Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#61 2012-08-22 11:56:06

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

A sobol siedzi sobie, patrzy na to i myśli: "ech, jaki ten plebs naiwny i głupi - jego dzieci włażą sobie na głowy w tej namiastce placu zabaw jaki im ofiarowałem huehuehue"

Offline

 

#62 2012-08-22 12:45:33

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Ehhh wieszam pranie i co widzę? Kolejne 3 baby na zamkniętym osiedlu proinsu na placu zabaw, które widziałam rano u nas.
Nikt placu nie zamyka i chodzi po nim kto chce. Jak łaskawie reduta zaproponuje spotkanie to na pewno tę kwestię na nim poruszę.
Nie mam zamiaru płacić za to, żeby cudze dzieciaki wesoło hasały po tym skrawku zieleni. Może to brzmi brutalnie, ale nie jesteśmy przecież instytucją charytatywną. Nas nikt nie wpuści na ich place zabaw...

Offline

 

#63 2012-08-22 14:09:13

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Na starszych osiedlach nie było problemu - bloki nie były ogrodzone jak w obozie (nazwa ulicy...) place były wspólne, kupę zieleni... Może jednak sprzedać to i kupić coś na Hucie czy Czyżynach w płycie ?

Offline

 

#64 2012-08-22 17:21:49

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Ano kiedyś wszędzie można było się bawić. Ja bym nie miała nic przeciwko. Wkurza mnie tylko fakt, że ludzie nic złego nie widzą w tym, że korzystają z cudzego za darmo. A my przecież za utrzymanie placu zabaw płacimy z własnej kieszeni.
Miło by było gdyby można było pójść gdzie się chce, ale skoro my nie możemy korzystać z ich własności to dlaczego oni mogą sobie korzystać z naszej?

Pozdrawiam

Btw ciekawa jestem czy zostało usunięto gniazdo szerszeni z bloku 38b. Wczoraj do mnie i sąsiada wleciały po 3 sztuki tego paskudztwa.
Zgłosiliśmy Reducie sprawę i mam nadzieję, że szybko ktoś je stamtąd usunie.

Offline

 

#65 2012-08-22 17:55:53

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Problem polega na tym, iż kiedyś osiedlem zarządzała spółdzielnia mieszkaniowa mająca kilkadziesią/kilkaset bloków pod opieką i nikt nie miał na nic wpływu. Teraz są wspólnoty czasem jedno czasem kilku blokowe i każda wspólnota chce/ma mieć wszstko swoje. Kto to upilnuje?

Ciekawe rozwiązanie nie będziemy płacić bo inni korzystają hmmm może i racja ale po takim podejściu plac jaki by nie był - jest jaki jest jedynie piaskownica ro ochłap i jedno wielkie nieporozumienie sobol pokazał jakim jest gburem i oszustem w tej i innych sprawach - plac zaniknie. Cóż mamy dzieci i będziemy mieć coraz więcej.

Osobiście uważam można  by było się dogadać w kilka wspólnot jak obecnie pogonić oszusta odzyskać teren zielony zajęty bezprawnie w drodze układów w UM i zrobić ogródej jordanowski a sobol niech się wypcha klienci będą pęłźli piechotą do lokalu usługowego :-)

To może bramka samozamykająca z zamkiem biometrycznym ale nie taka na klamkę tylko ja np do zoo obotowa przpuszczająca pojedyńczo a na płocie drut kolczasty aby przypadkiem nikt nie przeskoczył a jak już mu się uda to zaminnować bum i nie ma ;-)

Tak na poważnie zamknijmy się bramą bo pod szlabanem można przejść rozwiżmy umowy  sąsiednimi wspólnotami i będzie to tylko nasz pkac zabaw. Na plac proinsu obcy nie wchodzili dopói nie pojawiła się awaria mechanizmu bramy, a może umowę podpisać ze wszstkimi wspólnotami aż do torfowej (wiem, że na plac zabaw przychodzą osoby mieszkające obok przedszkola smerfy i jeszcze podczas miłej pogawędki się do tego przyznają nie widząc w tyn nic złego - przecież teren otwarty i nie ma żadnej informacji). Po podpisaniu takiej umowy wszyscy ze wszystkiego wszędzie począwszy u nas skńczywszy koło przystanku będą mogli korzystać. Albo inaczaj - dużo prościej. Każda wspólnota utrzymuje i odpowiada za swój plac zabaw a korzystać może ze wszystkich sąsiednich. Dlaczego przychodzą do nas mieszkający w budynkach proinsu na wyjścia z naszego osiedla (mają ładny plac zamknięty przy żwirowej drodze) a my u nich korzystać nie morzemy?  To samo z proinsowymi budynkami po sąsiedzku.
Może się dogadać zrobić furtkę i handel wymienny oni mogli by korzystać u nas a my u nich oczywiście za free my mamy nieco inny zacieniony oni mają super piaskownicę z dobrym piaskiem i nasłoneczniony.
Oczywiście stwierdzenie złamania regulaminu przez mieszkańców której kolwiek ze wspólnot skutkowała by zakazem korzystania lokatorom danej wspólnoty z placu przez określony okres (np śmiecenie - miesiąc zakazu; skakanie po ogrodzeniu/ławkach - 2 - miesiące; niszczenie mienia - 6 miesięcy i td.)

Offline

 

#66 2012-08-22 18:38:02

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Nie ma szans aby dogadać się ze wszystkimi wspólnotami... Z placu zabaw może korzystać prawnie kilka bloków (klientów Pana Magistra) a pozostali się wypięli czyt. nie płacą za to a korzystają bo przecież wszystko jest otwarte i ogólnodostępne. Mnie się to nie podoba. Nie trzeba się od razu odgradzać ale wymyślić sposób aby osoby nieuprawnione nie wchodziły na plac zabaw. Dlaczego mam siedzieć w tłoku i wrzasku, brudzie skoro można inaczej. Obcy nie będą dbać o sprzęty i czystość bo to nie ich...i nie płacą.
Też jestem za odzyskaniem tego kawałka, który miał być szumnym "ogródkiem jordanowskim"  i stworzeniu czegoś dla starszych dzieciaków np boiska do kosza czy czegoś w tym stylu.

Offline

 

#67 2012-08-22 18:51:07

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

ania_vu napisał:

Btw ciekawa jestem czy zostało usunięto gniazdo szerszeni z bloku 38b. Wczoraj do mnie i sąsiada wleciały po 3 sztuki tego paskudztwa.
Zgłosiliśmy Reducie sprawę i mam nadzieję, że szybko ktoś je stamtąd usunie.

a wiadomo gdzie jest to gniazdo ?? bo jeśli nie to obawiam się że szybko nie zostanie usunięte ;/

Offline

 

#68 2012-08-22 19:00:19

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Jak dzisiaj patrzyłam to szerszenie latały nad ostatnim balkonem przy pierwszej klatce. Sąsiad mi mówił, że koło jakiejś rury siedzą paskudy.

Offline

 

#69 2012-08-22 19:06:25

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Tyko zauważ, że to jest nie możliwe, musiał by siedzieć portier i legitymować każdego.

Sorry ale w obecnym stanie nie ma możliwości zabezpieczyć sięprzed niechcianymi/bezprawnymi urzytkowanikami. Nawet jeśli by się pojawiła brama  (szlaban można ominąć/przejść pod/przeskoczyć) przy wjeździe na teren wspólnoty to jak się do placu wtedy dostanie ktoś ze wspólnoty z poprzedniego etapu mgr'a? Skoro osiedle wtedy będzie zamknięte to niby czemu mieszkańcy innych wspólnot mają znać kod/mieć klucz/pilota do bramy/furtki?

Tak poza tym służebność na poczet działki/ogródka jest tylko na drodze dojazowej więć członkowie wspólnot uprawnionych do kożystania z tego placu nie mają tak naprawdę legalnego dojścia/dojazdu do placu zabaw. Droga w prawo za wzniesieniem stanowi już inną działkę, w kótrej jeśli się nie mylę nie macją udziału. Chcesz tak wszystko kontrolować/egzekfować to wybacz reszta po zanami musiała by iść bramą wjazdową na "parking" i parkingiem przez furtkę znajdującą się między parkingiem/placem zabaw" bo iść drogą do chodnika już oficjalnie nie mogli by :-) Mają osobne klucze? Nie. Więc cóż. Jak widzisz jak by się chciało wszystkiego upilnować to sorry okazało by się, że partycypują w kosztach czegoś do czego się im nie uda dojść a jak już to mają po drodze kilka przeszkód ;-)

ania_vu napisał:

Jak dzisiaj patrzyłam to szerszenie latały nad ostatnim balkonem przy pierwszej klatce. Sąsiad mi mówił, że koło jakiejś rury siedzą paskudy.

A to nie jest tak, że jeśli jest znane miejsce gdzie usytułowane jest gniazdo, a obecność szerszeni zagraża obywatelom to można zgłosić do straży bezpośrednio? Wydaje mi się, iż gniazdo usytułowane w bloku/bezpośrednio przy nim a owady wlatujące do mieszkań stanowią zagrożenie dla ludzi. Może warto pominąć redutę i zadzwonić na 998, najwyżej odmówią a może sięp ojawią zanim reduta zdążyła by przenalizować sytuację, pomijam rachunek za usunięcie gniazda przez firmę bo zarządca napewno nie przez straż tylko prywatnie. A straż nie nalicza opłat.

amoa_vu napisał:

Też jestem za odzyskaniem tego kawałka, który miał być szumnym "ogródkiem jordanowskim"  i stworzeniu czegoś dla starszych dzieciaków np boiska do kosza czy czegoś w tym stylu.

Dziwię, śię iż zarządca nie kieruje sprawy do sądu administracyjnego w celu wyjaśnienia sprawy. PRzecież taki sąd działa bezpłatnie.  No ale cóż kilka jeszcze spraw można by do tegoż sądu oddać jak np podział mieszkań bez wymaganej ustawowo uchwały. My przecież nic do stracenia nie mamy a jedynie zyskać możemy. Dziwi mnie taka asekuracyjna postawa reduty.
Dlaczego przy budynkach proinsu mimo brakujących miejsc postojowych nie chcą zlkwidować kawałka trawniczka przy płocie zaraz za bramą wjazdową? Ano dlatego, że boją się, iż w razie jakiejś kontroli będzie wpadka bo pomniejszyli część 30% zieleni na poczet parkingu nawet tego "zielonego" jak to pewna tu osoba nazywa.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-08-22 19:19:47)

Offline

 

#70 2012-08-22 19:13:56

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

ania_vu napisał:

Jak dzisiaj patrzyłam to szerszenie latały nad ostatnim balkonem przy pierwszej klatce. Sąsiad mi mówił, że koło jakiejś rury siedzą paskudy.

no to chociaż tyle że wiadomo w jakiej okolicy ich szukać to miejmy nadzieję że uda się je usunąć, bo tak średnio przyjemnie się śpi jak tak nagle wlatuje paskuda do sypialni ;/

Offline

 

#71 2012-08-22 19:22:19

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Ehh to nie tak, że chcę wszystko kontrolować. Tylko czasem nie ma gdzie za przeproszeniem tyłka złożyć bo jest tyle ludzi. Tak swoją drogą mieszkam poza Waszą wspólnotą. W bloku 40A. Nasz blok w całości zgodził się na dzielenie kosztów w utrzymaniu placu zabaw i dostaliśmy klucze. Czy to tak ciężko zrozumieć, że chce w spokoju z dzieckiem posiedzieć i pobawić się? Czekaliśmy na ten plac zabaw 2 lata i po prostu mam żal do ludzi, że nie potrafią się zachować.

Reduta podobno zgłosiła już sprawę do straży.

Na prawdę nie chcę wychodzić na jakąś obłąkaną babę, ale momentami robi się tłok i jest nieprzyjemnie...

Ostatnio edytowany przez ania_vu (2012-08-22 19:36:30)

Offline

 

#72 2012-08-22 20:07:19

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

A mylisz że co my czujemy jak widzimy kiedy obcy wchodzą świnią i panoszą się bezczelnie. Ale cóż niektórzy mają sieczkę zamiast mózgu, cóż.
Nie obraź się Ci co są uprawnieni ok tak miało/ma być i już. Też jesteśmy zawiedzieni przynajmniej częściowo widząc jak mgr oszukał wszystkich wcześniejszych oraz obecnych klientów. Ale cóż papier wszystko przyjmie, projekt był genialny, naiwność ludzi też widać, pewnie część by nie kupiła tu mieszkania gdby wiedziała co się będzie działo. Nie mówie już o spadku nieruchomości gdyż zaplecze miało być inne a jest zupełnie inne. To jest zwykłe oszustwo i tyle

Offline

 

#73 2012-08-22 20:54:31

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Nie obrażam się. Mam nadzieję, że facet nie pozostanie bezkarny. My już 3 lata szarpiemy się z panem magistrem odnośnie naprawy usterek...
Poczytuję Was regularnie, bo sama miałam kupić mieszkanie w bloku 38b. I pamiętam jakie gruszki na wierzbie obiecywał. A ogródek był koronnym argumentem aby kupić mieszkanie. Pomimo wszystkich niedogonień i "smrodów" i zamieniłabym tej lokalizacji na inną z różnych względów.

Offline

 

#74 2012-08-22 21:02:53

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

taaa my sobie tu gadu gadu a mgr (magazynier ) się śmieje i triumfuje jak oszukał kolejną grupę naiwniaków i defakto nadal oszukuje na każdym kroku.

Offline

 

#75 2012-08-22 22:59:09

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

No ale jak będzie stawiał kolejne bloki mam nadzieję, że wesprzemy go marketingowo, oczywiście tak samo go wesprzemy jak on nas - internet ma sporą moc przekonywania

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa ts2 space wiki