Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2012-01-12 08:17:16

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Witam wszytskich na forum. Również widziałam straż miejską zakładającą blokady. DZIEKUJEMY bardzo tak uprzejmemu sąsiadowi/sąsiadce który/która nie śpi tylko o 6.15 zgłaszcza naruszenie zakazów postoju na DRODZE OSIEDLOWEJ. Czy dobrze zaparkowany samochód utrudnia aż tak bardzo wjazd do garaży? . Jeśli opisywana wcześniej sytuacja z lanosem była zgodna z przepisami to nie zdziwie się jak wszyscy nie mający miejsc w garażu będą tak parkować ... wkońcu uprzejmy/uprzejma sąsiad/sąsiadka będzie zadowolony/zadowolna że ludzie nauczyli się parkować.....

Offline

 

#17 2012-01-12 10:15:08

StróżPrawa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Witam serdecznie wszystkich mieszkańców Obozowa Strasse! Chciałbym w imieniu swoim oraz reszty współbratymców podziękować osobie, która o nieprawidłowym parkowaniu (ŁAMANIU PRZEPISÓW OD DŁUGIEGO CZASU!) poinformowała organy straży miejskiej o zaistniałej sytuacji. Być może w przyszłości stworzymy coś takiego jak nagroda - niekoniecznie pieniężna dla osób, które pomagają zwalczać nam przestępczość! Miejmy nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom i staraniom naszej małej komuny uda nam się jeszcze więcej zagubionych owiec doprowadzić do pasterza! Pozdrawiam osobę, która złu mówi nie!

DURA LEX SED LEX!

Offline

 

#18 2012-01-12 10:17:15

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Witam,

Widziałem tylko jedną blokadę na RENAULT. Było ich więcej? Ponowne gratulacje dla naszego zarządcy oraz zapewne życzliwego sąsiada.
Zadzwonię jeszcze dzisiaj w tej sprawie do Soboli. Po prostu ręce opadają.

PS. Komu tak bardzo przeszkadza to parkowanie? Znam jedną osobę face to face, która ma miejsce parkingowe pod blokiem B i "ma problem" z wyjazdem. Co więcej chce wyjeżdżać z garażu w lewo czyli w stronę śmietnika i dlatego zadała usunięcia wszystkich samochodów.

PS2. I tak właśnie rodzi się moja złość oraz nieufność do sąsiadów. Kto jest kapusiem?

Pozdrawiam

Offline

 

#19 2012-01-12 10:19:46

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jak widziałem o 7:10 to majstrowali przy Skodzie Octavii.

Offline

 

#20 2012-01-12 10:39:54

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

A tak swoją drogą to nasz zarządca bardzo chętnie stawia wszelakie zakazy na osiedlu a od pół roku nie można się doprosić lustra na drodze wyjazdowej z osiedla bo jak parkują na CHODNIKU (tam nikomu nie przeszkadza ....) to bardzo łatwo wjechać pod samochód jadący z dołu obozowej bo nic nie widać ....

Offline

 

#21 2012-01-12 10:51:23

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Rozmawiałem z zarządcą. Na razie w sprawie zakazu były tylko dwa telefony w tym jeden mój. Jeśli będzie ich więcej to rozważą zciągnięcie zakazu i dyskusja będzie kontynuowana na zebraniu w marcu

Offline

 

#22 2012-01-12 13:42:33

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

O 11 też widziałem jak się kręcili, komuś naprawdę musi na tym zależeć, żeby tak kapować, mi osobiście to nie przeszkadza i nie widzę sensu takiego postępowania.

Offline

 

#23 2012-01-12 14:38:24

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Z informacji, które uzyskałem od Pana z biura Soboli wynika, że znak został postawiony aby ograniczyć parkowanie obcych samochodów na naszym osiedlu. Trochę to wyjaśnienie mi nie pasuje i nawet jeśli jest prawdziwe to uderza w mieszkańców. Sam niczego nie zdziałam. Kto może i chce pomóc niech dzwoni do zarządcy.

Offline

 

#24 2012-01-12 15:42:54

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

a ja trochę nie na temat:)mam ogromną prośbę do naszego dzielnego ORMO-ca o podanie skutecznej metody wzywania Straży Miejskiej.Osobiście usiłowałem ostatnio podkapować pewnego babsztyla która namiętnie przywiązuje jakieś wredne psie bydle koloru czarnego z odłamanym ogonem na przejściu przez chodnik koło Groszka.Oczywiście bez kagańca.Może nie byłbym taki upierdliwy gdyby nie to że gdy zwróciłem jej uwagę - bo uskoczyć mi się udało w ostatniej chwili nim mnie ucapił -dowiedziałem się że jestem pijany a on pijanych nie lubi:) i żebym sobie - idźże, idźże człowieku.... Nawet nie dała mi dojść do słowa, bo juz chciałem tłumaczyć ze nie pije bo nie lubię... Otóż czy jest jakiś inny magiczny numer oprócz 986?Bo cztery razy na to kręciłem gdy widziałem wczoraj wyżej wspomniane bydle ponownie miotające się przy tym samym słupku obok Groszka. Co prawda usiłował urwać się do jakiegoś innego psa, ale pomyślałem sobie że równie dobrze mógłby tamtędy iść jakiś dzieciak i mieć mniejszy refleks ode mnie...Reasumując.Czy jest jakiś miejscowy Szeryf Miejski do którego można dzwonić i odbiera?....a skoro już pisze w tym dziale to dodam że mnie na razie samochody parkujące przy dojazdach garaży nie przeszkadzają-przejazd jest na dwa samochody.Jeżeli parkujący stoi równolegle do krawężnika nie na wprost wyjazdu  chyba nie ma problemu?... i powiem szczerze bardzo się dziwię że Strażacy pofatygowali się aż tutaj zamiast zarabiać na samochodach blokujących całe chodniki na Obozowej.Tam jak wszyscy wiemy chodzi się ulicą bo chodnikami się nie da...a to wieczorem trochę ryzykowne?

Offline

 

#25 2012-01-12 15:52:47

luk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Precz Społeczniaku z osiedla!!!

Dla wyjaśnienia:

Def1
Człowiek sprzedający na policje, konfident itp.
- Patrz ta tego społeczniaka.. już dzwoni, zawijamy się stąd.

Def2
Człowiek podporządkowujący się ogólnie przyjętym normom i zachowaniom, często nie mający własnego zdania, zachowujący się jak większość "masy"/społeczeństwa, zwykły szarak. Społeczniak nie myśli samodzielnie w sprawach społecznych, myśli za niego telewizja lub "większość". Jest głównym odbiorcom propagandy. Często nie mający pojęcia na dany temat jednak w oparciu o opinie innych/większości uważa że ma racje.

Def3
Upierdliwy sąsiad strzelający z ucha na innych sąsiadow i wtykający nos w nieswoje sprawy.

Mysle ze problemem nie jest znak zakazu, tylko to coś  które nie potrafi wyjechac z garazu.

Poza tym ja sie nie zgadzalem na stawianie znaków na naszej wewnętrznej drodze.

pzdr

Offline

 

#26 2012-01-12 16:19:31

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Bardzo niekoleżeńskie posunięcie ze strony osoby zgłaszającej naruszenie! Nie wiem w jaki sposób (z technicznego punktu widzenia) zaparkowane samochody mogą tak bardzo przeszkadzać we wjeździe/wyjeździe z garażu. Autobusem nikt nie parkuje. Jak widać brakuje wyrozumiałości niektórym osobom posiadającym miejsce parkingowe.

Całkiem niedawno jeszcze, widząc jak Straż Miejska zakłada blokady przy bloku Proins pomyślałam sobie nawet, żeby przypadkiem u nas coś takiego nie wystąpiło, a tu prosze...

Szkoda, że zebranie dopiero w marcu.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#27 2012-01-12 16:36:54

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Nie no to jest jakas masakra! Chwilowo mam miejsce w garazu, ale lacze sie w bolu z tymi co dzisiaj dostali mandaty. Przeciez to jest nasz teren i Straz nie powinna interweniowac w ogole na tym obszarze. Ten znak zakazu nie byl postawiony przez drogowcow tylko naszego zarzadce. Czy osoby ktore dostaly mandat maja na nim napisany identyfikator znaku?

Tutaj mozna ciekawe rzeczy o tym przeczytac:
http://www.administrator24.info/artykul … szkaniowej

O ile nasza droga ma status wewnetrznej (a taka chyba jest) to nie nalezy do drog publicznych i znak tam postawiony jest tylko umowny. Na miejscu osob, ktore dostaly mandat postaralbym sie o wyjasnienie sprawy i odwolanie sie od mandatu. Zdaje sie ze moze zostac przyznany mandat za zastawienie pojazdu (uniemozliwienie wyjechania), ale w tym przypadku mozna dowiesc ze to nie mialo miejsca.

Mamy pewnosc ze to byl telefon od kogos z naszego osiedla? Ja odnosze wrazenie, ze Straz Miejska posluguje sie takim usprawiedliwieniem, ze ktos zlozyl donos zeby negatywne emocje mandatowanego przerzucic na scisle nieokreslona osobe. W ten sposob walcza zeby ludzie nie traktowali ich jak oprawcow, tylko pracownikow wykonujacych swoje zadania, a w przypadku zgloszenia musza interweniowac.

Z informacji, które uzyskałem od Pana z biura Soboli wynika, że znak został postawiony aby ograniczyć parkowanie obcych samochodów na naszym osiedlu.

Niech w takim razie dolozy tabliczke, ze nie dotyczy to mieszkancow Obozowej 38b i c.

Edit:
Zalaczony artykul jest sprzed roku, mozliwe ze cos sie teraz zmienilo albo jakos inaczej to trzeba interpretowac. Koledzy mi tutaj mowia, ze niby mozna wezwac straz na teren prywatny jesli lamany jest zakaz, wiec juz sam nie wiem jak to jest.

Ostatnio edytowany przez tecku (2012-01-12 16:51:18)

Offline

 

#28 2012-01-12 16:52:02

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

tecku napisał:

Niech w takim razie dolozy tabliczke, ze nie dotyczy to mieszkancow Obozowej 38b i c.

Owszem, wspomniał o dołożeniu tabliczki ale stwierdził też że trzeba będzie wszystkim mieszkańcom wydać identyfikatory.

Posunięcie z tym znakiem przypomina mi sprawę monitoringu (BTW pani w biurze poinformowała mnie że wstrzymano się z inwestycją do zebrania i należy traktować uchwałę jako "wybadanie sprawy"?!) Tu znowu coś się robi na życzenie jednego/kilku mieszkańców zamiast przedyskutować sprawę z większą liczbą ludzi. Co będzie jeśli zjedzie się trochę gości do kogoś np. na urodziny?

Jeśli zarządca nie rozwiąże problemu pozostaje chyba zasłonić znak workiem na śmieci albo dyskretnie go zdemontować

Offline

 

#29 2012-01-12 17:22:55

luk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

z wypowiedzi strażnika wynika iż, cytuje: "Panie sami szukaliśmy tej ulicy 30 min bo ktoś zadzwonił, ale to nie jest blok 10 piętrowy na pewno znajdziecie osobę która zadzwoniła o 6.15" strzeż się społeczniaku

Offline

 

#30 2012-01-12 19:38:53

dozorca

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Jak jest naprawdę z tym parkowanie czy jesteście za zakazami czy przeciw? Moim zdaniem wprowadzanie zakazów  nie jest racjonalne gdyż jest bardzo mało miejsc parkingowych nawet wliczając w to miejsca postojowe podziemne (miejsc postojowych jest podobna ilość co mieszkań). Problem dotyczy nie tylko osób które nie mają miejsc postojowych ale w niedługiej przyszłości będzie dotyczył też tych co mają miejsca postojowe  oraz dotyczy również gości którzy przyjadą w odwiedziny. Nie oszukujmy się samochodów będzie przybywać na naszym osiedlu wiec nie ograniczajmy miejsc postojowych nie dając nic w zamian. Jestem za tym żeby wprowadzić identyfikatory i karty dla gości. Proszę piszcie jakie macie na ten temat zdanie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klinika stomatologiczna mokotów