Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#31 2013-03-25 10:49:05

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

bardzo chce wymienić drzwi do komórki, tylko najpierw chciałbym wiedzieć jakie i za ile zaproponuje firma.

Offline

 

#32 2013-03-25 11:20:26

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

saark18 napisał:

bardzo chce wymienić drzwi do komórki, tylko najpierw chciałbym wiedzieć jakie i za ile zaproponuje firma.

Za stalowe, pełne drzwi z futryną i z montażem krzyczą średnio ok 400-600zł. Nie wiem na ile jest to kwota do zaakceptowania. Ciężko znaleźć coś taniej. Kwota będzie to rozbicia na raty. Ponieważ głosowanie nad uchwałami idzie strasznie wolno i kasa jest nadal pusta więc ilość rat to max 3-4.

Offline

 

#33 2013-03-26 09:51:54

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

krzysztof napisał:

saark18 napisał:

bardzo chce wymienić drzwi do komórki, tylko najpierw chciałbym wiedzieć jakie i za ile zaproponuje firma.

Za stalowe, pełne drzwi z futryną i z montażem krzyczą średnio ok 400-600zł. Nie wiem na ile jest to kwota do zaakceptowania. Ciężko znaleźć coś taniej. Kwota będzie to rozbicia na raty. Ponieważ głosowanie nad uchwałami idzie strasznie wolno i kasa jest nadal pusta więc ilość rat to max 3-4.

to trochę sporo rozmawiamy o drzwiach do komórek lokatorskich a nie do domu.w castoramie widziałem estetyczne ocynkowane drzwi 80-dziesiątki zewnętrzne z futryną na za niecałe 400zł.zdaje się że po pomalowaniu wyglądały by dokładnie jak te ze schodów do garaży.po dokupieniu klamki, zamka, śrub i pianki montażowej koszt materiałów to pewnie koło 550zł:)..nie wiem jakie drzwi oferują te firmy ale nie sądzę żeby były lepsze od nich.oni mają zamiar kupić coś takiego czy robić je na wymiar?jeżeli to było by znowu parę łat skręconych na zawiasie to chyba bym się nie decydował .nawet dla niefachowca zapiankowanie takiego gotowego zestawu to góra trzy godziny zabawy.otwory obecnie są na 91cm.może by poszukać we własnym zakresie-a coś co mogło by być drzwiami do komórki pewnie można by jeszcze taniej znaleźć- i jakiegoś majstra do osadzenia?hurtem na pewno wyszło by taniej.

Offline

 

#34 2013-03-26 10:41:10

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Jedna z ofert dotyczy drzwi tego typu: Drzwi stalowe "80"
Jest jeszcze kwestia wkładek do zamków.

Różnie sobie liczą ... jedni sprzedają drzwi i mają prowizję z tej działalności a montują "GRATIS". inni chcą zarobić na usłudze montażu a kupić tanie drzwi za 200zł.

Rozważam jeszcze opcję ekonomiczną - przeróbkę obecnych drzwi na otwierane na zewnątrz. Generalnie konieczna byłaby zmiana okuć - czyli robota dla ślusarza. Zapewne koszt z montażem to 150-250zł (zbieram oferty).

Będzie można wybrać pomiędzy całkowitą wymianą drzwi (osobiście sam jestem zainteresowany) oraz opcją ekonomiczną.

Offline

 

#35 2013-03-26 10:50:23

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

jak to jest duzo? Przy obecnych kosztach prowadzenie dzialanosci, fakturze, gwarancji 2 letniej na usluge 400-600zl to chyba nie jest wygorowana cena???

Offline

 

#36 2013-03-26 18:12:30

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Mateuszu napisał:

jak to jest duzo? Przy obecnych kosztach prowadzenie dzialanosci, fakturze, gwarancji 2 letniej na usluge 400-600zl to chyba nie jest wygorowana cena???

zakładając że opiankowanie drzwi i wkręcenie czterech śrub ma kosztować drugie tyle co gotowe drzwi jest to po prostu dużo:) natomiast jedyna działalność jaka w wypadku drzwi do komórki mnie interesuje to ich logiczny kierunek otwierania, skuteczność jako bariera przed złodziejem i estetyka.

Offline

 

#37 2013-03-27 08:41:55

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

saark18 napisał:

Mateuszu napisał:

jak to jest duzo? Przy obecnych kosztach prowadzenie dzialanosci, fakturze, gwarancji 2 letniej na usluge 400-600zl to chyba nie jest wygorowana cena???

zakładając że opiankowanie drzwi i wkręcenie czterech śrub ma kosztować drugie tyle co gotowe drzwi jest to po prostu dużo:) natomiast jedyna działalność jaka w wypadku drzwi do komórki mnie interesuje to ich logiczny kierunek otwierania, skuteczność jako bariera przed złodziejem i estetyka.

Zasadniczo futryny tego typu nie osadza sie na piance tylko na zaprawie, uprzednio uzywajac klinow dyblujac wypoziomowana futryne w 6-8 miejscach. Tak jak z reszta wszystkie drzwi wejciowe do mieszkan i czesciach wspolnych.Tyle sie mowi o fuszerkach dewelopera, a tu prosze najtaniej ma byc, efekt bedzie zapewne piorunujacy.

Offline

 

#38 2013-03-27 09:19:28

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

jak ktoś będzie Ci się miał włamać to tak czy inaczej Ci się włamie, a im bardziej coś jest "zabezpieczone" tym bardziej "ciekawi" złodzieja

Offline

 

#39 2013-03-28 00:27:08

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Mateuszu napisał:

saark18 napisał:

Mateuszu napisał:

jak to jest duzo? Przy obecnych kosztach prowadzenie dzialanosci, fakturze, gwarancji 2 letniej na usluge 400-600zl to chyba nie jest wygorowana cena???

zakładając że opiankowanie drzwi i wkręcenie czterech śrub ma kosztować drugie tyle co gotowe drzwi jest to po prostu dużo:) natomiast jedyna działalność jaka w wypadku drzwi do komórki mnie interesuje to ich logiczny kierunek otwierania, skuteczność jako bariera przed złodziejem i estetyka.

Zasadniczo futryny tego typu nie osadza sie na piance tylko na zaprawie, uprzednio uzywajac klinow dyblujac wypoziomowana futryne w 6-8 miejscach. Tak jak z reszta wszystkie drzwi wejciowe do mieszkan i czesciach wspolnych.Tyle sie mowi o fuszerkach dewelopera, a tu prosze najtaniej ma byc, efekt bedzie zapewne piorunujacy.

dziękuję za wyjasnie.
pracowałem kiedyś w firmie która zajmowała się między innymi montażem drzwi w budynku gdzie był wymóg od strażaka EI 120 a drzwi przeszklone trójwarstwowe ciężkie jak cholera:) i standard podwyższony...technologia niemiecka, odbiory przez nadzór z ramienia miasta a normy europejskie:) i wogóle. a wszystko na piance - tylko specjalnej. nawet na drogach ewakuacyjnych, ...najwidoczniej wszystko źle było
robione bo kliny służyły tylko do ustawienia drzwi a mocowania były w paru miejscach wg. systemu....no a zapraw - nie do wiary ale użyta została tylko jako wykończenie na piance i izolacjach.ba! nawet nie zaprawa ale masa szpachlowa:) czegoś się nauczyłem w dyskusji o drzwiach do komórki...muszę tylko jeszcze poszukać w sieci co to jest klin dyblujący.dziękuje - to cenne.
ps.
generalnie kiedy jakoś ponad rok temu rozmawiałem tu na forum z Sąsiadami o drzwiach do komórki to chodziło o to żeby otwierały się na zewnątrz a nie do środka.ewentualnie wymienić przy okazji na coś solidniejszego ale nie o to żeby je zamieniać na wzmocnione i takie jak do mieszkań. ale jak większość uchwali że wymieniamy na gerdowskie to trudno:)
ps2
nawet z rok temu myślałem że można na Soboli wymóc ich wymianę bo np. mnie prawie ich obecne zamontowanie uniemożliwia korzystanie z komórki. ale jak już wiemy - jest to nierealne.

Offline

 

#40 2013-03-28 09:55:58

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Problem z obróceniem tych drzwi jest taki, że one są dedykowane do otwierania wewnątrz i ta niby banalna zmiana kierunku w rzeczywistości wcale prosta nie jest. Są majstry, które podejmą się takiej przeróbki chociaż Ci z którymi rozmawiałem zaznaczają, że może zajść sytuacja w której drzwi pójdą najpierw na warsztat a potem będzie montaż - przy większej ilości nie chcą urządzać warsztatu w garażu. Sama robocizna to w tym przypadku min 100zł/szt + koszty okuć wykonywanych na zamówienie (nikt nie chce podać zdalnie konkretnej kwoty a 2 osoby, które się umówiły na obejrzenie - nie przyszły).

Mówiąc inaczej należy się spodziewać że taka zmiana to ok 35-50% ceny drzwi stalowych z wymianą. Jeśli ktoś ma jakiegoś fachowca, który podejmie się takiej roboty dla wspólnoty i da lepszą cenę to proszę o namiary.

Jeśli chodzi o drzwi stalowe mam bardzo ciekawą ofertę: 355,00 zł brutto za 1 komplet - drzwi PORTY z 5 letnią gwarancją. Za montaż i demontaż firma sobie liczy 162,00 zł brutto. Jeśli ktoś chce oszczędzić 162zł może sobie sam te drzwi zamontować wtedy zamówimy tylko same drzwi.

Dodam, że do wymiany nikogo nie zmuszam. Mam pięć ofert, dogrywam szczegóły aby wybrać najlepszą. Najpierw chcę zrobić wymianę na stalowe. Potem, kto się nie zdecyduje możliwe, że będzie miał możliwość (jeśli znajdzie się fachowiec i będzie min 5 osób) tylko obrócenia drzwi.

Ostatecznie zawsze wymiany można dokonać samodzielnie ... co jak uda się zebrać oświadczenia będzie 100% legalne.

Offline

 

#41 2013-04-18 17:56:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

W jaki sposób można podpisać oświadczenie o drzwiach do piwnic ? Żona 3 razy była w Reducie - albo nie było kogoś, kto będzie wiedział o co w ogóle chodzi, albo nie było akurat w tym dniu już konkretnej osoby i nie przekazała informacji komu trzeba, albo teraz znów była pani, ale nie miała listy... Widocznie to mało ważna sprawa...

Offline

 

#42 2013-04-18 21:44:20

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Mam listę u siebie. Nie było mnie kilka dni Systematycznie obskoczę mieszkania w każdej klatce.

Offline

 

#43 2013-05-14 18:29:30

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

@Krzysztof
Kiedyś podsuwałem na forum pomysł aby jak to ma miejsce w innych wspólnotach u nas również informacje dot. prac wykonywanych na częściach wspólnych przez zarządcę. (mam na myśli np. co i ile razy w tygodniu/miesiącu/roku jest sprzątane). Chyba koszt wydrukowania i wywieszenia takiej informacji na tablicach informacyjnych nie jest aż tak wysoki a wiedza przydał by się każdemu.

Offline

 

#44 2013-05-14 21:11:45

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zebranie wspólnoty 28.02.2013

Biję się w pierś ... poproszę jeszcze raz o wykonanie takiej informacji i zawieszenie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://bip-gzosznowogrodziec.pl Szamba betonowe Więcbork