Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2012-07-13 13:59:19

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

oki Krzysztof masz rację wiem że powierzchnia budynku nie zmienia się ale mieni się pow. nieruchomości wspólnej (jeśli korytaż w chwili obecnej miał powiedzmy 10m2 to po ich przeróbkch będzie miał np12m2, więc aby wszystko było tak jak dotychczas pozostaje mu jedynie wydzielić jako korytaż jako "prywatny".

Z innej beczki jak ze sprzątaniem po tych nazwę po imieniu flejach? Pani u Soboli stwierdziła, że nic nie wie na ten temat (wysłałem im jeszcze maila i zrobiłem fotki jak to wygląda) a ja mam już dość chodzenia po "śmietniku" wnoszenia tego badziewia do domu. Jako, iż remontujący ma obowiązek posprzątać po sobie to może nauczymy cos tego niereformowalnego człowieka i zamówimy sprzątanie gruntowne, które zostanie refakturowane na osobę przeprowadzającą prace budowlane?
Przecież to już jest szczyt hamstwa i głupoty bo to że hałasują okej takie ściany że niosą ale to że nie zetrą poręczy i zwykłym mopem podłogi hmm to świadczy tylko i wyłącznie o kulturze, wychowaniu i inteligencji.

A tak wracając do tematu jak wypadł przegląd?

Offline

 

#32 2012-07-13 20:33:01

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

krasus napisał:

Z innej beczki jak ze sprzątaniem po tych nazwę po imieniu flejach? Pani u Soboli stwierdziła, że nic nie wie na ten temat (wysłałem im jeszcze maila i zrobiłem fotki jak to wygląda) a ja mam już dość chodzenia po "śmietniku" wnoszenia tego badziewia do domu.

Podczas dzisiejszej wizyty problem został zgłoszony zarówno Soboli jak i Reducie. Jeśli nic się nie zmieni zainterweniujemy na początku przyszłego tygodnia.

Offline

 

#33 2012-07-15 14:34:19

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

krzysztof napisał:

krasus napisał:

Z innej beczki jak ze sprzątaniem po tych nazwę po imieniu flejach? Pani u Soboli stwierdziła, że nic nie wie na ten temat (wysłałem im jeszcze maila i zrobiłem fotki jak to wygląda) a ja mam już dość chodzenia po "śmietniku" wnoszenia tego badziewia do domu.

Podczas dzisiejszej wizyty problem został zgłoszony zarówno Soboli jak i Reducie. Jeśli nic się nie zmieni zainterweniujemy na początku przyszłego tygodnia.

No coś się zmieniło w piątek były poręcze przetarte i podłoga "rozmazana" a w sobotę przedpołudniem jakiś Pan walczył i widać efekty. Tylko szkoda, że nikt sam nie myśli o tym tylko zawsze wszystkim trzeba uwagi zwracać no cóż. Ważne, że coś się ruszyło bo syf był niemiłosierny :-)

Offline

 

#34 2012-07-15 19:05:27

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Kilka telefonów, maili .... tylko czemu Sobola nie ma na tyle kultury osobistej by nie trzeba było mu o tym przypominać, a taki niby "zacny" pan.

Offline

 

#35 2012-07-15 20:25:52

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

hehe no jak ja dzwoniłem to Pani była zdziwiona że sprzątać mają po sobie hehe
wiadomo kazdy grosz się liczy a już mam nadzieję skończyło się naciąganie wspólnoty na "robienie sobie dobrze" więc jak się własną kase wywala to boli Wiadomo im bogatszy tym większa sknera, poza tym hmm może faktycznie nie widział do czasu interwencji, że ktoś syf zostawia po sobie ;-) Jokośc nie widzę Soboli w roli sprzątaczki hehe a wychowanie z domu się wynosi widać lubi bałagan i śmietnik

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-07-15 20:26:54)

Offline

 

#36 2012-07-15 20:33:46

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Wiesz, za komuny ... różnie było ...

Offline

 

#37 2012-07-15 22:19:10

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

niby tak ale kultura i dobre wychowanie a do tego zasady współżycia międzyludzkiego raczej sie nie zmieniają co najwyżej dążą do 0 a to już chamstwo w najczystrzej postaci ;-) Ważne, że zrobił to co powinien szkoda tylko, że brak mu inteligencji aby samemu wpaść na rzeczy podstawowe (pomijam dobry smak oraz wymogi).

Offline

 

#38 2012-07-16 19:14:16

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Rockrider lub Krzysiek mam pytanie (ewentualnie ktoś kto był przy odbiorze mieszkań), czy jak zgłaszaliście prośbę o sprzątanie to mówiliście też tak jak się umawialiśmy o mojej klatce??? Pytam bo mam dalej taki syf że dramat!!!!!! Mało tego dziś jeszcze pierdzieleni robole wrócili do mojej klatki coś porobić i przy okazji zapalić fajkę, także cała klatka wali jak popielniczka i wszędzie jest popiół

Zgodnie z tym co pisał Krzysiek mieli się tym zająć na początku tygodnia, dlatego jeszcze czekałem i z tego co czytam w innych klatkach posprzątali a u mnie jeszcze większy syf zrobili...Stąd moje pytanie bo porobiłem zdjęcia i najprawdopodobniej jutro się wybiorę do Soboli i ich tak opier... że się zdziwią bo mam ich DOŚĆ!!! Pomijając fakt że w tej klatce miał być koniec prac ale najwyraźniej wkurzanie innych do ulubione hobby Soboli?!

Chyba że wam to umknęło to proszę zgłoście im i dajcie cynka na forum albo PW do jutra! Dzięki

Offline

 

#39 2012-07-16 20:34:19

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

u nas dziś znów prace szły ale trzeba przyznać, że coś się zmieniło a mianowicie posadzka starta a raczej rozmazana szmatą i pozostawione białe ślady z odciskami podeszw butów roboli. No chłopaki nie mają drygu do sprzątania a czystość to nie jest ich chluba :-) No nie jest najgorzej ale mogło by być lepiej :-D
Malam ja już w piątek ich nękałem telefonicznie i mailowo stąd porządek robiony w sobotę no widać jak się ich nie op.... to nic nie zrobią. Wracamy do średniowiecza trza ich batem popędzac a będzie cacy :-)

Offline

 

#40 2012-07-17 01:06:56

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Robole to też ludzie, trochę szacunku im się też należy, dzięki takim ludziom mamy gdzie mieszkać . Każdy może wyrazić swoje niezadowolenie, ale nie popadajmy w skrajności. Nie wierzę, że ktokolwiek z mieszkańców jak jest zła pogoda po powrocie do domu leci z mopem i sprząta po sobie schody (bo się nabrudziło). Nie wierzę też, że robił to też gdy urządzał swoje mieszkanie i nie interesuje mnie wymówka, że wtedy inni też się urządzali i nie mieszkali. Ktoś się urządzał, a ktoś inny mieszkał i tak samo mógł mieć do Was pretensje.

Chill out .

Offline

 

#41 2012-07-17 08:07:34

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

tecku napisał:

Robole to też ludzie, trochę szacunku im się też należy, dzięki takim ludziom mamy gdzie mieszkać . Każdy może wyrazić swoje niezadowolenie, ale nie popadajmy w skrajności. Nie wierzę, że ktokolwiek z mieszkańców jak jest zła pogoda po powrocie do domu leci z mopem i sprząta po sobie schody (bo się nabrudziło). Nie wierzę też, że robił to też gdy urządzał swoje mieszkanie i nie interesuje mnie wymówka, że wtedy inni też się urządzali i nie mieszkali. Ktoś się urządzał, a ktoś inny mieszkał i tak samo mógł mieć do Was pretensje.

Chill out .

mnie to osobiście nie dotyczy bo na szczęście w mojej klatce nie ma prac ... ale powiedz mi ile osób z tych może 80 mieszkań przerabiało... ściany ??... instalacje sanitarna ?... instalacje wentylacyjną ??... instalację elektryczną ??... i robiła sobie dodatkowe wejście do mieszkania ?? ... jako pierwsza zamieszkałam w swojej klatce gdzie jest 15 mieszkań i jakoś wszyscy którzy robili mieszkania starali się aby klatka schodowa była czysta a jak się zdarzyło że ktoś robił mocne przeróbki w swoim mieszkaniu to kładł poprostu mokrą szmatę zamiast progu i klatka wyglądała ok. I nie porównuj błota do tynku... bo wierz mi błoto wystarczy zmieść/odkurzyć bez problemu a tynk to trzeba co najmniej dwa razy zmyć dobrze wypłukaną szmatą.

Przeróbki są bez zgody wspólnoty, dlatego każdy ma prawo wymagać oby chociaż po sobie sprzątali.

Offline

 

#42 2012-07-17 09:40:00

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Malam napisał:

Rockrider lub Krzysiek mam pytanie (ewentualnie ktoś kto był przy odbiorze mieszkań), czy jak zgłaszaliście prośbę o sprzątanie to mówiliście też tak jak się umawialiśmy o mojej klatce??? Pytam bo mam dalej taki syf że dramat!!!!!! Mało tego dziś jeszcze pierdzieleni robole wrócili do mojej klatki coś porobić i przy okazji zapalić fajkę, także cała klatka wali jak popielniczka i wszędzie jest popiół

Zgodnie z tym co pisał Krzysiek mieli się tym zająć na początku tygodnia, dlatego jeszcze czekałem i z tego co czytam w innych klatkach posprzątali a u mnie jeszcze większy syf zrobili...Stąd moje pytanie bo porobiłem zdjęcia i najprawdopodobniej jutro się wybiorę do Soboli i ich tak opier... że się zdziwią bo mam ich DOŚĆ!!! Pomijając fakt że w tej klatce miał być koniec prac ale najwyraźniej wkurzanie innych do ulubione hobby Soboli?!

Chyba że wam to umknęło to proszę zgłoście im i dajcie cynka na forum albo PW do jutra! Dzięki

Tak przy odbiorze były zgłaszane uwagi co do sprzątania po każdym dniu roboczym. W mojej klatce to przyniosło skutek i jest czyściej niż było na początku. Podłogi były myte codziennie. Oczywiście nie była to jakość salonowa ale nie dajmy się zwariować, to już ostatnia tego typu przeróbka więc więcej syfu nie będzie. Zresztą ja sam poszedłem do panów i o to poprosiłem i w moim odczuciu poskutkowało. Obecnie prace już są zakończone i jest posprzątane łącznie z umyciem okien i balustrad.

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-07-17 09:40:58)

Offline

 

#43 2012-07-17 11:24:36

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

revlonik: tak jak zaznaczyłem, nie chodzi mi o to żeby nie zwracać im uwagi, ale żeby przy tym wszystkim zachować trochę szacunku do człowieka i jego pracy. Z wpisów w tym wątku miałem wrażenie, że jest mowa o robakach albo innych pasożytach a nie ludziach . Wydało mi się to po prostu smutnie i krzywdzące, prawdopodobnie spowodowane irytacją związaną z tym, że już długo się to ciągnie i każdy ma dość zakłócania harmonii osiedla. Z tym, że nie jest to wina tych pracowników (taką mają pracę) tylko Soboli, który źle oszacował potrzeby rynku mieszkaniowego i teraz naprawia swój błąd kosztem naszego spokoju.

Ostatnio edytowany przez tecku (2012-07-17 11:25:45)

Offline

 

#44 2012-07-17 12:15:11

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Nowe mieszkania

Dzwoniłem i oto co ustaliłem. Ostatnio tygodniowa wizytacja pokazała w pełnej krasie brud i syf. Inspektor od Soboli widział i przyjął do wiadomości, że wynajęci robotnicy po sobie nie sprzątają. Ustalono, że sprawa zostanie załatwiona. Coś się polepszyło ale nie na skutek telefonów i gróźb (w tym mówiących o wzywaniu telewizji) lecz wspomnianych ustaleń. Jeśli dalej klatki tak wyglądają jak wyglądały to sprawę należy zgłaszać w pierwszej kolejności do REDUTY a później do Soboli. Ostatecznie do Soboli należy nadzorowanie wynajętej firmy - sam inspektor zobowiązał się do tego więc dajmy mu szansę działać.

Reasumując - każdego dnia po południu, po skończonej robocie klatka powinna zostać wysprzątana (czyt. umyta). Gdy tak nie jest, sprawę zgłaszamy (można zrobić zdjęcia na dowód).

Offline

 

#45 2012-07-17 12:43:09

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Nowe mieszkania

Najpierw może odpowiem tecku: nigdzie nie napisałem że są jakimiś robakami itp.!!! Nawet kilka linijek wcześniej pisałem o tym że hałasują nie ze swojej winy tylko Soboli. Najostrzejsze słowo jakiego użyłem to "robole" a nie pisałem tego z braku szacunku do wszystkich osób pracujących fizycznie tylko do tych kilku ... niech każdy doda odpowiednie słowo którzy: śmiecą i po sobie nie sprzątają (syf na klatce, puste flaszeczki, puszki z piwa, pety itd.), palą na klatkach choć jest zakaz, nie zamykają drzwi choć jest wymalowany wielki napis na drzwiach (dzięki czemu ktoś maluje mi swastyki na klatce) czy tylko podejrzenie niektórych-załatwiają swoje potrzeby w piwnicach i garażu, więc uważam konkretnie tą grupę za faktycznie osoby które trzeba tym jak to napisał krasus "batem poganiać" bo nie zachowują się jak normalni ludzie!
Może mocne słowa i może są fajnymi osobami ale po tym co robią nie mogę mieć innej opinii i nie mów że to jest normalne???
Natomiast jeżeli kiedykolwiek widziałeś żebym robił którąś z rzeczy powyżej np. podczas urządzania swojego mieszkania to osobiście ich pójdę przeprosić. Na pewno każdy z nas przy urządzaniu coś zabrudził ale w 100% zgadzam się z w tej kwestii z revolnik

Rockrider dzwoniłem do Soboli i pani zaczęła mnie na początku zapewniać że wszystko było zgłoszone i wysprzątane w sobotę, natomiast jak ją zapytałem czy w moim bloku też usłyszałem "ahaaaaa to w tym też..." po prostu nie skomentuje Także sorki za wcześniejsze pytanie, mogłem od razu zadzwonić ale wczoraj byłem za bardzo wkurzony

Informacja dla wszystkich zainteresowanych sprzątaniem bloku 38B: firma Sobola nie wiedziała że trzeba posprzątać po swoich pracach ale po zgłoszeniu mają to zrobić do piątku, tak się z nimi umówiłem a dokładnie nie oni tylko wynajęta firma sprzątająca. Najważniejsze to dostałem potwierdzenie że zrobią to NIE z naszych pieniędzy

O nie zobaczyłem postu Krzyśka ale wynika z niego że o naszym bloku zapomnieli?! Zobaczymy co zrobią do piątku...

Ostatnio edytowany przez Malam (2012-07-17 12:48:58)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kajaki piaśnica