Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#151 2012-10-17 13:11:04

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

zwróciłam dziś uwagę Panu z lexusa z rejestracją KWI, który upodobał sobie nasze miejsca parkingowe. Ów Pan stwierdził, że wie, że nie może tu parkować ale u nich podobno też parkują ludzie bez identyfikatorów.argumenty jak w przedszkolu. dopóki nie będzie szlabanu i zakazu parkowania dla ludzi z poza wspólnoty to będziemy w d...ie z parkowaniem.

Offline

 

#152 2012-10-17 17:17:04

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Zauważ, że u nich straż miejska wlepia mandaty jak by i nas były identyfikatory też mogli by to robić. Co nie zmienia faktu, że im większy snob tym bardziej dziecinna postawa.

Offline

 

#153 2012-10-17 20:56:59

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Ostatnio strasznie ciężko u nas znaleźć miejsce do parkowania i znacznie pogorszyła się kultura i gracja z jaką są zostawione pojazdy. Do niedawna można było spokojnie zmieścić 3 samochody w "kopertach", a teraz ciągle jakiś delikwent lub delikwentka marnuje z pół metra po zewnętrznej stronie, że 3-ci w środek nie wejdzie. W dodatku widzę niektóre samochody po raz pierwszy, więc z pewnością mamy sporo gości zza siatki.

Ostatnio edytowany przez argentynka (2012-10-17 20:57:17)


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#154 2012-10-17 21:28:54

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

argentynka napisał:

Ostatnio strasznie ciężko u nas znaleźć miejsce do parkowania .... W dodatku widzę niektóre samochody po raz pierwszy, więc z pewnością mamy sporo gości zza siatki.

... lub nowych lokatorów. Osobiście jednak skłaniam się za Twoją diagnozą - przykład EVACO stojące przed klatką 3 bloku B. Jednak to już ostatnie dni samowolki. W poniedziałek wraca właściwa osoba i mam nadzieję, że zamówione znaki z tabliczkami są już gotowe do odebrania.

Offline

 

#155 2012-10-17 21:49:07

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

znaki znakami a identyfikatory? bez nich jak się za rękę osobnika nie złapie to nic zrobić się nie da

Offline

 

#156 2013-09-30 22:57:22

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Mam taki mały apel do osób parkujących przy garażach: MYŚLCIE !! Znowu zaczyna się parkowanie na siłe w taki sposób, że wyjechanie z garażu robi się problematyczne. Kokretnie mam tu na myśli zaparkowane w tym momencie dwa samochody przy garażu pod blokiem C, jednym z nich jest Scoda Fabia. Przez pewien okres czasu było wszystko okej ale to co zaczyna się robić od paru dni to jakaś masakra. Wczoraj identycznie zaparkował ktoś na obcych rejestracjach. Potrafię zrozumieć problem z zaparkowaniem ale płacąc za miejsce w garażu mogę wymagać umożliwienia mi normalnego wyjazdu a nie manewrowania i wyjeżdżania na milimetry żeby nie uszkodzić czyjegoś beznadziejnie zaparkowanego samochodu.

Offline

 

#157 2013-10-01 18:20:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

... bo zakaz parkowania powinien dotyczyć obu stron drogi dojazdowej do garaży, żeby nie było problemów wjazd\wyjazd autem każdych gabarytów.

Offline

 

#158 2013-10-01 20:19:36

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Prawdopodobnie nowi studenci sie zadomowiają u nas i komplenie nie maja pomyślunku jak parkować. Chyba czas zamówić omawiane tu kiedyś naklejki ...

Offline

 

#159 2013-10-01 22:05:39

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

a może oznaczyć drogę pożarową (skoro tamtędy przebiega) i przykładnie "poświęcić" trochę kasy i scholować kilka pojazdów najbardziej uciążliwych a z naklejkami może być różnie

Offline

 

#160 2013-10-01 22:24:17

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

A co z drogą dojazdową do garaży wzdłuż bloku B? 2 auta się nie miną naturalnie, co jest również uciążliwe. Nie mówiąc o dostępności dla straży.

Offline

 

#161 2013-10-02 07:40:51

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wcześniej czy później większość parkujących poza garażami będzie chciała sobie jeden kupić/wynająć, a może już ich nie być - sobol  wywiesił ogłoszenia i szuka chętnych na piwnice na miejscach postojowych w garażu.

Offline

 

#162 2013-10-02 09:53:38

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jak ktos widzi, że samochod jest zle zaparkowany to po prostu trzeba zadzwonic na Straż. Dawno u nas ich nie było.

Offline

 

#163 2013-10-02 10:27:49

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

sobol  wywiesił ogłoszenia i szuka chętnych na piwnice na miejscach postojowych w garażu.

Wywiesił .... po roku. Jak widać nie bardzo mu zależy. Myślał, że to REDUTA zbierze mu klientów. Zresztą to właśnie do REDUTy przychodzili mieszkańcy, którzy są zainteresowani kupnem komórek a Iwona odsyłała ich do Soboli. Po roku w końcu zdecydował, że trzeba coś w tym temacie zrobić. Z informacji, które posiadam powstanie tylko tyle komórek ilu będzie chętnych. Najprawdopodobniej będzie zabudowana jedna strona czyli 3 miejsca postojowe.

Mateuszu napisał:

A co z drogą dojazdową do garaży wzdłuż bloku B? 2 auta się nie miną naturalnie, co jest również uciążliwe. Nie mówiąc o dostępności dla straży.

krasus napisał:

a może oznaczyć drogę pożarową (skoro tamtędy przebiega)

Rozumiem, że proponowanym rozwiązaniem jest powrót do pierwotnego parkowania. Będzie więc 13 miejsc + dodatkowe 3-4 powstałe z przekształcenia parkingu równoległego na prostopadły (obecnie już permanentnie wykorzystywane).

Na chwilę obecną wygląda to tak, że oficjalnie oryginalny sposób parkowania jest zachowany. Zamiana parkingu równoległego na prostopadły też jest zgodna z prawem: przegłosowaliśmy uchwałę a sama przebudowa została zgłoszona do urzędu miasta. To, że parkujemy w taki sposób, że na osiedlu mieści się o około 15-17 samochodów więcej jest kwestią umowną między mieszkańcami. Chcąc wrócić do pierwotnej wersji trzeba do niej przekonać mieszkańców. Jeśli zaś to nie pomoże należy postawić las znaków aby straż miejska mogła przepisy egzekwować.

Ani ja ani Mateusz nie podejmiemy takiej decyzji. Oprócz osób, które nie posiadają miejsc parkingowych jest spora grupa, która je posiada ale i tak z różnych przyczyn parkuje na zewnątrz (czy to w nocy czy tez w dzień). Dodajmy do nich wszystkich tych, których odwiedzają znajomi i rodzina. Chociażby w trosce o to, żeby goście mieli gdzie zaparkować są oni przeciwni ograniczeniom nawet za cenę własnej wygody. Biorąc pod uwagę, że aktywnych mieszkańców jest maksymalnie 75% (tych co głosują i interesują się osiedlem) to ile stanowią wszystkie wymienione grupy razem? Tego nie wiemy i właśnie dlatego ta kwestia pozostanie do rozstrzygnięcia na zebraniu.

kmmareek napisał:

Wcześniej czy później większość parkujących poza garażami będzie chciała sobie jeden kupić/wynająć, a może już ich nie być

Wcześniej czy później do tego dojdzie lecz osobiście nie martwiłbym się tym. Mam dostęp do danych, kto i ile ma miejsc, kto wynajmuje, kto kupił ostatnio miejsce. Zaczynając od ostatniego to bodajże ani jeden akt notarialny nie wpłynął do REDUTY od ostatnich 12 miesięcy co jednak nie oznacza, że Sobola komuś na raty miejsca nie sprzedał i akt podpisze później. Przypomnijmy, że po redukcji (gdyby powstały wszystkie komórki) to i tak zostaje 15 miejsc postojowych dostępnych od ręki. Dodatkowo jest 5 miejsc należących do G. Sobol a lokal idzie na sprzedaż. Za 2-3 lata jeśli się nie sprzeda będzie można dyskutować o ich kupnie. Są też miejsca zakupione do lokali, w których nikt nie mieszka (czasami nawet po 2 do jednego). Też będą na sprzedaż lub wynajem. W końcu są miejsca wynajmowane przez właścicieli, którzy nie mają samochodu. No i jest jeszcze zielony parking Soboli, który jeśli się dostanie w inne ręce to jest szansa, że będzie udostępniony.

krasus napisał:

... bo zakaz parkowania powinien dotyczyć obu stron drogi dojazdowej do garaży, żeby nie było problemów wjazd\wyjazd autem każdych gabarytów.

Jedynym pojazdem dużych gabarytów, który na te drodze się normalnie porusza jest śmieciarka. Rozmawiałem z nimi o sposobie oznaczenia dojazdu. Generalnie już można by tę sprawę rozwiązać jednak ze wszelkimi oznaczeniami poczekamy do zebrania. Śmieciarce przeszkadzają jeszcze słupki na zakręcie. Co zaś do straży to jak już gdzieś pisałem - każdy kto tam parkuje liczy się z tym, że jego samochód może zostać uszkodzony.

Dodajmy jeszcze jedną ważną kwestię bo często jest ona podnoszona jako argument przeciwko obecnemu parkowaniu. Oficjalna droga pożarowa to jedno a praktyka drugie co pokazała interwencja straży pożarnej w tamtym roku w III klatce bloku B. Straż w ogóle nie korzystała z wyznaczonej drogi tylko wjechała na górny parking bo racjonalnie to właśnie stamtąd jest najlepszy dostęp do praktycznie wszystkich mieszkań obu bloków. Nie wiem jak ktoś sobie wyobraża stawianie drabiny z poziomu oficjalnej drogi przeciwpożarowej (wyjątkiem mogą być niektóre mieszkania narożne III kl. - B i V kl. - C). Hydrant znajduje się w połowie bloku B tuż przy wjeździe.

krasus napisał:

a może oznaczyć drogę pożarową (skoro tamtędy przebiega) i przykładnie "poświęcić" trochę kasy i scholować kilka pojazdów najbardziej uciążliwych a z naklejkami może być różnie

Tak dla informacji żadna firma holująca się tego nie podejmie (próbowaliśmy w stosunku do samochodów z obcą rejestracją) bo może zostać oskarżona o naruszenie mienia.

Offline

 

#164 2013-10-02 13:58:15

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jeżeli ktoś wjechał na nasz teren bez stosownego zaproszenie (identyfikator) do tego narusza obowiązujące reguły to można go wyprosić a jeśli nie pomaga wyżucić.
Wspólnota zleca holowanie i pokrywa koszty a później ewentualnie ma prawo dochodzić zwrotu poniesionych kosztów od właściciela pojazdu.


Wyobrażasz obie wjazd wozu straży pożarnej po godzinie 18 na górną płytę parkingu? najbardziej chyba będą przeszkadzały słupki przy gabinetach i pojazdy stojące prostopadle do ogrodzenia parkingu sobola, miało być wyłożone kostką i pojazdy by się cofnęły

Nie chodzi mi o parkowanie w sposób zgodny z założeniami projektowymi (choć była by to najlepsza opcja jeśli chodzi o wygląd osiedla) chdzi o zakaz na drodze dojazdowej do garaży jeden obowiązuje wzdłuż ogrodzenia z osiedlem PROINSu a drugi by obowiązywał pomiędzy wjazdami do garaży -> zwiększa to wygodę maewrowania i mijania się a raptem zabiera całe jedno miejsce pomiędzy garażem bloku B i środkowym.

Offline

 

#165 2013-10-02 21:40:10

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jak że zostałem "wezwany do tablicy" przez Sebastiana to się przyznaję że Fabianka jest moja i stanąłem wtedy wieczorem przy garażu ale nie dlatego jak sugerujesz bo (NIE MYŚLĘ) albo chciałem komuś utrudniać wjazd. Objechałem nasze małe osiedle 3 razy dookoła i nie było żadnej opcji zaparkowania gdzie indziej!!! Dużo aut miał identyfikator a kilka było bez... Miałem torby z DUŻĄ ilością zakupów i sorry ale nie miałem zamiaru dźwigać ich z wertepów albo czekać na awaryjkach na straż miejską. Przykro mi że musiałeś trochę pokręcić kółkiem ale chciałbym zaznaczyć że PIERWSZY RAZ stanąłem na nielegalu u nas na parkingu więc proszę o więcej wyrozumiałości dla mieszkańców a gonić tych co nie powinni tam stać. Jakoś nie widziałem żeby straż miejska komuś wlepiała mandat tego wieczora?

Zastanawiam się tylko czemu moje auto wymieniałeś tak pięknie z marki??? A jak sam zaznaczyłeś były 2 a na następny dzień kolejne...

Przy okazji dołączam się do prośby że jak ktoś ma miejsce w garażu to niech tam parkuje a nie pod blokiem, choćby na chwilę bo osoby bez miejsc później mają kłopot a w odróżnieniu od was my alternatywy nie mamy!!!

Miłego wieczoru

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl hubba.pl