Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2012-05-23 13:15:42

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Z racji że nawet w innych postach dalej pojawia się temat wiercenia w ramach aktualizacji:
- rozmawiałem z kimś z działu technicznego i początkowo zaczęło się od bardzo nieprzyjemnych kilku słów ze strony tego pana np. na pytanie dlaczego zaczynają prace od tygodnia o 7 usłyszałem "A kiedy mają wiercić" lub poinformowaniu że hałas w mieszkaniach jest za duży i jak się to nie zmieni wezwiemy straż miejską, PIP itd., odp. "możecie sobie wzywać" z kpiną w głosie...Po chwili się uspokoił i powiedział że posprawdza co i jak. Sprawdził i informacja jest że dziś tj.środa to ostatni dzień wiercenia i młotów a od jutra już bardziej prace murarskie i że robotnicy mają nakazane pracować 8-15!!! (od 2 dni się jako tako sprawdza).
- równocześnie z ofertą REDUTY o zmianę zarządu krąży wniosek o zmianę godzin pracy robotników i info o poziomie hałasu. Proszę podpisać żeby chronić się na przyszłość przed takimi "atrakcjami"

Mam nadzieję że faktycznie od jutra będzie w miarę normalnie i CICHO Zobaczymy...

Offline

 

#17 2012-06-25 16:20:45

 Seba

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Z ciekawości zainstalowałem sobie dzisiaj prowizoryczny program na telefonie do pomiaru dźwięku , bo mnie szlag trafia normalnie. Rozumiem ze ekipa budowlana nie ma na to wpływu i robią co im się każe, ale ja rano wróciłem z nocki i każdy chialby się chociaż chwile przekimać ,a tu taki rumor ze nawet jak bym  był wyspany to bym nie wytrzymał. Ktoś wie jakie sa dopuszczalne normy hałasu ? Co do tego programu podczas ciszy jak nie używali młotów było 28dB , a jak je odpalili to dochodziło do 65 dB oczywiście w mieszkaniu na 3 pietrze klatka obok .

Offline

 

#18 2012-06-25 16:49:40

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Seba tak jak napisałem stronę wcześniej "według polskiej normy POLSKA NORMA PN-87/B-02151/02 Akustyka budowlana ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, średni poziom dźwięku przy hałasie ustalonym nie może przekraczać w dzień 35dB a w nocy 25dB" więc jest prawie dwukrotnie przekroczony!!! Tylko co z tym zrobić? Myślisz że straż miejska się ruszy do takiej bzdury?

Ja już nie wiem co robić...czasami wolę zostać dłużej w pracy bo na samą myśl o tym huku aż mnie telepie! Gadałem u Soboli, z robotnikami, jak miałem gorszy dzień to ich opierdzielałem i ani prośbą ani groźbą?! Ty mówisz że nie możesz wytrzymać klatka obok a ja mam ich za ścianą od około miesiąca mamy przymusową pobudkę wiertarą lub inny cholerstwem o 7, max 7:10 a w dzień to nie pogadam nawet przez telefon czy mogę zapomnieć o tv bo po prostu tego nie słyszę.

Z tego co dziś rozmawiałem z jakimś malującym klatkę wychodzi że przebudowę mieszkań już kończą (w to jestem w stanie uwierzyć obserwując ich prace) a tych gabinetów to nie wie? Choć słyszę tak od 2 tygodni i końca jakoś nie ma. Problem jest złożony bo nie tylko ich ekipa robi ale też elektrycy i hydraulicy jakoś na zmiane więc nawet jak z jednymi się dogadałem że będą pracować 8-15 tak przyszli następni o znowu to samo...

Jakieś pomysły?

Offline

 

#19 2012-06-25 20:00:39

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Problem jest w tym, że to długo trwa. Ale wydaje mi się, że przynajmniej można było spróbować zaplanować całe kucie, bruzdy, instalacje itd i zrobić 90% przez kilka dni, a później sporadycznie coś podkuć poprawić wiadomo, a nie koniecznie używać codziennie młota przez 5h. Gdybym to ja robił u siebie np. w wielorodzinnym budynku, tak bym chciał żeby to wyglądało.

Offline

 

#20 2012-07-12 10:04:04

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Prośba do Soboli jako właściciela remontowanych/dzielonych mieszkań oraz do naszego nowego zarządu (jakieś pismo do developera Soboli ?)  - trzeba doprowadzić by codziennie po pracach remontowych ktoś sprzątać CAŁY korytarz - i to nie w ramach naszej wspólnotowej sprzątaczki. Mam dość życia na placu budowy.

Offline

 

#21 2012-07-12 11:08:36

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Popieram w 100%! Moje drzwi i wycieraczka wyglądają jak po wojnie...o wyglądzie klatki nie wspomnę a jakoś nikt się nie kwapi do sprzątania.

A skoro już mowa o pismach to może od razu byśmy podrzucili uchwałę o zmiane ciszy nocnej na 10:00 lub 9:00??? Bo ja dalej mam 7:00 "Wstawaj szkoda dnia..." w rytmie udarowych wiertar:( a myślę że osoby z bloku 38c mają jeszcze gorzej i przeżywają to co ja przez ponad miesiąc!

Offline

 

#22 2012-07-12 11:22:20

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Zadzwoniłem z ciekawości do Straży Miejskiej (potwierdzić swoje przypuszczenia) - oczywiście przyjmą takie zgłoszenie - każdy z lokatorów (nieważne czy to są budowlańcy czy nie, czy sobola osobiście) musi posprzątać po swojej działalności, jeśli sam doprowadził do zanieczyszczenia - klatka jest traktowana jako część wspólna ogólnodostępna dla mieszkańców i na ogólnych prawach mogą tam interweniować. Zobaczę po pracy po wyjścia panów z remontowanych mieszkań, jeśli nie będzie posprzątane zgłaszam SM.

Offline

 

#23 2012-07-12 11:26:05

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

Jutro REDUTA będzie odbierała budynki. Nastąpi wizja lokalna z inspektorem nadzoru budowlanego od Soboli więc będzie szansa o wielu rzeczach wspomnieć.

Od nas będzie jedna osoba delegowana do wspomnianego odbioru - będą wytykane wszystkie usterki, niedoróbki oraz nietrafione inwestycje naruszające np przepisy, ewentualne samowole.

Jeśli ktoś chce coś dorzucić, zwrócić szczególną uwagę na coś to zapraszamy na spotkanie dzisiaj o 18 przed budynkiem B. Zrobimy wstępny obchód i odnotujemy wspomniane problemy.

Krzysiek

Offline

 

#24 2012-07-12 16:10:53

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Jako, że nie mogę być na "zebraniu" mam pytanie jak rozwiązano kwestię wentylacji przy podziale mieszkań? przecież szybów wentylacyjnych oraz kominowych nie dobudowano. Do tego pytanie czy Developer mimo, iż właściciel mieszkań może tak sobie bezkarnie bez uzyskania żadnych zgód wspólnoty dokonać podziału. Z tego co wiem przy łączeniu mieszkań musi być zgoda a przy podziale? No i jak takowy podział ma się do projektu budowlanego oraz pozwolenia na użytkowanie.
Przyłączam się do kwestii porządku, nie dość że nie sprzątają na piętrze na, którym urzędują (1p, kl. IV, budynek C) to jeszcze wszystko jest usyfione na całym korytarzu od parteru po ostatnie piętro. Oczywiście nie mam zamiaru płacić za sprzątanie tego bałaganu.
Jeszcze pozostaje kwestia udziałów w nieruchomości wspólnej. Przecież mamy w KW określone udziały. Z tego co widać korytaż został wydłużony więc jeśli nie jest on na wyłączność nowych lokali to jest nieruchomością wspólną więc kto, kiedy, kza co i na jakiej podstawie zamierza to zmienić?
Mimo, iż mnie to nie dotyczy to co ze zgodami na klimatyzatory znajdujące się przy lokalach użytkowych na elewacji budynku która to defakto jest częścią wspólną więc inwestycji takowych bez zgody wspólnoty nie można przeprowadzać.
Aha pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia mediów, które Sobola sobie użytkował - czy płaci za to ryczałtem (początkowo ciągnął prąd z gniazda na klatce schodowej. Szkoda, że sdjęć nie mam bo krętacz się wywinie a takie urządzenia podłączone przez kilka tygodni w sumie skonsumowały ładny kawał energii.
No to na tyle z tego co mi się na szybko przypomniało.

P.S. jak te fleje nie posprzątają też zgłaszam do SM. Dobrze, że kończą bo jeszcze trochę i by mieli insprektorków na głowie :-)

Offline

 

#25 2012-07-12 17:34:42

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Jak dla na to nie chodzi o pieniądze, zużyte media, części wspólne, wentylacje o pozwolenia, tylko o komfort mieszkania. Niestety przez ostatni miesiąc spadł do minimum, przez wieczny hałas i kurz. Bo gdzie mam wypocząć jak nie we własnym mieszkaniu? I mandat nałożony przez SM czy zwrot 300zł za media to żadne pocieszenie bo to nie o to chodzi.

Offline

 

#26 2012-07-12 20:50:42

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

krasus: zgadzam się w pełnej rozciągłości, nawet sam o tym wszystkim gdzieś tutaj pisałem.

Niestety z podziałem mieszkań i udziałem w części w spólnej to chyba nie tak - nadal masz ileś tam powiedzmy 45 / 6165 (coś koło tego) a jedynie udział tych mieszkań się zmienił. Całość pozostaje całością... Zwiększy się powierzchnia do sprzątania korytarza. Chyba, że się mylę ?

Jeszcze raz się zastanowiłem (poprzednio jakoś za szybko wyciągnąłem wnioski) i do tej pory powierzchnia mieszkań/garaży/piwnic wynosiła 6165 i w stosunku x / 6165 każdy miał udział w reszcie części wspólnej, a teraz powierzchnia zmniejszy się bo suma nowo powstałych mieszkań będzie mniejsza niż suma mieszkań, z których powstały.
Podzieliło się chyba 6 mieszkań, powstało 12, suma 2 powstałych z podziału jest mniejsza od pierwotnego o jakieś 5,6m2 co razy 6 mieszkań daje jakieś 33,6m2.
Teraz wystarczy, że p.S znajdzie gdzieś dodatkowe powiedzmy 2 miejsca parkingowe i wydzieli je z całości części wspólnej na łączny metraż 33,6 i znów będzie 6165. Oczywiście teraz, kiedy już nie jest zarządcą nie będzie mu tak łatwo tego dokonać (prawda panie S ? - ale na pewno ma pan jeszcze inne cuda w rękawie).

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-07-13 09:19:56)

Offline

 

#27 2012-07-13 08:06:23

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

hmm jeżeli pow. nowo powstałych korytaży zaliczana jaset jako nieruchomość wspólna to zakładając np że pow. ta dotychczas miała 6165 a nowe korytaże maj np 100 to powierzchnia ta ma 6262. Więc skoro mieszkanie X miało udział w wysokości 45/6165 to udział takowy zmienił się i wynosi 45/6265. Skoro takowy udział został zmieniony to wymaga stosownej zmiany w KW. Skoro nie było uchwały a nawet nikt mnie nie raczył piemnie powiadomić o takowym fakcie mam prawo nie wyrazić zgody na zmany w mojej KW. Tym bardziej nie mam zamiaru wywalić na ten cel nawet złamanego grosza.
No chyba, że nowo powstałe korytaże są na wyłączny użytek podzielonych mieszkań, o jakich kolwiek zmaianach decyduje tylko sam zarządca/developer, nie ma konieczności o niczym nikogo informować nawet jeśli jest strona - człokiem zarządzanej wspólnoty, a zmian w udziałach nieruchomośći wspólnej można dokonywać kiedy się chce i grzebać w KW też sobie można.

Offline

 

#28 2012-07-13 08:36:40

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

ale chyba udzial liczony jest do calkowitej powierzchni nieruchomości a jeśli nie została dobudowana dodatkowa klatka to powierzchnia się nie zmieni ... ??

Offline

 

#29 2012-07-13 09:30:17

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

OK ale tu chodzi o udział w pow. całkowitej nieruchomości wpólneja ta się zwiększyła w sposób widoczny gołym okiem, gdyby był liczony do pow. całkowitej to ja miał bym takie samo prawo do udziału w Twoim mieszkanku jak i Ty w moim ;-) Nieruchomość wspólna powstaje po wyodrębnieniu z całości niezależnych mieszkań objętych indywidualnymi KW.

Nie wiem możliwe, że inwestor ma prawo robić co chce i dokonywać zmian w założonych i prawomocnyh KW nieruchomości już wyodrębnionych ale to pytanie do Zarządcy nowego.

http://www.rp.pl/artykul/261307.html

od taka ciekawostaka:
"...Mam zamiar nabyć duży lokal mieszkalny w kamienicy, a następnie chciałbym ten lokal podzielić tak, aby powstały dwa własnościowe lokale. W kamienicy jest wspólnota mieszkaniowa. Czy muszę mieć jej zgodę na podział lokalu?...
Na podział lokalu musi mieć Pan zgodę wspólnoty mieszkaniowej. Artykuł 22 ust. 4 ustawy o własności lokali nakłada obowiązek uzyskania zgody właścicieli lokali na połączenie lub podział lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość. Wspólnota wyrażą zgodę w formie uchwały, tak więc nie ma konieczności uzyskania zgody od wszystkich właścicieli lokali. Gdyby wspólnota odmówiła podjęcia takiej uchwały, może Pan złożyć do sądu pozew przeciw wspólnocie mieszkaniowej. ..."

Ciekawe co na to Reduat jako Zarządca oraz Sobola jako osoba dzieląca lokale (czyżby jawny akt bezprawia i samowoli?).

Od taka ciekawostaka:
""...Art. 22.
4. Połączenie dwóch lokali... lub podział lokalu wymaga zgody właścicieli wyrażonej w uchwale..."
c.d. art. 22 ust. 4 "...W razie odmowy zainteresowany właściciel może żądać rozstrzygnięcia przez sąd..."

Czyżby załatiane od d..y strony najpierw zrobić późnieje zalegalizować? No chyba, że sobol przyją uchawałę jednostronnie gdyż posiadał/a większość udziałó?

Znów powraca:
Lepszym rozwiązaniem dla naszej wspólnoty w chwili obecnej (Sobol posiada spore udziały) było by przyjąć uchwałę o z mianie sposobu głosowania:
jeden Właściciel = jeden głos (rozwiązanie to jest bardziej kożystne dla małych udziałowców gdyż swoje głosy róznoważą z dużymi udziłowcami)
Zawsze można później zmienić sposób oddawania głosów do tego obecnego gdzie m aznaczenie ilość udziałów. (nie mówię tak bo mam małe mieszkanko tylko dlatego, że udziałowiec mający negatywny wpływ na nasze dobro posiada sporą liczbę udziałów i w chwili gdy nie stawimy się zgraną i sporą armią na zebraniu dostaniemy po dupie od jednej zakały to już defakto miało miejsce kilku krotnie).

Offline

 

#30 2012-07-13 12:59:56

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

Krótkie wyjaśnienie. Część wspólna na danej nieruchomości powstaje w momencie wydzielenia pierwszego lokalu. Gdy wydzielane są kolejne nic do części wspólnej się nie dodaje. We wspomnianym momencie znana jest liczba lokali, miejsc postojowych i ich powierzchnia. Te 6165 to suma metrów wszystkich mieszkań + suma metrów komórek + suma metrów miejsc postojowych. Inaczej 6165 = 100%. Klatki, dojazdy, pozostałe parkingi, teren zielony (nawet jeśli to byłyby hektary) itp. to część wspólna za którą każdy odpowiada w stosunku xm2/6165 gdzie x to ilość metrów które ktoś posiada. Tu może jest nieporozumienie.

Krótkie przykłady:

1. To, że wydzielanie kolejnych lokali nie wpływa na część wspólną widać po aktach notarialnych - podpisywane są raz a nie modyfikowane po każdym, nowym wydzieleniu,

2. Wspólnota może dokupić teren np działkę, która powiększy część wspólną jednak akt notarialny się nie zmienia. Za nowy fragment części wspólnej nadal odpowiadasz proporcjonalnie do swojego udziału.

3. Jeśli jesteś właścicielem pierwszego wydzielonego lokalu a deweloper ma ich jeszcze np 199 to Ty za część wspólną odpowiadasz w 1/200 a deweloper w 199/200 (zakładając jednakową powierzchnię wszystkich mieszkań)

Jeśli zaś chodzi o podział mieszkań to deweloper ma taki problem, że korytarz który utworzył nie może włączyć do części wspólnej bo pomniejszy sumę 6165 o powierzchnię korytarza. W takim wypadku musiałby zmienić wszystkim mieszkańcom akty notarialne a na to potrzebna jest uchwała. Raczej pójdzie w drugim kierunku i podzieli korytarz  pomiędzy dwa powstałe mieszkania nie zmieniając sumy 6165. Tu jest taki mały problem, ponieważ będzie to własność prywatna to nowi mieszkańcy powinni mieć obowiązek sprzątania i remontowania (malowania) go - mnie nikt mieszkania nie sprząta. To też deweloper może rozwiązać wstawiając np drzwi dla tej części.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pozycjonowanie stron ciechanów