Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#106 2012-07-30 17:56:51

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko czasowemu parkowaniu w garażu drugiego auta (jedno wykupione miejsce) w przypadku np. powrotu autem służbowym bądź odwiedzin rodziny - póki w garażu jest sporo wolnego miejsca? Chyba to lepsze niż zajęcie miejsca poza garażem ? Jeśli jednak uważacie, że to "niestosowne" to będę musiał zmienić do tego tematu podejście.

hmm wiesz to nie jest głupi pomysł z tym, że właściciel (pewien Pan mgr) tych mijsc napewno nie będzie zadowolony z tego faktu biorąc pod uwagę, iż całkiem ładną sumkę wołał miesięcznie za wynajem ;-)

Offline

 

#107 2012-07-30 18:25:18

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No ale nie sposób wynajmować np. 1 czy 2 dniu w tygodniu - raz na jakiś czas, a chyba lepiej wjechać do garażu niż zostawiać obok bloków  bo przecież miejsc i tak mało. No nie wiem - stąd "zapodałem" temat

Pytanie dodatkowe - jeśli już będą identyfikatory/bramka czy cokolwiek innego - dajmy na to identyfikatory, to będzie zapewne przydział 1 miejsca na mieszkanie dla gościa tego mieszkania, ale czy ta sama zasada będzie się tyczyć garaży ?

Offline

 

#108 2012-07-30 19:01:53

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Hmm ciekawe pytanie. Rozumiem, że każdy z mieszkańców naszej wspólnoty dostanie dwa identyfikatory: Mieszkańca + Gościa. Co do garaży to wydaje mi się iż zgodnie z prawem no niestety nikt nie może parkować na miejscach bez zgody właścicieli nie zależnie czy jest członkiem wspólnoty czy też nie. Tak naprawdę to trochę igranie z "ogniem" pozostawiając pojazd na bądź co bądź cudej własności bo każde miajsce ma swój nr KW i stanowi odrębną nieruchomość. Właściciel takiego zastawionego miejsca może nic nie zrobić i olać problem, może pozostawić informację nawołującą do zabrania pojazdu, może scholować pojazd a następnie dochodzić zwrotu poniesiionych kosztów z tym związanych oraz ewentualnego zadość uczuynienia.

Offline

 

#109 2012-07-30 19:30:02

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krasus napisał:

Właściciel takiego zastawionego miejsca może nic nie zrobić i olać problem, może pozostawić informację nawołującą do zabrania pojazdu, może scholować pojazd a następnie dochodzić zwrotu poniesiionych kosztów z tym związanych oraz ewentualnego zadość uczuynienia.

Z tego co wiem od innych znajomych mających miejsca w garażach podziemnych, jeśli ktoś im np. zablokował "krzywo" parkując bądź stanął na ich miejscu są prawie zerowe szanse by z tym coś zrobić - firmy lawetujące nie chcą się podejmować, można dochodzić w sądzie latami... itp. Taki mały problemik poza tematem.

Offline

 

#110 2012-07-30 19:32:04

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Proponuję zrobić galerie sław - zdjęcia samochodów zle parkowanych na naszym terenie.

Link do fotki i opis kiedy




Proponuję też zrzutkę na karne kutasy ... to kosztuje kolo 20 zl.

Offline

 

#111 2012-07-30 20:28:07

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

Z tego co wiem od innych znajomych mających miejsca w garażach podziemnych, jeśli ktoś im np. zablokował "krzywo" parkując bądź stanął na ich miejscu są prawie zerowe szanse by z tym coś zrobić - firmy lawetujące nie chcą się podejmować, można dochodzić w sądzie latami... itp. Taki mały problemik poza tematem.

Widzisz problem polega na tym, że aby odcholowano pojazd z prywatnej posesji musisz najpierw za to zapłacić a później dochodzić zwrotu od właściciela scholowanego pojazdu i tak jak np mi by się nie opłacało takie rozwiązanie tak np. Firma może sobie pozwolić. Tak naprawdę sami sobie problemy stwarzamy poprzez nieuwagę/brak umiejętności albo zwykłą głupotę.

Ja widziłem jak ktoś komuś zablokował wjazd poprzez bardzo krzywe zaparkowanie to właściciel nie mogąc wjechać na swoje miejsce zastawił poprostu tamten pojazd stając równolegle do ściany (nie miało to miejsca u nas).

Rozwiązaniem jest jak najszybsze "wyznaczenie" miejsc postojowych w garażach. Mogli byśmy się także zastanowić nad wyznaczeniem miejsc postojowych "na dziedzincu", no chyba, że są jakieś przeciwwskazania z punktu widzenia przepisów budowlanych i w sposób oficjalny nie można zwiększyć liczby miejsc?

Rockrider a nie można kosztów kutasów wrzucić w koszta wspólnoty w ramach inwestycji?

Tak swoją drogą właściciel srebrnego audki kombi też już dwu krotnie zaparkował w sposób conajmniej irytujący. Tzn, nie równolegle a pod skosem widać było pośpiech i niechlujstwo kierującego. Raz w pierwszej połowie czerwca(auto stało chyba tydzień w taki sposób) pod klatką nr IV bloku C a drugi raz hmmm tydzień/dwa temu koło miejsca dla inwalidów.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-07-30 20:32:10)

Offline

 

#112 2012-07-30 21:57:10

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krasus napisał:

Rockrider a nie można kosztów kutasów wrzucić w koszta wspólnoty w ramach inwestycji?

A jak opiszesz fakture za to? Regulacja miejsc postojowych czy jak ?

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-07-30 21:57:45)

Offline

 

#113 2012-07-30 22:06:24

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Hahaha padłem, koszty kutasów w kosztach wspólnoty ;P brzmi conajmniej dziwnie możnaby zrobić autorskie karne kutasy z dopiskiem wspólnota pozdrawia

Offline

 

#114 2012-07-30 23:49:31

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Rockrider napisał:

A jak opiszesz fakture za to? Regulacja miejsc postojowych czy jak ?

Materiały szkoleniowe :-)

sebastian napisał:

można by zrobić autorskie

A takowe by się przydały dla nieproszonych gości naruszających cudzą nieruchomość swoimi czterokołowcami :-)

Offline

 

#115 2012-07-31 11:22:42

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jestem przeciwko karnym kutasom, nie twórzmy niepotrzebnych napięć wewnątrz wspólnoty. Zwykła karteczka za wycieraczka ze zwróceniem uwagi na dokładniejsze/bardziej przemyślane parkowanie powinna być wystarczająca. Ktoś następnym razem się zastanowi parkując, a jak dostanie kutasa to się tak podk******, że zacznie robić na złość i parkować jeszcze gorzej, np. równolegle w zatoczkach (na 3 samochody). Jak mu wtedy dasz karteczkę to on Ci wała pokaże, bo to on właśnie prawidłowo zaparkował. Ot co.

Może przygotujemy sobie szablonik na tablice korkowe z odrywanymi karteczkami z takim upomnieniem? Wtedy to nie problem przechodząc zerwać i włożyć komuś, mała fatyga, większa skuteczność.

Offline

 

#116 2012-07-31 11:28:34

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku napisał:

Jestem przeciwko karnym kutasom, nie twórzmy niepotrzebnych napięć wewnątrz wspólnoty.

Dokładnie, może jeszcze komisję chcecie powołać do oceny jak stoi zaparkowane auto, czy aby nie o 10 cm za blisko/daleko/krzywo??

Offline

 

#117 2012-07-31 12:49:45

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku a jak nie będę mógł wyjechać rano do pracy bo mnie jakis kierowca bez pomyślunku lub egoistycznego podejscia do nas wszystkich bo takie zachowanie tak trzeba nazwać to mogę liczyć na Ciebie, że mnie odwieziesz do roboty?

Z moich obserwacji wynika, że na szczęście jest mało takich sytuacji.

Ale sami zgodzicie się ze mną ze opisana tu powyżej historia z podrzucaniem sobie karteczki jest bulwersująca...
Najważniejszy jest zdrowy rozsądek a nie egoizm - takie jest moje zdanie.

A karne kutasy miałem już sam drukować ale mam papier z za słabym klejem i za łatwo by dało sie to odkleić.

PS. Wczoraj miałem przyjemność wyproszenia z naszego parkingu słynnego KCH...

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-07-31 12:51:41)

Offline

 

#118 2012-07-31 14:59:12

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Zróbmy w końcu te identyfikatory to może mniej będzie takich KCHxxxx czyli będzie więcej miejsc czyli może będą mniejsze napięcia i "kutasy" będą niepotrzebne? Wiadomo, że czasem ktoś beznadziejnie zaparkuje (jedni mają to niestety we krwi - tak mu pasowało to stanął) i chyba karteczka wystarczy?

Offline

 

#119 2012-07-31 22:19:22

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jest jedno miejsce na, którym bez wachania i zastanowienia naklejał bym kutasy a nawet kilka:

Zejście  z "naszego" chodnika od strony ul. Obozowej, tam notorycznie stoja idioci. biorąc pod uwagę fakt, że krawężnik jest wysoki to np małe dziecko ma problem zjechać czy wjechać rowerkiem, z wózkiem też jest problem.

Można by tam słupek postawić, uniemożliwi parkowanie a nie będzie przeszkadzał w poruszaniu się.

Wiesz jeśli osoba posiadająca pojazd o nr KCH jest członkiem naszej wspólnoty to niestety nie ma możliwości zabronić jej parkowania na naszym parkingu, a jeślli jest spoza naszej wspólnoty i wjeżdża tu bo udaje, że nie wie czyj to teren to bym się także z kutasem nie zastanawiał, od taki "prezent" dla naruszających czyjąś własność, no chyba, że mają udział w neruchomości.

Offline

 

#120 2012-08-01 00:09:17

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Rockrider napisał:

jak nie będę mógł wyjechać rano do pracy bo mnie jakis kierowca bez pomyślunku lub egoistycznego podejscia...

oj tam, narazie była dopiero taka jedna sytuacja, że ewidentnie można było mieć problem z wyjechaniem samochodem z garażu, narazie lepiej będzie się jak się postaramy o identyfikatory, później ewentualnie karne kutasy


krasus napisał:

jest jedno miejsce na, którym bez wachania i zastanowienia naklejał bym kutasy a nawet kilka:
Wiesz jeśli osoba posiadająca pojazd o nr KCH jest członkiem naszej wspólnoty to niestety nie ma możliwości zabronić jej parkowania na naszym parkingu

Skoro Rockrider napisał o wypraszaniu to wydaje mi się, że chodzi właśnie osobę spoza wspólnoty.

Ostatnio edytowany przez argentynka (2012-08-01 00:31:01)


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl