Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Inne
  •  » Zniszczone środkowe drzwi garażowe

#46 2012-12-21 19:01:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

@kamamrek to nie wina "migas coś tam" tylko zarządca pokazał "co potrafi" i wyszło jak wyszło, że w tym roku pewnie nie naprawią gdyby Pani I. przypilnowała serwis to by brama już dawno działała

Offline

 

#47 2012-12-21 21:49:53

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

To juz zapomnieliscie ile czekalismy na naprawe bram jak były rozkodowane ... Chyba troche dluzej niz 5 dni

Coś cie sie tak pani I czepili kurcze, musze ja bronic bo została po prostu wystawiona przez MD. Niestety firma gówniana i serwis tez beznadziejny !!!

Offline

 

#48 2012-12-21 21:59:01

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

hmm bo Pani Iwona nas "obsługuje" i jak widać nie wychodzi Jej to. Prostej naprawy nie dopilnować hmm a jak dach gdzie zacznie cieknąć też będzie się "bronić" bo mnie wystawili? To nie randka że ktoś kogoś wystawia albo daje kosza Właśnie takie "błahostki" dają "reklamę". Zresztą sama podobno potwierdziła termin do piątku 21.12. Wiem, że nie Ona wybierała bramy ale jako Zarządca odpowiada za utrzymanie ich sprawności oraz przeprowadzania konserwacji i dwfakto pobiera za to wynagrodzenie a my Ją utrzymujemy.

Czyli na każdą kolejną "interwencję" będziemy czekać coraz dłużej? To może od razu pootwierajmy bramy albo je zdemontujmy po co płacić za ich naprawy i utrzymanie ;-)

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-12-21 22:03:12)

Offline

 

#49 2012-12-21 22:03:47

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

To przyjdz wreszcie na jakies zebranie i zaproponuj inna firmę zarządzającą i tyle.

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-12-21 22:07:01)

Offline

 

#50 2012-12-21 22:12:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

hehe tam nie dogodzi od razu płacę i wymagam a jak ktoś coś mówi to niech dotrzymuje słowa. Mam tam auto płacę za utrzymanie i chcę wiedzieć kiedy będzie naprawiona usterka i wybacz nie obchodzi mnie kto i dlaczego popsuł. Nie wiele chyba wymagam? Wiesz w ten sposób można zawsze wszystko olać i powiedzieć jak zrobią to będzie ale ten styl już przerabiany był i właśnie też z tego względu między innymi zmieniliśmy firmę zarządzającą (no nie przepraszam u soboli było wszystko od ręki na telefon tylko o kosztach nikt nic nie wiedział a tutaj jest jednak odwrotnie koszty są znane tylko terminu nikt nie zna). Dobra skończyłem dyskusję.

Ponawiam pytanie i proszę o rzeczową odpowiedz: Kiedy naprawią awarię?

Hehe a co będziemy testować różne style zarządzania? Myślisz, że to ma sens? Wybacz na zebraniach nie byłem właśnie dlatego, że pracuję w serwisie i wiem jak to działa. Spróbował by ktoś powiedzieć, że będzie a później bez podania powodu oraz innego terminu a następnie olać sprawę. No tak tylko my mamy coś takiego jak SLA.

Mówiłem już do Was personalnie nic nie mam Wasza sprawa -> chcieliście/zostaliście wybrani, wspólnota obrała taki a nie inny styl zarządzania i już. Zarządca jaki by nie był miał być lepszy od Soboli no finansowo się okaże po zebraniu sprawozdawczym zamykającym rok. Ale jak chodzi o opieszałość hmm.

Tak z innej beczki ile już u nas było awarii bram (powód nie ma znaczenia)? a znam wspólnoty, gdzie mają te same bramy od dłuższego czasu niż my i jakoś się tak bardzo nie psują.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-12-21 22:21:17)

Offline

 

#51 2012-12-21 22:20:24

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Rockrider napisał:

Coś cie sie tak pani I czepili kurcze, musze ja bronic bo została po prostu wystawiona przez MD. Niestety firma gówniana i serwis tez beznadziejny !!!

Dopiszę tylko jedno i kończmy temat bo szkoda przepychanek.
Skoro wiemy, Ty wiesz i Pani I wie, że jak napisałeś "firma gówniana  i serwis tez beznadziejny" to z odrobiną inteligencji i zdolności łączenia faktów można było to przewidzieć i znaleźć alternatywnego "kogoś" by doprowadził bramę do użyteczności na każdy możliwy sposób. No ale łatwiej zlecić migas uduś, a jak się nie wyrobią czasowo to odpowiedzieć "no zrobiłam co mogłam, serwis nawalił".

Niestety nie tędy droga ... i nad tym ubolewam nie mając do nikogo personalnie żalu bo pani I też jest tylko pracownikiem, idą święta i po prostu ... jednym zależy mniej, innym więcej, jedni pracują lepiej, inni gorzej.

Offline

 

#52 2012-12-21 22:21:46

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Wiecie co

Spokojnych Świąt

Telefon do Reduty znacie ...

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-12-21 22:23:39)

Offline

 

#53 2012-12-21 22:25:11

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Rockrider napisał:

Masz tak samo telefon do Reduty jak my ...

Ale stylu pracy niestety nie zmienię.
Kończmy, serio.

Jedno tylko pytanie - jaki czas od zgłoszenia ogólnych awarii ma Reduta na ich naprawienie ? Pytam w kontekście poprzedniej wpadki Reduty i zapewnień Krzyśka przez Redutę, że ten czas się nie będzie tak dłużył.
Są jakieś kary umowne itp.? bo w zasadzie mogą to naprawić za 6 miesięcy i co możemy z tym zrobić ?

Rockrider: mam jakieś dziwne wrażenie, że odbierasz wszystko personalnie? traktuj to jak rozmowy mieszkańców i wyłącz u siebie funkcję zarządu ok? bo rozmawiamy o Reducie.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-12-21 22:26:46)

Offline

 

#54 2012-12-21 22:25:29

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

kmmareek napisał:

Dopiszę tylko jedno i kończmy temat bo szkoda przepychanek.
Skoro wiemy, Ty wiesz i Pani I wie, że jak napisałeś "firma gówniana  i serwis tez beznadziejny" to z odrobiną inteligencji i zdolności łączenia faktów można było to przewidzieć i znaleźć alternatywnego "kogoś" by doprowadził bramę do użyteczności na każdy możliwy sposób. No ale łatwiej zlecić migas uduś, a jak się nie wyrobią czasowo to odpowiedzieć "no zrobiłam co mogłam, serwis nawalił".

Skoro serwis dupiany to jednak Pani I nie zrobiła wszystkiego bo jak napisałeś mogła znaleźć kogokolwiek co zrobił by cokolwiek aby bramę naprawić, gwarancji już nie ma więc co szkodziło.

@kammarek myślisz, że reduta wie co to SLA

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-12-21 22:28:04)

Offline

 

#55 2012-12-21 22:31:41

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

krasus napisał:

@kammarek myślisz, że reduta wie co to SLA

My mamy USO - tak czy inaczej Reduta to inny typ firmy, mają inne cele, starają się minimalizować nakłady i maksymalizować zyski, a poziom usług ma mniejsze znaczenie bo trzeba trochę się namęczyć by taką firmę zmienić... sami o tym przecież wiemy.

Offline

 

#56 2012-12-21 22:35:14

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Podsumowywując
1. Po awarii Reduta dostaje informacje ze trzeba naprawić bramę.
2. Reduta dzwoni do serwisu który wykonał bramę - chyba tak każdy by zrobił
3. MD informuje Redutę, że wykona serwis bramy w piątek bo jest niedaleko jeszcze jedna taka brama i że naprawią obydwie za jednym zamachem
4. Dzwonię do Pani Iwony i uzyskuje powyższe zapewnienie ...
5. Jest piątek wieczór brama jest nie naprawiona z winy MD bo nie uprzedził odpowiednio wczesnie ze nie naprawi barmy (zabrakło czasu na znalezienie innego wykonawcy bo administrator nie został na czas powiadomiony.
6. Może jeszcze jutro albo w poniedziałek uzyskam jakieś info na ten temat. W miarę możliowości czasowych dam tu znać
7. Ufffff .....
8. A my mamy ISO

Ostatnio edytowany przez Rockrider (2012-12-21 22:36:32)

Offline

 

#57 2012-12-21 22:51:07

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Rockrider napisał:

5. Jest piątek wieczór brama jest nie naprawiona z winy MD bo nie uprzedził odpowiednio wczesnie ze nie naprawi barmy (zabrakło czasu na znalezienie innego wykonawcy bo administrator nie został na czas powiadomiony.

I ja czepię się tylko tego pkt. 5 bo jak napisałem wcześniej administrator powinien mieć na taką okazję plan B i ewentualnie plan C bo można było przypuszczać, że plan A ze znanych powodów nie wypali (ja współpracując z różnymi firmami wiem, czego się można po nich spodziewać i by dotrzymać terminów mam w rękawie inne warianty). Tylko i aż tyle mam do zarzucenia.

Offline

 

#58 2012-12-21 22:55:09

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Jeszcze raz

Spokojnych Świąt ...

Offline

 

#59 2012-12-21 23:28:48

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

@kammarek jak zwał tak zwał wszędzie chodzi o to samo - zadowolenie klienta, widać reduta liczy na zadowolenie portfela kosztem klienta. Dokładnie gdyby Pani Iwona chciała zaskoczyć nas w sposób pozytywny miała by plan awaryjny ale po co takowy mieć lepiej powiedzieć "ktoś dał d... a ja przecież chciałam dobrze" tylko, że to zaprzeczenie samemu sobie. Wstyd by mi było zasłaniać się i zwalać odpowiedzialność na kogoś trzeciego. Improwizował bym przynajmniej i "uruchomił" bramę choćby w sposób prowizoryczny aby działała do czasu przyjazdu "fachowców".

@Krzysztof nie tłumacz mi jak Wy działacie bo wiem i nie do Was mam żal i pretensję a bronić tu też nie ma kogo bo niby czemu?
ISO przewiduje sposób działania i posiadanie planu awaryjnego

Wzajemnie Spokojnych Świąt

Offline

 

#60 2012-12-21 23:31:04

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Spokojnych i zdrowych ciepłych

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Zniszczone środkowe drzwi garażowe

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nabijanie nap warszawa