Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-03-15 16:56:17

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Osiedle to nie śmietnik !

Postanowiłam w końcu poruszyć sprawę śmietnika, który powoli zaczyna tworzyć się na trawnikach. Śnieg stopniał, wszystko stało się widoczne.
Nasze osiedlowe trawniki może nie należą do najpiękniejszych, ale to nie znaczy, że możemy stan ten coraz bardziej pogarszać.

Przed balkonami bloku B w jednym, dość szerokim miejscu leży pełno petów. Wygląda jakby ktoś wychodził zapalić sobie na balkon/z okna, po czym za każdym razem wyrzucał peta na trawnik!
Czy to naprawdę tak ciężko jest wziąć jakiś słoik/opakowanie po jogurcie czy cokolwiek innego i do niego za każdym razem wrzucać pety, a gdy się zapełni to hurtem wyrzucić całość do ŚMIETNIKA?!
Nie jest to jedyny objaw śmiecenia, niedawno leżała (na szczęście krótko)butelka po rozbitym alkoholu, sporadycznie można spotkać reklamówki, chusteczki higieniczne, szczątki porozrzucanego jedzenia itp., ale jednak sprawa nagminnego zaśmiecania trawnika petami zmusiła mnie do założenia tego wątku.

Inną sprawą jest brak małych śmietników na osiedlu, co oczywiście nie usprawiedliwia śmiecenia. Rozwiązałoby to na pewno chociaż częściowo problem sporadycznych śmieci, wątpię natomiast aby osoba śmiecąca petami pofatygowałaby się wyrzucać je do śmietniczka.

PROSZĘ, DBAJCIE O CZYSTOŚĆ, PRZYNAJMNIEJ NASZEGO OTOCZENIA.

Ostatnio edytowany przez argentynka (2012-03-15 16:57:27)


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#2 2012-03-16 07:08:13

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Moim zdaniem w/w pojemnik na pety musiał spaść np pomógł mu w tym wiatr. Bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś tak palił i za każdym razem rzucał śmiecia przed siebie ... miejmy nadzieję że to tylko wypadek przy pracy.

Miłego dnia!

Offline

 

#3 2012-03-16 08:16:43

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Na moim poprzednim osiedlu był identyczny problem z petami, zgłaszane to było do przedstawiciela wspólnoty i nic. Po pewnym czasie oczywiście przyuważyliśmy, że to 2 kobiety: jedna na 1. jedna na 4. piętrze... Ktoś z nimi podobno rozmawiał, ale sytuacja poprawiła się na chwilkę i od nowa. Niektórych się nie nauczy.
Trzeba zrobić zdjęcie bądź krótki filmik i przekazać do wspólnoty i straży miejskiej. Kary finansowe najlepiej się zapamiętuje.
Oczywiście u nas mógł to byś niefortunny wypadek

Offline

 

#4 2012-03-16 13:13:12

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

to ja pozwolę sobie sobie dodać swoje trzy grosze.
osiedle to nie śmietnik i nie blejtram . mam ogromna prośbę do opiekunów młodych artystów i publicystów z bloku b klatka trzecia o pogadankę na temat smarowania po ścianach. blok szybko zeslamsowacieje jeżeli nadal na ścianach będą pojawiały się manifesty kibolsko-nazistowskie.
dla czego komuś przeszkadza że coś jest nowe i czyste?
nie sądzę żeby dla rodzica było trudne odkrycie który z jego dzieciaków okazał talent twórczy. może kara zmywania ścian była by uświadamiająca?

natomiast nawiązując do petów rzucanych z balkonów - byłem kiedyś świadkiem takiej  sytuacji - obserwowaliśmy ją przez okno w pracy - rzucony przez dziewczynę niedopałek spadł w budynku na przeciw nie na trawnik ale na balkon poniżej gdzie stała kanapa. kanapa zapaliła się. rozdmuchany przez wiatr ogień dostał się pod tynk do styropianowej warstwy ocieplającej. z zegarkiem na ręku ogień przepalał się pod tynkiem na balkon wyżej w ciągu ok 3min. gdy przyjechał straż płonęły już cztery piętra...wyjątkowy pech - ale zdarza się.więc moze nie tylko jest to kwestia estetyki naszych trawników.pozdrawiam.

Offline

 

#5 2012-03-21 20:50:07

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

To i ja trzy grosze dorzucę.
Trawniki to też nie wychodki, macie swoje czteronogie pociechy. Oczywiście załątwiać się muszą i lepiej na traniku niż chodniku ale posprzątajcie po nich. W domach po sobie też nie sprzątacie?

Offline

 

#6 2012-03-21 21:37:28

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Apropo rzeczy które są irytujące. Wiem, że już kiedyś ktoś na forum poruszał ten problem ale nie wiem gdzie więc piszę tutaj. Czy również w waszych klatkach schodowych a dokładnie w zejściu do garażu podziemnego jakiś ćwiercinteligent wypisuje na ścianach zielonym markerem "wisła pany" i hasła typu "huje" z namalowanym obok czymś co pewnie przypomina jego twarz ? Strasznie mnie to denerwuje, nowy blok, pomalowane klatki to musi jakiś debil obsmarowywać, jak przyjeżdżają goście to aż wstyd jak idą koło tych napisów. Nie ma ktoś namiarów na tego inteligenta ? Chętnie dałbym mu wałek do ręki żeby odmalował klatke.

Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-03-21 21:38:31)

Offline

 

#7 2012-03-21 23:34:40

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

w 38c kl.V taki napis widniał. no cóż idiotów nie sieją sami się rodzą. No ale ktoś kto ma "odwagę" grymolić po ścianach napewno sie ma na tyle sił by się do tego przyznać bo to takie

Offline

 

#8 2012-03-22 01:56:33

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

krasus napisał:

To i ja trzy grosze dorzucę.
Trawniki to też nie wychodki, macie swoje czteronogie pociechy. Oczywiście załątwiać się muszą i lepiej na traniku niż chodniku ale posprzątajcie po nich. W domach po sobie też nie sprzątacie?

My po naszym zawsze sprzątamy, jak coś przydarzy mu się na terenie osiedli, a korzystamy z worków jakie są przy koszach bloku 40 i 42, do tamtych koszy też wyrzucamy zawartość (między innymi z tego powodu irytuje mnie brak koszy na naszym terenie, chociaż daleko nie jest, ale zawsze to wygodniej i szybciej jakby były też na naszym terenie).

saark18 napisał:

...osiedle to nie śmietnik i nie blejtram . mam ogromna prośbę do opiekunów młodych artystów i publicystów z bloku b klatka trzecia o pogadankę na temat smarowania po ścianach. blok szybko zeslamsowacieje jeżeli nadal na ścianach będą pojawiały się manifesty kibolsko-nazistowskie...

Sebastian napisał:

Czy również w waszych klatkach schodowych a dokładnie w zejściu do garażu podziemnego jakiś ćwiercinteligent wypisuje na ścianach zielonym markerem "wisła pany" i hasła typu "huje"...

Nasza klatka na szczęście jest wolna ( i mam nadzieję że tak pozostanie) od wszelkiego rodzaju napisów/rysunków.
Zawsze i wszędzie znajdzie się ktoś któremu przeszkadzają nowe, czyste ściany bloku i klatek schodowych. Dobrze, że jeszcze blok z zewnątrz nie jest popisany.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#9 2012-03-22 08:20:19

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Gdyby wszyscy sprzątakli po sobie i swoich podopiecznych to było by czysto, świerzo i elegancko, wiem że to niestety nie realne. Kosze podobno są zakupione, jak również ławeczki. Na szczęście okoliczne budynki również są wolne og gryzmołów. Mam nadzieję, iż tak stan pozostanie jak najdłużej :-)

Offline

 

#10 2012-03-22 11:38:44

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Sebastian napisał:

Apropo rzeczy które są irytujące. Wiem, że już kiedyś ktoś na forum poruszał ten problem ale nie wiem gdzie więc piszę tutaj. Czy również w waszych klatkach schodowych a dokładnie w zejściu do garażu podziemnego jakiś ćwiercinteligent wypisuje na ścianach zielonym markerem "wisła pany" i hasła typu "huje" z namalowanym obok czymś co pewnie przypomina jego twarz ? Strasznie mnie to denerwuje, nowy blok, pomalowane klatki to musi jakiś debil obsmarowywać, jak przyjeżdżają goście to aż wstyd jak idą koło tych napisów. Nie ma ktoś namiarów na tego inteligenta ? Chętnie dałbym mu wałek do ręki żeby odmalował klatke.

czyli "artysta"grafficiarz przemieszcza się podziemiami i ozdabia wszystkie wejścia do garaży....
przy okazji choć to pewnie akurat nic nie zmieni ( bo to chyba tutejszy talent ) prosiłbym Sąsiadów o pamiętanie o zamykaniu klatek.
co chwilę mam jakieś ulotki na klamce i dzwonki do drzwi od kolejnych zatroskanych o moje życie pozagrobowe różnowyznawców.
za chwilę mogą się pojawić jacyś zatroskani o to ze nie dzielę się z własnej woli swoim dobytkiem...domofon to jakaś zawsze bariera.po coś się go montuje.

Offline

 

#11 2012-03-22 12:28:54

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

Co do istoty okazującej poziom swojej inteligencji bazgrając po ścianach to nie sądzę aby był to ktoś mieszkający w naszych blokach. Nie widziałem u nas na osiedlu potencjalnego kandydata. Wydaje mi się że mógł to robić jegomość który remontował czyjeś mieszkanie i w ramach przerwy śniadaniowej wychodził się odstresować na klatki schodowe. Z tego co kojarzę malunki pojawiały się jakieś 2 miesiące temu, od miesiąca nowych nie widziałem więc może już go nie ma wśród nas a może dzisiaj o sobie przypomni jak to przeczyta. Z tego co też zauważyłem oglądając klatki schodowe inteligent robi wrzuty tym samym flamastrem i nie bardzo też potrafi się zdecydować komu kibicuje bo na jednej ścianie pisze "wisła pany" a tuz za rogiem tym samy flamastrem pisze "cracowia pany". Dziwna sprawa.

Co do zamykania drzwi to praktycznie nikt nie zamyka na klucz drzwi z garaży do klatek. Po coś są tam te drzwi, mają zamek i mamy klucz do tego zamka! Takie zamknięte drzwi to zawsze jakaś bariera dla zabłąkanej istoty.

Ostatnio edytowany przez obozoweTango (2012-03-22 12:50:35)

Offline

 

#12 2012-03-22 13:35:59

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

obozoweTango napisał:

Co do zamykania drzwi to praktycznie nikt nie zamyka na klucz drzwi z garaży do klatek. Po coś są tam te drzwi, mają zamek i mamy klucz do tego zamka! Takie zamknięte drzwi to zawsze jakaś bariera dla zabłąkanej istoty.

Domontowanie elektrycznych zamków z kluczami zbliżeniowymi - tam mi się marzy, ale koszty...

Offline

 

#13 2012-03-22 17:39:45

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

a mi się wydaje że wystarczyło by zdemontować klamki, a zamiast nich zamontować takie uchwyty jak przy wejściu do klatek. Wtedy wkładamy klucz i lekko przekręcając drzwi się otwierają. Najprostsze i najtańsze

Offline

 

#14 2012-03-22 17:50:14

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

swastyka w mojej klatce też zielonym pisakiem to świeża sprawa...raczej podejrzewam jakieś niedorostkowate umysły.Cóż, gdyby to był dorosły to...jeszcze smutniejsze. Ogólnie głupota jest przykra.Ciekawe czy ta rozmowa sprowokuje eskalacje zjawiska.
kmmareek pisze o kartach zbliżeniowych. kiedyś korzystałem z takich. bardzo kuszące, ciekawe czy ktoś mógłby to wycenić dla nas. jak czytam to rozliczenie z administracji  to są takie tam kwoty że może z tego dało by się coś wygospodarować. mogło by to odsunąć termin malowania klatek.
Klatki już są poobijane od wnoszonych mebli czego jak wiadomo w nowych blokach trudno uniknąć,ale nie wysmarowane mogły by jeszcze jakis czas podziałać.
z innej beczki
to cały czas nie jestem w stanie zrozumieć jak to działa - cracowia - wisła  - ok jest pretekst żeby  drugiemu po buzi dać. chłopacy tak mają. ale kibicowanie to też jakaś forma lokalnego patriotyzmu. po cholerę smarować po mieście i domach? Tyle czasu Kraków był brudnym zasmrodzonym miastem. Czemu człowieku nie docenisz że powoli miasto zaczęło jakoś normalniej wyglądać? I otoczenie najbliższe też.Czy na prawdę te upierniczone ściany wbijają cie w jakąś dumę albo co?

Offline

 

#15 2012-03-22 21:52:24

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Osiedle to nie śmietnik !

W Krakowie brakuje miejsc parkingowych, a ja oczami wyobraźni widzę co najmniej kilka miejsc (obiektów sportowych w sumie), które .... tyle miejsc parkingowych prawie w centrum i może by nie było problemów z kibicami bo komu kibicować ...
Jakby co - mam znajomych piłkarzy obu zespołów, ale kibicem nie jestem.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-03-22 21:52:54)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
domki w sarbinowie