Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#46 2012-07-17 13:57:12

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

No nie powiem czystość się poprawiła, od soboty w miarę okej. Szkoda że nie od początku.

Tecku co tu krzywdzącego? Wytłumacz mi w miarę racjonalnie zachowanie tylpu:
ktś (pracownik Firmy budowlnaej) stoi w oknie z piciem (nie wnikam jakim) i pluje na zewnątrz to raczej nie świadczy o normalnym ludzkim zachowaniu (takie miejsce miało dziś koło 9 rano kl. IV budynek C).

Poza tym rozumiem, że chodzą, noszą ale wybacz cały dzień otwarte drzwi na klatkę schodową a później ludzie się dziwią, że ściany pomalowane, że coś zginęło, po to są drzwi aby je zamykać, jak noszę to nie ale jak już wniosłem to dlaczego nie? Szczególnie, że są domofony z możliwośćią otwarcia bez dzwonienia.
OK są ludźmi ale umówmy się, początkowo mi dyndało co robią, w miarę tego jak to robią zaczeło mnie denerwować a potym jak się zaczynają zachowywać to już jest przesada. Mokra szmata na podłogę do wycierania butów i zasłona z folii i założe się, że nie musieli by codzień latać z mopem po klatce schodowej, no ale cóż tak jak tu napisano Oni są od robienia bo taki zawód a ten co mam myśleć ma wszystko w d...e.

Ile można kuć i wiercić? Szczególnie, że w miesiąc można całe mieszkanie wykończyć pod klucz łącznie z przestawieniami ścianek i dopasowaniem instalacji do własnego projektu oraz wstawieniem mebli robionych na zamówienie, a to wszystko nie przy niewiadomo jakich siłąch tylko brygadą trzy osobową.

Poza tym dlaczego nie ma żadnej informacji oficjalnej ze strony inwestora od kiedy do kiedy dokładnie będą przeprowadzane prace budowlane? Pomijam tutaj brak uchwały oraz poinformowania wspólnoty o działaniach oraz inwestycjach (tak swoją drogą co na to Zarząd oraz Reduta?).

Offline

 

#47 2012-07-17 14:16:40

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Jaka uchwała? Do tego nie trzeba niestety żadnych uchwał. Prace nie są wykonywane na terenie wspólnym !!!

Mieszkanie w klatce C IV jest ostatnim wg. uzyskanych przeze mnie informacji które jest przebudowywane.

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-07-17 14:17:44)

Offline

 

#48 2012-07-17 14:17:38

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Może jak pewna telewizja przyjedzie do biura developera porozmawiać to coś się zmieni ? Szkoda tylko, że opinia o naszym osiedlu będzie średnia - choć to będzie tylko przejściowe i raczej nie przełoży się na ewentualną zmianę cen mieszkań w tym rejonie.

Offline

 

#49 2012-07-17 14:31:16

krakow_obozowa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Nie ma nic gorszego niż brak szacunku do zawodu lub czyjejś pracy.
Kim ty krasus jesteś z zawodu....... masz wogóle jakiś? Jesteś inżynierkiem z koziej d...... (po twoich wypowiedziach można by tak wywnioskować ... dużo gadam mam dwie lewe ręce i dookoła nimi kręcę), może jesteś akwizytorzynom która nazywa siebie handlowcem? może jesteś projektantem lub archotektem... papier wszystko przyjmie i nie ważne że idzie do kosza bo się nie nadaje do niczego? może jesteś sprzedawcą w sklepie.... czyli patrzysz jak okraść klienta lub oszukać?

Jak mi w miesiąc wykończysz mieszkanie z przeróbkami to pokłony biję....... ale nie byle jak, byle czym, wg jakiegoś projektu, zgodnie ze sztuką budowlaną.

EEEchhh ..... jak ja lubię czytać Wasze forum............ ciekawe ilu z Was kradło prąd tzw wspólny jak nie mieliście liczników a wykańczaliście.......... nawet nie wiedzieliście że tzw "Wasi robole doją ile wlezie ze wspólnego". Ale teraz to każdy aureolkę ma nad główką ))))

Pozdrawiam serdecznie ))

Offline

 

#50 2012-07-17 15:15:12

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Malam, krasus: Macie racje. Jeśli faktycznie takie zachowania miały miejsce no to rozumiem bardziej Wasze niezadowolenie. Ja się z tym nie spotkałem, a wyłącznie z białą podłogą co mi jakoś wybitnie nie przeszkadzało, ale robili w mojej klatce piętro wyżej, więc pewnie tam to gorzej wyglądało. Pozdrawiam.

Offline

 

#51 2012-07-17 15:53:10

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

krakow_obozowa napisał:

Nie ma nic gorszego niż brak szacunku do zawodu lub czyjejś pracy
EEEchhh ..... jak ja lubię czytać Wasze forum............ ciekawe ilu z Was kradło prąd tzw wspólny jak nie mieliście liczników a wykańczaliście.......... nawet nie wiedzieliście że tzw "Wasi robole doją ile wlezie ze wspólnego". Ale teraz to każdy aureolkę ma nad główką ))))

Pozdrawiam serdecznie ))

Tu się mylisz szacunek i do zawodu i do ludzi mam. Niestety ale zachowanie pewnych osób jest rażące tak jak pisałem (zresztą nie tylko ja) wcześniej i nie ma ono nic wspólnego z kulturą a przynajmniej tą ogólno przyjętą jako dobe wychowanie.

Przykro mi ale ja media miałem wszystkie swoje (założone liczniki i płąciłem za to z własnej kieszeni, nikt mnie nie sponsorował), oczywiście była możliwość korzystać z gniazd administracyjnych ale to się wiązało z opłatą ryczałtową. Nie mówie, że mam aureolę ale wiem co i jak można zrobić - nie nie jestem ani budowlańcem ani projektantem.

Rockrider napisał:

Jaka uchwała

Może jestem w błędzie sorry jeśli tak ale w poście #29 przytaczałem i pozwole sobie przytoczyć jeszcze raz:

"...Mam zamiar nabyć duży lokal mieszkalny w kamienicy, a następnie chciałbym ten lokal podzielić tak, aby powstały dwa własnościowe lokale. W kamienicy jest wspólnota mieszkaniowa. Czy muszę mieć jej zgodę na podział lokalu?...
Na podział lokalu musi mieć Pan zgodę wspólnoty mieszkaniowej. Artykuł 22 ust. 4 ustawy o własności lokali nakłada obowiązek uzyskania zgody właścicieli lokali na połączenie lub podział lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość. Wspólnota wyrażą zgodę w formie uchwały, tak więc nie ma konieczności uzyskania zgody od wszystkich właścicieli lokali. Gdyby wspólnota odmówiła podjęcia takiej uchwały, może Pan złożyć do sądu pozew przeciw wspólnocie mieszkaniowej. ..."

""...Art. 22.
4. Połączenie dwóch lokali... lub podział lokalu wymaga zgody właścicieli wyrażonej w uchwale..."
c.d. art. 22 ust. 4 "...W razie odmowy zainteresowany właściciel może żądać rozstrzygnięcia przez sąd..."

Hmm możliwe że się mylę ale wynika z tego iż uchwała mimo wszystko powinna być no a przynajmniej choćby informacja jakaś by sie przydała przed rozpoczęciem tych podziałów. OKI fajnie, że ostatni lokal robią a kiedy planują koniec (to tak z ciekawości)? Jeśli się mylę to przeraszam.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-07-17 15:58:49)

Offline

 

#52 2012-07-17 16:52:47

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

krasus napisał:

"...Mam zamiar nabyć duży lokal mieszkalny w kamienicy, a następnie chciałbym ten lokal podzielić tak, aby powstały dwa własnościowe lokale. W kamienicy jest wspólnota mieszkaniowa. Czy muszę mieć jej zgodę na podział lokalu?...
Na podział lokalu musi mieć Pan zgodę wspólnoty mieszkaniowej. Artykuł 22 ust. 4 ustawy o własności lokali nakłada obowiązek uzyskania zgody właścicieli lokali na połączenie lub podział lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość. Wspólnota wyrażą zgodę w formie uchwały, tak więc nie ma konieczności uzyskania zgody od wszystkich właścicieli lokali. Gdyby wspólnota odmówiła podjęcia takiej uchwały, może Pan złożyć do sądu pozew przeciw wspólnocie mieszkaniowej. ..."

Masz rację, że na podział/połączenie mieszkań powinna być uchwała. Takie decyzje przekraczają zwykły zarząd. Sytuacja wygląda więc na nadużycie ale dopóki deweloper nie przekaże dokumentacji nie chcemy podejmować żadnych kroków. Podział już fizycznie nastąpił więc faktycznie może się okazać, że pozostaje już tylko sąd. Aby prawnik mógł się przyjrzeć sprawie muszą być papiery. Potem zdecydujemy co z tym fantem zrobić. Inaczej mówiąc najpierw chcemy wiedzieć jak deweloper obszedł artykuł 22 ust. 4.

Offline

 

#53 2012-07-17 16:56:00

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Dzięki Krzysztof za rzeczową odpowiedź :-) Też jestem ciekaw sobosobu obejścia, jak wiadomo Polak potrafi ;-)

Offline

 

#54 2012-07-17 18:37:21

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Krzysztof: jakby co to mam znajomych - małżeństwo prawników z prawniczej rodziny...

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-07-17 18:37:37)

Offline

 

#55 2012-07-17 19:03:29

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

W ramach zadośćuczynienia poprosimy działeczkę koło placu zabaw

Offline

 

#56 2012-07-17 21:26:25

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

OK myliłem się.

Dobry pomysł tecku

Offline

 

#57 2012-07-20 14:41:28

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Wydawałoby się, że wszystkie prace związane z podziałem mieszkań już zostały ukończone. Mieszkania przerabiane były równocześnie. Natomiast zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Wczoraj zamontowano dodatkowe skrzynki pocztowe. W naszej klatce są dwie dodatkowe, 34a oraz co ciekawe 31a. Mieszkanie na drugim piętrze (nr.34) zostało podzielone. Natomiast mieszkanie na pierwszym piętrze (nr.31) zostało w nienaruszonym stanie jako jedno duże. Natomiast ze skrzynek wynika jakby i ono miało być przerabiane. Nie orientuje się ktoś może czy to jest koniec przeróbek mieszkań? czy czeka mnie znów powtórka z rozrywki. Przerabiane mieszkania i korytarzyk piętro wyżej łączą się jednym bokiem z moim mieszkaniem, także huk był momentami straszny. Z tego wszystkiego już jestem przewrażliwiona na dźwięk wiertarki słysząc ją w przypadkowym innym miejscu, mimo że do nadwrażliwców nie należę Także niepocieszona jestem faktem jakby jeszcze coś miało być przerabiane i mam nadzieję, że to po prostu pomyłka/przeoczenie z tą skrzynką.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#58 2012-07-20 16:52:49

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Już sam nie wiem bo wg. zapewnień z biura Soboli mieszkanie w kl. C IV miało być ostatnim (tak mnie zapewniano na odbiorze technicznym). Wydaje mi się, że adaptacja mieszkania 31 na dwa może być wykonana jak mieszkania obecnie przerobione sie po prostu sprzedadzą.

Offline

 

#59 2012-07-20 19:10:29

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Dodam tylko, że  w 38C IV jeszcze dłubią w ścianach - też myślałem, że już skończyli...

Offline

 

#60 2012-07-21 08:07:40

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

U nas wczoraj malowali korytarzyk. oczywiscie kolor jest deko inny niz reszta klatki, takie sa efekty jak maluje sie farba rozrabiana recznie a nie z mieszalnika. ale nie da sie im tego wytlumaczyc. porazka ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Karpacz BoĂŽtes de vitesses manuelles