Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#46 2012-01-13 10:46:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

czupens napisał:

Co do parkowania samochodów z instalacją LPG niestety jest zabronione. Jest taki przepis który mówi, że nie można parkować samochodów w garażach, które znajdują się poniżej gruntu i są zamknięte, nawet z instalacją wentylacji. Istniejąca wentylacja jest tylko do CO i reaguje na spaliny itp., niestety nie LPG. Głównie chodzi o to, by np. jak ma ktoś rozszczelnioną instalację w samochodzie i zaparkuje z taką instalacją w garażu, gaz jest cięższy od powietrza i "układa" się przy podłodze, wystarczy prosta iskra i bum.

Popieram. Sam byłem świadkiem akcji gdy rozszczelniła się butla samochodu zaparkowanego na zewnątrz. Przyjechały 2 straże pożarne, policja, ogrodzono teren, ewakuowano pobliskie sklepy. Jednym słowem akcja jakby ktoś bombę podłożył. Co by było gdyby to się stało w zamkniętym garażu?

Tutaj jeden z wielu artykułów na ten temat.



czupens napisał:

W treści okrągłego znaku z krzyżykiem, wydaje mi się najlepiej ściągnąć, a na kostce narysować linie przy siatce, omijając wjazdy do garaży. Ewentualnie znak mógłby zostać, podpiąć tabliczkę, nie dotyczy miejsc do tego wyznaczonych i tyle. Indentyfikatory raczej odpadają, szlaban również, bo jak znajomi przyjadą to zaliczą mandacik, albo będą musieli parkować na naszej dziurawej drodze.

Nic dodać, nic ująć tylko się pod tym podpisać

EDIT:
A co do teorii spiskowej. Moim skromnym zdaniem to było tak: zadzwonił jeden może drugi gość, że ma problem z wyjazdem do tego doszły telefony z zastawioną drogą wjazdową (tam gdzie są słupki). Zarządca więc twierdzi, że miał mnóstwo telefonów sprawie parkowania (wrzucamy wszystko do jednego wora). Ktoś zaproponował zakaz zatrzymywania się a Pan Sobola stwierdził, że to dobry pomysł bo może więcej osób kupi albo wynajmie miejsca postojowe. Zatem stawiamy znak już, nie czekamy do wiosny (jeszcze mieszkańcy wyrażą sprzeciw i co będzie?). Czyli samo życie ... trochę przypadku ... trochę bezmyślności oraz chęci zysku i mamy to co mamy.

Zresztą jest to większy problem w sytuacji kiedy DEWELOPER=ZARZĄDCA. Nie wierzę w super uczciwość ani jednego ani drugiego. Gdzie kończy się interes dewelopera a gdzie zaczyna troska zarządcy? Wystarczy popatrzeć na wszystkie niedoróbki, głupoty o których nawet szkoda pisać (np. za krótki cykl światła na klatce, zacinające się drzwi do garażu w 3-ciej klatce bloku B ...) i to, że o ich usunięcie można się prosić zarządcy miesiącami bo de facto zarządca musiałby pociągnąć do odpowiedzialności DEWELOPERA (budynek posiada 3 letnią gwarancję - jak się mylę niech mnie ktoś poprawi). Moim zdaniem to jest metoda na przeczekanie ... gwarancja minie a potem wszystko jedno czy zarządcę zmienimy czy nie bo usterki trzeba będzie usuwać z funduszu remontowego.
sorry za offtopic

Offline

 

#47 2012-01-13 12:27:17

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

za krotki cykl swiatla na klatce mozesz wyregulowac w skrzynce z napisem administracja. zakres regulacji jest o ile dobrze pamietam 30sek-10min.

moze w takim razie trzeba bedzie pomyslec nad zmiana zarzadcy

Offline

 

#48 2012-01-13 15:22:19

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Zmieńcie sobie zarządcę.
Co do wzywania straży miejskiej do bloków V etapu. Mieszkańcy posiadają identyfikatory mieszkańca i gościa. Jak zaparkuje ktoś obcy mają prawo wezwać straż miejską i to robią. Poza tym postawienie znaków (na wyraźną prośbę mieszkańców) zakazu było uzgodnione na zebraniu.

Offline

 

#49 2012-01-13 17:04:38

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

OK rozumiem, że mieszkańcy chcieli znaku, nie rozumiem dlaczego nie chcieli tegoż znaku postawić przy wieźdznie i dopisać do niego dot. całej posesji oraz nie dotyczy mieszkańców. Nie rozumiem dlaczego identyfikatory nie zdzą egzaminu przecież to żaden problem zrobić mieszkaniec + gość. hmm a gdyby był szlaban to zakaz był by nie potrzebny ponieważ nikt obcy by tu nie wjechał jeżeli nie posiadał by pilota tudzież ktoś by go nie wpuścił.

Póki co jest rozwiązanie, które wg moich odczuć przynosi więcej złego niż dobrego. Nie rozumiem jak można mieć problem z wyjazdemz garażu, no chyba że busy SOBOLi parkujące w śrotkowej hali nie mogły się zmieścić. A obcy i tak nadal parkują choćby na miejscach przed zakazem oraz koło "ogródka".

Tak więc moim skromnym zdaniem póki co wyjątkowa nieudolność.

Co do zmiany zarządcy - OK jestem za bo developer - zarządca i do tego nie wszystkie lokale oraz miejsca sprzedane to moim zdaniem nieporozumienie a raczej konflikt interesów bo Zarządca będzie patrzył na swój interes Developera a nie na interes nasz Wspólnoty czli klientów Developera.

Offline

 

#50 2012-01-13 19:34:33

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

ok.pomysł niezły.tylko-pewnie każdy by chciał wiedzieć co by to miało być, ile miało by to kosztować i w jaki sposób miało by być zapłacone.ja np.widzę to tak że byłby szlaban bez wodotrysku na drodze dojazdowej z głównej Obozowej i zwykła furtka dla pieszych otwierana np.kluczem.bramka na tego samego pilota co garaż a furtka tym samym kluczem co domofon.może by to ustalić na tym forum-bo chyba już większość mieszkańców tu jest -metodę odgrodzenia osiedla od cudzych ludzi i samochodów. Zebrać pomysły wybrać najlepszy i podrzucić to administracji żeby zrobiła przetarg i przegłosować na wiosennym zebraniu.a wydrukowanie i zafoliowanie po dwóch identyfikatorów na mieszkanie - "mieszkaniec" i "gość" na szybę samochodu to chyba by już teraz można zrobić.jeżeli chodzi o śmieciarkę która pilota by pewnie nie miała to chyba nawet lepiej by było gdyby wywlekali pojemniki na kółkach a nie wpychali się aż pod śmietnik.już im się udało uszkodzić murek drugiej klatki w budynku B.jeżeli chodzi o zmianę administracji-może to i dobry pomysł. na razie jest tak że gdy zgłaszam tam jakiś problem obecny zarząd-deweloper stoi po stronie wykonawcy a nie moim Jeżeli dobrze rozumiem administrowanie wspólnotą mieszkańców - taka administracja wykonuje usługę za pieniądze - administruje,organizuje i załatwia w naszym imieniu sprawy związane z tą częścią która znajduje się za klamka drzwi wejściowych do mieszkań - więc jak jestem tu właścicielem mieszkania to płacę im za pilnowanie moich interesów na klatkach dachach parkingach piwnicach itd. .Czyli tak jak my wszyscy czyli członkowie wspólnoty.tak?Reasumują - myślę że jak się tam jakąś bzdurę albo usterkę zgłasza to nie po to żeby słuchać dla czego wykonawca tak to zrobił tylko żeby to zostało zmienione...a tak na marginesie to i tak chyba jest nie źle.w sumie jak na nowe osiedle to chyba niewiele już zostało do dotarcia.ale i tak  warto się przyglądać zanim minie okres gwarancji.

Offline

 

#51 2012-01-13 19:50:33

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jest tylko jeden mankament szlabanu - żeby wjechali goście trzeba będzie zejść z pilotem i otworzyć. O ile z budynku B powinien działać pilot z okna o tylce mieszkańcy C na pewno będą mieli przymusowe spacery, nie każdemu się to może podobać:)

Ostatnio edytowany przez Mateuszu (2012-01-13 19:51:55)

Offline

 

#52 2012-01-13 19:54:49

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

hmm szlaban to szlaban koszt raczej nie duży furtka wydaje mi się zbędna. Najdroższe pewnie podłączenie do instalacji domofonowej - konieczność jejprzerobienia a raczej dorobienia. Identyfikatory to nie problem i największy koszt to laminowanie chodź można by było w foliówkę wrzuić tylko powinny być jakoś "zabezpieczone"  przed podrabianiem. Może nie tyle hologram co poprostu pieczątka i pidpis osoby upoważnionej do wystawiania oraz ich numeracja i ewidencjonowanie. Konkretny nr identyfikatra - konkretny nr rejestracyjny marka oraz model pojazdu. A na obry początek przestawienie zakazu na wjazd do nas i dodanie tabliczki "za wyjątkiem ...".
Przetarg hmm mojm zdaniem firmy wykonawcze żeby było bezstronnie powinniśmy wybierać my jako wspólnota. Sami wiecie jakie kozta są związane chodźby z montażem wywietrzników albo sterowników do pieca jeśli ktoś chce oryginał.
Jak dla mnie zarządca-developer to konflikt interesów dla wspólnoty. Chodź póki co nie narzekć.

Offline

 

#53 2012-01-13 20:38:09

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

...połączenie z domofonem?też fajnie ale trzeba by może sprawdzić o ile by to drożej wyszło na "głowę" bo jak dużo to...spacery są zdrowe.
...jeżeli furtka zbędna to znaczy że piesi też z pilotem do szlabana?
i poniekąd też na temat- bo mi się przypomniało że"przegłosowaliśmy" monitoring
czy ktoś z Sąsiadów wie jak ma to wyglądać?
jakiś opłacony geriatrik-rambo w budce przed monitorem?
czy jeno przykręcona tabliczka w stylu Burek Sekuriti gdzieś w widocznym miejscu?oczywiście tabliczka w stałym połączeniu wy-fy z centralą?
acha;
no bo jak monitoring,zakazy,nakazy,bramki,szlabany i gniazdo karabinów maszynowych na dachu...to możne coś jest zbędne?i dało by się koszty zredukować.

a i znowu mi się przypomniało:) że kiedyś byłem w takiej wspólnocie że developer miał jakimś kruczkiem czy sroczkiem prawnym zagwarantowane administrowanie budynkiem chyba przez 5 lat? od momentu oddania:)

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-01-13 20:56:03)

Offline

 

#54 2012-01-13 21:41:16

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

monitoring nie wiem jak ma wyglądać, w głosowaniu nie uestniczyłem bo jeszcze nie byłem członkiem Wspólnoty. Wiem natomias, iż przeważnie jest są to poprostu kamery zainstalowane na latarniach, budynkach, piwnicach i garażach z rejestratorem. Przeważnie wpina się go również do instalacji TV i na jednym kanale można mieć na żywo podgląd z kamer. Widziałem nagrania z kilku mointorowanych osiedli i jest to na zasadzie poglądowej "czy zdażenie miało miejsce", przeważnie nie do odczytanie jest nr rejestracyjny a o identyfikacji twarzy nie ma mowy. Strażnik - bez sensu, ul. co prawda Obozowa ale kolejny "obóz" tworzyć hmm co innego zabezpieczyć wjazd przed parkowaniem osób nieuprawnionych a co innego "zamykać się za kratami"

Szlaban obejmować by mógł wyłądznie jezdnię bez chodnika (usytułowanie przywjeździe).

Gdyby nie było możliwości zdalnego otwierania z domofonu wyobraź sobie jak by wyglądały korki kiedy to np kierowcy chcąc wjechać dzwonią do mieszkańca i czekają aż ten się ubierze i dojdzie żeby otworzyć. A weź teraz okres świąt i sytuację kilku kierowców chce wjechać?

Nie wiem jak wygląda instalacja domofonowa i czy jest gotowa na takie rozwiązanie - logicznym by było aby miała możliwość podpięcia strowania bramą/szlabanem.
Zainstalowanie furtki bez podpiętego domofonu to już moim zdaniem absurd. Taka instalacja to tak naprawdę rurka, kawałek kabla doprowadzone do piwnic a tam kable poprowadzone trasami kablowymi do domofonów. Sama instalacja może nie będzie bardzo kosztowna tylko robocizna.

Wyobraź sobie, że masz dziecko, które idzie do sklepu i zapomina kluczy, nie ma też telefou, i jak ono ma się dostać do domu? Czekać, aż ktoś mu otworzy, krzyczeć żeby sąsiedzi usłyszeli i się zlitowali czy skakać przez płot ;-)

hmm w sumie poniekąd zakaz chyba rozumiem załóżmy że się pali i jak wjedzie ciężki wóz bojowy SP? Pierwszy problem miejsca postojowe na winklu, wjechać na "dziedziniec - nie ma mowy" a tam zastawione. aczkolwiek scenariusz drastyczny i aby się nie wydażył.

PS.1 Ciekawe gdzie się podziały samochody, które stawały na zakazie bo na dziedzincu nie parkuja, czyżby wjechały do garażu a może nie były "nasze" przynajmniej częściowo ;-)

PS.2 Jest możliwość parkowania aut z instalacją LPG w garażu podziemnym znajdującym się poniżej gruntu tylko warunkiem jest iż garaż  takowy musi posiadać wentylację mechaniczną sprzężoną z czujnikami CO oraz maksymalnej dopuszczalnej wartości gazu propan-butan. Więc wiązało by się to jedynie z zakupem takich czujników jeśli ich nie ma, Swoją drogą brak oznakowania o zakazie wjazdu do garaży samochodów gazowych świadczyć może o możliwości ich wjazdu. Jeśli developer nie oznakował odpowiednio garaży i nie wyposażył ich w odpowiednie czujnki nie wiem czy tym samym nie powinien tego "blędu" naprawić drogą reklamacji. Ale to już dla kogoś kto zna przepisy.

Offline

 

#55 2012-01-13 22:20:38

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

ok!) wyobraziłem sobie:)
dodatkowo wyobraziłem sobie awarie prądu, samotną bezbronną staruszkę która zostawiła klucze w domu,mechaniczną awarię szlabanu, i  dodatkowo koszty ciągnięcia kabli do budynku B i  aż do budynku C po trzy klatki.., prawdopodobną potrzebę przeróbki instalacji domofonów,no i tego czy innego podobno juz zatwierdzonego monitoringu, - koszty rozłożone na dwa niewielkie bloki.. - i nie ważne czy to koszty kabli czy robocizny ale zapał do grodzenia się mi mija.W dużo większym budynku mniejsza konieczna przeróbka instalacji gazowej kosztowała mnie 2800zł rozłożone w funduszu remontowym na pięć lat.ale...jak większość uchwali to nie będę miał wyboru:)

Offline

 

#56 2012-01-13 22:42:00

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krasus napisał:

Ciekawe gdzie się podziały samochody, które stawały na zakazie bo na dziedzincu nie parkuja, czyżby wjechały do garażu a może nie były "nasze" przynajmniej częściowo ;-)

Tez się nad tym zastanawiałem ... przynajmniej na razie jest gdzie zaparkować. Nie wykluczam jednak propozycji LUK'a. Jak dojdzie do sytuacji, że będę musiał jechać i stać na dziurawej drodze to rozważę opcję przekręcenia "krzyżyka". Wystarczy śrubokręt krzyżakowy ... w sumie 3 objemki.

Offline

 

#57 2012-01-13 22:47:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

mnitoring przeszedł - trudno dla mnie bez sensu chyba, że ktoś chce sobie pooglądać w TV kto kiedy wychodzi i wraca ;-) pod warunkiem że będzie to wpięte do instalacji TV ;-)
ogrodzenie cełkiem bezsensu i tak już jesteśmy ogrodzeni a jedyna droga do "ucieczki" w razie w to przesmyk.
szlaban - ok pod warunkiem sterowania z domofonu - koszta pewnie wysokie - myśle że są ważniejszcze i ciekawsze formy spożytkowania pieniędzy.

hehe poczekajmy do zebrania boz jak dla mnie zakaz też bezsensu no ale cóż ktoś chciał ktoś postawił ktoś się męczy ;-)

Ważne żeby atmosfera byla miła i wesoła a sąsiedzi przyjaźni :-)

krzysztof - chętnie pomogę przy odkręcniu mam wkrętarkę ;-) swoją drogą - dziurawa droga kiedyś będzie miejską alterią i nie będzie tegoż "parkingu".

widze kolejnych odważnych łamiących zakaz ;-) swoją drogą ciekawe czy to nasi czy "obcy" :-D

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-01-14 22:24:15)

Offline

 

#58 2012-01-18 03:06:49

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wracajac do tematu znakow, zamiast tego zakazu powinien sie pojawic znak przy Obozowej ze strzaleczka i informacja, że tam schowane są nasze bloki. Biedni goście, kurierzy i inni dostawcy mają zwykle problem ze znalezieniem naszego adresu i wcale im się nie dziwię, bo mamy ciekawie schowaną osadę .

Offline

 

#59 2012-01-21 11:35:33

htc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku napisał:

Wracajac do tematu znakow, zamiast tego zakazu powinien sie pojawic znak przy Obozowej ze strzaleczka i informacja, że tam schowane są nasze bloki. Biedni goście, kurierzy i inni dostawcy mają zwykle problem ze znalezieniem naszego adresu i wcale im się nie dziwię, bo mamy ciekawie schowaną osadę .

I to jest bardzo dobry pomysł   Dla kogoś kto nie wie, że tam są nowe bloki znalezienie naszych bloków to niezłe wyzwanie...

Offline

 

#60 2012-01-22 14:56:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Dzisiaj (niedziela), na parkingu przed klatką 3 w bloku B parkowały dwa samochody (nawiasem mówiąc widzę je tu od kilku miesięcy, jeden na warszawskich numerach, drugi na wrocławskich) z niebieskimi kartkami za szybami o treści: GOŚĆ,  wspólnota mieszkaniowa Obozowa 40A, wydane przez REDUTA.

Wiem, że u nich jest ciężko z parkingiem ale to nie znaczy, że można sobie od tak wjechać do kogoś i zaparkować na jego posesji stojąc tam całą noc. Może jednak warto zastanowić się nad przygotowaniem odpowiednich identyfikatorów chociażby po to aby odróżnić "naszych" od obcych i móc im przypomnieć o prawie własności. Co na to nasz zarządca?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl karma hipoalergiczna dla psa