Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2012-05-14 22:25:53

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

krasus napisał:

Tak poza konkursem, zdaje się, że zmieniono Firmę podstawiającą pojemniki na odpady oraz zrezygnowano z ich segregacji. Ktoś wie na czyj wniosek i jak z kosztami (taniej/drożej w chwili obecnej?)

Pytanie w pełni trafione i stanowi kolejny powód dla którego powstał ten wątek. Zamiast przed zmianą poinformować mieszkańców o powodach, zyskach i stratach to stawia się ich przed faktem dokonanym:
Co było powodem? Oczywiście trzeba dzwonić i pytać.
Co zyskujemy? j.w. Na pewno nie przestrzeń na śmieci bo w weekend to worka nie można było wcisnąć.
Segregacja? Kolejny przeżytek ... to tak a propo wolnego wniosku na zebraniu dotyczącego umieszczenia pojemników do segregacji.

Offline

 

#17 2012-05-14 22:34:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Swoją drogą  na zebraniu poniekąd zezwoliliśmy na zmianę firmy i zmniejszenie liczby pojemników, ale pod warunkiem, że jak będzie za mało to prawie z dnia na dzień ich liczba zostanie zwiększona.

Offline

 

#18 2012-05-14 22:36:35

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

wiem, że OT ale likwidacja segregacji przynajmniej do póki nie zostaną ukończone prace budowlano-remontowe wydaje mi się, że była słuszna chodź podjęta samowolnie. Otóż nie wszyscy segregoali odpadki więc zamiast oszczędzać były straty gdyż pojemnik na opakowania suche zawierał np odpadki organiczne (np obierki) liczony był jak zwykły pojemnik na odpady więc nie było sensu stawiać innego.

Jutro postaram się coś "wyciągnąć" odnośnie smieci. Jeżeli się okaże, że cena nie poszła w dół a było to zwyczajne widzimisie (cztaj zapewne układy) możemy żądać przywrócenia stanu pierwotnego a za wszelkie zmiany z tego tytułu obciążyć finansowo zarząd.

Nie ma czegoś takiego jak fakt dokonany bo Pani Y zadzwoniła i powiedziała, że nie podoba się Jej kolor kosza i chce zielony azmiast niebieskiego. Jeżeli zmiana Zarządu jest zbyt trudna możemy starać się zmusić obecnego aby nie podejmował ŻĄDNEJ finansowej decyzji bez konsultacji z nami. Im szybciej zostanie wybrana "Rada Wspónoty" o której była tu kiedyś mowa tym lepiej, lecz nie obejdzie się przy tym bez zebrania,  najlepszy był by wieczorek zapoznawczy. Bo kto zdecyduje się oddać reprezentowanie swojego głosu osobie obcej i nie ważne, że może sąsiadowi ale obcemu, o kórym nie wiele wiemy czasem nawet nic.

kmmareek napisał:

Swoją drogą  na zebraniu poniekąd zezwoliliśmy na zmianę firmy i zmniejszenie liczby pojemników, ale pod warunkiem, że jak będzie za mało to prawie z dnia na dzień ich liczba zostanie zwiększona.

a może nie zwiększać liczbę pojemników np sąsiednia od zachodu wspólnota ma hmm bodajże 3 pojemniki ogólne + jeden komplet kolorowych na segregację a jest tam więcej mieszkańców niż u nas. Może chodzi to ile razy w tygodniu zostaną one opróżnione, wiadomo, że w weekend ludzie mniej pracują a więcej siedzą w domu i tym samym produkują śmieci, budowlańcy mają kotener na odpady budowlane więc się ich nie liczy.

a tak poza tym sprocyzuj proszę określenie ... poniekąd zezwoliliśmy ...?? To zapadła decyzja na tak czy na nie :-) nie to żebym się czepiał ;-) Jeśli pozwoliliśmy to powinne nam zostać chyba przedłożone jakieś oferty do akceptacji albo renegocjacji bo skoro zarząd jest nieudolny i np firmę odśniżającą wybierał w interneco po tym jak spadł śnieg zamiast na wiąsnę kontraktować odśnieżanie to szukał wtedy kiedy wszyscy ieli obłożenie i liczyli nie raz po ponad 200% stawki normalnej (wiem bo akurat byłem z wizytą jak miła Pani szukała ogłoszeń w internecie i się wk...., że wszyscy zajęci zamiast czekać aż do nich zadzwoni hehe). Tak swoją drogą ciekawe czy została już wybrana firma odśnieżająca na kolejną zimę czy znów się obudzimy z ręką w nocniku. Nir rozumiem dlaczego nie obsługuje nas Firma, która świadczy takie usługi kompleksowo. Bo nasz Firma sprzątająca nie zajmuje się odśnieżanie ponieważ nie ma sprzętu do tego celu (tak mi powiedziano podczas tamtej wizyty)

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-05-14 22:47:37)

Offline

 

#19 2012-05-16 10:50:40

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Ja mogę wydrukować 30 kartek w pracy, chętnie też podpiszę wniosek i pomogę z kopertami. Proszę o info na priv.

Offline

 

#20 2012-05-16 19:18:35

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Krasus: Nie wiem czy byłeś, czy nie na zebraniu (ktoś pisał, że nie mógł - może Ty?) w każdym razie pani sekretarka przedstawiła pomysł zmiany firmy "odbierającej śmieci" na inną (Strach?) bo mają taniej za kontener, przy okazji padł pomysł zmniejszenia liczby kontenerów bo coraz mniej osób się urządza (kończy urządzanie) więc będzie mniej odpadów okołobudowlanych - generalnie nie było sprzeciwów poza obawą, że kontenerów może być za mało, które to zostały rozwiane stwierdzeniem, że nie ma problemu, bo w ciągu 2 dni od zgłoszenia podstawią nam kolejne jak zajdzie potrzeba.
Przy okazji moja ocena obecnej firmy śmieciowej jest negatywna - kontenery nie są nawet otwierane, ludzie wrzucają na "churaaaa" a potem otworzyć sąsiedni pusty kontener jest problem.

Offline

 

#21 2012-05-16 19:29:43

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Błagam powiedzcie że żartujecie z tym szlabanem??? Ja już odliczałem dni kiedy na spokojnie podjadę wieczorem pod blok i nie będę się stresował czy jest miejsce na zaparkowanie, bo niestety zakupiłem mieszkanie przed tym jak miejsca parkingowe były rozdawane gratis:(

Zapewne większość z was zaobserwowała że w ostatnim czasie pojawiło się dużo więcej aut parkujących niż jeszcze np. miesiąc temu i wątpię że przybyło mieszkańców bo nowych twarzy nie widuję i za każdym razem to inne samochody. Wniosek prosty, ludzie się zorientowali że można u nas stawać bez żadnych konsekwencji! Będzie tylko gorzej jak czegoś nie zrobimy!!!!!!!!

Pytanie co w takim wypadku? Wracamy do pomysłu identyfikatorów? Choć ja uważam że trzeba walczyć o szlaban bo przecież nie robimy umocnień twierdzy z żelbetonu tylko plastikowy szlaban który pokona każdy samochód w razie czego a jak będzie jechać pogotowie, straż itp. to mu osoba wzywająca go otworzy.

Jeszcze jedna sprawa-który to już raz ten ...(nie chce pisać wulgaryzmów) podejmuje jakąś decyzję lub odrzuca nasz wniosek bez podania konkretnych powodów i nie informuje o tym nikogo???!!! Ile osób spoza forum wiedziało o zamiarze przebudowy bloków, o tym że nie będzie szlabanu, że zmienił śmietniki, postawił znak zakazu parkowania itd.??? To są sprawy z ostatnich dni a co z resztą? Podczas zmiany zarządu trzeba go ze wszystkiego rozliczyć!

P.S. z drukowaniem u mnie słabo ale mogę przejść i wrzucać do skrzynek ankietę lub pochodzić po mieszkaniach

Offline

 

#22 2012-05-16 21:47:38

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Poprzednie osiedle na którym mieszkaliśmy otoczone było wysokim płotem a brama była stalowa i masywna i jakoś nigdy żadne służby nie miały problemu aby wjechać na osiedle wiec nie sądzę aby jakiś otwierany szlaban był dla nich problemem.
Co do obcych samochodów na naszym terenie to nie raz widuję jak ktoś sobie wjeżdża wysiada i z siatkami pełnymi zakupów maszeruje albo do bloku 40A albo 42. Mieszkańcy innych bloków notorycznie u nas parkają bo i dlaczego by mieli tego nie robić skoro nikt im nie zabrania.
Mamy taki komfort iż nasz teren nie jest w żaden sposób przejezdny na wylot więc szlaban jest idealnym rozwiązaniem, identyfikatory to już nie to samo bo ktoś musi potem je egzekwować. Kto ma miejsce postojowe w garażach podziemnych ma już pilota z dwoma przyciskami, jeden otwiera bramę garażową a drugi jest nieużywany więc spokojnie można tam zaprogramować otwieranie szlabanu. Kto nie ma jeszcze pilota dostaje nowy do szlabanu.

Offline

 

#23 2012-05-16 22:17:42

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

niby macie rację ze szlabanem aczkolwiek przydało by sie podłączenie go pod instalację domofonową co już zapewne nie jest ani proste ani tanie, dlaczego ano jak ktoś przyjedzie to trzeba będzie lecieć do szlabanu by go otworzyć głównie chodzi o mieszkańców bloku C.

Tłumaczenie się służbami to tylko głupota i totalna niekompetencja zarządu (ale u nich to standard że się wypnaja a to co robią to tylko z myślą o sobie)bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego, nie słyszałem nigdzie by coś złego się stało bo brama zamknięta, a taki szlaban każde auto może rozjechać bez większego uszczerbku dla lakieru. Poza tym wszystkie tego typu zamknięcia (bramy, szlabany i tp) mają otwieranie awaryjne ot choćby na wypadek zaniku napięcia.

Identyfikatory hmm zdecydowanie tańszy pomysł a egzekucja banalna wzywamy SM i ładują blokadę lub za pierwszym razem upomnienie albo robimy zdjęcie i zgłaszmy naruszenie naszej własności. Kilka razy widywałem blokady przed innymi wspólnotami.

Z tego co widzę na naszej dzielnicy SM przyjeżdża momentalnie, kiedyś na zachodniej stanołem na 5 minut odebrać receptę z rejestracji w przychodni i miałem za wycieraczką pouczenie dodam jeszcze że była godzina przedpołudniowa i parking niemalże pusty.

Co do braku miejsc to faktycznie najgorzej jest w dzień kiedy pracują ekupy budowlane a część garażowiczów zostawia auto "na chwilę" na parkingu, oraz późnym wieczorem, w piątek koło północy szpilki nie dało się wcisnąć nie mówiąc o zaparkowaniu, ba nawet zawrócić się nie dało i znajomy musiał tyłem wyjeżdżać :-)


Co do egzekucji prawa jeśli ktoś parkuje notorycznie a w swoim akcie nie ma wspisanego, że działka z naszym parkingiem ma służebność względem Jego nieruchomości nie ma prawa tłumaczyć się, że nie wiedział i można go poinformować ustnie np albo zostawić ulotkę za szyba, a jeśli sytuacja się powtórzy wezwać SM. Bo skoro nie ma służebności to wjeżdża tu tylko z własnej głupoty.

Ja jestem za najprostrzym szlabanem chodź na początek odpowiednie oznakowanie + identyfikatory mogą być.

Offline

 

#24 2012-05-16 22:28:21

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Drodzy Sąsiedzi,

Z racji wyjazdu służbowego do pępka naszego kraju (czyt. Warszawy) odzywam się dopiero teraz.
Otrzymałem dzisiaj ofertę REDUTY i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jest wręcz zbyt rewelacyjna, zatem zanim napiszę coś więcej jeszcze jutro zadzwonię i sprawdzę czy nie ma tam błędu. Mam też wzór wniosku, który także jutro dokładnie sprawdzę razem z pełnomocnictwem.

Jest niemal pewne, że w piątek wieczorkiem możemy się wspólnie spotkać i podpisać wniosek oraz rozdzielić zadania. Jutro skontaktuję się na PW z osobami, które zdeklarowały się pomóc.

K.

Offline

 

#25 2012-05-16 23:08:04

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Mnie natomiast pani z Grenia ola.... znaczy zapomniała zadzwonić - jutro się przypomnę...

Offline

 

#26 2012-05-16 23:28:54

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Co myslicie o pouczaniu kierowców z innych bloków którzy u nas parkuja bardzo często ?
Ja juz kilka razy nosiłem sie z zamiarem upominania za parkowanie wsadzajac odpowiednie pisemko za wycieraczkę. Jeden z kierowców jest juz przeze mnie namierzony z ktorego jest bloku...

Offline

 

#27 2012-05-17 00:39:30

zarządca

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Śmieszni jesteście... , przeczytajcie sobie akt notarialny- nikt tu was nie trzyma  , nie podoba się to sprzedać mieszkanie i dowidzenia - nie radzę zmieniać zarządcę. Pan Sobola to wzór zarządcy- z ogromnym doświadczeniem, sumiennością i rzetelnoscią. Dość że sprzedał wam mieszkania prawie okazyjnie to jeszcze takie pomówienia tu są opisywane. Wstyd! Wiemy wszyscy że Prezes nie tylko wiekszości podarował garaże, komórki lokatorskie ale i przy negocjacji ceny zgadzał się na ogromne upusty co do ceny lokalu mieszkalnego . Większość dostała prezent nawet do 80 tys zł a teraz takie podziękowanie. Lepiej pomyślcie o urodzinach czy imieninach Pana Prezesa a nie o takich niedorzecznościach.

Ostatnio edytowany przez zarządca (2012-05-17 00:42:27)

Offline

 

#28 2012-05-17 10:18:32

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

zarządca napisał:

Śmieszni jesteście... , przeczytajcie sobie akt notarialny- nikt tu was nie trzyma  , nie podoba się to sprzedać mieszkanie i dowidzenia - nie radzę zmieniać zarządcę. Pan Sobola to wzór zarządcy- z ogromnym doświadczeniem, sumiennością i rzetelnoscią. Dość że sprzedał wam mieszkania prawie okazyjnie to jeszcze takie pomówienia tu są opisywane. Wstyd! Wiemy wszyscy że Prezes nie tylko wiekszości podarował garaże, komórki lokatorskie ale i przy negocjacji ceny zgadzał się na ogromne upusty co do ceny lokalu mieszkalnego . Większość dostała prezent nawet do 80 tys zł a teraz takie podziękowanie. Lepiej pomyślcie o urodzinach czy imieninach Pana Prezesa a nie o takich niedorzecznościach.

O ile nie jesteś prowokatorem odpowiem tak:
Kupiłem, zapłaciłem, upustu nie dostałem i mam prawo żądać odpowiedniej jakości usług.
Zapomniałeś jednak dodać kilka faktów:
- garaże za free pojawiły się jak sprzedaż niemal stanęła (monitorowałem ilość sprzedanych mieszkań co 2 tygodnie od marca 2010)
- jak już garaże nawet nie zachęcały do kupna najgorszych mieszkań pojawiły się rolety, alarm, a potem te "ogromne" upusty na cenie

To nie dobra wola Pana Prezesa ale zwykłe zasady rynkowe zmusiły go do takie posunięcia. O wielkości upustów i hasłach typu "negocjacje" nawet nie będę się wypowiadał bo sprawa jest żenująca .... wystarczy porozmawiać z kilkoma mieszkańcami i wszystko staje się jasne.
Pozdrawiam


PS Pojawiła się aktualizacja - post nr 1 tego wątku, na dole

Offline

 

#29 2012-05-17 10:58:28

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

krzysztof napisał:

AKTUALIZACJA 17.05.2012, godz. 9:38

W poniedziałek miała miejsce wizytacja Prezesa i pracowników firmy Reduta na naszym osiedlu. Wczoraj otrzymałem ofertę ale chciałem jeszcze wyjaśnić kilka rzeczy dlatego dzisiaj przedstawiam szczegóły. Oferta obejmuje zarówno zarząd jak i administrację.
Na czynsz płacony po przejęciu przez REDUTę składają się:
- Zaliczka eksploatacyjna na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości: 1,55zł/m2
- Zaliczka na zimną wodę: ilość metrów x 8,54zł (Ilość metrów do ustalenia)
- Wywóz nieczystości stałych: 4-8zł na osobę (przeważnie 4-6zł, ale ciężko to oszacować nie mając dostępu do dokumentacji)


Przykład:
Mieszkanie 41m2, zaliczka na wodę 5m2, dwie osoby.

OBECNIE: ~150zł
PO ZMIANIE: 41 x 1,55zł + 5 x 8,53zł + 2 x 8zł = 63,55zł + 42,65zł + 16zł = 122,2zł (w najgorszym przypadku)


Czyli jest dużo taniej ... co oznacza, że nawet płacąc fundusz remontowy w wysokości 0,5zł/m2 i tak płacimy mniej niż obecnie.
Pełna oferta to 4-ry strony A4 i zostanie dostarczona do wszystkich mieszkańców myślę, że najpóźniej do połowy przyszłego tygodnia.

-------------------

Wniosek o zmianę zarządcy i administratora oraz pełnomocnictwa są już gotowe i  wraz z ofertą REDUTY zostaną Wam dostarczone.

Zacytuje na wszelki wypadek.

Offline

 

#30 2012-05-17 11:42:28

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zmiana Zarządu i Zarządcy

Sz. P. Prezes jest zwykłym biznesmenem i nie robi żadnych prezentów, poprostu takie są prawa rynku, że ostatni kupuje jak by się mogło wydawać najkorzystniej aczkolwiek kupuje to czego nikt inny nie chciał. Poa tym nikt tu nikogo nie oczernia, predstawiane są suche fakty z codziennego życia Wspólnoty. Zarządco jeśli nie jesteś prowokatorem to się ujawnij oficjalnie i odpowiedz konkretnie na wg. Ciebie wyssane z palca zarzuty. Wszyscy wiedzą, że Developer=Zarządcy to klasyczny konflikt interesów a do tego podczas rozmów związanych z zakupem sami przyznali, że traktują to jak zło konieczne więc na imieniny Pan prezez być może w prezencie zostanie uwolniony od tego zła :-)

Krzysztof jeśli dysponujesz wersją elektroniczna w/w oferty to bardzo proszę o kopię i z radością wydrukuje oraz pokompletuje kilkanaście/dziesiąt egzemplarzy. Jak by co czekam na PW

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
domki nad morzem sarbinowo piosenka o śmigus dyngus