózek oraz rowerek zjechał/wjchał z tegoż chodnika? Wiem, że nie ma miejsc tyle co aut ale wybaczcie chodnik to chodnik a nie parking.

Offline

 

#40 2012-09-19 22:25:41

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Nie był bym aż takim pesymistą, tu ruch aż tak wyraźnie nie wzrośnie. Popatrz np. co jest przy Pasażu Ruczaj, lub Pasażu 33 - jakoś nie ma dramatu a ruch jest potencjalnie spory.

Uwierz mi że pod blokiem 40 i tak już jest o wiele lepiej niż było na początku.




To jak coś wymyślisz to daj znać, chetnie poznamy twoje rozwiązania.

Co do słupków - uchwała i załatwione ...

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-09-19 22:28:11)

Offline

 

#41 2012-09-19 22:30:27

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Możliwe że się mylę i wszystko jest w porządku czas pokaże Mam nadzieję, że gabinety będą nierentowne i zrobią coś innego ciekawszego

słupek słownie jeden pewnie więcej osób ma z tym problem bo często po ulicy pomiędzy budynkami mkną pchając wózek

No wiesz na lubostroń koło 81-19 jest dużo gorzej niż przy pasażach zresztą przy nich są drogi dwu kierunkowe, nigdy przy ruczaju niemiałem problemu nawet z zaparkowniem Uważam, że u nas jest gorzej niż przy pasażach wymienionych przez Ciebie. No cóż ktoś na tym zarobił i to nieźle a teraz ktoś ma problem nie do przeskoczenia, od głopkowate zwężenie koło lewiatana od kilku lat sprawa nie do przeskoczenia mimo iż wywłaszczać pod dobra publiczne można większego problemu idąc dalej dlaczego nie ma przejazdu z obozowej w stronę groszka hmm dlaczego zamiast zrobić drogę postawili znak "droga techniczna" i td no cóż. Ludzie się godzą nie upominają nikt nie męczy nikogo. Jak by mieszkańcy się zjednoczyli i razem występowali do rady dzielnicy/zikitu to już byśmy mieli załatwione kilka rzeczy a tak cóż. Inne dzielnice/wspólnoty się upominają walczą i mają. Wiem, że mamy problemy wewnętrzne ale np mogli byśmy zawalczyć o udrożnienie obozowej do żywieckiej i się "wpiąć" choćby pieszo a może i mobilnie również. No cóż kilka rzeczy dało by się przeforsować ale potrzeba jedności a nie wojen jaki odcień trawnika ma być w tym roku

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-19 22:40:04)

Offline

 

#42 2012-09-19 22:33:29

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Ja tam z dwojga złego wole klinikę niż coś innego, bo mało brakowało a miała być tu prowadzona inna działalność. Ideałem może byłby notariusz ... Teraz to ja sie rozmarzyłem


OK, jak bedziesz na zebraniu przypomnij sie o te słupki to popytam co i jak.

Offline

 

#43 2012-09-19 23:21:23

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

W bloku B, klatka 3 nigdy nie było takich problemów z drzwiami. Przyciśniemy REDUTę, żeby poważniej potraktowali Wasze tak samo jak słupek na chodniku.

Parking wymaga omówienia i zrobimy to na zebraniu (cały świat nie musi znać szczegółów), od Soboli będzie ich inspektor więc ewentualnie można mu będzie zadać pytanie bezpośrednio. Generalnie w najgorszym przypadku my jako mieszkańcy nie będziemy mieli na niego wjazdu. Jest jeszcze taka opcja, że Sobola może ten parking uczynić płatnym i wynajmować go dowolnym, nawet obcym osobom. Dopóki klinika działa może to robić poza godzinami jej pracy - chętni na pewno się znajdą jeśli cena będzie dobra. Jeśli lokal upadnie to jest niemal pewne że tak właśnie zrobi. Decyzję zapewne uzależnia od naszej postawy.

Na pewno negatywnie na interes wpłynąłby szlaban, szczególnie przy tak wąskim wjeździe. Jeśli dojdzie do wojny to pewnie trzeba będzie wytoczyć takie działa w połączeniu z odpowiednim artykułem w prasie i kilkoma innymi rzeczami. Na razie zostawmy tę wizję.

Co do intensywności ruchu to popieram słowa Rockrider'a. Jeśli dojdzie do zatorów będziemy się martwić.

Moim bardzo osobistym zdaniem - pomysł zrobienia lokalu usługowego w obecnym miejscu, na osiedlu gdzie nie się gdzie ruszyć, z wąskim dojazdem, blokami schowanymi za innymi, przy bardzo negatywnym nastawieniu mieszkańców (z wiadomych powodów) świadczy jedynie o bucie i niskim IQ inwestora.

Offline

 

#44 2012-09-20 08:06:04

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

krzysztof napisał:

W bloku B, klatka 3 nigdy nie było takich problemów z drzwiami. Przyciśniemy REDUTę, żeby poważniej potraktowali Wasze tak samo jak słupek na chodniku.

Parking wymaga omówienia i zrobimy to na zebraniu (cały świat nie musi znać szczegółów), od Soboli będzie ich inspektor więc ewentualnie można mu będzie zadać pytanie bezpośrednio. Generalnie w najgorszym przypadku my jako mieszkańcy nie będziemy mieli na niego wjazdu. Jest jeszcze taka opcja, że Sobola może ten parking uczynić płatnym i wynajmować go dowolnym, nawet obcym osobom. Dopóki klinika działa może to robić poza godzinami jej pracy - chętni na pewno się znajdą jeśli cena będzie dobra. Jeśli lokal upadnie to jest niemal pewne że tak właśnie zrobi. Decyzję zapewne uzależnia od naszej postawy.

Na pewno negatywnie na interes wpłynąłby szlaban, szczególnie przy tak wąskim wjeździe. Jeśli dojdzie do wojny to pewnie trzeba będzie wytoczyć takie działa w połączeniu z odpowiednim artykułem w prasie i kilkoma innymi rzeczami. Na razie zostawmy tę wizję.

Co do intensywności ruchu to popieram słowa Rockrider'a. Jeśli dojdzie do zatorów będziemy się martwić.

Moim bardzo osobistym zdaniem - pomysł zrobienia lokalu usługowego w obecnym miejscu, na osiedlu gdzie nie się gdzie ruszyć, z wąskim dojazdem, blokami schowanymi za innymi, przy bardzo negatywnym nastawieniu mieszkańców (z wiadomych powodów) świadczy jedynie o bucie i niskim IQ inwestora.

Krzysztof co do podsumowania Inwestora lekko się mylisz. Otóż ten człowiek ma wysokie IQ oraz doskonale wie jak wykorzystac prawo i ewentualne w nim luki na swoją korzyść, wie także jak "żerować" na nie wiedzy i naiwności mieszkańców. Co do buty to się zgodzę. Ot poprostu kapitalista z krwii i kości potrafiący z każdego metra swojej inwestycji wycisnąć ile się tylko da.
Wiesz wizji nie możemy zostawiać to jest przyzłość przynajmniej części z nas. Możemy nic nie robić póki co i zgadzać się potulnie na każdy okruszek. Ot chociązby możecie parkować do 8 mimo iż gabinety czynne od hm bodajże 12, a zmiana godzin zależy od zajętości parkingu po 8. Kto by go zajmował, najemcy/właściciele lokali napewno się nie będą zjawiać 5 godziny przed otwarciem tak samo potencjalni klienci. Slaban w tamtym miejscu nie jest najlepszym wyjściem choć napewno utrudnił by życie klientom lokali z drugiej strony mieszkańcą również no chyba że pozostawał by otwarty w godzinach pracy tych, że lokali, więc po co szlaban? Krzysztof zasięgnij opinii nie koniecznie u źródła czy szłóżebność ustanowiona dla każdoczesnych właścicieli może być wykorzystywana do celów zarobkowych i przejazdu osób trzecich związanych z właścicielem tylko umową przynoszącą mu namacalne zyski? Logicznie rzecz biorąc taka systuacja miejsca nie powinna mieć ale przepisy nie koniecznie są logiczne Jeśli się mylę to sorry

Z drugiej strony "pranie" brudów powstałych poniekąd za sprawą developera na forum publicznym naświetli sytuację ewentualnym przyszłym klientom tej firmy jeśli trafią na to forum a to może lecz nie musi skutkować spadkiem zainteresowania jego inwestycjami w przyszłości. Sam gdzieś zdaje się o tym tutaj wspominałeś Internet ma większą moc niż prasa, tam artykół pojawia się raz i koniec tutaj posty wiszą aż do zdjęcia forum a i google ma zaindeksowane i jak się pokopie to się wykopie.

P.S. Dzięki za zainteresowanie drzwiami i chodnikiem

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-20 08:06:36)

Offline

 

#45 2012-09-20 09:19:02

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Jeśli chodzi o drzwi to nie zgodzę się z opinią, że są zamontowane prawidłowo. Sam problem z ich zamykaniem neguje to stwierdzenie, Szkoda rozmów bo zaczyna być jak w sejmie, a to żenada.

Jestem za szlabanem + furtka na wjeździe. Oczywiście wszystko zgodnie z prawem i normami, w stosownym czasie bo wiem, że to kosztuje. Generalnie jestem przeciwnikiem grodzonych i dziwnie pozamykanych osiedli, ale jeśli w koło to zrobią to niestety będziemy tylko na tym tracić więc też trzeba się ogrodzić.....

Co do służebności, którą ustanowiliśmy dla Soboli, nie może on jej przenosić na inne osoby, np. na klientów jakiegoś swojego punktu usługowego i tyle w temacie (z tego co się już zdołałem na prędce dowiedzieć od prawników) więc szlaban + furtka może powstać, wręczymy mu pilota + klucz i uważam, że będzie to w porządku.

Edycja: zebranie
Czy możemy/możecie (Reduta/zarządcy) wysłać SMS z informacją o zebraniu/terminie to mieszkańców - na pewno wiele numerów telefonów już jest zebrane... bo nie chcę przychodzić na zebranie, gdzie będzie 6 osób + wysłąniec Soboli ze swoimi ~20% głosów bo szkoda wtedy czasu.

Edycja: głosowanie
Czy w czasie zebrania możemy przejść na głosowanie poprzez podniesienie ręki - przy sporej liczbie uchwał, dyskusji nad każdą oraz zbieraniem podpisów takie zebranie skończy się nad ranem, albo będzie chaotyczne.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-09-20 09:35:27)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pantomogram