Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#136 2012-10-10 22:15:44

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krasus napisał:

A jak ktoś ma kilka pojazdów np. 2? Ewentualnie przyjadą goście kilkoma pojazdami np na wigilię/chrzest/etc?

2 pojazdy bez miejsca parkingowego? ... no cóż to jest ta wyjątkowa sytuacja ... tu raczej należy się odwołać do zwykłej uczciwości danej osoby, która powinna postarać się o zakup przynajmniej jednego miejsca w garażu. Na razie jest gdzie parkować ale ze wstępnych wyliczeń wychodzi, że niedługo może być ciężko (w samym bloku B, 15 lokatorów na 33 nie ma miejsc postojowych, w tym zostały wliczone 4-ry mieszkania po podziale gdzie aktualnie nikt nie mieszka). W takim przypadku można rozważyć drugi identyfikator jako czasowy - np ważny 2 lata od wydania. Po tym czasie zweryfikować sytuację na osiedlu i przedłużyć np. na kolejne 2 lata.

Ta koncepcja ma taki minus, że w rzeczywistości identyfikator gościa może służyć do permanentnego parkowania, chyba, że wydzielimy specjalny parking dla gości.

W przypadku odwiedzin większej grupy osób zawsze można od sąsiada pożyczyć identyfikator, zostawić kartę za szybą z informacją i telefonem, cokolwiek aby "życzliwy" sąsiad od razu nie wzywał straży miejskiej. Przy wydawaniu identyfikatorów możemy od razu rozdawać odpowiednią "instrukcję obsługi".

Wydawanie identyfikatorów dla gościa w ilości nieograniczonej bez wydzielonego parkingu skończy się tym, że sprytny sąsiad (student) pożyczy (wynajmnie/sprzeda) go dowolnej osobie np z bloków obok i każdy będzie tu parkował. To akurat przykład z osiedla przy ul. Centralnej.

Offline

 

#137 2012-10-11 09:56:05

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

to czy w związku z tym co pisze Krzysiek (o odpsprzedawaniu identyfikatorów itp) nie lepiej by było zamontować szlaban? w ankietach dużo osób opowiedziało się za tym pomysłem

Offline

 

#138 2012-10-11 10:06:51

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krzysztof napisał:

2 pojazdy bez miejsca parkingowego? ... no cóż to jest ta wyjątkowa sytuacja ... tu raczej należy się odwołać do zwykłej uczciwości danej osoby, która powinna postarać się o zakup przynajmniej jednego miejsca w garażu. Na razie jest gdzie parkować ale ze wstępnych wyliczeń wychodzi, że niedługo może być ciężko (w samym bloku B, 15 lokatorów na 33 nie ma miejsc postojowych, w tym zostały wliczone 4-ry mieszkania po podziale gdzie aktualnie nikt nie mieszka). W takim przypadku można rozważyć drugi identyfikator jako czasowy - np ważny 2 lata od wydania. Po tym czasie zweryfikować sytuację na osiedlu i przedłużyć np. na kolejne 2 lata.

Wiesz wszystko ok, tylko by nie doszło do sytuacji, że za jakiś czas stwierdzimy/dzicie, że eeeee ciasno jest to nie odnawiamy identyfikatora. I co wtedy - gdzie będziemy parkować? Chyba nie tędy droga - po pewnym czasie wejdzie uchwała, że max. 2 dzieci na mieszkanie, a jak się komuś urodzi trzecie to .... powoli powoli...

Przepustki raczej mają mieć wszyscy mieszkańcy w takim układzie jak to było ustalone czyli 1+1, a wiadomo, zaparkuje ten kto będzie mógł czytać: jeszcze będzie wolne miejsce czyli w takim układzie jest jak wszędzie nawet bez wydzielonych miejsc czyli jak jest miejsce to parkuję...
Wiadomo, jak ktoś wraca wieczorem to będzie miał problem, ale to nie przez to, że mamy 1+1 tylko przez to, że nie ma miejsca na własność - postojowego czy garażowego.

Offline

 

#139 2012-10-11 13:20:31

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

Wiesz wszystko ok, tylko by nie doszło do sytuacji, że za jakiś czas stwierdzimy/dzicie, że eeeee ciasno jest to nie odnawiamy identyfikatora. I co wtedy - gdzie będziemy parkować? Chyba nie tędy droga - po pewnym czasie wejdzie uchwała, że max. 2 dzieci na mieszkanie, a jak się komuś urodzi trzecie to .... powoli powoli...

Każdy będzie miał dwa identyfikatory (1 + 1) i tu nic się nie zmienia. Tak ustaliliśmy i kropka. Odniosłem się jedynie do sytuacji kiedy ktoś będzie chciał kolejny identyfikator, w tym przypadku drugi identyfikator gościa. Jak wspomniała Pani Iwona takowy jest wydawany tylko w wyjątkowej sytuacji a ja dodałem, że może być czasowy (krasus proponował aby wydawać go na życzenie). Inaczej mówiąc jak ktoś chce parkować 3 samochody na zewnątrz to sorry ... Zwykła uczciwość nakazuje wykupienie miejsca postojowego. Jeśli kogoś stać na 3 samochody to stać go i na miejsce postojowe.

Innym pomysłem są identyfikatory jednodniowe, które np będzie można wypożyczyć z REDUTY w sytuacji kiedy spodziewamy się dużej liczby gości - np. impreza rodzinna. Co o tym sądzicie?

kmmareek napisał:

Przepustki raczej mają mieć wszyscy mieszkańcy w takim układzie jak to było ustalone czyli 1+1, a wiadomo, zaparkuje ten kto będzie mógł czytać: jeszcze będzie wolne miejsce czyli w takim układzie jest jak wszędzie nawet bez wydzielonych miejsc czyli jak jest miejsce to parkuję...
Wiadomo, jak ktoś wraca wieczorem to będzie miał problem, ale to nie przez to, że mamy 1+1 tylko przez to, że nie ma miejsca na własność - postojowego czy garażowego.

Masz 100% rację. Pomysł z wydzieleniem miejsc parkingowych dla gości jest tylko pomysłem i na pewno bez konstruktywnej dyskusji, po odpowiednio długim czasie funkcjonowania identyfikatorów nie ma racji bytu. Ktoś zgłaszał go w ankietach.

bąbelki napisał:

to czy w związku z tym co pisze Krzysiek (o odpsprzedawaniu identyfikatorów itp) nie lepiej by było zamontować szlaban? w ankietach dużo osób opowiedziało się za tym pomysłem

Odpowiedź jest powyżej i dotyczy identyfikatorów gościa wydawanych na życzenie. Pomysł szlabanu był dyskutowany na zebraniu. Realizacja została przesunięta w czasie ze względu  na koszty.

Offline

 

#140 2012-10-11 16:53:27

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

@krzysztof
ale zauważ, że w święta np. jedni wyjeżdżają do innych ktoś przyjeżdża a identyfikatory czasowe były by wydawane na okres np kilku dni zadeklarowanych przez osobę zainteresowaną - jednodniowe w przypadku świąt kilkudniowych lub wieekendów mijają się z celem (czyli co identyfikator dostanę na 24 a 25-26 wynocha to samo tyczy się wekendów goście przyjadą w piątek wieczorem a w sobotę muszą uciekać? - bzdura) nie mówię o najemcach/studentach i osobach "wielopojazdowych". Jeśli o mnie chodzi mam miejsce postojowe. Co nie zmienia faktu, że nie można nikogo zmusić do jego zakupu/wynajmu. Defakto 5 miejsc postojowych w środkowym garażu znajdujących się od razu przy bramie po prawej stronie przeznaczone są na potrzeby gabinetów. Czyli kolejne 5-ęć miejsc odpada.

Pomysł miejsc dla gości też raczej jest na dłuższą metę nie realny, miejsc jest mało a wydzielmy powiedzmy hmm 10 dla gości czyli tam nikt nie może stanąć bo zawsze może jakiś gość przyjechać. No chyba że na zasadzie jeśli się ktoś spodziewają gości to rezerwuje sobie odpowiednią liczbę miejsc na odpowiedni okres czasu. Teraz kwestia które to miejsca miały by być?

Offline

 

#141 2012-10-12 08:53:41

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wrócę do uchwały o zlikwidowaniu kilku miejsc postojowych w garażu i zrobienia z nich "piwniczek" - zobaczycie, że za jakiś czas ceny miejsc postojowych mogą spaść, a jeśli nawet nie to konieczność zmusi nas do ich zakupu (dla wyjaśnienia ja posiadam), a wtedy będzie ich może już o te 6 mniej... i pójdziecie sobie parkować na torfową.

Poza tym czy zastanawialiście się nad wynajmowaniem miejsc post.? Nie pamiętam jaka jest cena, ale ciekawe czy uległaby zmniejszeniu gdyby zgłosić się grupowo (5-10osoób)?

Inny pomysł/teoria (ale to może na przyszłość bo finanse wspólnoty itp. itd.) - może na tej samej zasadzie wynająć kilka miejsc (póki są i póki będą i póki właściciel będzie chciał) i przeznaczyć je na miejsca dla gości - finansować będzie wspólnota... tylko jak powtarzam nie wiem ile to kosztuje.
Przy (teoria) 80zł x 6 miejsc to 480zł co przez 100 lokatorów daje 4,8 i tyle mógłbym dawać.
Problem z pilotami raczej byłby pomijalny bo jak ktoś do mnie przyjeżdża to przecież nie problem zejść i otworzyć... Tylko ile to kosztuje?

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-10-12 08:54:08)

Offline

 

#142 2012-10-12 09:27:31

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jak wynajmowalem w poprzednim budynku to bylo 200zl, obilo mi sie o uszy ze teraz mialo byc 300 ale cholera wie jak jest dokladnie. w kazdym razie 2 lata temu bylo 200

Offline

 

#143 2012-10-12 10:45:34

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Ostatnia oferta Soboli to chyba 150zł w promocji dla mieszkańców. Jeśli gabinety nie pociągną to pewnie parking z kostki ażurowej stanie się płatny. Sobola wspominał, że mógłby nawet 150zł za samochód brać co osobiście uważam za mało realne. Proins ma następujące ceny (brutto):
- wynajem 200zł (budynki 41 - tam gdzie reduta, oraz dwa 44, nie pamiętam czy A, B, C, D?)
- zakup miejsca to 800zł/m2 w budynku 41 natomiast 900zł/m2 w budynkach 44
Najmniejsze miejsca to 14m2 = ~ 11 200 PLN

Offline

 

#144 2012-10-12 15:55:50

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Ostatnia oferta soboli to 250zł/miesięcznie a w promocji 100zł/miesięcznie. Część miejsce 5szt. po prawej przy bramie przeznaczone są dla gabinetów i nie są objęte ofertą najmu/sprzedaży. Z tego co wiem pozostało 5-ć wolnych miejsc po lewej stronie tuż przy bramie + te przeznaczone na komórki.
Swoją drogą teraz się wszyscy wypowiedzą, że chcą komórek, cena jeszcze nie znana dokładnie ale obiło mi się o uszy, że może to być ~2,500,00 zł/m2. Ile osób jest gotowych zapłacić w przypadku komórki 4m2 kwotę 10.000,00zł za komórkę?

Miejsca za płotem założę się, iż zostaną przeznaczone na wynajem i nie będzie miało na to wpływu czy gabinety będą rętowne czy nie.

Offline

 

#145 2012-10-12 22:54:50

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krasus napisał:

Ostatnia oferta soboli to 250zł/miesięcznie a w promocji 100zł/miesięcznie. Część miejsce 5szt. po prawej przy bramie przeznaczone są dla gabinetów i nie są objęte ofertą najmu/sprzedaży.

Widzę, że co osoba to inny cennik bo lokatorzy z bloku 40 wynajmują tu miejsca za 200zł. Ostatni cennik ma REDUTA wraz z całą propozycją od Soboli.

5 miejsc już oficjalnie do Soboli nie należy tylko do jego córki. Zostały wyodrębnione.

Offline

 

#146 2012-10-13 13:03:29

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No, a my róbmy te piwniczki z miejsc parkingowych róbmy, a potem będziemy parkować na kobierzyńskiej.

Offline

 

#147 2012-10-13 14:45:32

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

heheh one miały być wąskie i długie więc będzie można auto leżące na boku upchać do takiej komórki Wiesz kto nie kupi miejsca będzie wynajmował za płotem od soboli przy okazji będzie miał dostęp do terenu zielonego gratis Proponuję jeszcze kilka miejsc na dziedzińcu przeznaczyć  tylko i wyłącznie dla gości i wrócić do projektowej formy parkowania. Wtedy się okaże, że najwyżej 3/5 mieszkańców zakładając, że ma tylko jedno auto będzie mogło zaparkować a reszta hmm na torfowej może pod lidlem/carrefourem/kauflandem/tesco. Ciekaw jestem ile osób kupi te komórki ich cena będzie zapewne mniejsza od miejsca ale ciekawe o ile mniejsza. No a za X lat będą wyburzane bo się nie sprzedadzą a miejsca będą potrzebne.

Offline

 

#148 2012-10-15 14:48:27

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

To po ile w końcu te miejsca u NAS dla NAS są wynajmowane przez Sobole oraz ile kosztuje ich zakup, bo już się pogubiłem w Waszych zeznaniach

Offline

 

#149 2012-10-15 16:11:39

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku napisał:

To po ile w końcu te miejsca u NAS dla NAS są wynajmowane przez Sobole oraz ile kosztuje ich zakup, bo już się pogubiłem w Waszych zeznaniach

Tak jak napisałem, na 100% ostatni, aktualny cennik zakupu ma REDUTA (pytaj po 22 X) z całkiem dogodnymi ratami - Sobola przesłał oficjalne pismo tuż przed zebraniem. Nie dam sobie głowy uciąć, ale w ofercie jest chyba też mowa o wynajmie. Jeśli nie to musisz dzwonić bezpośrednio do Soboli.

Ja podałem ceny PROINSu ponieważ się z nimi kontaktowałem.

Offline

 

#150 2012-10-15 20:24:33

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

hmm zakup ostatnio był po 15.000,00 brutto z możliwością rozłożenia na max 30 rat - informacja z września więc możliwe że coś uległo zmianie wynajem jak wcześniej wspominałem 250zł lub promocja dla mieszkańców 100zł miesięcznie.

Jak coś się zmieniło proszę o korektę

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://thermofood.pl/ pojemniki mapa