Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#31 2012-11-28 21:59:49

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

nie pisałem o białym dostawczaku angliku (tu nie mam pojęcia czyj to wehikuł) tylko takie białe małe (3-y drzwiowe) autko z "czerwono-różowym?" napisem na bocznych drzwiach. koło 21:30 szedłem i miał włożoną kartkę za szybą z informacją o nielegalnym parkowaniu i przeoczeniu znaku zakaz ruchu - koło 18 wracałem i już tam stało

Offline

 

#32 2012-11-29 13:53:59

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Pytanie. Jeśli ktoś nie ma identyfikatora za szybą, a dostanie mandat to czy może go później nie przyjąć lub odwołać się wykazując, że jest uprawniony do parkowania? Nie chodzi mi o teraźniejszą sytuację, bo jeszcze nie ma tych identyfikatorów, ale tak na przyszłość?

Offline

 

#33 2012-11-29 15:39:12

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

z tego co wiem SM wkłada "zaproszenia" do siebie celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji (przynajmniej kiedyś tak było - nie zgłoszenie się w wyznaczonym terminie lub brak uzasadnienia na swoją korzyść skutkowało wystawieniem odpowiedniego mandatu, jeśli się go nie przyjęło sprawa kierowana standardowo do sądu - ale to było kiedyś). Nie sądzę aby za wycieraczką pozostawiano mandacik - takiej sytuacji nie spotkałem

No chyba, że mówimy tu o celowym pozostawieniu pojazdu bez identyfikatora bo potrzebujemy zaparkować więc aut niż mamy identyfikatorów ;-)

Swoją drogą lekko dziwnie dojeżdżając do swojego garażu trzeba mieć identyfikator a wjeżdżając na parking nie będąc jego właścicielem nie trzeba mieć nic? Nie rozumiem tych dwóch zakazów ruchu szczególnie że Prezes w du.pie ma dane słowo i bezczelnie zablokował możliwość korzystania z parkingu. My robimu mu dobrze idziemy na rękę i nic z tego nie mamy hmmm bez sensu.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-11-29 15:42:57)

Offline

 

#34 2012-11-29 16:36:06

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

krasus napisał:

Swoją drogą lekko dziwnie dojeżdżając do swojego garażu trzeba mieć identyfikator a wjeżdżając na parking nie będąc jego właścicielem nie trzeba mieć nic? Nie rozumiem tych dwóch zakazów ruchu szczególnie że Prezes w du.pie ma dane słowo i bezczelnie zablokował możliwość korzystania z parkingu. My robimu mu dobrze idziemy na rękę i nic z tego nie mamy hmmm bez sensu.

Trzeci członek zarządu istnieje tylko na papierze. Na wiosennym zebraniu możemy dokonać zmiany - mógłbyś dołączyć i walczyć o nasze sprawy ... jeśli tylko mieszkańcy się zgodzą.

Osobiście jestem za rozwiązaniami które nie powodują konfliktów jeśli tylko takowe istnieją. To że ktoś jest du...m nie znaczy, że i jak tak muszę postępować. Co mi da to, że mu podłożę nogę? Satysfakcję? Jako wspólnota od Soboli nie chcemy już nic (poza zobowiązaniami wynikającymi z rękojmi i protokołu zdawczo-odbiorczego). Co do parkowania to sprawa nadal jest otwarta. Uchwała z szyldem przeszła, zobowiązanie Soboli słyszały 4-ry osoby więc mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i rozwiązań technicznych. W przyszłym tygodniu REDUTA będzie na ten temat rozmawiać z Sobolą.

Offline

 

#35 2012-11-29 17:12:11

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Wszystko ok, ale jeśli nie chcemy mieć z S. nic wspólnego to dlaczego ciągle idziemy mu na rękę ? bo gówna lepiej nie tykać ?

Offline

 

#36 2012-11-29 20:24:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Nie rozumiem ustępstw. Chciał żeby tam "obcy jeździli" mógł inny rodzaj służebności ustanowić, przy takim jaki jest obecnie NIKT poza właścicielami nie ma prawa nogi postawić. Jeśli się mylę to mnie sprostujcie ale zapisane mam "służebność na rzecz każdoczesnych właścicieli ..." Sorry za słowa ale skoro leci w to co u konia między nogami zwisa to czemu my mamy mu za free iść na rękę? Możemy w takim wypadku nałożyć opłaty za korzystanie z drogi przez osoby trzecie. Krzysztof wybacz ale przez takie patrzenie (olać, pogodzić się i zostawić bo nie chcemy nic wspólnego mieć) jak tutaj niektórzy mają (w końcu decyzja teoretycznie w sposób demokratyczny zapadła) jest to co jest. Kammarek ma racę gówno wypłynie i będzie śmierdzieć a my ten smród musimy tolerować - w imię czego lub bardzie realistycznie - za co/ile? Pomijam fakt jeden znak zamiast dwóch to połowę taniej, nic nie stoi na przeszkodzie by przed wjazdem na teren nieruchomości stała Pani G. i wręczała identyfikatory
Wywlekę może nie tu gdzie trzeba ale:
- parking miał być dostępny dla nas w godzinach i dniach zgodnie z informacją jaka była rozdana mieszkańcą (dostałem zawiadomienie, iż można będzie korzystać jeszcze chyba w maju)
- miał być przesunięty płot dzielący "plac zabaw" z parkingiem
- wszyscy dobrze wiemy czyje auta rozjeździły trawnik przed płotem (wiem nie ma zdjęć, za rękę nikt nikogo nie złapał).

Jeszcze jedno pytanie tym razem w temacie:
Pani Gabriela wykupiła 5-ć miejsc w garażu podziemnym wobec powyższego jak Ona tam dojedzie 5-cioma pojazdami skoro jeden właściciel może dostać 2-wa identyfikatory a jak rozumiem do garażu dostać się bez takowego również w świetle obowiązujących przepisów ruchu drogowego nie można?

P.S. Nawiązując do przedmówcy jeśli raz mu ulegniemy i pójdziemy na rękę bez żadnego realnego zadośćuczynienia (nie mówię o ochłapach nie mających twardego umocowania prawnego) za każdym razem będziemy traktowani przez Niego i Jego następców jak wrzód na dupie.

P.S. 2
To może skoro tak bardzo chcemy ugody i parkowania za płotem postawmy ultimatum:
Jeśli blokada nie zniknie a godziny korzystania szczególnie poranne nie będą bardziej elastyczne zakaz ruchu zostanie przestawiony na wjazd i będzie sobie sam parkował a klientela z buta

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-11-29 20:34:06)

Offline

 

#37 2012-11-29 20:35:08

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Ja też nie rozumiem ustępstwa i działania na niekorzyść wspólnoty poprzez nie ustawienie 1 znaku na wjeździe z odpowiednią tabliczką - to nie byłoby działanie na szkodę S. więc nie rozumiem, czemu się tak nie stało.
No ale jestem 1 na 100 mieszkań więc... przepraszam, krasus jest drugi

Offline

 

#38 2012-11-29 21:02:45

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Dziwi mnie również działanie zarządcy w postaci REDUTY powinni posunąć rozwiązanie optymalne no chyba, że za pośrednictwo mają większą prowizję postawienie dwóch znaków kosztuje więcej niż jednego Wykonawca więcej zarobi, Sobola zadowolony a my sami sobie życie utrudniamy i budżet uszczuplamy

@Kammarek
zauważ, że na forum regularnie udziela się kilkanaście osób z czego część nie należy do naszej wspólnoty, część mieszkańców nawet nie ma zapewne pojęcia jakie są rodzaje służebności i co one oznaczają nie wspominając już o fakcie iż nad którym dyskutujemy bo przecież REDUTA tak ustawiła SM zatwierdziło to musi być dobrze

No cóż ...

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-11-29 21:10:47)

Offline

 

#39 2012-11-29 23:29:12

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

@kmmareek, krasus

Powiem Wam, że jak się czyta powyższe wypociny to naprawdę można mieć dość. Ustaliliśmy już jakiś czas temu z Mateuszem, że gdy dojdzie do takiej sytuacji gdzie wszystko jest "BE", "NIE" to po prostu damy sobie spokój. Oboje Was zapraszamy do działania: negocjacji z Sobolą, decydowania, przeglądania ofert i wybierania, 40min rozmów przez telefon na własny koszt, poszukiwania ewentualnych podwykonawców, wymyślania różnych opcji itd. Spróbujcie pogodzić interes ponad 100 osób. Nie jesteście sami na osiedlu, chociaż być może Was głos jest najbardziej słyszalny. Spora część osób cieszy się z tego co ma i chce iść naprzód a nie toczyć walki. Pytanie o co?

Dodam, że na wrześniowym zebraniu nikt nie poruszał omawianych kwestii więc dlaczego macie pretensje, że ktoś podjął właśnie taką decyzję?. Opisywałem opcje, o wszystkim wiedzieliście (nie jak u Soboli), telefon do mnie macie do REDUTY też. Czemu nikt nie zaproponował spotkania ... ? Ja też mam mało czasu, pracuję 10-12h na dobę, przez resztę czasu zajmuję się kilkumiesięcznym dzieckiem a jednak znalazłem nie jedną wolną chwilę (kilkunastu mieszkańców również osobiście dyskutowało ze mną proponowane rozwiązanie). Nie mówcie mi, że to mój obowiązek bo robię to za free szukając najlepszych opcji bo też tu mieszkam. Gdyby REDUTA lub inna firma pełniła funkcję zarządu to albo uwzględniliby wniosek kilku mieszkańców i postawili oznakowanie wg ich mniemania albo przy rozbieżnych żądaniach decydowali na zebraniu (i to nie w postaci uchwały tylko obecny decyduje).

Z jednej strony Was rozumiem, bo sam kupiłem mieszkanie kiedy mój blok praktycznie nie istniał i nie tak to miało wyglądać. Co myślę o Soboli chyba każdy wie. Z drugiej jednak strony patrzę na bilans zysków i strat. Nie macie pełnej wiedzy, nie byliście przy negocjacjach z Sobolą, nie uczestniczyliście w spotkaniach związanych z odbiorem, nie znacie ustaleń, zapisów, treści protokołów, opinii prawników itd. jednak mimo to wylewacie litanie żali niemal w każdej kwestii. Nie zrozumcie mnie źle. Wasz głos jest dla nas i dla wielu innych mieszkańców ważny. Dlaczego jednak nie możemy się skupić na konstruktywnych pomysłach? Nie ma takiego znaku, tabliczki, której nie da się przestawić. Trzeba jednak wiedzieć po co to się robi. Nic nie jest ustalone na wieczność i zmiany/korekty są jak najbardziej możliwe a czasami konieczne.
Przykładowo, na wiosnę można zapytać mieszkańców na zebraniu co myślą o zastosowanym oznakowaniu i czy propozycja dotycząca uniemożliwienia korzystania ze służebności klientów ALFAMEDIX spotka się z poparciem. Czy takie rozwiązanie jest dla Was akceptowalne? Do zebrania zostały raptem 3 miesiące.

Nie rozumiem jeszcze jednego. Waszych zrzutów pod kątem REDUTY, a konkretnie jakiś teorii na temat dodatkowych zysków, działania na niekorzyść wspólnoty, teorii spiskowych. Aby było jasne. W REDUCIE za nasze osiedle odpowiedzialna jest Pani Iwona P. Samodzielnie wykonuje ona wszystkie czynności związane z administracją. Do tej pory mogę jej jedynie zarzucić zbyt późne rozwieszanie ogłoszeń szczególnie dotyczących mycia garaży. Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do jej uczciwości i zaangażowania. Z REDUTĄ wiąże nas umową, która ściśle określa wynagrodzenie REDUTY oraz ich zakres obowiązków. Razem z Mateuszem mamy dostęp do konta wspólnoty i wszystkich operacji księgowych. Wszystkie inwestycje, dodatkowe koszty (np zakup kilku żarówek LED), konieczne remonty są z nami uzgadniane a kwoty przedstawiane do akceptacji. Nic co wykracza poza zwykłą administrację nie dzieje się bez naszej wiedzy a wręcz przeciwnie we wszystkim mamy swój udział. Pośrednio więc macie do nas pretensje i chyba o to, że defraudujemy pieniądze. Jeśli tak mam to rozumieć to moja rezygnacja na wiosnę jest 100% pewna.

ODPOWIADAJĄC NA WASZE PYTANIA:
P. Możemy w takim wypadku nałożyć opłaty za korzystanie z drogi przez osoby trzecie.
O. A Sobola może nałożyć proponowaną opłatę za parking 150PLN/miesiąc (niech nawet będzie 100). I sąsiedzi będą parkować tam gdzie Ty byś mógł za free. Chętni się znajdą. Zapomnij też o "dobrosąsiedzkiej współpracy".

P. Pomijam fakt jeden znak zamiast dwóch to połowę taniej
O. Zgodnie z prawem Sobola funduje połowę jednego znaku.

P. parking miał być dostępny dla nas w godzinach i dniach zgodnie z informacją jaka była rozdana mieszkańcą (dostałem zawiadomienie, iż można będzie korzystać jeszcze chyba w maju)
O. Pismem z maja możesz napalić w kominku Jest nieformalna umowa z Sobolą, której podstawą była uchwała o powieszenie baneru reklamowego na bloku B. Uchwała przeszła, oficjalne zawiadomienie dotrze do Soboli w poniedziałek kiedy pomierzę parking. Wg umowy pismo z maja ma obowiązywać. Godziny mogą ulec zmianie w zależności od ruchu na parkingu.

P. miał być przesunięty płot dzielący "plac zabaw" z parkingiem
O. Jak wyżej.

P. wszyscy dobrze wiemy czyje auta rozjeździły trawnik przed płotem (wiem nie ma zdjęć, za rękę nikt nikogo nie złapał)
O. Pod tym może się wiele osób podpisać. Właśnie dlatego powstaną (to już pewne) miejsca postojowe prostopadłe a w pozostałej części zieleń i ławki wg projektów przedstawionych na wiosennym zebraniu.

P. Pani Gabriela wykupiła 5-ć miejsc w garażu podziemnym
O. Ale ma jeden lokal więc dostanie 2 identyfikatory. Bądźmy realistami. Lekarz, który przyjedzie zaparkować na miejscu postojowym złamie zakaz, ale też żaden strażnik miejski nie będzie stał i łapał go za rękę. Co więcej są pewne wyjątki dotycząc znaku B1 (te formalne i nieformalne), które SM uwzględnia.

P. jeśli raz mu ulegniemy i pójdziemy na rękę bez żadnego realnego zadośćuczynienia ... za każdym razem będziemy traktowani przez Niego i Jego następców jak wrzód ....
O. Konkretnie, o jakim zadośćuczynieniu mówisz? I za co? Na wszystko ma papiery, chociaż wiadomo, że jego postępowanie jest nieetyczne. Etykę jednak ciężko wycenić. Potrzebne są konkrety.

P. Jeśli blokada nie zniknie a godziny korzystania szczególnie poranne nie będą bardziej elastyczne zakaz ruchu zostanie przestawiony na wjazd i będzie sobie sam parkował a klientela z buta

O. Zob. odpowiedź 1 i 3.

P. nie rozumiem ustępstwa i działania na niekorzyść wspólnoty poprzez nie ustawienie 1 znaku na wjeździe z odpowiednią tabliczką - to nie byłoby działanie na szkodę S. więc nie rozumiem, czemu się tak nie stało
O. Gdzie jest ta niekorzyść i na czym ona polega? Chyba, że mówisz o 100zł za połowę znaku. Można znak przestawić i co potem? Załóżmy, że gabinety padną. Sobola zapowiedział, że prędzej ogrodzi działkę i niech zarośnie chaszczami niż pójdzie nam na rękę. Kasy i ziemi ma pod dostatkiem, 4-rech arów nie potrzebuje.

Offline

 

#40 2012-11-30 06:03:07

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Krzysztof rozumiem Twoje zdenerwowanie ale cóż nie rozumiem pójścia na rękę osobie która ma nas gdzieś. Zrozum, że nie może pozwolić parkować tam osobom trzecim nawet za wynagrodzeniem chyba, że zrobi ich właścicielami (nie wiem jak inni mają w aktach ale każdoczesny właściciel to właściciel/współwłaściciel a nie najemca/dzierżawca .. itd.) Sam zauważyłeś, że 4 ary ziemi to dla niego nic więc o co tyle hałasu?
Zakaz postawiony na wjeździe stał by tam zgodnie z prawem a my ustawiając dwa zakazy gdzie indziej godzimy się dobrowolnie na łamanie tego prawa, które defakto sam Sobol ustanowił. W imię czego?

Sam widzisz, że słowem soboli nawet pisanym można napalić w kominku. Dlaczego nie dam nam umocowania prawnego na zasadzie np. służebności do korzystania z tego skrawka ziemi? Założe się, że nawet słyszeć o tym nie chce. Zresztą blokada doskonale świadczy o jego przyjaznej współpracy - zapewne ją stawiając pomyślał o trawie która tam ma rosnąć abyśmy jej nie rozjeździli przypadkiem )

Czyli co zakaz zakazem a strażnik nawet widząc jak go ktoś łamie będzie miał to w dupie ... brawo sobie bimy za takie ustanawianie prawa

Jak sam widzisz idziemy na rękę. Może trzeba było pomyśleć o trzecim rodzaju identyfikatora płatnym przez właścicieli miejsc w garażu - identyfikator tylko na czas dojazdu do garażu, prócz tamtych dwóch wydawanych każdemu.

Krzysztof nie widzisz, że dobrodziejska współpraca z Panem S. nie istnieje, On na każdym kroku szuka zysku (rozumiem go materialista, właściciel firmy dba o swoje dobro). Może pora powiedzieć NIE - mamy większość.

Co mu ze 100zł za miejsce miesięcznie jak nałożysz opłatę 75 od pojazdu za przejazd miesięcznie? - dobra pomińmy opłaty

Kilku krotnie proponowałem znak "strefa ruchu"/uwaga piesi/ograniczenie - pozostało bez najmniejszego odzewu (pomijam kwestję progów). My tam chodzimy masz dziecko, jeździcie zapewne wózkiem, dziecko dorośnie będzie biegać samo. Ten niczemu nie świadomy klient nie będzie wiedział, że tuu dzieci biegają jadąc na zakręcie doda gazu i .... tragedia się może przytrafić Tylko nie mów my jeździmy powoli. Wybacz Soboli syn zapier......la jak idiota tam busem i terenówką jeszcze pyskuje. Ci co mają sportowe auta też nie omieszkają wcisnąć pedał o podłogi.

Sam widzisz zakaz przestawiony na wjazd da więcej pożytku nisz szemrane miejsca, z których korzystać nie możemy i założę się że nie będziemy mogli

Dobra tyle praca goni

Offline

 

#41 2012-11-30 10:59:14

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Panowie,

Widzę, że mój post niczego nie wyjaśnił. Proponujemy Wam (Ja i Mateusz) spotkanie w biurze REDUTY (najlepiej bo będziecie mieć wgląd w dokumenty) lub poza nim, gdzie będziemy mogli wyjaśnić sobie pewne rzeczy. Czekamy na propozycje terminu z Waszej strony.


Kręcimy się w kółko wracając do pomysłów. które z jakiś względów zostały porzucone. Osobiście nie mam czasu aby ciągle powracać do spraw, które gdzieś już wcześniej poruszałem tylko dlatego, że nadal macie wątpliwości. Sprecyzujcie swoje pytania/żądania w punktach. Jeśli są zasadne nie widzę problemu aby nawet włączyć je w program wiosennego zebrania.

Ostatni raz odpowiadam na pytania w tym temacie publicznie.
P. Zrozum, że nie może pozwolić parkować tam osobom trzecim nawet za wynagrodzeniem chyba, że zrobi ich właścicielami.
O. Podaj mi jeden sensowny powód? Jeśli ogrom samochodów dojeżdzających do parkingu będzie znacznie utrudniał ruch na osiedlu można spróbować innych rozwiązań. Ta kwestia była dyskutowana z Sobolą.

P. Zakaz postawiony na wjeździe stał by tam zgodnie z prawem a my ustawiając dwa zakazy gdzie indziej godzimy się dobrowolnie na łamanie tego prawa, które defakto sam Sobol ustanowił. W imię czego?
O. W imię "dobrosąsziedzkich relacji" z którymi związanych jest wiele drobnych, kłopotliwych i czasami kosztownych rzeczy, które w tym wypadku obciążają Sobolę.

P. Dlaczego nie dam nam umocowania prawnego na zasadzie np. służebności do korzystania z tego skrawka ziemi?
O. Jego ziemia, jego decyzja. Nic jednak wieczne nie jest: dzisiaj jest tam parking a w przyszłości być może skrawek zieleni.

P.Zresztą blokada doskonale świadczy o jego przyjaznej współpracy
O. Raczej o debilu, który notorycznie parkował na wjeździe uniemożliwiając Soboli dojazd do jego działki. Informację możesz potwierdzić u źródła.

P. strażnik nawet widząc jak go ktoś łamie będzie miał to w dupie ... brawo sobie bimy za takie ustanawianie prawa
O. Nie jesteśmy sejmem i nie ustanawiamy aktów prawnych. Cel znaków jest jeden - uniemożliwić PARKOWANIE samochodów na terenie wspólnoty przez obce osoby. Jeśli widzisz zagrożenie dla tego celu sprecyzuj jej aby można było wprowadzić stosowne korekty przed obowiązywaniem znaków.

P. Może trzeba było pomyśleć o trzecim rodzaju identyfikatora płatnym przez właścicieli miejsc w garażu
O. ... i od razu szykować się na rozprawę sądową.

P. Kilku krotnie proponowałem znak "strefa ruchu"/uwaga piesi/ograniczenie - pozostało bez najmniejszego odzewu (pomijam kwestję progów)
O. Strefa ruchu wymaga oznakowania wszystkich miejsc parkingowych znakami pionowymi. Nie tylko byłby tu las takich znaków to jeszcze liczba miejsc "nieformalnych" uległaby redukcji. Co do progów - przyjdź kiedyś na zebranie i podnieś tę kwestię.

Offline

 

#42 2012-11-30 11:16:06

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Offline

 

#43 2012-11-30 18:32:40

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Krzysiek, nie rozumiem dlaczego do odpowiadając krasusowi piszesz "Panowie.... Wy"?

Ja chyba tylko wypowiedziałem się w kwestii dla mnie nie zrozumiałej, o której pisałem w wątku z propozycjami umiejscowienia znaków... to była moja propozycja by było taniej i estetyczniej o 1 znak. Resztę rozumiem i nie będę o tym rozmawiał.

Oczywiście doceniam (teraz celowo użyję tej formy) Waszą pracę i jestem w stanie zrozumieć zdegustowanie tym, że zawsze się ktoś znajdzie i z czymś wystrzeli. Swoją drogą na forum w ważnych kwestiach pisze może z 5 osób i zastanawiam cię coraz częściej po co w ogóle tutaj wchodzę - by poznać opinie pozostałych kilku osób ?

Offline

 

#44 2012-11-30 18:33:34

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Krzysztof nie zrozum mnie źle doceniam Wasz wkład i poświęcenie abstrahując od wszystkiego podaj kilka dobosąsiedzkich relacji z Sobolą?

Wybacz ale na każdym kroku widać coś wręcz przeciwnego. Przecież nie utrudniasz mu swobodnego korzystania z nieruchomości stawiając zakaz ruchu.

I tego nie jestem w stanie zrozumieć w imię dobrosąsiedzkich relacji umożliwiamy mu korzystanie z parkingu jak chce, nie mamy nic przeciwko klimatyzatorom/szyldom i td.

A On w imię dobrosąsiedzkich relacji obiecuje możliwość parkowania jak traci grunt pod nogami a następnie obietnicy nie dotrzymuję. Ja i kammarek od początku pisaliśmy, że tak będzie i wybacz długo czekać nie trzeba było na blokadę. Cóż co my mamy rzeczywistego/realnego za ustępstwa i dobrosąsiedzkie stosunki wobec Niego i Jego firmy? Prócz pustosłowia z Jego strony? Zapomniałem kto doprowadził wspólnotę do zadłużenia w imię rzekomych dobrych relacji z Jej członkami -> Przykłady widać na każdym niekompetencji Soboli. Jak kammarek wspomniał gówna lepiej nie tykać niech śmierdzi kiedyś wywietrzeje

Podzielam zdanie kammarka wchodzi tu kilka osób z czego jeszcze mniej się udziela a część z nich to mieszkańcy wspólnot ościennych

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-11-30 18:36:37)

Offline

 

#45 2012-11-30 19:59:29

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

blokada w poprzednim miejscu (byla ze 2 metry wczesniej) faktycznie uniemozliwiala zaparkowanie tak aby zablokowac wjazd na parking, natomiast w obecnym w tym celu chyba nie do konca ma sens. zreszta dzisiaj jak wracalem do domu to widzialem samochod zaparkowany na wprost wjazdu na parking mimo blokady wiec ten argument mnie nie za bardzo nie przekonuje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl