Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2013-08-24 23:25:12

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Ja bym nie był takim optymistą. Przy klatce IV 3 samochody? Wliczając to czerwone Seicento po środku? Nie widziałem, ale się domyślam, bo rano widziałem 2 auto z miejscem na 3. W tym momencie stoi tam duże Mitsubishi i poza nim zmieści się tylko 1 auto, a przejazd do dalszych miejsc jest bardzo wąski co może rodzić inne problemy. Nie wierzę w umiejętności tudzież staranność parkujących, było z tym różnie wcześniej a teraz będzie jeszcze gorzej, ale domyślam się, że tak już musi zostać więc jakoś będziemy z tym żyć.

Offline

 

#17 2013-08-25 13:45:23

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Jeszcze jedno-jak widać parkuje się tu tyłem do okien, czyli niewłaściwie (ja też tak czasem robię) ale nie z głupoty jak myślę tylko z lepszych możliwości manewrowania tyłem. Parkując tak nie dostaniemy się do bagażnika co też wymusi parkowanie przodem (i niby ok) , ale teraz z parkowaniem przodem będzie jeszcze gorzej/trudniej bo wcześniej można było nie naruszając zieleni nadrzucić rogiem auta by lepiej się wstrzelić w miejsce, a tetaz się spotka z murkiem. Takie tylko rozważania bo może nie bedę musiał parkować w tych zatoczkach. W każdym razie konieczne wydają się linie rozdzielajace, a raczej takie podwójne linie wyznaczające granice kół bo ludzie tutaj i tak mają problem z trafieniem w środek (może nie problem co olewactwo i egoizm)-rozwiązanie często stosowane na publicznych parkingach i na "zachodzie"

Offline

 

#18 2013-08-25 19:07:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

teraz w zatoczce między kl III i IV bloku C stoją dwa samochody w tym jedno większe, nie ma szans na "wciśnięcie" się tam kolejnego pojazdu.

Tak jak kammarek pakowanie tyłem jest wygodniejsze jeśli chodzi o manewrowanie, prościej się wpasować i wyjechać. Teraz są murki i one częściowo spaliny zatrzymają "rozproszą".

Przeznaczyć zatoczki na dwa pojazdy i nie będzie problemu i pretensji.
Nie można tego czerwonego BMW gdzieś upchać żeby jak najmniej miejsc zajmowało, obecnie skutecznie uniemożliwia zmieszczenie trzech samochodów między murkiem a miejscem dla inwalidów?

Offline

 

#19 2013-08-25 23:06:02

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Black bmw szacun...

Offline

 

#20 2013-08-25 23:14:57

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Mieliście racje, da się otworzyć drzwi nad tymi krawężnikami. Zostaje mi cały milimetr zapasu

Ostatnio edytowany przez tecku (2013-08-25 23:15:14)

Offline

 

#21 2013-08-27 13:14:02

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

tecku napisał:

Mieliście racje, da się otworzyć drzwi nad tymi krawężnikami. Zostaje mi cały milimetr zapasu

Po dyskusji Face to Face powstały takie oto wnioski:

- dosypanie żwiru w odwodnieniach tuż obok powstających donic jest konieczne tak aby wyrównać poziom z kostką brukową i nie dopuścić do zapadania się kół co mogłoby utrudnić otwieranie drzwi i ewentualnie doprowadzić do ich obicia
- konieczne jest również namalowanie linii rozdzielających równo dzielących miejsca

Jestem świadom faktu, że same manewry służące zaparkowaniu pojazdu są trudniejsze niezależnie od wielkości pojazdu ... można rozważyć przyklejenie odblasków na rogach donic.  Po drugiej stronie tymczasowe donice zostaną usunięte.

Naszym celem nie jest celowe utrudnianie życia komukolwiek lecz wypracowanie najlepszego kompromisu dla wielu osób jednocześnie. Żyjemy we wspólnocie. Interes jednej osoby bardzo często koliduje z interesem sąsiada. Wiele osób chce widzieć więcej zieleni, ktoś inny wolałby zlikwidować całą zieleń i zrobić jeden wielki parking, jeszcze ktoś inny nie chciałby aby mu parkowano pod oknami albo np uruchamiano silnik stojąc tyłem do okna wczesnym porankiem.

W toku prawie dwóch miesięcy dyskusji i przeglądania przedstawionych propozycji przez różne firmy wybraliśmy pomysł, który wydaje się najrozsądniejszym kompromisem godzącym interesy zainteresowanych osób.

Sami powiedzcie czy chcielibyście mieć taki widok z okna?

http://imageshack.us/a/img7/7517/wqmu.jpg

http://imageshack.us/a/img12/3489/3r9d.jpg

Offline

 

#22 2013-08-28 13:40:10

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Rozumiem, że nikt nie chce takiego widoku z okna ale cżego spodziewali się mieszkańcy parteru?przecież i tak miały tam stać samochody.od początku wiedzieli że będą mieli parking pod oknami.ja mam dlugie auto i juz wiem ze ilosc miejsc do zaparkowania dla mnie drastycznie zmalala. Z checia korzystalabym z parkingu podziemnego ale nie mam ochoty wymieniac pobrzebijanych opon co tydzien. A tu na gorze to wg mnie jest masakra i jakies nieporozumienie. Jakbym wiedziala że tak ta zielen ma wygladac to w zyciu bym nie zaglosowala na tak. Wole miec namiastke trawy niz co rano schodzic na dol z obawa czy ktos mi przypadkiem nie zarysowal auta podczas manewrow co predzej czy pozniej i tak pewnie sie zdarzy.

Offline

 

#23 2013-08-28 15:07:34

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

bąbelki napisał:

Rozumiem, że nikt nie chce takiego widoku z okna ale cżego spodziewali się mieszkańcy parteru?przecież i tak miały tam stać samochody.od początku wiedzieli że będą mieli parking pod oknami

Tu się z Tobą nie zgodzę bo sprawa nie jest tak oczywista jak ją przedstawiasz. Sposób parkowania regulowany jest przez plan osiedla. Mówi on, że na całym osiedlu jest tylko ok 12-13 miejsc postojowych (zależnie jak podejść do miejsca dla niepełnosprawnych). W zasadzie wystarczy jedno pismo do administracji aby zmusić ją do wprowadzenia takich rozwiązań, które wymuszą stosowanie planu (np. postawienie szeregu słupków, betonowych zapór, kamieni itp.).

Zauważ, że nikt z tych mieszkańców (zarówno bloku C jak i B) tego do tej pory nie zrobił. Zamiast tego mieszkańcy parteru znosili:
- widok z okna
- błoto na oknach
- budzenie zapalaniem diesla o 6:30
- nie wspominając już rozgrzewaniu samochodów zimą

Parkowanie w inny sposób niż zdefiniowany przez plan osiedla odbywa się na zasadzie umowy sąsiedzkiej. W ramach podobnej umowy funkcjonują też np. podjazdy dla wózków czy elementy rozdzielające barierkę na parterze bloku B. Jedną stroną tej umowy są wspomniani wyżej mieszkańcy, którzy domagają się uporządkowania sposobu parkowania drugą zaś Ci, którzy korzystają z dodatkowych miejsc. Jedni i drudzy muszą iść na kompromis:
- pierwsi rezygnują z domagania się równoległego parkowania
- drudzy zmieniają przyzwyczajenia i parkują w zatoczkach tylko małe samochody, a resztę w innych miejscach nie tracąc całościowej liczby miejsc

Takie rozwiązanie jest właśnie realizowane.

bąbelki napisał:

ja mam dlugie auto i juz wiem ze ilosc miejsc do zaparkowania dla mnie drastycznie zmalala

To ile będzie miejsc zawsze zależało od tego jak parkują sąsiedzi. Nadal twierdzę, że jedyne co się zmieniło to konieczność zmiany przyzwyczajeń parkowania przez właścicieli aut - mniejsze w zatoczkach, pozostałe w innych miejscach.

bąbelki napisał:

Z checia korzystalabym z parkingu podziemnego ale nie mam ochoty wymieniac pobrzebijanych opon co tydzien.

W kwestii przebitych opon się nie wypowiem bo to sprawa policji. Jeśli zaś posiadasz miejsce postojowe w garażu i go nie wykorzystujesz parkując na zewnątrz to go odstąp (na określony czas) za free lub nawet symboliczną kwotę komuś kto również parkuje na zewnątrz i ma długo samochód. Masz wtedy znacznie większą szansę, że sama znajdziesz wolne miejsce u góry.

bąbelki napisał:

A tu na gorze to wg mnie jest masakra i jakies nieporozumienie. Jakbym wiedziala że tak ta zielen ma wygladac to w zyciu bym nie zaglosowala na tak.

I tu znów nieporozumienie. Regulacja sposobu parkowania to jeden temat natomiast zieleń to drugi. Regulacja i tak musiałaby zostać dokonana z powodów, które zostały wymienione w pierwszej odpowiedzi. Udało się nam połączyć oba tematy i realizować je jednocześnie.

bąbelki napisał:

Wole miec namiastke trawy niz co rano schodzic na dol z obawa czy ktos mi przypadkiem nie zarysowal auta podczas manewrow co predzej czy pozniej i tak pewnie sie zdarzy.

Nie bardzo rozumiem to stwierdzenie (?). Jeśli jesteś niedoświadczonym kierowcą zawsze można zastosować całkiem popularne rozwiązanie czyli zakupić specjalną piankę i zamocować ją na słupach/ścianach garażu obok miejsca postojowego. Szczegóły w REDUCie.

Offline

 

#24 2013-08-28 21:34:49

bąbelki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 16
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

W tej chwili w zatoczkach stoja po 2 dosyc male auta.3 na pewno sie nie zmiesci. A miejsca postojowego nie mam-wynajmowalam od soboli ale po tym jak mi kilka razy przebito opony to mam dosc.tylko dlatego tam nie parkuje.wolalabym placic i miec komfort miejsca ale niestety przez wandali tego nie robie. A kierowca jestem doswiadczonym. Mam nadzieje ze moj pesymizm okaze sie bezzasadny i ze nie ubedzie nam miejsc,ktorych i tak jest malo i nie skonczy sie na zarysowaniach aut. A swoja droga to z soboli niezly dupek ze nie zgadza sie podnajac nam parkingu mimo tego za sam go nie uzywa i raczej nie predko ktos inny go wykorzysta bo jakos nie widze lawiny chetnych do jego lokali.

Offline

 

#25 2013-08-29 09:36:51

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Już tak nie demonizujmy parkowania w garażach, parkuje tam już 2,5 roku i jakoś nic mi i wielu użytkownikom się nie stało. Oczywiście nie umniejsza to  szkody w postaci uszkodzonych opon ale jednak nie dajmy sie zwariować.

Konieczne było wreszcie uporzadkowanie terenów zielonych i miejsc do parkowania a niestety jak bylo to widoczne przed klatkami C 2,3,4 wielu naszych współlokatorów i członków naszej wspolnoty albo z  braku umiejętności albo z czystej ignorancji nie dbało o to żeby prawidłowo zaparkować nie niszcząc trawnika. Wybierając projekt zieleni kierowalismy sie przede wszystkim tym zeby inwestycja w zielen byla trwala i estetyczna. W naszej ocenie nie bylo możliwe pozostawienie wysepek z zieleni bo po prostu bylyby one ponownie zniszczone a nam by zarzucono marnotrawienie wspolnych pieniedzy.

Offline

 

#26 2013-08-29 09:56:22

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

bąbelki napisał:

A kierowca jestem doswiadczonym.

Wybacz, jeśli Cię uraziłem. Wiem o Pani, która nie parkuje na dole ponieważ boi się zarysować samochód o betonową kolumnę. Nie znam jednak z imienia i nazwiska.

bąbelki napisał:

A swoja droga to z soboli niezly (...) ze nie zgadza sie podnajac nam parkingu mimo tego za sam go nie uzywa i raczej nie predko ktos inny go wykorzysta bo jakos nie widze lawiny chetnych do jego lokali.

Liczy właśnie, że lada moment pojawi się klient i od razu sprzeda lokal bez wypowiadania umów ze wspólnotą. Nie wiem jak postąpi z samą działką. Jeśli nawet będzie chciał odstąpić część z zielonym parkingiem za free nowemu właścicielowi to ten musi zapłacić podatek od wartości rynkowej (taki problem mają np. właściciele ogródków, które stanowiły tymczasową drogę technologiczną). Kolejna kwestia to nasz stosunek do nowego właściciela jeśli takowy się pojawi. Za 1.6mln to można dobry lokal w dużo lepszej lokalizacji kupić nie wspominając już o chorej cenie wynajmu.

Offline

 

#27 2013-08-29 10:26:47

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Bedąc emerytem nie zobacze tam nowego najemcy...

Offline

 

#28 2013-08-30 09:06:56

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

Pytania do zainteresowanych:

1. Musimy coś zrobić z "ćwiartką" przedstawioną na poniższym zdjęciu. Nie ma szansy aby posadzić tam trawę bo jak widać i tak będzie rozjeżdżana. To samo dotyczy jakiejkolwiek innej roślinności umieszczonej na poziomie gruntu. Dodatkowo parking prostopadły, który niebawem się pojawi naprzeciw gabinetów może spowodować, że ktoś będzie cofał jak na palcu manewrowym i najeżdżał na nowo powstałą zieleń (na zdjęciu po prawej stronie). Mieszkańcy zgłaszali ten problem  a pracownicy firmy ogrodniczej widzieli to na własne oczy. Kolejny aspekt to niedostosowanie prędkości niektórych kierowców, którzy z pełnym impetem wjeżdżają na górną płytę parkingu właśnie dzięki temu, że ścinają zakręt przez wspomnianą "ćwiartkę".

Rozważamy dwie opcje:
A. Wykonanie identycznej donicy z krawężników o kształcie ćwiartki i posadzenie w niej drzewa a pod spodem uzupełnienie jej inną roślinnością. Pytanie tylko jakie drzewko w niej umieścić?
B. Położenie głazu o ciężarze 150-200kg i obsianie go dookoła trawą.

Która propozycja Wam się podoba? Może macie jakiś inny pomysł?

http://imageshack.us/a/img836/3271/94fw.jpg

2. Tuż za "ćwiartką" znajdują się trzy równoległe miejsca parkingowe. Kończą się one nagle i przechodzą w zieleń. Bardzo często parkując w zatoczkach kierowcy ścinają ten fragment zieleni. Tu też trzeba coś zrobić.

Propozycje:
A. Betonowy, niski ogranicznik jak na parkingach. Musi być jednak masywny aby go nie przewrócić i uszkodzić.
B. Głaz lub głazy o odpowiedniej wadze.
C. Postawienie jednej z donic drewnianych. Pomysł najmniej preferowany bo może kiepsko wyglądać z całością - żadnych donic po tej stronie nie będzie.

http://imageshack.us/a/img835/3595/dmjx.jpg

3. Teren pomiędzy klatką II i III bloku B. Pierwsza rzecz to wymiana opaski z kamieni na kostkę brukową, która się nie zapada i nie wymaga kosztownego uzupełniania. Druga to zieleń. Na pewno sama trawa zostanie. Jednak iglaki bezpośrednio wsadzone w trawę zlewają się z nią i wyglądają fatalnie. To co chcemy zrobić to przede wszystkim posadzić 1 lub 2 drzewa. Tu pytanie pozostaje jakie: śliwa, klon czy może zielona katalpa?. Reszta jest nadal otwarta.

Propozycje do dyskusji:
- zbudowanie czegoś w postaci "piętra roślinności" i umieszczenie na poziomie gruntu pomiędzy trawą kolorowych roślinek dodatkowo odciętych żwirem, natomiast na pierwszym piętrze roślinek podobnych do tego co w donicach u góry (lub coś innego)
- posadzenie (przesadzenie) iglaków w jakieś kompozycje i odcięcie ich żwirem + jakieś dodatkowe roślinki
- ???

http://imageshack.us/a/img153/600/xasr.jpg

4. Teren pomiędzy klatką I i II bloku B. Najbardziej reprezentatywny bo ogląda go każdy codziennie i widoczny jest również z ulicy. Tak jak w pkt. 3 planujemy wymienić opaskę oraz posadzić dwa drzewa. Propozycje i pytania są identyczne jak w pkt. 3 bowiem front bloku B powinien być jednorodny.

Czekamy na jakieś ciekawe propozycje.

http://imageshack.us/a/img42/7848/8xfw.jpg

Offline

 

#29 2013-08-30 19:46:34

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

1. Ćwiartka musi pozostać ? (jakieś odwodnienie itp.) - bo dla nas mogło by jej nie być - i tak do niczego nie pasuje.
Jeśli musi pozostać to na pewno nie B czyli głaz (chyba, że z mosiężną tabliczką ku pamięci "developera"...
"Donica" z krawężnikowców może być, ale obawiam się trochę o jej wysokość - ktoś ją w nocy rozjedzie (robiąc sobie szkodę) bo to jednak zakręt, a tutaj może być trochę czasem ciasno.
Może po prostu obrzeże z głazików, wysokość taka by się koło zatrzymało, a ewentualnie ścinając po żwirku nie uszkodzić auta. W środku trawka/kwiatki/drzewko - drzewko niskie i nie rozłożyste by jadącym nie ograniczało widoku na zakręcie.
2.  Podobnie. Mogą być niskie ograniczniki, ale nie tylko na końcu tych miejsc parkingowych czyli prostopadle do bloku, ale też dalej równolegle do bloku bo parkując można na trawkę wjechać. Nie wiem jak dalej ma wyglądać ten równoległy ciąg wzdłuż bloku B... Czyli niskie ograniczniki, albo wspomniane wcześniej przeze mnie głazyki.
3, 4. Te kamyczki tam nam przeszkadzają ? Kostka może tam być ? (odwotnienie itp.) Poza tym kostka będzie tam głupio wyglądać. Jeśli chodzi o propozycje wykonania - musielibyśmy zobaczyć projekt (i koszty) - piętrowy skalniaczek może być, ale też pokombinowanie na poziomie gruntu jest ok...

Przy okazji - co będzie pod tą falką z czarnej włókniny pod blokiem B i chyba w krawężnikowcowych doniczkach pod blokiem C (paskudztwo)? Na kserówce literki są na tyle nieczytelne, że widać tylko sdfxcvxfd płożący ... Trawki nie będzie ?
Poza tym jak się to już "popłoży" to niektórzy będą to rozdeptywać wysiadając na żwirek przy zatoczkach pod C.

Offline

 

#30 2013-08-30 20:19:34

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Prace przy zieleni od 21.08.2013

1. Jestem za likwidacją "ćwiartki" niczemu nie służy a czasami jak jest ciasno to po ciemku lub w zimie może być ciężko przejechać. Jak już coś to na pewno nie głaz.
2. Nie można wzdłuż bloku "B" poustawiać donic z iglakami? coś jak w chwili obecnej? Stanowią wystarczające ograniczenie aby nie wjechać na tą zieleń, która tam ma być. Dostawić tylko do końca i gotowe.
3 i 4 jakieś skalniaki niebyt przesadzone mogły by być, pytanie czy nie za duże zacienie tam panuje?

Tak poza konkursem.
Nie można we wszystkich zatoczkach parkingowych przed blokiem C oraz obok gabinetów jak i w miejscu gdzie mają powstać nowe miejsca ułożyć ażuru, przed blokiem B także? Dodatkowo w zatoczkach parkingowych wymieniając kostkę na ażur pozbyć się kamyków i również zastąpić je ażurem? Nie będzie problemu, że ktoś nie otworzy drzwi stając na kamykach, dodatkowo będzie odrobina więcej trawy i odwodnienie pozostanie. Wiele parkingów osiedlowych ma tak to zorganizowane, że ciągi komunikacyjne są z polbruku a miejsca ażurowe?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ Noclegi Kluszkowce