Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2012-01-12 20:14:08

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Mamy miejsce postojowe pod blokiem B i codziennie przynajmniej dwa razy wjeżdżam i wyjeżdżam z garażu i szczerze mówiąc w żaden sposób samochody zaparkowane wzdłuż wjazdów mi nie przeszkadzają. Nawet żona która od niedawna ma Prawko i tak naprawdę dopiero uczy się jeździć nie ma z wjazdem czy wyjazdem żadnego problemu:)
Pozdro

ps. Tłumaczenie że zakaz postawiony został aby na osiedlu nie parkowały obce samochody jest troszkę dziwne bo teraz to nawet mieszkańcy osiedla nie maja gdzie parkować. Nie wiem czy to możliwe ale dobrym rozwiązaniem byłby szlaban na drodze dojazdowej otwierany z pilota:)

ps. Z tego co dzisiaj zauważyłem zamontowano lustro na wprost schodów do klatki nr 3 bloku B.

Ostatnio edytowany przez obozoweTango (2012-01-12 20:25:20)

Offline

 

#32 2012-01-12 21:47:25

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Witam,
dzwoniłem dziś do SOBOLi około 9:30 byłem pierwszy w sprawie zakazu parkowania.
Zasugerowałem wprowadzenie identyfikatorów oraz dopuszczenie parkowania wzdłóż ogrodzenia, lecz zarządca stwierdził iż jestem pierwszy, który dzwoni i jeśli tel. będzie więcej to temat ten zostanie poruszony na wiosennym zebraniu. Dla mnie bez sensu karać za prkowanie szczególnie iż auta głównie stoją tam wieczorem, w nocy i nad ranem, a służby porządkowe jeżdżą przed południem. Wyjechać z grażu się da ja parkuję w środkowym.
Co do budowy parkingu na łąkach przed budynkiem 38C - oczywiście dobry pomysł ale pod warunkiem, że będzie szlaban na osiedle i nie ucirpią na tym drzewa rosnące wzdłuż ogrodzenia. Pomijam już cenę samego gruntu - chorendalne kwoty, z  tego co słyszałem miasto zbiera się z zamiarem wykupu nieruchomości i zorganizowana "placu zieleni", ścieżek rowerowych i tp. natomiast można by zorganizować kilka dodatkowych miejsc prkingowych kosztem placu zieleni znajdującego się przed "ogródkiem".
Można by było zorganizować sądę albo jakieś "referendum" i przedstawić wyniki zarządcy. Koszt zrobienia identyfikatora powinien być znikomy, do tego tabliczka pod zakazem z dopiskiem "nie dot. mieszkańców 38 b i c", oraz przesunięcię zakazu na wjazd do naszej posesji a w dalszym okresie czasu postawienie szlabanu sterowanego pilotem albo n karty zbliżeniowe choćby jak na parkingu pod "kruszywem", luxmedem czy innych firmach.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Offline

 

#33 2012-01-12 21:52:05

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

a może ktoś by się postarał o to że wjazd do garażu podziemnego bloku 38b jest wiecznie zastawiony,wjechać  do niego trzeba się natrudzić,nie mówiąc o tym że  w zimie  będzie jeszcze gorzej

Napisane przez uzytkownika SLAWEK w tym temacie: http://www.obozowa38bc.pun.pl/viewtopic.php?id=6
To tylko potencjalny kandydat, wiec nie ma co odrazu obwiniac, ale cytuje jako ciekawostke .

Edit:
Post pisal tecku

Ostatnio edytowany przez argentynka (2012-01-12 23:00:23)


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#34 2012-01-12 22:03:58

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

hmmm szukacie "donosiciela" przpraszam prawożądnego obywatela ;-)
a może to poprostu celowe zagranie Zarządcy?
Postawił zakaz bez informacji - nie dot. mieszkańców, a teraz wzywa straż miejską. Pytacie po co? ano ma w tym cel a mianowicie nie sprzedane mieksca postojwe w garażach podziemnych. Wiem, że to teoria spiskowa ale skoro nie wszyscy takowe posiadają to eliminując kolejne miejsca "pod chmurką" napędza do siebie potecjalnych nabywców miejsc garażowych.

Trudno problem należy rozwiązać, im szybciej tym lepiej bo aut będzie przybywać.

Offline

 

#35 2012-01-12 22:09:48

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No to by było już poniżej pasa , ale wszystkiego można sie spodziewać

Offline

 

#36 2012-01-12 22:17:42

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

...ja tam nikogo nie bronie ani nie osadzam.może dla tego że nie dostałem mandatu ani nie wystawiałem.pomijając wypowiedzi anarchizujące rozsądny wydaje mi się głos tecku który twierdzi że droga ma status drogi wewnętrznej i jako taka nie podlega pod jurysdykcję miasta.jeżeli dobrze zrozumiałem zakaz parkowania to była idea zarządcy a nie drogowców?może warto było się wstrzymać do zebrania zanim został postawiony...natomiast ponieważ traktuje to forum jako serwis społecznościowo-informacyjny bardzo byłbym wdzięczny za wiadomość czy już wybuchła tu na naszym dotąd sympatycznym i miłym osiedlu wojna i jakie konkretnie są wiodące przeciwstawne ideologie?osobiście nie odpowiada mi ani opcja anarchii ani faszyzmu.poparłbym w widocznie rodzącym się konflikcie coś co wydawało mi się rodziło się na tym forum- porozumienie oparte na logice i pomoc oparta na życzliwości.a teraz na wszelki wypadek idę naostrzyć miecz jakby się okazało że nie chwyci.

Offline

 

#37 2012-01-12 22:30:09

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

hmmm skoro droga wewnętrzna czy droga prywatna to przydało by się takowe oznakowanie przy wjeździe na posesję. Dziwne posunięcie zarządcy wydaje pieniądze z naszego funduszu remontowego na ustawianie znaków a prośbę o dostawienie tabliczki nie dot. mieszkańców bloku 38b i c oraz wydanie identyfikatorów upoważniających do postoju twierdzi że ni może złotóki wydać bez zgody i wiedzy mieszkańców i musi to poddać głosowaniu jeśli będą dochodziły do niego głosy za poddaniem takiej uchwały głosowaniu. Dla mine nie logiczne ale cóż nie jestem zarządcą tylko mieszkańcem.


PS. Właśnie widzę, że ktoś wpadł na genialny pomysł parkowania po stronie po której zakazu nie ma,  szkoda tylko że z tej strony zmieści się mniaj aut, niż od płotu :-)
PS.2 Jak pracowałem w strefie koło Jana Pawła wszyscy zakazy mieli gdzieś a straż miejska nie chciała interweniować nawet na wezwania, gdyż stał znak teren prywatny/droga wewnętrzna i koszta interwencji ponosił wzywający, który mógł dochodzić zwrotu kosztów od właściciela pojazdu, który tamował ruch i do niego była potrzebna interwencja.
U nas nie ma takowego oznakowania więc straż miejska szuka zarobku myśąc, że znalazła przysłowiową kurę znoszącą złote jaja a my sami sobie biedy napychamy.
Zobaczcie np na podjeździe pod lewiatanem stoi często nissan pickup zastawiając połowę bramy wjazdowej i nikt go nie rusza, popatrzcie na zamknięte osiedle obok będące pod zarządem redduty - totalna samowolka jak chodzi o parkowanie - wszędzie stją na zakrętach, chodnikach, podjazdach i nie ma żadnych interwencji.

saark18 - byłem na tym forum kilka razy, zawsze panował tu ładi spokuj, ja tu wojny nie widzę poprostu gorący temat dot. może nie teraz ale w przyszłości nas wszystkich gdyż każdy kiedyś będzie miał samochód niektórzy nawet klika. Owy donosiciel jeśli takowy istnieje też kiedyś wpadnie we własne sidła i będzie miał blokadę bo przyjedzie i nie będzie miał gdzie zaparkować więc stanie na zakazie.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-01-12 22:44:27)

Offline

 

#38 2012-01-12 22:43:00

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

dziwne prawda?więc jeżeli znak został postawiony ostatnio bez żadnego uzasadnienia tz.np. przepisów to regulujacych -drogi osiedlowe też maja być zaprojektowane i uzgodnione np.ze strażą ale pożarną -to jeżeli nie był postawiony za zgodą właścicieli czyli też nas to jego legalność jest problematyczna.

krasus
byłem na tym forum kilka razy, zawsze panował tu ładi spokuj, ja tu wojny nie widzę poprostu gorący temat dot. może nie teraz ale w przyszłości nas wszystkich

może:) ale wydaje mi że trochę jest tak-jak dwoje dzieciaków rozmawia ze sobą i jeden do drugiego mówi kapuś -to jest gorąca dyskusja,a jak dyskutuje dwoje dorosłych ludzi i jeden do drugiego mówi kapuś to się robi jak za okupacji...

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-01-12 23:05:46)

Offline

 

#39 2012-01-12 22:43:20

luk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

a co z samochodami na LPG? Przecież nawet gdyby takowy osobnik posiadał miejsce pod blokiem nie wolno mu tam parkować. Miejsc parkingowych jest mało a przez zakaz jeszcze mniej, wiec sprawy trzeba wziąć w swoje ręce. W Marcu okaże się że trzeba wynająć firmę do ściągnięcia znaku, a przemiły Sobola tylko zaciera ręce żeby wystawić koleją fakturkę za usługę swoim szczęśliwym lokatorom. Pomijam fakt że kilkukrotnie była prośba o zamontowanie lustra przy wyjeździe z NASZEJ wewnętrznej drogi. Jaki widać ze skutkiem mizernym. Tak na marginesie to zarządca powinien być dla lokatorów a nie lokatorzy dla zarządcy bo zawsze może przestać być zarządcą.

Offline

 

#40 2012-01-12 22:59:54

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

luk pomyśl kto może postawić znak na nieruchomości prywatnej - tylko właściciel. Drogowcom to dynda - sami sobie ją zbudowaliśmy, sami o nią dbamy. No więc kto postawił znak na drodze rywatnej? ZIKID bezprawnie (chyba) czy właścicel w tym wypadku zarządca? Skoro to nasza droga a tym samym nasz znak więc może zamiast dać soboli zarobić sami sobie dodajmy adnotację o wyłączeniu dla osób uprawnionych. Kosz znaku tabliczki nie powinien być wygukrwany i w najgorszym wypadku kosztować tylko co kilka flaszek? No tak problem będzie kto jest upoważniony do parkowania na zakazie - brak identyfikatorów.

Tak pół żartem / pół serio może go poprostu w nocy odwrócić ;-)

LPG no tak problem może i to jest ale z tego co pamiętam jeśli garaż nie jest opatrzony znakiem zakazu wjazdy z LPG znaczy że taki pojazd może tam przebywać. Nie wiem jaki system wentylacji mamy zainstalowany w garażach ale jeśli są czujniki CO oraz dopuszczalnego stężenia gazu propan-butan i są one sprzężone z wentylacją mechaniczną to taki garaż jest bezpieczny i można w nim trzymać auta z instalacją LPG.

Więc jeśli nasz garaż nie posiada takowej instalacji i nie jest odpowiednio oznakowany to chyba jest to niezgodne z przepisami i pewnie mogło by być zgłoszone jako usterka. Może w takim razie warto zwrócić uwagę na rodzaj wentylacji i przyszłościowo jeśli nie ma wymagnej zaopatrzyć go w takową przez co możliwe, że wzrosła by liczba aut trzymanych w garażach.

Offline

 

#41 2012-01-12 23:08:21

luk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jesli ten znak jest nasz to go trzeba zdjąć a nie przekręcać. Flaszka + klucz powienien wystarczyć , a z tym parkowaniem LPG w garażu to nigdy nic nie wiadomo może ktoś uprzejmy zadzwonić po straż miejską

może jeszcze dodam

pomysł stawiania znaków zakazu za własne pieniądze po czym informowanie o nieprzestrzeganiu przepisów straż miejska jest strzałem w kolano

Ostatnio edytowany przez luk (2012-01-12 23:16:26)

Offline

 

#42 2012-01-12 23:17:02

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

saark18 napisał:

może:) ale wydaje mi że trochę jest tak-jak dwoje dzieciaków rozmawia ze sobą i jeden do drugiego mówi kapuś -to jest gorąca dyskusja,a jak dyskutuje dwoje dorosłych ludzi i jeden do drugiego mówi kapuś to się robi jak za okupacji...

hehe to może pora zacząć okupować. Kiedyś był przepis że blokada ma być założona na lewym przednim kole. A co jak auto stoi bez koła na lewarku a prawe koło przy samym krawężniku ;-) A może lokko zmodyfikować znak i otrzymamy "zak wjadu straży miejskiej :-D

Swoją drogą cieszmy się że to tylko zakaz parkowania a nie droga pożarowa bo nie blokady a laweta poszła by wruch ;-)

luk napisał:

pomysł stawiania znaków zakazu za własne pieniądze po czym informowanie o nieprzestrzeganiu przepisów straż miejska jest strzałem w kolano

Tak pod warunkiem, że znak nie dot zgłaszającego - osoba nie posiadająca samochodu albo posiadająca samochód oraz miejsce garażowe. Ewentualnie "starsza Pani" z pieskiem a samochodu uniemożliwiału mu "podlanie" płotu ;-)

hehe a może poprostu sami przyjechali szukając zarobku - darmozjady jedne. Widziałem na lubostroń na początku jak postawili zakaz parkowania i jechałem rano to grubo ponad 10 blokad było założone.

Kto jeździ ostatnio "nowo obozową - dziurawą" ten widzi ile tam samochodów parkuje praktycznie w bagnie. Co będzie jak się doczekamy tam ulicy heh aż strach pomyśleć.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-01-12 23:22:49)

Offline

 

#43 2012-01-12 23:29:45

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Teoria spiskowa o sprzedaży miejsc postojowych jest chyba za bardzo naciągana, zwłaszcza że wcześniej pojawiły się tabliczki na siatce, KTOŚ uznał że są mało czytelne postawił znak .... tzn zarządca postawił znak.... jeśli ZIKiT od tygodnia nie zrobił nić z przewróconym znakiem o zamknięciu ul Norymberskiej (przy kościele) to na pewno nie znaleźliby naszej uliczki (nawet TAXI ma problem ;D ), trochę to niepokojące że takie rzeczy dzieją się bez zgody wspólnoty bo patrząc na ilość nie sprzedanych mieszkań na pewno mamy większość jako mieszkańcy. Aż się boje że kiedyś wracając z pracy będzie zakaz wjazdu bo KOMUŚ przeszkadza hałas silnika....

Offline

 

#44 2012-01-12 23:41:16

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

napewno naciągana hehe ale skorozarządca uprawia samowolkę i stawia znak bez zgody czy wiedzy mieszkańców no chyba że ktoś "wpływowy" złożył wniosek telefoniczny to niby skąd straż miejska się dowiedziała niemal odrazu iż takowy znak stoi? Ba kto ponosi koszta interwencji na posesji prywatnej, czy wogóle takowa może zaistnieć skoro nie ma żadnego zagrożenia mimo łamnia przepisów.
Ewidentnie coś tu nie pasuje
Droga - nasza
Znak - nasz
"Uprzejmy" - członek wspólnoty

Czyli wszystko nasze prócz miejsc, których się pozbyliśmy przez czyjąś nadgorliwość. Wystarczyło by wyłączyć możliwość parkowania na odcinku gdzie wyjeżdżając z garażu włączmy się do ruchu. Swoją drogą faktcznie aż się prosi postawić zakaz wjazdu na górę i zrobić sobie tu deptak z ławeczkami ;-) Po co nam parking skoro miejsc garażowych jest tyle co mieszkań i nie ważne że niktórzy mają po kilka samochodów. Przecież na kolnej jest duży parking i można sobie rowerem dojechać - od takie przyjemne z porzytecznym ;-)

Offline

 

#45 2012-01-13 10:12:26

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Co do parkowania samochodów z instalacją LPG niestety jest zabronione. Jest taki przepis który mówi, że nie można parkować samochodów w garażach, które znajdują się poniżej gruntu i są zamknięte, nawet z instalacją wentylacji. Istniejąca wentylacja jest tylko do CO i reaguje na spaliny itp., niestety nie LPG. Głównie chodzi o to, by np. jak ma ktoś rozszczelnioną instalację w samochodzie i zaparkuje z taką instalacją w garażu, gaz jest cięższy od powietrza i "układa" się przy podłodze, wystarczy prosta iskra i bum.
Ostatnio było takie bum, jak sobie koleś zaparkował w garażu wolno stojącym, próbował zapalić samochód bodajże była to astra, rozniosło cały garaż i wszystkie szyby w bloku obok. Także dla naszego bezpieczeństwa lepiej nie parkujmy z LPG.

Co do oznaczeń, prawdopodobnie z oszczędności nie były od razu zamontowane, ale w przyszłości będą . Zgadnijmy za kogo pieniądze... .

W treści okrągłego znaku z krzyżykiem, wydaje mi się najlepiej ściągnąć, a na kostce narysować linie przy siatce, omijając wjazdy do garaży. Ewentualnie znak mógłby zostać, podpiąć tabliczkę, nie dotyczy miejsc do tego wyznaczonych i tyle. Indentyfikatory raczej odpadają, szlaban również, bo jak znajomi przyjadą to zaliczą mandacik, albo będą musieli parkować na naszej dziurawej drodze.


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl