Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-09-17 20:44:56

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Dostaliśmy właśnie zaproszenie na zebranie i propozycje uchwał.  Nie bardzo wiem czy dobrze je rozumiem?

Uchwała 10/2012
Pozwalamy zamontować(są już zamontowane) klimatyzatory, kompresor, ssak, telebim i reklamy w zamian za zrobienie parkingu w miejscu gdzie miał być plac zabaw?

Uchwała 11/2012
Pozwalamy na likwidacje zieleni i w miejscu gdzie miał być plac zabaw zrobienie parkingu(który już jest) beż żadnej możliwości na parkowanie na nim?

Uchwała 12/2012
Pozwalamy każdemu montować na elewacji co mu się będzie podobać?

Uchwała nr 14/2012 oraz 15/2015
Czyli mam rozumieć że 6-ciu współwłaścicieli chce zrobić na swoich 6 miejscach postojowych 18 komórek o powierzchni 4.50m^2 każda? Zgodnie z rysunkiem 6 z tych komórek zajmie cześć wspólną? Czy przypadkiem właścicielem tych 6 miejsc postojowych nie jest jedna osoba?

Jestem prostym człowiekiem i dlatego proszę was o przetłumaczenie mi tych uchwał tak abym je zrozumiał.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-09-17 20:50:00

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

A tak narzekaliście na Sobole. Teraz będziecie mieli dopiero swoje alternatywy 4. Zebrania co kwartał z piedołami - podwyżki ( a jak przeciesz mamy deficyt tak jak cała Polska) . Wybraliście nowy zarząd wierząd w obietnice bez pokrycia np. obnizenie czynszu. I co? Płacicie jeszcze więcej. Piekny start. Zobaczycie że to nie ostatnia podwyżka pod przykrywaką długu wspólnoty. Smiać mi się chce z was. Albo z myciem garaży- jakoś do dnia dzisiejszego nie jest nic myte. Zmieniliście sobie sprzątaczke tylko pod kątem koloru skóry. Żadnych postępów. Trawniki zniszczone, a wasza polityka parkowania doprowadzi do tego że z klatki nie będzie mozna wyjść bo człowiek wejdzie na auto. Każdy z was wiedział że jest tylko ok. 9 miejsc postojowych ogolnodostępnych a zrobiliście sobie z 30 - bo darmowe (prawda). jak kogoś nie stać na miejsce postojowe to jego problem. Chyba to jeasne. Jeszcze te wasze auta niby piekne z wierzchu a leje się z nich olej że aż wstyd i w dodatku zaparkowane przed samymi wejściami do klatek schodowych.

Ostatnio edytowany przez zarządca (2012-09-17 21:04:47)

Offline

 

#3 2012-09-17 21:22:21

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

oooo obudził się

Odniosę się na razie tylko do sprzątaczki - POSTĘP jest, widuję panią często, korytarz jest myty itp, a do tej pory nic się nie działo.

Offline

 

#4 2012-09-17 21:35:13

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

To się cieszę , że jesteś szczęśliwy z faktu mycia klatki. Ogromny postęp. Tylko zobacz jakie masz okna czyste na swojej tzw czystej klatce.

Offline

 

#5 2012-09-17 22:06:04

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

obozoweTango napisał:

Uchwała 10/2012
Pozwalamy zamontować(są już zamontowane) klimatyzatory, kompresor, ssak, telebim i reklamy w zamian za zrobienie parkingu w miejscu gdzie miał być plac zabaw?

A więc tak. Na początku wyjaśnienie. Uchwały mogą dotyczyć tylko terenu/obiektów które są częścią wspólną. Nie możemy decydować o terenach, które do wspólnoty nie należą a takim terenem jest plac zabaw i nowo powstały parking obok niego. Jedno i drugie leży na działce A. Soboli. W tej uchwale chodzi o zamianę miejsc parkingowych z równoległych na prostopadłe przed ogrodzeniem działki A. Sobola. De facto jest to usankcjonowanie parkowania jakie jest obecnie. Nie można jednak w nieskończoność parkować na trawniku a z ankiet wynika, że lokatorzy chcą tego parkingu - położenia pasa płyt ażurowych. Pomiędzy parkingiem a ogrodzeniem zostanie jeszcze pas ziemi, na którym chcemy (na wiosnę?) coś posadzić i postawić ławki aby zrobić taką zieloną enklawę.

Sprawa położenia tych płyt ażurowych (bruku nie możemy) jest dosyć skomplikowana ze względu na izolację garażu o kosztach nie wspominając. Szybka kalkulacja pokazała, że bardziej opłaca się pozwolić na darmową reklamę dla gabinetu niż samodzielnie wykonać w/w parking. Dodatkowo A. Sobol (na razie ustnie ... mają być umowy) zobowiązał się do powiększenia placu zabaw o pas tui (REDUTA coś jeszcze dla dzieci tam zbuduje i/lub dostawi ławki) a mieszkańcy będą mogli korzystać z parkingu dla klientów pomiędzy 20 a 8 rano w dni powszednie a w weekendy cały dzień.

Czy taki kompromis jest do zaakceptowania? Nie wiem ... czekamy na opinie mieszkańców na zebraniu.
Już teraz zaznaczam, że sprawę przedstawiłem dosyć pobieżnie i szczegóły omówimy na zebraniu.

obozoweTango napisał:

Uchwała 11/2012
Pozwalamy na likwidacje zieleni i w miejscu gdzie miał być plac zabaw zrobienie parkingu(który już jest) beż żadnej możliwości na parkowanie na nim?

Jeśli poprzednia uchwała zostanie zaakceptowana to formalnie musimy pod płyty ażurowe zmienić przeznaczenie terenu aby nikt się nie czepiał.

obozoweTango napisał:

Uchwała 12/2012
Pozwalamy każdemu montować na elewacji co mu się będzie podobać?

To jest kwestia do dyskusji. Tak jak pisał w innym wątku firma Sobola w uchwale 2/2011 miała dopisek o prowadzeniu dowolnych robót budowlanych. Uchwała przeszła a oni z tego obficie korzystali. Tak czy inaczej mieli prawo robić cokolwiek. Był nawet spór między prawnikami o to czy uchwała pozwala na montaż reklamy na elewacji.

obozoweTango napisał:

Uchwała nr 14/2012 oraz 15/2015
Czyli mam rozumieć że 6-ciu współwłaścicieli chce zrobić na swoich 6 miejscach postojowych 18 komórek o powierzchni 4.50m^2 każda? Zgodnie z rysunkiem 6 z tych komórek zajmie cześć wspólną? Czy przypadkiem właścicielem tych 6 miejsc postojowych nie jest jedna osoba?

Jedna i zgadnij kto! Wniosek wpłynął do REDUTY i musieliśmy przygotować odpowiednią uchwałę. Podobno mieszkańcy dopytują się o komórki a miejsca parkingowe się nie sprzedają więc stąd ten pomysł.

Jak dalej coś jest niejasne to pisać. W następny poniedziałek o 21 zapraszam na czat na dwa dni przed zebraniem. Wyniki ankiet opublikuję najpóźniej w weekend więc będzie o czym dyskutować.

zarządca napisał:

A tak narzekaliście na Sobole. Teraz będziecie mieli dopiero swoje alternatywy 4.

Ciebie to chyba trzeba jakimś pestycydem potraktować ... może na wiosnę już się nie pojawisz.

Po dwóch miesiącach przekopywania się przez dokumentacje, kilkudziesięciu konsultacjach prawniczych mam 101% pewność, że zmiana zarządcy Sobola na REDUTĘ była bardzo dobrą decyzją. Przyjdź na zebranie, zobaczysz jak sprawy się miały przez 18 miesięcy zarządu.
A skoro już poruszyłeś kilka kwestii to odpowiem na nie.

zarządca napisał:

Wybraliście nowy zarząd wierząd w obietnice bez pokrycia np. obnizenie czynszu. I co? Płacicie jeszcze więcej. Piekny start. Zobaczycie że to nie ostatnia podwyżka pod przykrywaką długu wspólnoty.

Dlaczego pomimo obietnicy obniżenia czynszu jego wielkość nie uległa zmianie?

Zmiana stawki czynszowej wedle obowiązującego prawa przekracza zwykły zarząd i wymaga podjęcia uchwały wspólnoty. Za wstrzymaniem się z w/w uchwałą do wrześniowego zebrania zadecydowały następujące czynniki:
•    sezon urlopowy - część lokatorów zainteresowanych dyskusją zostałaby pominięta,
•    oferta firmy REDUTA we fragmencie dotyczącym utrzymania części wspólnej nieruchomości bazowała na konkretnych podwykonawcach, na których usługi posiada określone zniżki. Umowy poprzednimi z usługodawcami (podpisane przez firmę Sobola) posiadają z góry narzucone czasy wypowiedzenia (sprzątanie – 2 miesiące, konserwator – 2 miesiące, wywóz nieczystości stałych – 3 miesiące). Zmiana stawki czynszowej w okresie kiedy powyższe umowy jeszcze obowiązują skutkowałaby generowaniem ujemnego salda,
•    konieczne przeglądy budynku i związane z nimi koszty zostały hurtowo zaplanowane przez firmę Sobola na jesień tego roku co w połączeniu z niewłaściwym oszacowaniem pozostałych kosztów utrzymania nieruchomości spowodowałoby znaczny debet na rachunku wspólnoty,
•    wspomniane niedoszacowanie kosztów i niegospodarność byłego zarządcy doprowadziła do postania debetu na rachunku wspólnoty, który w końcu czerwca tego roku wynosił około 8000 zł. Pieniądze z czynszu za miesiące lipiec – wrzesień zaoszczędzone na kosztach zarządu (stawka 50gr/m2 zamiast 96gr/m2) posłużą zmniejszeniu tego debetu.

zarządca napisał:

Zebrania co kwartał z piedołami - podwyżki ( a jak przeciesz mamy deficyt tak jak cała Polska).

No i tego Twoja firma musi się nauczyć. Nie samodzielnego podejmowania decyzji ale dyskusji z mieszkańcami. Bo to nie Ty tutaj mieszkasz ale oni.

PS. Dowiem się w końcu kto maluje po ścianach?
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-09-17 22:35:42

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Skoro dyskutujemy tutaj przekopiuję moje pytanie a chat'a:
uchwała 9, paragraf 3, punkt 4: jaki związek ma zużycie wody/uchyb z powierzchnią mieszkania?
Jeśli już to może tak jak w przypadku "śmieci" na liczbę zgłoszonych osób, albo jednakowo dla wszystkich, albo proporcjonalnie do zużycia z wodomierzy?
Każde rozwiązanie ma swoje minusy, wiadomo - ale strata wody do powierzchni? hhmmm.

Śmieci wiadomo, że albo od zgłoszonych osób, albo zużycia wody bo jest on miernikiem bytności czyli jednocześnie produkcji odpadków (ale nie znów od powierzchni bo jak ktoś jest 2 msc na wakacjach, to tak się strasznie tych odpadków naprodukuje, że .... a za śmieci zapłaci bo w ogóle ma mieszkanie o powierzchni > 0 m2)

Problemem będzie jak zawsze zaniżanie zgłoszonych osób... ale to inna bajka.

Offline

 

#7 2012-09-17 22:47:36

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Sorry kmmareek, opuściłem Twoje pytanie. Masz rację to są różne opcje do dyskusji. Tak jak napisałeś są plusy i minusy każdej z nich. Najbardziej skłanialiśmy się w kierunku uzależnienia kosztów śmieci od wody. Jak Cię nie ma to jej nie zużywasz i nie produkujesz śmieci. Jeśli w mieszkaniu jest dużo osób to jej zużywają więcej i więcej płacą. Problem jest tylko wtedy jeśli ktoś sam zużywa bardzo dużo wody.

Zgłaszanie osób to tak jak napisałeś ... zawsze ktoś zaniży, szczególnie jak się wynajmuje.

Temat do dyskusji na zebraniu. Tak samo jak wysokość czynszu, sposób załatania dziury, kasa na inwestycje, ustalenie podziału kosztów utrzymania miejsc postojowych i komórek lokatorskich - tu też jest nad czym dyskutować.

Offline

 

#8 2012-09-17 23:09:36

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

a w sytuacji kiedy już wiem, że żadne z nas nie będzie mogło przyjść na zebranie, to mogę zostawić upoważnienie sąsiadowi tak jak poprzednim razem??

Offline

 

#9 2012-09-18 01:07:48

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

bąbelki napisał:

a w sytuacji kiedy już wiem, że żadne z nas nie będzie mogło przyjść na zebranie, to mogę zostawić upoważnienie sąsiadowi tak jak poprzednim razem??

Jak najbardziej ... co prawda uchwały będą głosowane w trybie indywidualnego zbierania głosów. Ważna jest dyskusja i wypracowanie kompromisów bo one będą podstawą do tworzenia uchwał. Prośba zatem aby przekazać sąsiadowi problemy na których Tobie zależy i swój punkt widzenia.

Offline

 

#10 2012-09-18 11:55:33

 Kamil

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-09-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Witam wszystkich. Jestem mieszkańcem bloku 38C i od dawna czytam forum, lecz dopiero teraz się zarejstrowałem. Nie mam żadnych merotorycznych uwag w tym temacie. Chcę się podzielić tylko drobnym przeczuciem dotyczącym miejscowego trolla, ponieważ ponownie się uaktywnił. Czyżby skończyły mu się wakacje?
Myślę, że na zebraniu go nie zobaczymy. To tyle i tylko tyle.
Powodzenia z malarzami.
Pozdrawiam Kamil

Offline

 

#11 2012-09-18 16:55:06

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

To teraz ja

1. Dot. uchwały nr 9/2012.
Rozliczenie wywozu nieczystości stałych tylko na podstawie ilości zamieszkałych osób. W zależności od powierzchni oraz lokali bzdura totlna. Opcja dot. ustalania stawki na podstawie zużycia wody hmm też nie dokońca szczególnie, iż chodzi o rok (jak w jednym roku będą zamieszkiwały 2 osoby a w przyszłym 3 to jak to zweryfikować aby od stycznia opłata była wyższa), poza tym kto powiedział, iż 4 osoby zużyją więcej wody niż 3?

2. Dot. uchwały 10/2012
Dlaczego w tej uchwale mowa o możliwości zainstslowania/wykonaniu czegoś co jest już wykonane? Znaczy co jak uchwała nie przejdzie to zdemontują? Poza tym ta uchwała odnosi się do kolejnej (wykonanie przez Sobol'a kostki) a jeśli kolejna nie przejdzie to ta część będzie martwa? Może zorbić inaczej. ... pod warunkiem ... parkingu z płyt ażurowych / zorganizowania części zielonej (w zależności od decyzji podjętej w uchwale nr 11/2012).

3. Dot. uchwały nr 12/2012
Anteny hmm moim zdaniem bez zgody wspólnoty chyba, że poza obrębem balkonu. Klimatyzatory tylko na podstawie przedłożonej i zaakceprtowanej przez właścicieli bezpośrednio sąsiadujących dokumentacji technicznej (sposób instalacji, odrprowadzenia skraplanej cieczy oraz głośność).

4. Dot. uchwały nr 13/2012
może tu troszkę obwarować samodzielność zarządcy co do wyboru usługodawcy oraz sposobu wykonania instalacji abyśmy mieli wpływ na to kto i jak to zrobi. (patrz trawnik na osiedlu Proinsu, instalacja położona środkiem zamiast wzdłóż ogrodzenia/budynku, pozostawione "góry/doliny")

5. Dot. uchwały nr 14 i 15/2012
Kto poniesie koszta związane z wykonaniem inwestycji. Rozumiem, że Developer to zrobi a koszta wkarkuluje w cenę komórki? Poza tym przynajmniej 6-ć komórek znajduje się na części wspólnej (te znajdujące się pomiędzy osiami ZB i ZC) ktoś zmieni powierzchnię nieruchomości wspólnej bo idąc w ten sposób za chwię części wspólnych nie będzie no będą tylko na papierze a my będziemy płacić za ich utrzymanie a korzystać nie będzie się dało.

6. Co z identyfikatorami/szlabanem (coraz więcej mieszkańców budynku 40 i 42 stawia wesoło swoje pojazdy na "zakręcie w prawo". Można by wywiesić tabliczkę "nieruchomość prywatna wstęp wzbroniony" do tego np znak D-40 - strefa zamieszkania (ograniczyło by to prędkość oraz było informacją dla przyjezdnych iż dzieci mągą się bawić a piesi chodzić tym czymś co jest dojazdem do parkingu. Poza tym postawić słupek przy wejściu na chodnik od strony obozowej notorycznie stają tam debile i nie dasię normalnie wózkiem zjechać czy dziecko z rowerkiem ma problem. Do tego dlaczego nie ma luster, które pozwalały by widzieć czy zjeżdząjąc z góry nie spotkam się z kimś wjeżdżającym?

7. Co z ogródkami/balkonami na parterze budynku B?

8. Co z zabezpieczeniem placu zabaw przed osobami obcymi (wspominano o elektrozamku, na początek może sam domykacz?).

9. Sprzątaczka codzień zmywa klatkę schodową przeażnie rano około 8 ją widuję u siebie (w przeciwieństwie do poprzedniej myła jak chciał i kiedy chciała), okna wiadomo iż będą się brudziły. Jak wyglądają zapisy z firmą sprzątającą? Ile razy miesięcznie/rocznie będą czyszczona garaże wiem, że Reduta kiedyś miała problemy z dotrzymaniem tych ilości w innych wspólnotach (umowa sobie a firma sprzątająca sobie).

10. Co z podziałem lokali mieszkaniowych? Uchwały nie było i jak widać dalej nie ma?

11. Dlaczego parking za płotem dostępny jest tylko do 8 rano skoro gabinety są czynne później? Co w sytuacji kiedy wróce z pracy o 5 zaparkuję tam i nie wstanę aby zabrać pojazd o 8 tylko zrobię to np o 10? No i jaką mamy gwarację że Sobol się za miesiąc nie wycofa?

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-09-18 17:00:16)

Offline

 

#12 2012-09-18 18:17:33

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

@Krasus

AD.1 W przypadku rozliczenia od ilości zużytej wody: rozliczenie jest proporcjonalne. Zatem zakładając, że każda osoba zużywa taką samą ilość wody to w rozliczeniu półrocznym wyjdzie jakaś średnia. Matematyka jest niebłagana. Problem jest tylko jeden - założenie o którym wspomniałem. Widziałem jednak dopłaty za wodę z okres I-VI tego roku i każdy dopłacał prawie identyczne kwoty więc to rozwiązanie nie wydaje się głupie. Z rozliczeniem od ilości osób jest kiepsko bo nie masz jak sprawdzić czy ktoś podał właściwą liczbę. Zresztą to są tylko propozycje - na zebraniu w małym głosowaniu wybierzemy co ma się znaleźć w uchwale.

AD.2 Pisałem już o tym. Uchwała 2/2011 zezwala im na bardzo wiele nie ustala jednak opłat, które mamy prawo pobierać jako wspólnota. Nawet jeśli uchwała nie przejdzie to aby zdemontować urządzenia to trzeba iść do sądu. Uwierz mi, że sprawa jest bardzo zawiła. W poście nr 5 wyjaśniłem też, że uchwała nie odnosi się do parkingu, który już istnieje ale do tego, który chcemy zrobić.

AD.4 Nie przesadzajmy. Od REDUTY każdego dnia dostaję na email'a wszystkie pisma, które do nich przychodzą, jak jest tylko coś poważniejszego to od razu mam telefon. Wszystkie decyzje są konsultowane. Jeśli zaś chodzi o usługodawców to wspólnota za prace prowadzone przy instalacjach otrzymuje rekompensatę. Aby ktoś mógł wejść i coś zrobić musi najpierw przedstawić projekt i my go akceptujemy albo nie. Oczywiście jeśli będzie poważna instalacja, która miałaby naruszyć porządek i przewrócić wszystko do góry nogami to będą wcześniej konsultacje. Ale przecież nie będziemy zwoływać zebrania, żeby zaakceptować sposób przekopu pod światłowód czy kabel na odcinku np. 4m.

Tak na marginesie to przez zwlekanie część usługodawców minęła już nas bokiem. Większość chce jedynie podpiąć się do budynku tak aby każdy z mieszkańców sam mógł wybrać co chce.

AD.5 Z tego co wiem to nie było mowy o przekwalifikowywaniu części wspólnej jednak sprawdzę to jeszcze bo na to zgody absolutnie nie ma.

AD.6 Strażnik miejski był, oferta na znak(i) jest. Szczegóły na zebraniu. Wszystkie drobne sprawy (lustro, oznakowanie) też będziemy zatwierdzać na zebraniu w małym głosowaniu. Kto chce decydować musi się pojawić.

AD.7 Sprawa nadal otwarta. Jakoś prawnie musimy to rozwiązać bo mamy bubel w aktach notarialnych. Chcemy poznać propozycje mieszkańców bo część osób jest przeciwna takim ogródkom.

AD.8 Zacznijmy od tego, że najpierw do placu zabaw nasz wspólnota musi przystąpić bo jeszcze tego nie zrobiła i nie płacimy za jego utrzymanie. Formalnie też nie powinniśmy z niego korzystać Placem opiekuje się REDUTA a osoba odpowiedzialna za plac będzie na zebraniu więc będzie można zgłosić swoje uwagi.

AD.9 Poproszę o przygotowanie tych informacji i ich przedstawienie na zebraniu.

AD.10 Więcej na zebraniu.

AD.11 O to można zapytać Sobolę. My pytaliśmy i na razie innej opcji nie ma. Jeśli okaże się, że parking jest niepełny to Sobola rozważy zmianę godzin.
Jedyną gwarancją ma być umowa. Prawnie raczej innej opcji nie ma.

Offline

 

#13 2012-09-18 18:50:57

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

@Krzyszfof:
Ad.1 no nie konicznie ilość zużytej wody idzie w parze z ilością mieszkujących osób w lokalu. Np. W gospodarstwie 2-wu osobywym zużywają miesięcznie więcej wody niż unas (2+2) Poprostu więcej gotują pralka co chwile u nich lata do połowy pusta itd. Oczywiście zgłaszjąc osoby można oszukać ale hmm nie zakładajmy, że wszyscy oszukują ;-)

Ad.2 Oczywiście może bardzo dużo ale hmm ktoś kiedyś może się przyczepić do sformułowań i co? Uchwła jeśli musi być to niech stwierdza fakt istniejący w chwili jej podjęcia/odrzucenia a nie wyraża czyny przeszłe w czasie przyszłym Przecież można zmienić formę uchwały na np. zgadzamy się użytkowaine przez lokal zainstalowanych urządzeń ..... pod warunkiem iż nie będą naruszły spokoju sąsiedzkiego oraz ciszy nocnej/regulaminu wspólnoty i tp.

Ad.5 Jeśli wierzyć temu co przedstwia mapka poglądowa to pomiędzy osiami Z10 i Z11 oraz ZB i Zc znajduje się 6-ść projektowanych komórek. Pomiędzy tymi osiami nie jest przypadkiem część wspólna stanowiąca dojazd do miejsc 0,33/12/13/14 oraz 0,34/1/2/3. Kto finansuje tą inwestycję budowlaną po jej akceptacji?

Ad.7 Nie można reklamować tego bubla? Może zrobić projekt uchwały z opcjami do wyboru jak przy rozliczniu wywozu nieczystości? (np: niezgadzam się/pozsotaną w obecnej formie/zostaną powiększone do linii kanalizacji/zostaną przesunięte do krawężnika)

Ad.8 A dlaczego nie przystąpiliśmy i kiedy to uczynimy? poza tym oficjalnie zostały nam wydane klucze

Ad.11 Prawnie opcje są (np służebność) ale cóż nie było by ptosto z nich zrezygnować a skoro ktoś nie chce tych opcji wykorzystać to można domniemywać, że od umowy odstąpi w dość krótki czasie, tak poza tym gdyby nie chciał odstępować to można było zrobić jeden wielki wspólny plac parkingowy z określeniem miejsc na wyłączne korzystanie w godzinac od do i postawić tabliczki przy miejscach, nie było by wtedy ogrodzeń i było by więcej tych mijsc. Defakto nadal był by właścicielem tamtej działki.
A wiemy zym skutkuje pozostawienie pojazdu w godzinach innych niż określone (nie mówię tu o notorycznym parkowaniu i w dodatku całodobowo tylko jak napisałem wcześniej)?

Offline

 

#14 2012-09-18 19:30:51

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

Ręce opadają. Obwiniacie o wszystko osobę która juz nie zarządza tą niewdzięczną wspolnotą. A to ściana popisana, a to latarnia krzywo bo Sobola strzelil autem ,trawnik rozjechany - zresztą co tu komentować a jeszcze gwóżdz programu - Prezes zrobił kupę w otwartej komórce lokatorskiej. Śmieszni jesteście. Zamiast porozmawiać, dojść do porozumienia to stawiacie afront. Niech wejdzie wam to do głów iż jest grupa ludzi którzy nie popierają waszych idiotycznych działań- waszych uchwał  nad takimi pierdołami jak rozliczanie śmieci. Od kiedy to metraż produkuje śmieci? Ale tak wygodniej. Prezes Sobola sam miał zaproponowac zmiane tego rozliczenia ale cóż . Do dzis serce mnie boli za tą krzywdę wyrządzoną mojemu Prezesowi. Całe szczęscie ze Prezes Sobola ma jeszcze jakiś udział i można będzie powalczyć z waszymi chorymi uchwałami i głoszonymi ideologiami.Po czynach was poznamy. Jak na razie to nic. Zero . Zadnych działań. Ale będziecie się chlubić sprzataczką, puszyć. Jej co za paranoja.

Offline

 

#15 2012-09-18 20:11:24

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie 26.09.2012 – dyskusja nad uchwałami

@zarządco
Bzdury powiadasz kto pisał że Prezes coś zrobił? Powiedzieć Ci w prost? Prezes wykorzystuje działa jak pasożyt i żeruje na niewiedzy ludzi nie informując ich z tąd uchwała pozwalająca na samowole wszelkiego rodzaju. Prezes ma znajomości a le to inna bajka i z tąd niektóre rzeczcy, które mają miejsce.

Swoją drogą wybacz ale pojazdy należące do pracowników Prezesa tudzież firm działających na Jego zlecenie rozjeździły parking, tak samo pracownicy działający na rzecz PRezesa podłączali wszelki sprzęt do gniazd administracyjnych nie rozliczając się ze zużycia. Pan Prezes/Jego pracownicy podpisali takie a nie inne umowy nie konsultując ich z nikim nigdy działając tym samym na szkodę Wspólnoty. Wiesz jak zareagowała Córka Prezesa na pytanie "...kto i kiedy odśnieży wczorajszy śnieg ..." trzasnęła drzwiami a jedna z pracownic niemal padła ze śmiechu widząć Pani G. czerwoną prawie purpurową na twarzy.

A Ty kim jesteś że tak właxisz mu do 4-rech liter, albo inaczej - co z tego masz?

Kto powiedzial, że Reduta jest idealna? Otóż nie jest ale wychodzi do klienta bardziej niż pracownicy Pana Prezesa. Swoją drogą kto spowodawał zadłużenie Wspólnoty? no może Ty skoro nazywasz się zarządcą? masz wogóle kjakiś tytuł to potwierdzający czy mógł byś mieć np login trol

Swoją drogą skoro nie masz żadnych kontrargumentów to po co abierasz głos? Przedstaw swoje kontr propozycje do w/w uchwał, podyskutuj konstruktywnie a nie oczerniając i plując wokól rozsiewając jad nienawieści. Wyobraż sobie, że wspólnota to większość słuchająca również głosów mniejszości. To że ktoś jest przeciw nie znaczy, że ma zamiknąć i odejść otóż nie niech przedstawi swoje racje a może ktoś coś zmieni przychylając się do woli jednoski mając na względzie dobro ogółu?

Pozdrawiam
i życzę nie popłniania przez Ciebie takich postów, w których nie masz nic konstruktywnego do powiedzienia.

P.S. Miej cywilną odwagę ujawnij się i przyjdź na zebranie z unisioną głową otwarcie broniąc swoich racji. Zarząd już mieniony teraz trzeba spowodować jego prawidłowe funkcjonowanie - masz uwagi to wnoś je do postu wkońcu w tym celu powstał

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
probówki typu strip huśtawki ogrodowe