Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#46 2012-05-22 22:11:28

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

saark18 napisał:

tz. nie wiem czemu ogródek jordanowski ma być wspólny z innymi blokami co prowadzi do sytuacji iż nasza przestrzeń ma być nie do końca nasza.

Ogródek dla dzieci od samego początku miał być wspólny dla wszystkich, którzy kupili mieszkanie od Soboli. Jak bloki 38b,c były w budowie my już rozmawialiśmy z zarządcą na temat placu zabaw.

Offline

 

#47 2012-05-22 23:14:17

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

ania_vu napisał:

Ogródek dla dzieci od samego początku miał być wspólny dla wszystkich, którzy kupili mieszkanie od Soboli. Jak bloki 38b,c były w budowie my już rozmawialiśmy z zarządcą na temat placu zabaw.

Moim zdaniem tu chodzi o to, że firma Sobola prezentując mieszkania wiele mówiła o ogródku jordanowskim ale słowem nie wspomniała o tym, że ma być wspólny dla poprzednich etapów. Stąd bierze się pewien niesmak całej tej sytuacji. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby dzieci  (nasze czy nie nasze) z niego korzystały bo one są tu najmniej winne.
Problem może się pojawić wtedy gdy liczba dzieci przewyższy przepustowość tego mini placu zabaw.

Offline

 

#48 2012-05-23 00:47:20

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

...tak.mniej więcej o to mi chodziło ponieważ w domyśle prezentowano budynki jako kompleks z możliwością domknięcia od strony głównej Obozowej.Natomiast przy wspólnym ogródku nie bardzo wiem jakby miało to być zorganizowane.
tak z ciekawości aniu_vu z innych bloków nie wiesz przypadkiem ile poprzednich etapów ma partycypować w użytkowaniu tego mini placyku?wszystkie poprzednie etapy?
ps.jestem jak najdalszy od zabraniania dzieciom zabawy w tym miejscu tylko sytuacja jest nieprzejrzysta.może administracja obiecała tu jeszcze miejsca postojowe dla samochodów które nie mieszczą się pod innymi blokami a my bezprawnie was usiłujemy prosić o nie parkowanie pod naszymi oknami?

Offline

 

#49 2012-05-23 10:09:10

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Z tego co mi wiadomo Sobol u siebie na stronie gdy ja kupowałam mieszkanie (V etap) miał wyraźnie zaznaczone, iż ogródek ma być dostępny dla wszystkich przyszłych i obecnych klientów. Nam reduta powiedziała, że nie wszystkie bloki wyraziły chęć w użytkowaniu placyku, ale ile dokładnie tego nie wiem. Myślę, że tłumów nie będzie. Sama chodzę z dzieckiem na plac praktycznie codziennie i nie raz jestem sama ewentualnie z 2 innych dzieci.
Jeśli chodzi o miejsca parkingowe jest z tym ogromny problem. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wprowadzenie identyfikatorów takie jak mamy my. Niestety mimo szczerych chęci nie udało nam się dogadać z blokami sąsiednimi by zrobić jeden wspólny parking dla wszystkich bloków (taki jak przy blokach Proinsu). I każdy sobie wprowadza oddzielne identyfikatory.
Nie wiem natomiast co Sobol planuje zrobić w tej ogrodzonej części, która pierwotnie miała być placem zabaw. Przed nią zostawił pas zieleni. Może się jakoś dogadacie, żeby tam wydzielić dodatkowe miejsca postojowe?
Ja bym bardzo chciała, żeby Sobol oddał w ręce wspólnot tę ogrodzoną część. Można by ją jakoś sensownie zagospodarować. Zrobić coś dla starszych dzieciaków, jakieś boisko do kosza itp. Bo póki co leży odłogiem.

Pozdrawiam

Anka.

Offline

 

#50 2012-05-23 10:58:32

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

ania_vu napisał:

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe jest z tym ogromny problem. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wprowadzenie identyfikatorów takie jak mamy my. Niestety mimo szczerych chęci nie udało nam się dogadać z blokami sąsiednimi by zrobić jeden wspólny parking dla wszystkich bloków (taki jak przy blokach Proinsu). I każdy sobie wprowadza oddzielne identyfikatory.

U Was to chyba jest ten problem, że blok 42 jest nadal pod władzą Soboli. Z informacji od REDUTY wiem, że jest tam dużo wynajmujących i ciężko jest zebrać grupę aby zmienić zarządcę. Pewnie to samo dotyczy pozostałych uchwał.

ania_vu napisał:

Nie wiem natomiast co Sobol planuje zrobić w tej ogrodzonej części, która pierwotnie miała być placem zabaw. Przed nią zostawił pas zieleni. Może się jakoś dogadacie, żeby tam wydzielić dodatkowe miejsca postojowe?
Ja bym bardzo chciała, żeby Sobol oddał w ręce wspólnot tę ogrodzoną część. Można by ją jakoś sensownie zagospodarować. Zrobić coś dla starszych dzieciaków, jakieś boisko do kosza itp. Bo póki co leży odłogiem.

Aniu, raczej bym na to nie liczył. Jak wiesz na parterze bloku B przygotowywane są lokale usługowe. Strzelam (może niecelnie), że ogrodzone miejsce ma coś z tym wspólnego np. miejsca parkingowe dla klientów. Na razie pracujemy nad zmianą zarządcy i wszystko idzie w dobrym kierunku

Offline

 

#51 2012-05-23 19:47:58

_DM_Sabina

Użytkownik

Skąd: 38c kl. V
Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

krzysztof napisał:

Pełna oferta to 4-ry strony A4 i zostanie dostarczona do wszystkich mieszkańców myślę, że najpóźniej do połowy przyszłego tygodnia.

-------------------

Wniosek o zmianę zarządcy i administratora oraz pełnomocnictwa są już gotowe i  wraz z ofertą REDUTY zostaną Wam dostarczone.

dzisiaj dostałam od Was tą propozycję zmiany zarządcy i jestem jak najbardziej za, ale chciałabym mieć wgląd do tej pełnej oferty zanim się zdecyduję.

Ostatnio edytowany przez _DM_Sabina (2012-05-23 19:48:36)


Wspólnie przeciw białaczce! Zostań Dawcą Komórek Macierzystych Szpiku.

Offline

 

#52 2012-05-23 21:25:28

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Generalnie to dostałaś całość - zapewne 3 str. Kiedy pisałem powyższego posta miałem w ręku wersję drukowaną, z nagłówkami i pieczątkami. To co masz w ręku jest identyczne w treści ale pozbawione powyższych ozdobników - stąd jedna strona mniej.

Całość akcji finansujemy z własnych pieniędzy i poświęcamy na to swój prywatny czas dlatego taka mała oszczędność została wprowadzona.

Jeśli masz (lub ktoś inny ma pytania) zapraszam do kontaktu ze mną na PW (podam telefon, nr mieszkania gdzie można podejść albo nr swojego mieszkanie - to sam podejdę) lub bezpośrednio z REDUTĄ. Gdy rozniesiemy wszystkim oferty będzie też małe spotkanie podsumowujące na które zapraszamy chętnych. Informacja o nim (tak samo jak o poprzednim) nie będzie upubliczniona ale z przyjemnością wyślę ją zainteresowanym.

Zapraszam do kontaktu - warto rozwiać wszystkie wątpliwości!

Offline

 

#53 2012-05-24 19:33:38

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Szanowni rozłamowcy- dziś dostaliście propozycje którą razem ustalilismy z Panem Prezesem mgr Sobolą. Mam nadzieje że teraz juz wiecie że szans na zmianę zarządcy nie ma wogole. Po rozmowie z Prezesem jest pewne że Pan Krzysztof z grupka sympatyków zmienia zdanie albo nie jest  mile widziany we wspólnocie. Ten ruch Prezesa jednoznacznie potwierdza wielkie serce , szlachetność i ogromna wyrozumiłośc dla roszczeniowców. Za trzy tygodnie kolejna niespodzianka nas czeka od Pana Prezesa. Oczy wam wyjdą rozłamowcy. Pan Krzysio czerowny będzie ze wstydu. Wstyd rozłamowcy. Miejmy nadzieje że zmadrzejecie i we wrześu dołożycie się na upominek i kwaty dla naszego kochanego Pana Prezesa- zbiórka będzie wg listy. Czekamy na was -i wierzymy wasz rozsadek.
P.S
Myślimy żeby jakoś obciązyć finansowo osoby które będą nielojalne a narażą na  straty wspólnotę - trudne to - ale coraz bliżej jesteśmy  celu.Koszty notarialne nie bedą pokrywane przez tych krórzy głosowali za Panem Prezesem.

Szymon
Obozowa 38c kl.5

Offline

 

#54 2012-05-24 20:13:47

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

PRL górą

Offline

 

#55 2012-06-12 16:42:41

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Witam,

Dzisiaj tj. 12.06 w biurze Soboli, został złożony wniosek o odwołanie obecnego zarządu. Podpisało się pod nim 58 osób. Wszystkim dziękujemy. Również tym, którzy chcieli się dołączyć ale z różnych powodów nie mogli lecz zostawili nam swoje pełnomocnictwa.

Kolejne informacje wkrótce.

Offline

 

#56 2012-06-13 10:15:07

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Szymonie wiecej konkretow a nie propaganda jak w PRL - u to nie spółdzielnia mieszkaniowa chciałem przypomnieć tylko wspolnota mieszkaniowa !!!

Offline

 

#57 2012-06-13 10:30:53

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Dzień Dobry,

kochani rozłamowcy, umiłowani, wasza wiara was nie wyzwoli z objęcia ojcowskiego naszego Prezesa mgra Soboli . Złożenie wniosku to dopiero mały kroczek, kroczek pod naciskami domokrążców, którzy nachodzili nas z listami do podpisu. Ich agitacja wyglądał  kompromitująco. Sądzą ze ich sekta zbawi wspólnotę pod innym zarządem  a czołowi agitatorzy otrzymywać będą wynagrodzenie za propagande gdyż będą reprezentować wspólnotę. Już widzę piękne klomby , rabaty, ławeczki i ogromne pałacie miejsc parkingowych. TZW. Społecznicy. Miejmy nadzieje że nasz Pan Prezes Sobola nie pozwoli aby ten wniosek przeszedł i wypleni rozłamowców  ze wspólnoty. I zobaczycie jak. Będziecie prosić o wybaczenie Pana Prezesa. Wstyd Panie Krzysztofie , wstyd rozłamowcy..

Offline

 

#58 2012-06-13 12:35:52

revlonik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Miejmy nadzieje że zmadrzejecie i we wrześu dołożycie się na upominek i kwaty dla naszego kochanego Pana Prezesa- zbiórka będzie wg listy. Czekamy na was -i wierzymy wasz rozsadek.

a co lipcem tez bedzie upominek i kwiaty ?

Offline

 

#59 2012-06-13 13:16:44

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

tak pewnie 22 lipca

Offline

 

#60 2012-06-13 14:35:27

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Dzień Dobry,

Ich agitacja wyglądał  kompromitująco.

Agitacja ? widać, że jeśli faktycznie nie tylko trollujesz, to jesteś reliktem przeszłości.

Po prostu ludzie rzeczowo prezentowali rzeczywistość, jeśli to jest agitacja to może żyj sobie pod tym swoim kamyczkiem PRL-u ?

"i wypleni rozłamowców  ze wspólnoty" hhmmmm jakieś groźby ? włącznie z poprzednimi stwierdzeniami spokojnie do podciągnięcia pod karalne ? Jeśli myślisz, że w internecie jesteś anonimowy to możesz się trochę zdziwić...

Aż się sobie dziwię, że poświęciłem 1:25 na tego posta wziąwszy pod uwagę potencjalnego rzeczywistego jego twórcę...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
usuwanie adblue zetor