Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#76 2012-04-04 23:43:17

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Tak sobie myślę, że cokolwiek nie wymyślicie/my nic znacząco nie zmieni bo nagle nie powstanie 30 nowych miejsc... Będzie tylko gorzej, takie fakty. Ale to bolączka nie tylko naszego osiedla... są gorsze.
Przeprowadziłem się z Borkowskiej, na której mieszkałem 4 lata i co roku było gorzej - teraz zaparkowanie tam po godzinie 18 jest już problemem, a po 20 jest cudem. Parkują ludzie po 2 auta równolegle do bloku wzajemnie się blokując itp...

Offline

 

#77 2012-04-05 07:23:31

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

Parkują ludzie po 2 auta równolegle do bloku wzajemnie się blokując itp...

Chyba wiem o czym mówisz ... czasami bywam tam ok 18.
A z innej beczki - wybaczcie off top. Co Cię skłoniło do przeprowadzki z Borkowskiej? Teoretycznie to całkiem niedaleko i zawsze wydawało mi się, że osiedle jest całkiem interesujące. Nie był to chyba problem z parkowaniem Pytam ponieważ rozważaliśmy tam kupno mieszkania i tylko z braku odpowiedniego lokalu jesteśmy tutaj.

Offline

 

#78 2012-04-05 08:58:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krzysztof napisał:

kmmareek napisał:

Parkują ludzie po 2 auta równolegle do bloku wzajemnie się blokując itp...

Chyba wiem o czym mówisz ... czasami bywam tam ok 18.
A z innej beczki - wybaczcie off top. Co Cię skłoniło do przeprowadzki z Borkowskiej? Teoretycznie to całkiem niedaleko i zawsze wydawało mi się, że osiedle jest całkiem interesujące. Nie był to chyba problem z parkowaniem Pytam ponieważ rozważaliśmy tam kupno mieszkania i tylko z braku odpowiedniego lokalu jesteśmy tutaj.

Tutaj jest jak na razie prawie pod każdym względem ... gorzej ;( ale prawie czyni różnicę - o wielu sprawach trzeba by napisać, a to nie miejsce na to.
Generalnie szukaliśmy czegoś większego za rozsądne pieniądze i mniej więcej w tym rejonie (np. nie huta czy bronowice)

Offline

 

#79 2012-04-07 08:40:58

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Dlaczego tu jest gorzej?
Prócz problemów z parkowaniem, które sie tak naprawdę dopiero zaczną oraz problem z infrastrukturą drogową jest dobrze.
Zawiła i Borkowska jest podobnie zakorkowana do Kobierzyńskiej. Na temat parkingów na Klinach się nie wypowiem bo nie wiem.

Apropo dróg. Póki co nie ma możliwości poszerzenia zwężenia oraz likwidacji kamieni i krzewów ułożonych przy posesji na skrzyżowaniu Obozowa-Gwiździsta. Toczą się sprawy sądowe między właścicielami a ZiKITem. "Nowoobozowa" na odcinku błotnistym będzie robiona najprawdopodobniej w przyszłym roku (miał być III kwartał '12). Reszta problemów czyli np auta parkujące na zakręcie ul. Torfowa i td. to są problemy leżące w kwestjii Rady Dzielnicy.

P.S. Oczywiści nagle 30 miejsc dodatkowych nie wyczarujemy ale możemy zrobić wszystko by racjonalnie i maksymalnie wykorzystać to co mamy, a parkowanie na trawnikach poprostu je zniszczy i będziemy mieć w tch miejscach bagno.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Offline

 

#80 2012-04-18 09:08:21

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jesteśmy stroną jako sąsiedzi w postępowaniu administracyjnym w sprawie warunków zabudowy zdaje się na tych działkach za budynkiem C.możemy coś "ugrać" na tym? np.wygodniejszy dojazd z drugiej strony?

Offline

 

#81 2012-04-18 10:12:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No właśnie, miałem dodać nowy wątek. Ktoś był już w wydziale urbanistyki ? jakieś plany itp ?

Offline

 

#82 2012-04-18 10:53:39

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wygodniejszy dojazd z drugiej strony to akurat byłby strzał w kolano, bo wtedy nasz teren stałby się "przejazdowy". Sprowadziłoby się to do tego, że tamci mieszkańcy jechali by na skróty, a obecny spokój pod naszymi blokami by się skończył.

Offline

 

#83 2012-04-18 11:42:45

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku napisał:

Wygodniejszy dojazd z drugiej strony to akurat byłby strzał w kolano, bo wtedy nasz teren stałby się "przejazdowy". Sprowadziłoby się to do tego, że tamci mieszkańcy jechali by na skróty, a obecny spokój pod naszymi blokami by się skończył.

niekoniecznie.
możemy mieć drugi szlaban od tamtej strony.wtedy przejazdowe było by tylko tamto projektowane osiedle.my już stoimy więc jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji...myślę ze przynajmniej piesze przejście by się przydało jeżeli już nie dojazd samochodowy.tak się po prostu zastanawiam co z tego możemy mieć skoro czeka nas rok obok budowy i na pewno pogorszenie standardu dla bloku C.oni dopiero zatwierdzają inwestycję więc muszą się z nami dogadać a nie odwrotnie.nie wiem.może ktoś ma lepszy pomysł co moglibyśmy z tego mieć? działki od 210 do 217 i tak zabudują a na razie dojazd do nas jest...nieprosty.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-04-18 12:02:33)

Offline

 

#84 2012-04-18 14:10:52

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Sprawa wymaga gruntownego przemyślenia.

Na pewno przejście piesze jest jak najbardziej pożądane chociażby ze względu na fakt, że dzieci miałyby dużo krótszą (i bezpieczną) drogę do szkoły. Mowa nie tylko o "naszych" dzieciach. Z drugiej strony przyszli mieszkańcy mogliby być zainteresowani skrótami do sklepu np Lewiatana czy na przystanek autobusowy przy Torfowej. Dodajmy, że kiedy nie było ogrodzenia z tyłu można było w 3 min dojść do przystanku Lubostroń na Kobierzyńskiej.

Zgadzam się z przedmówcą powyżej, że w sytuacji bez szlabanów będziemy mieć niezły highway pod oknami, który praktycznie uniemożliwi parkowanie w tej części oraz znacznie utrudni wyjazd z garaży. Z drugiej strony jeśli zamontujemy szlabany to co zyskają nowi mieszkańcy i po co mieliby się zgadzać na przejazd dla nas. Rozwiązanie widzę w kompromisie np. tworzymy wspólny teren dla dwóch wspólnot (jeden szlaban u nas przy obecnym wjeździe, drugi a może trzeci u nich); zarówno mieszkańcy naszych bloków jak i ich mają prawo poruszać się i parkować na wspólnym terenie - my korzystamy z ich infrastruktury a oni z naszej. Oczywiście zasadność takiego pomysłu należy rozważyć, kiedy będzie znana liczba miejsc parkingowych u sąsiadów jak również reszta infrastruktury, liczba mieszkań itp.

Pytanie kto ma się zająć negocjacjami? Wg. mnie powinien je prowadzić Zarządca. Teraz jest ostatni moment na ich rozpoczęcie bo jak plany zostaną ostatecznie zatwierdzone ich późniejsza zmiana może być bardzo kosztowna lub nawet niemożliwa.

Offline

 

#85 2012-04-18 19:15:47

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Krzysztof napisał - Z drugiej strony jeśli zamontujemy szlabany to co zyskają nowi mieszkańcy i po co mieliby się zgadzać na przejazd dla nas.
cóż myślę że zyskają to iż nie będziemy im oprotestowywać budowy.Ich inwestor może być skłonny do ustępstw ze względu na nie przeciąganie procesu inwestycyjnego.W podobnej sytuacji w innym miejscu udało się mojej ówczesnej wspólnocie wynegocjować remont chodników i ściany szczytowej. A sprawą powinien się moim zdaniem zająć się administracja z naszym błogosławieństwem.

Offline

 

#86 2012-05-16 15:28:22

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

A dlaczego mielibyśmy udostępniać przejście lub przejazd do nowej inwestycji za blokiem 38 C. Nie mamy takiego obowiązku i chyba z takiego prawa skorzystamy bo z tego co wiem to dojazd do bloków ma być od strony drogi z płyt.

Offline

 

#87 2012-05-16 21:58:50

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Mieszkańcy nowej inwestycji dojazd mają mieć ul. Obozową od strony Skośnej, przedłużenie tego co obecnie kończy się w trawie i dochodzić do naszego płotu. Będzie to ulica miejska więc możemy śmiało zrobić sobie zarówno furtkę jak i np. wjazd ze szlabanem i nikt nam nic nie powie bo to nie jst ich tylko miasta. Taką wersje słyszałem w ZIKIcie, natomiast my nie musimy im nic udostępniać aczkolwiek mamy jakieś służebności wpisane więc hmm trzeba by to przeanalizować dokładnie.
Nie wiem jak ma wyglądać dojazd na potrzeby prowadzenia samej inwestycji możeliwe, że drogą z płyt.

Offline

 

#88 2012-05-21 19:37:35

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No i widzę ze pan z samochodu z Soft Netu jednak sie złamał i parkuje obok garaży podobnie jak KCH...

Offline

 

#89 2012-05-21 19:52:38

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

generalnie parkuje po stronie po, której zakaz nieobowiązuje a skoro nie jest zabronione to jest dozwolone :-)
Mógł by jedynie stawać w sposób taki by mógł zaparkować za/przed nim ktoś jeszcze

Offline

 

#90 2012-05-21 21:23:19

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Dzisiaj rano patrzyłam, jak śmieciara odpuściła sobie dalszy podjazd pod śmietnik, dojechali do końca słupków przy krawężniku...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl