Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-05-11 12:25:33

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Nowe mieszkania

Drodzy sąsiedzi, pewnie przez ostatnie 2 dni tak jak my zaczęliście dzień o 7:30, z powodu pracy ekipy przy wyburzaniu ścian w niesprzedanych 3 pokojowych mieszkaniach. Z czterech trzypokojowych mieszkań powstanie 8 mniejszych. Drzwi z klatki zostaną cofnięte, korytarz wydłużony, i na pierwszym i drugim pietrze będą wejścia do 4 mieszkań. Dotyczy to klatki II bloku B i bodajże IV C. Tak że prawdopodobnie wspólnota zostanie powiększona.

Btw miejsca parkingowe znowu zostaną poddane próbie!

Offline

 

#2 2012-05-11 14:52:32

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

"... drzwi z klatki zostaną cofnięte, korytaż wydłużony" więc jest to ingerncja w powierzchnię nieruchomości wspólnej, która to ulegnie zmanie, więc muszą zostać naniesione poprawki we wszystkich KW gdyż udziały się pozmieniają. Powstaje więc pytnie kto pokryje powyższe koszta (mam nadzieję, iż retoryczne i zmieni to na swój koszt ten kto za to jest odpowiedzialny)? Poza tym nie wiem czy ingerencja w części wspólne bez względu na jej powody nie powinna zostać poddana głosowaniu tym bardziej iż nie przypominam sobie abym udzielał jakich kolwiek pełnomocnictw Zarządcy\Developerowi. Więc jeśli powierzchnia nieruchomości wspólnej się zwiększy, tym samym wzrosną udziały więc opłaty również, jeśli pow. uegnie pomniejszeniu to analogicznie wszystko się zmniejszy.

W tym momencie wychodzi "samowola" Devlopera oraz pazerstwo i olewatorstwo Zarządcy. To drugie w tym momencie mnie nie dziwi z oczywistów względów już poruszanych.

Offline

 

#3 2012-05-11 16:55:21

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Mateusz napisal:
"Btw miejsca parkingowe znowu zostaną poddane próbie!"
każda zatwierdzona obecnie inwestycja musi mieć zapewnioną właściwą ilość miejsc parkingowych w stosunku do mieszkań.zdaje się 1:1.
jeżeli projektant, deweloper czy ktoś kto jest inwestorem tego nie zapewnia jest to sprzeczne z prawem budowlanym.
trzeba by się dowiedzieć jak to widzi nasz deweloper.przybywa zdaje się pięć mieszkań?

Offline

 

#4 2012-05-11 17:42:24

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Pytanie do "Mateusza" skąd masz informacje o tym co robią? To było w ostatnim piśmie, bo nie zdążyłem się tym zainteresować czy z jakiegoś innego źródła? Jeżeli to drugie to uważam że Sobola powinien nas poinformować o swoich planach i poddać to głosowaniu a nie znowu robi co chce...a my się dowiadujemy o takich rzeczach od siebie na forum i w dodatku bez naszej zgody.

Po drugie rozumiem że remonty/urządzanie/przebudowa mieszkania jest głośna i potrzeba do tego sprzętu, każdy z nas to przechodził i z góry przepraszam osoby którym ja utrudniałem życie rok temu ale czy robotnicy muszą zaczynać codziennie ok. 7 od walenia młotami tak że aż trzęsie mi łóżkiem i się zastanawiam czy blok się nie wali a akurat miałem na później do pracy i chciałem odespać po ciężkim tygodniu?! Wiem że cisza nocna się kończy wcześniej ale to nie powód żeby stawiać na nogi 2 bloki bo oni maja taki plan pracy. Czy jakiś majster lub inny spec nie może tego zarządzić na godziny kiedy ludzie pracują bo tłuką się tak aż chyba wszyscy wstaną a potem jakoś jest względna cisza i robią inne rzeczy! Przecież mogliby to robić popołudniu a rano zaczynać od lżejszych prac! Jeżeli miałby to być tylko te 2 dni to można wytrzymać ale czytając to co napisał Mateusz obawiam się że najbliższe dni/tygodnie nam miną pod hasłem "Pobudka w kamieniołomie" Ja się nie znam na budowlance i może tak musi być ale może ktoś z was ma o tym pojęcie i pomysły co z tym zrobić...?

Ostatnia sprawa to rozliczenie tej przebudowy. Chcę wierzyć że Sobola lub inna osoba/firma to robi ze swoich pieniędzy a nie np. wspólnoty (nic mnie nie zdziwi) i przedstawi nam plan oddania kosztów mediów tj. prąd potrzebny na wykonanie tych prac bo jakoś nie widziałem nowych liczników w skrzynkach ani agregatów więc wniosek jest prosty, podpinają się pod gniazdka wspólne np. na klatce! A ja nie mam ochoty mu przebudować bloku za swoje pieniądze.

Sorki za moją frustrację ale za każdym razem jak mam nadzieję że ten gość się opamięta to wywija nowy numer lepszy niż poprzedni...dlatego apeluję do wszystkich o poważne i szybkie rozważenie zmiany zarządcy bo kto wie jakie jeszcze "niespodzianki" w przyszłości szykuje nam pan.S ???

Offline

 

#5 2012-05-11 19:44:23

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

no niestety ten Developer jest znany z takich "numerów". Media mogą być rozliczane w dwojaki sposób:
1. Ryczałtem płaconym przez inwestora
2. wg wskazań liczników np umieszczonych w rozdzielni budowlanej.

Nie wiem jak to wygląda, zapewne został pociągnięty przedłużacz z gniazd administracyjnych w takiej systuacji zpłacimy my jako wspólnota w rozliczeniu mediów. Oczywiście możemy zarządać dokładnego rozliczenia oraz przedstawienia wpłat przez inwestora i wobec braku powyższych należności odmówić pokrycia kosztów zużycia energii z tego tytułu. Nie chodzi tylko o prąd ale także o wodę jak wiadomo jest ona niezbędna do czynności budowlanych.

Co do prac remontowo-budowlanych jest tak zwana cisza nocna od zdaje się 22 - 6 więc tak naprawdę prace mogą trwac od 6 - 22, możemy sobie wprowadzić inne ograniczenia np zmianić te godziny lub ograniczyć możliwość przysłowiowego walenia młotem w godzinach powiedzmy 20-8, tylko musieli byśmy podjąć w tej sprawie uchwałę. Można liczyć na wyrozumiałość ekip budowlnych prosząc ich o późniejsze rozpoczęcie prac i wcześniejsze ich zakańczane ale biorąc pod uwagę fakt czyje to są ekipy nie liczył bym raczej na ich łaskawe spojrzenie i "ukłon" w stronę mieszkańców. Dodajmy do tego śmieszną kwotę mandatu za zakłucanie ciszy nocnej nie liczył bym na nic prócz tego, iż uwiną się "raz-dwa".

P.S. Może być jeszcze tak, iż sz. p Sobol wykończy te miezkania gdyż ma niecny plan ich wynajmu zamiast sprzedaży a w obec zbliżającego się i bardzo prawdopodobnego końca Jego rządów zostawi sobie tym samym głos w sprawach życia naszej Wspólnoty.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-05-11 19:59:15)

Offline

 

#6 2012-05-11 20:00:34

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Kończymy w końcu z naszym "wspaniałym" zarządcą do cholery ? (sorry za słowa, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy).

Offline

 

#7 2012-05-11 20:38:48

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

A nie z pisma, tylko zapytałem. Mam wyobrażenie ile zajmuje podkucie pod kable czy puszkę, tak ze wiadomo było ze jak 4 gości kuje 2 dni to połowy ścian nie ma. Ekipa w porządku jest i Bogu ducha winna, pan Wiesław kazał i ma być zrobione. Z punktu widzenia dewelopera pomysł dobry na podział lokalu na dwa mniejsze - co do formy, standardowa. W ogóle mnie to nie dziwi. No nic, może dość szybko skończą, chociaż nowe instalacje po jednym liczniku, łazienka wiadomo, trochę tego jest!

Offline

 

#8 2012-05-13 14:16:08

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Ja wiem że to nie wina ekipy i kazali walić o 7 więc tak robią ale można by pogadać z kimś kto im kazał żeby był człowiekiem i dał nam normalnie funkcjonować... Tylko nie wiem kto tam zarządza bo przecież pan S. nie siedzi na budowie i mówi panu X jak ma walić młotem i o której?

Nawet nie myślałem o wzywaniu jakiś służb i karaniu mandatem bo to bez sensu i jak napisałem znam godziny ciszy nocnej, choć pomysł zmiany tych godzin na 20-8 lub podobnych, poprzez głosowanie na najbliższym spotkaniu wspólnoty wydaje mi się rozsądny bo chyba większość woli takie godziny odpoczynku (tylko trzeba zaznaczyć że to chodzi o prace remontowo-budowlane) a reszta zostaje bez zmian 22-6. Co wy na to?

A w kwestii rozliczenia za te media szeroko rozumiane, bo prąd to był tylko przykład myślę że trzeba to załatwić zanim zmienimy zarządce bo później powiedzą że to nie ich sprawa albo znowu usłyszymy że przypadkiem nie mają faktury ani żadnej innej dokumentacji i oddadzą nam np. "wg. mnie wiertarki zużyły prądu za 10zł bo ile tam było wiercenia i tyle państwu oddamy...". Pytanie czy potrzeba składać jakieś wnioski na piśmie żeby nas poinformowali jak to jest? Jak tak to zna ktoś wzór?

Offline

 

#9 2012-05-14 09:38:11

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Zgadzam się z Malam. pytanie o prąd trzeba zadać teraz.już pisałem o tym ponieważ zdziwiło mnie że ktoś robi remont prądem ze wspólnego gniazdka.nie wiedziałem wtedy że to akcja dewelopera.i nie sądzę żeby to było 10zł. w pierwszym miesiącu bez wywalania ścian ciężkim sprzętem zużyłem energie za 100zl. a tych mieszkań jest zdaje się osiem...i jeszcze mój ulubiony ostatnio temat.fajnie by było żeby wykonawca zdeklarował się na usunięcie śladów po parkowaniu na trawnikach.z tego co można zauważyć pracownicy namiętnie parkują na nich swoje samochody.rozumiem zaangażowanie i pośpiech ale do cholery nie musi się to odbywać kosztem wspólnej przestrzeni naszego osiedla...i może odrobinę wytłumaczę swoje wkurzenie. po przeprowadzce z centrum Krakowa okoliczne łączki i lasy sprawiały mi wielką radochę. do chwili gdy zacząłem sobie je zwiedzać. nie pojmuję mentalności ludzi którzy są w stanie napchać śmieci do samochodu i wywalić to w lesie albo przy drodze.jak sobie sami nie będziemy dbać i pilnować chociaż najbliższego otoczenia to tu będzie podobnie. jak widać pracowników firmy remontowej (zdaje się własność dewelopera) nie interesuje czy przed oknami będziemy mieli zieleń czy błoto z gipsem...reasumując - ja mogę jeszcze zrozumieć łomot i hałas. mieszkania są własnością Sobola. ma prawo je przerabiać. ale ma obowiązek robić to z poszanowaniem naszej przestrzeni i usunąć szkody.i oczywiście dostarczać do tego energię z własnej kieszeni.aha.rozumiem że przewidział także dodatkowe miejsca parkingowe dla zwiększonej ilości mieszkań?

Offline

 

#10 2012-05-14 13:48:33

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Byłem przed chwilą w biurze Soboli porozmawiać o tych pracach bo nie wytrzymałem jak znowu 7 rano nas obudzili i żona mi mówiła bo byłem w pracy że jest tak głośno w mieszkaniu (obok nas wiercą!) że nie była w stanie rozmawiać przez telefon a robotnicy tak jak rozmawialiśmy wcześniej powiedzieli że oni robią to co im każą i żeby rozmawiać w biurze. Nie było oczywiście osoby odpowiedzialnej za prace, natomiast inny pan poradził mi złożyć wniosek do sekretariatu od mieszkańców żeby zmienili godziny pracy. Na szybkości wymyśliłem coś takiego:

                                           Wniosek

Zwracamy się z prośbą do Firmy Sobol-a o zmianę godzin prac remontowo-budowlanych w budynku 38B przy ul.Obozowej na 8:30-19 (lepiej wyjść od lepszej opcji dla nas).

Prośbę swą motywujemy zbyt dużym poziomem hałasu we wczesnych godzinach porannych. Hałas jest szkodliwy dla zdrowia. Stałe przebywanie w pomieszczeniach o wysokim natężeniu hałasu męczy nas nie tylko psychicznie i fizycznie, ale również pogarsza nasze samopoczucie. Głośne dźwięki przeszkadzają w spokojnym śnie i utrudniają efektywny odpoczynek, a uciążliwy dźwięk sprzętu budowlanego dodatkowo osłabia naszą koncentrację.

Przypominamy że "według polskiej normy POLSKA NORMA PN-87/B-02151/02 Akustyka budowlana ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, średni poziom dźwięku przy hałasie ustalonym nie może przekraczać w dzień 35dB a w nocy 25dB".

                                                                                                                                                   Mieszkańcy bloku przy ul.Obozowej 38B
                                                                                                                                                       ..............nasze podpisy..............


Jeżeli nie narobiłem byków i ma wg. was to jakiś ład i skład to bym wydrukował dzisiaj i przeszedł po mieszkaniach żeby zebrać jak najwięcej podpisów. Jeżeli wam się nie podoba forma i wiecie jak lepiej to napisać to chętnie przyjmę poprawki lub może ktoś napisze lepiej Czekam na waszą reakcje...

Przy okazji składania wniosku zapytam o media i miejsca parkingowe. Chyba że ktoś chciałbym się tym zająć osobiście to nie ma problemu i oddaję sprawę w jego ręce? W normalnych okolicznościach pisałbym do "krzysztofa" jako admina ale jest zajęty wnioskiem o zmianę zarządu.

Offline

 

#11 2012-05-14 21:43:44

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Malam napisał:

Przy okazji składania wniosku zapytam o media i miejsca parkingowe.

Zapytaj też czy termin na rozpatrzenie wniosku czasem nie wynosi 30 dni.. albo 60:) bo jakoś bym sie bardzo nie zdziwił:)

Offline

 

#12 2012-05-16 15:22:32

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

W bloku C też zaczęto prowadzić prace przy przebudowie mieszkań.
Miło że Sobol nas o tym poinformował

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-05-16 15:23:04)

Offline

 

#13 2012-05-16 22:20:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

hehe kolejny raz pokazuje jak bardzo nas szanuje i myśli tylko i wyłącznie o czubku własnego zakichanego nosa hehe

Wracając do tematu ktoś wie jak są rozliczane ze zużycia mediów ekipy remontowe?

Offline

 

#14 2012-05-16 23:19:15

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Od kilku dni prad ciagna w lokali z klimatyzatorami

Offline

 

#15 2012-05-21 16:59:06

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

Na stronie Soboli są już dostępne plany nowych mieszkań.

Cena za większe: 6500zł/m2
Cena za mniejsze 6900zł/m2 !!!

http://www.sobola.krakow.pl/images/sprzedaz/obozowa/G2.1.jpg

oraz

http://www.sobola.krakow.pl/images/sprzedaz/obozowa/G2.2.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
domki w sarbinowie