Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#31 2013-09-02 12:06:30

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

1) Też bardziej jestem za likwidacją. W tym miejscu często następuje mijanka wyjeżdżających z wjeżdżającymi także pozostałe rozwiązania mogą skomplikować komunikacje.
2) Drewniana donica.
3 i 4) Może te iglaki w tylnym rzędzie powinny być większe? Pozostałe otoczyć okręgiem z powbijanych deszczułek i podsypać korą? Trawę jakąś ładniejsza posadzić. Do poprawy estetyki pewnie jakiś inny kolor by się przydał.

Offline

 

#32 2013-09-02 18:17:53

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Tez jestem za likwidacja cwiartki

Offline

 

#33 2013-09-04 00:48:16

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

1. Likwidacja ćwiartki to była pierwsza koncepcja. Na przeszkodzie pierwotnie stanęły trzy przyczyny:
- brak informacji co do odwodnienia (plany nijak mają się do wykonania)
- nastąpi automatyczne powiększenie zatoczki - będą mogły stanąć nawet 4-ry samochody ale z drugiej strony patrząc jak ludzie parkują można się spodziewać, że ostatni samochód może wystawać i utrudniać przejazd
- istnieje szansa, że kierowcy będą skracać drogę innym fragmentem zieleni (róg obok ćwiartki)

Poprosiłem o rozpatrzenie tej opcji ponownie.

2. Zastosujemy prawdopodobnie ogranicznik przykręcany do podłoża. Z boku zatoczek nie planowaliśmy żadnych ograniczeń aby nie psuć kompozycji roślinnej.

3 i 4. Propozycja firmy (bez drzewek niestety).

http://img844.imageshack.us/img844/8554/qu8h.jpg

PS. W kontekście dyskusji o ilości miejsc parkingowych zastanawia mnie aktualna ilość samochodów na osiedlu. Dzisiaj przed północą nie było prawie ani jednego miejsca wolnego natomiast AUDI parkowało centralnie przed wejściem do byłych gabinetów (moim zdaniem to trochę przegięcie bo aby tak zaparkować należało przejechać po terenie zielonym - tu wraca pytanie o konieczność stosowania sztucznych ograniczeń). Moje pytanie brzmi: czy gdy powstały donice i zakładając ich full wykorzystanie (3 samochody w zatoczce) ubyło jakichś innych miejsc?

Offline

 

#34 2013-09-04 09:35:18

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

1. Wiadomo, że jakby nie było ćwiartki to czy ktoś zaparkuje na czwartego i utrudni/zablokuje przejazd zależy od jego "kultury", ale  ten sam argument na plus stosowałeśw kontekście nowych doniczkowo/krawężnikowych zatoczek więc to nie problem. Trzeba wziąść pod uwagę odwodnienie i jakiś ogranicznik na rogu.
2. Róg drugiej strony zatoczki kierowcy Ci rozjadą - jak już pisałem.
3. Pasuje tam "coś" wyższego (1.5m) - nie wiem jakie będą te tuje...

Aut będzie ciut więcej jak wszyscy wrócą z wakacji, poza tym z mojej klatki np. jeszcze dojdzie moje auto, a ostatnio nie widzę fabii makro. Poza tym póki nie będzie monitoringu w garażach niektórzy będą parkować na górze mając miejsca w garażu,a inni mogą się powstrzymać przed przed ich kupnem.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-09-04 09:43:34)

Offline

 

#35 2013-09-11 20:27:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

http://img7.imageshack.us/img7/4413/pzij.jpg

Tak dziś po 19 wygląda wyjście z kl. IV Blok C.

Kiedy będą "odgrodzone" wyjścia, to też miało być robione, żeby tego typu sytuacja nie miała miejsca?

Offline

 

#36 2013-09-11 22:00:09

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

A ma ident. ? jak nie to SM.

Offline

 

#37 2013-09-11 22:09:32

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

trochę się spieszyłem i nie zwróciłem uwagi. Jak jutro rano będzie stał to wózkiem po nim przejadę i niech spróbuje coś powiedzieć.

Offline

 

#38 2013-09-11 22:15:05

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

No pięknie ... dwa dni temu była dyskusja na ten temat. Stwierdziliśmy, że pomalujemy linie i wyznaczymy dodatkowe miejsca do parkowania obok klatek zaznaczając tylko ich rogi (żeby nie szpecić) co w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem parkujących załatwi sprawę. No i udowodniłeś, że pomysł nie do końca spełni oczekiwania.

Zrobimy tak: ogrodnicy do piątku kończą robotę. W następnym tygodniu jak nie będzie lało postaramy się namalować linie przed blokiem C i obok miejsca parkingowego. Pod koniec września mają wejść na nasz teren brukarze i robić parking. Do czasu aż skończą nie montowałbym, żadnych ograniczeń tylko obserwował zachowanie kierowców. Potem będziemy malować pozostałą część terenu i możemy postanowić czy montujemy ograniczenia czy nie. Co Wy na to?

Nie wiem jak często dochodzi do zastawiania klatek. Jest jednak pewne, że każde ograniczenie nie tylko zeszpeci teren ale utrudni też życie parkującym obok klatek i samym pieszym.

Właściwie to rozważaliśmy jedynie słupki na stałe lub słupki opuszczane.

Na marginesie - planujemy również usunięcie słupków obok wejścia do gabinetów.

Offline

 

#39 2013-09-11 22:22:40

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

odkąd mieszkam czyli prawie 2 lata sytuację taką odnotowałem hmm max 5 razy przed wejściem do swojej klatki. Doręczyciele pizzy robią to nagminnie no tylko, że oni to max kilka minut.
Słupki szpecą to fakt może zamiast nich postawić np. dwie donice podłużne długości 2m po jednej z każdej strony klatki w odległości powiedzmy 2m od ściany. Wytyczą one piesząciąg umożliwiając swobodny ruch wchodzącym\wychodzącym a uniemożliwi wjazd pojazdów pomiędzy nie, do tego będzie dodatkowa odrobina zieleni.
Opuszczane "zapory" takie jak były przed mieszkaniem narożnym w bloku B moim zdaniem nie zdadzą egzaminu (raz, że łątwe do zniszczenia dla pługu; dwa blokują możliwość parkowania w miejscu ich instalacji; trzy jak dla mnie wyglądają gorzej niż powiedzmy metrowe słupki)

Ostatnio edytowany przez krasus (2013-09-11 22:25:03)

Offline

 

#40 2013-09-12 09:11:30

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Czyli masz podobne zdanie do nas w sprawie samych słupków. Dla mnie ważne jest wiedzieć jak wielki jest to problem. Przykręcenie słupka czy postawienie donicy da się szybko zorganizować jeśli będzie taka potrzeba. Proponuję poczekać i zobaczyć jak będą funkcjonować namalowane linie.

Co do donic to jest taki pomysł aby odnowić 5szt. i postawić po jednej przy każdej klatce. Skoro je mamy i są też rośliny to dlaczego ich nie wykorzystać

Wracając do samej zieleni. Ogrodnicy już prawie skończyli. Dostawią jeszcze kilka kamieni, zrobią opryski i koniec.
Ponieważ wiele było dyskusji na temat donic oraz innych rzeczy chcielibyśmy poznać Wasze opinie dotyczące samej zieleni. Jest lepiej, gorzej, podoba się a może nie?

Offline

 

#41 2013-09-12 09:38:59

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Słupki czy słupki opuszczane to bezsens - nie chcę się o nie zabijać, poza tym jak trzeba będzie coś wielkiego wnieść do mieszkania to będzie niepotrzebny problem.
Donice po bokach to też średni pomysł bo to kolejny stały element znów niektórym przeszkadzający w trafianiu z parkowaniem (nie mówię o sobie).

Z trochę innej beczki - jaka jest szerokość między nowymi "donicami" pod C ? pewnie nie 2,3m x 3 (czyli minimum wymagane przepisami, nie mówiąc o koniecznej długości 5m) więc skoro tutaj się tego nie trzymamy postuluję o zmniejszenie szerokości miejsca postojowego dla inwalidów (państwa tam parkujących można o to spytać, ale pewnie nie będą mieli nic przeciw bo obok tego miejsca mają swój PRYWATNY ? chodniczek i taka szerokość im nie jest potrzebna bo drzwi boczne mogą otworzyć baaardzo szeroko i jeszcze kupę zostanie miejsca.
Dlaczego o tym piszę ? bo niektórzy parkując obok tego miejsca i tam zostawiają jeszcze spory kawałem do białej linii i potem wcisnąć w sumie jeszcze 3 auta jest problem.
Malując / brukując w innym kolorze rozdziały w zatoczkach można to też unormować.

Ciekawie będzie zimą, kiedy będą zaspy itp. - w doniczkowych zatoczkach pewnie będą tylko 2 auta (bo zaspy po bokach), jeśli nie jedno bo po długości sporo też odejdzie (bo zaspy) i może będzie się parkowało równolegle. Stąd z góry proszę o uczulenie firmy by odśnieżała od krawężnika do krawężnika bo będzie wesoło

Ale - my tutaj sobie rozmawiamy w kilka osób, a reszty to nie interesuje..

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-09-12 09:47:38)

Offline

 

#42 2013-09-12 10:47:18

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

kmmareek napisał:

Ale - my tutaj sobie rozmawiamy w kilka osób, a reszty to nie interesuje..

Święte słowa

Ale nawet te kilka głosów jest ważnych bo moje czy Mateusza wyobrażenia mogą odbiegać od tego co chcą inni. Tak na przykład idąc za waszymi sugestiami zabrukujemy ćwiartkę, ograniczenie wjazdu zieleni wykonamy nie słupkami ale kamieniami (chyba Ty Rafał pisałeś o głazach) a przed blokiem B powstała wyższa kompozycja (perz oraz drzewa).

PS. Mam nadzieję, że właśnie w zimie powstałe donice jednoznacznie wyznaczą miejsce do odśnieżania.

Offline

 

#43 2013-09-12 12:18:36

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Jestem przeciw stawianiu wszelakich słupków i maziania farba po bruku. Nie szpećmy osiedla skoro tyle włożyliśmy w jego upiększenie ostatnio. Wizualnie jest dużo lepiej niż wcześniej, aczkolwiek kosztem wygody parkowania i ilości miejsc. Coś za coś. Ja bardzo rzadko zauważam takie nachalne parkowanie, więc wstrzymałbym się z jakąkolwiek akcja w tym temacie.

Kolejna sprawa ze słupkami to tak jak kmmarek zauważył, czasem trzeba coś wnieść do klatki. Jakiś pojazd dostawczy musi nawrócić, my zresztą też, co nie będzie możliwe bez tych przestrzeni gdy parking jest full zapakowany.

Ostatnio widziałem pewną panią, która parkowała na miejscach równoległych pod B. Koperta tyłem w stronę placu zabaw no i przednim prawym kołem po ziemi. Może dałoby się podnieść płyty chodnikowe, żeby dało się wyczuć opór przed najechaniem na trawę, które niebawem wyrośnie? Albo kamienie lub wspomniana donica w tym miejscu.

Offline

 

#44 2013-09-12 13:21:06

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

tecku napisał:

Jestem przeciw stawianiu wszelakich słupków i maziania farba po bruku.

Też jestem przeciwny słupkom. Linie w zatoczkach muszą być chociaż można rozważyć czy na całej długości. Resztę miejsc parkingowych chcieliśmy zaznaczyć w sposób mało szpecący czyli tylko namalować narożniki.

tecku napisał:

Ostatnio widziałem pewną panią, która parkowała na miejscach równoległych pod B. Koperta tyłem w stronę placu zabaw no i przednim prawym kołem po ziemi. Może dałoby się podnieść płyty chodnikowe, żeby dało się wyczuć opór przed najechaniem na trawę, które niebawem wyrośnie? Albo kamienie lub wspomniana donica w tym miejscu.

Mają dostawić kamienie. Jeden właśnie w tym miejscu, o którym piszesz, jeden obok ćwiartki, dwa z dwóch stron wejścia do gabinetów i jeszcze dwa obok znaku wjazdu (po prawej stronie drzwi do gabinetów).

Offline

 

#45 2013-09-12 13:32:53

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

krzysztof napisał:

Mają dostawić kamienie. Jeden właśnie w tym miejscu, o którym piszesz, jeden obok ćwiartki, dwa z dwóch stron wejścia do gabinetów i jeszcze dwa obok znaku wjazdu (po prawej stronie drzwi do gabinetów).

Ciekawe jakie te kamienie ? W każdym razie nie mogą być wyższe niż powiedzmy 15cm ... bo "kopertując" może zajść potrzeba by nadrzucić tyłkiem czy przodem nad trawę jej oczywiście nie dotykając i jak kamienie będą za wysokie można sobie zrobić kuku. Ma być czuć opór, a nie chhhrrrrrrrrrzzzgggrrrrzzzzzzzzz
Pisałem zresztą o tym wcześniej - róg miejsc równoległych pod B podobnie by trzeba "ubezpieczyć".

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-09-12 13:33:37)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl