Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2012-11-14 15:56:07

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Widzieliście bloker na wjeździe na parking soboli? Czy to oznacza koniec uprzejmości i naszego paktu odnośnie pozwoleń na reklamy? Czy może już daliśmy się nabić w butelkę? Nie pamiętam czy ta uchwała już przeszła czy nie, ale nie podoba mi się to co zobaczyłem.

Offline

 

#17 2012-11-14 18:01:18

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

to samo się będzie tyczyło pojazdów parkujących w garażach - zakaz ruchu zakazem ruchu ale bez identyfikatora wjechać/wyjechać z/do garażu się nie będzie dało.

Swoją drogą oznakowanie parkingu leży w gestii właściciela ... tegoż parkingu

Offline

 

#18 2012-11-14 19:16:44

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Dodatkowe pytanie (na zebraniu poruszany był ten temat, ale trochę w innej wersji) - jest godzina 17:00, dzwoni do mnie szwagier, że razem z drugim szwagrem przyjadą do mnie na noc (może na weekend) - mam dodatkowy identyfikator dla gości, ale jest wieczór i nie będę miał możliwości wystąpić do zarządcy o wydanie ident. czasowego - co dalej ? (oczywiście rozwiązanie " szwagier, poszukaj gdzieś kilkaset m ode mnie" znam.....)

Offline

 

#19 2012-11-14 23:05:34

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Pytałem o to Redutę. Na któryś blokach wprowadzili identyfikatory czasowe. Przez kilka lat zdarzyło się, że tylko jedna osoba o taki identyfikator poprosiła.

Z tego co wiem to mieszkańcy rozwiązują te sprawy za pomocą odpowiednich karteczek za szybą w stylu: "Jestem gościem lokatora 38B/x, jeśli zastawiłem Twoje miejsce proszę o telefon 000111222, zostanę tu do jutra". Dodajmy, że zgodnie z tym co twierdzili strażnicy 99% ich przyjazdów to efekt "informacji" telefonicznej. Myślę, że mieszkają tu ludzie inteligentni i widząc obcy samochód zanim zadzwonią to zadadzą sobie minimum trudu, żeby sprawdzić co delikwent ma za szybą.

Od siebie dodam, że parkując na zewnątrz w danym miejscu znam wszystkie stojące obok mnie samochody również te nie z naszego osiedla (a szczególnie samochody sąsiadów z bloków obok). Jeśli stanie zupełnie obcy mi samochód nawet bez takowej kartki na pewno nie będę od razu dzwonił po właściwe służby. Gdy jednak zostanie na noc, beż żadnej informacji to rano będzie mógł się spodziewać mandatu. Swojego kawałka parkingu mogę pilnować ale obchodów osiedla nie zamierzam robić - liczę na pozostałych lokatorów.

Ps. Dzisiaj obok kl 3 stoją co najmniej dwa takowe pojazdy z bloku 40 i/lub 42. Do niedawna zostawiałem za szybą odpowiednie kartki z uprzejmą prośba o nieparkowanie na nieswoim terenie a właściciele tychże pojazdów równie uprzejmie mieli i mają je w d....

Offline

 

#20 2012-11-14 23:38:30

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

kmmareek napisał:

Dodatkowe pytanie (na zebraniu poruszany był ten temat, ale trochę w innej wersji) - jest godzina 17:00, dzwoni do mnie szwagier, że razem z drugim szwagrem przyjadą do mnie na noc (może na weekend) - mam dodatkowy identyfikator dla gości, ale jest wieczór i nie będę miał możliwości wystąpić do zarządcy o wydanie ident. czasowego - co dalej ? (oczywiście rozwiązanie " szwagier, poszukaj gdzieś kilkaset m ode mnie" znam.....)

Jeżeli masz miejsce postojowe w garażu to Twoje auto stoi w nim a na parkingu dwa auta dodatkowe z identyfikatorami jedno Właściciela drugie Gościa, ewentualnie Ty "Właściciel" oraz jeden Gość pod chmurką parkujecie a drugi dodatkowy pojazd umieszczasz na swoim miejscu w garażu
Jeśli nie posiadasz miejsca to tak jak Krzysztof pisze, karteczka za szybę do kogo się przyjechało (takie rozwiązanie widywałem na parkingu wzdłuż bloków Proinsu i mandatów za szybą nie było).

tecku napisał:

Widzieliście bloker na wjeździe na parking soboli? Czy to oznacza koniec uprzejmości i naszego paktu odnośnie pozwoleń na reklamy? Czy może już daliśmy się nabić w butelkę? Nie pamiętam czy ta uchwała już przeszła czy nie, ale nie podoba mi się to co zobaczyłem.

Też to widziałem ale było koło 17. Swoją drogą hmm przyjeżdża ktoś do gabinetu zatrzymuje się przed blokadą blokując ruch, następnie udaje się do gabinetu prosi o odblokowanie wjazdu na parking .... mija 15 minut  delikwent wjeżdża na parking ruch zostaje odblokowany? Pomijam możliwość wjechania tam po "trawniku" omijając blokadę i naruszając granicę służebności.
Gość dba o swój interes a my to za przeproszeniem ułatwiamy mu na każdym kroku -  nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-11-14 23:45:47)

Offline

 

#21 2012-11-15 08:47:50

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

a ja nie jestem jakos specjalnie zdziwiony. kilkukrotnie widzialem zaparkowane samochody blokujace wjazd na ten parking

Offline

 

#22 2012-11-15 10:39:10

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

krasus napisał:

Też to widziałem ale było koło 17. Swoją drogą hmm przyjeżdża ktoś do gabinetu zatrzymuje się przed blokadą blokując ruch, następnie udaje się do gabinetu prosi o odblokowanie wjazdu na parking .... mija 15 minut  delikwent wjeżdża na parking ruch zostaje odblokowany? Pomijam możliwość wjechania tam po "trawniku" omijając blokadę i naruszając granicę służebności.
Gość dba o swój interes a my to za przeproszeniem ułatwiamy mu na każdym kroku -  nie rozumiem.

Przypomina mi to sytuację ze stawianiem słupków na chodniku. Rozmawialiśmy o nich jak by to była sprawa życia lub śmierci. W końcu stoją i pytanie ile osób z nich do tej pory "skorzystało"?
Co zaś do drogi wjazdowej na parking. Tak jak napisał eax - wielokrotnie ktoś na niej parkował, nie wiem czy od nas czy nie. Tabliczka jest, służebność jest więc chyba parkującemu inteligencji brak. Z informacji z samego źródła wiem, że gabinety jeszcze nie działają (jedynie salon paznokci). Nie ma zatem tłumu klientów, którzy być może w końcu się pojawią. Najpóźniej w ciągu 14 dni mają stanąć znaki zatem parkowanie klientów poza wyznaczonym parkingiem legalnie nie będzie możliwe. W interesie Soboli jest aby wspomniana blokada była zwalniana i zamykana w odpowiednich godzinach i jestem niemal w 100% pewien, że tak właśnie będzie.

Na wiosnę, na prawo od służebności chcemy postawić wspomniane ławki, poprawić zieleń i zrobić chodnik. Nikt więc przez krzewy/donice nie będzie na w/w parking wjeżdżał. Postawiona blokada sygnalizuje jednak jeszcze jeden problem. Gdy dojdzie do skutki nasz układ z parkowaniem w godzinach nocnych, blokada będzie musiała być spuszczona jednak znaki gwarantują swobodny dostęp do parkingu dla dosłownie wszystkich. Sobola zatem będzie musiał umieścić odpowiedni znak w stylu "Nie dotyczy mieszkańców z identyfikatorami w godzinach x-y oraz klientów ALFAMEDIX w godzinach z-x".

.... zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce ... ostatecznym rozwiązaniem jest szlaban.

Offline

 

#23 2012-11-15 12:19:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

krzysztof napisał:

Przypomina mi to sytuację ze stawianiem słupków na chodniku. Rozmawialiśmy o nich jak by to była sprawa życia lub śmierci. W końcu stoją i pytanie ile osób z nich do tej pory "skorzystało"?

Może nie sprawa życia lub śmierci ale słupki sporo ułatwiły życie poprzez jazdę z dzieckiem po chodniku i delikatniejszy zjazd czy lepszą widoczność przy wyjeździe. Ja korzystam:)

Czekam spokojnie na oznakowanie i identyfikatory

Offline

 

#24 2012-11-15 14:07:54

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

eax napisał:

a ja nie jestem jakos specjalnie zdziwiony. kilkukrotnie widzialem zaparkowane samochody blokujace wjazd na ten parking

Na ogół było to chyba jakieś w miarę nowe Audi, nie przypadkiem z majątku Sobolów? Raz aż miałem ochotę zadzwonić na SM, żeby go podliczyli, ale jakoś mi szkoda nawet takich ludzi. Gorzej, że wtedy stał na tym parkingu jakiś samochód i mógł mieć problem gdyby się śpieszył.

Offline

 

#25 2012-11-15 18:43:44

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

s łupki na chodniku są i ludzie korzystają. Wiadomo finansowych korzyści z tego powodu nie będzie ale jak kammarek wspomniał - bezpieczniej się idzie, normalnie zjeżdża a do tego widoczność jest lepsza podczas wjazdu/wyjazdu.


Blokada przed parkingiem oznacza jedno - koniec z parkowaniem w nocy i dni wolne.

Offline

 

#26 2012-11-16 12:51:26

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Oznakowanie zostało zamówione. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie powinno zostać zamontowane w przyszłym tygodniu.

Offline

 

#27 2012-11-16 13:19:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

I identyfikatory ma się rozumieć ?

Offline

 

#28 2012-11-16 21:29:39

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

kmmareek napisał:

I identyfikatory ma się rozumieć ?

Trochę w innej kolejności: najpierw znaki, potem identyfikatory. Tak jak pisałem gdzieś powyżej oznakowanie musi zostać zgłoszone i zatwierdzone przez straż miejską a w tym celu znaki muszą stać. Jak wszystko będzie OK to wtedy będą wydawane identyfikatory. Będzie podany ostateczny termin do kiedy należy to zrobić i w tym czasie straż miejska będzie ignorowała zgłoszenia. Obydwoje z Mateuszem stoimy na stanowisku, że odbiór powinien być osobisty. Może uda się zrobić też tak, że w któryś dzień osoba z REDUTY albo my będziemy rozdawać identyfikatory np od 18 do 20 w garażu.

Offline

 

#29 2012-11-28 19:34:50

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

Znaki mamy i co z tego jak mieszkańcy "Obozowej 40" mają to głęboko w du.pie o czym świadczy postawione bezmyślnie (u siebie parkuje równie idiotycznie na wjazdach do garaży) pomiędzy naszymi wjazdami do garaży białe charakterystyczne auto (kierowca chyba nie zna znaczenia znaków albo ślepy tudzież nie umie czytać).

Offline

 

#30 2012-11-28 21:52:58

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Znaki zakazu zatrzymywania się/ruchu oraz identyfikatory

To jest jeszcze kwestia braku identyfikatorów, są juz w produkcji i w najblizszym czasie będą do odebrania. W jaki sposób - to będzie zapowiedziane ...
Czy to, że ten biały dostawczak na zagranicznych numerach jest spoza najszej wspólnoty jest informacją pewną?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl