Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2011-09-18 00:54:53

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

Wniosek uchwały nr 2/2011

Treść uchwały:

Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości położonej przy ul. Obozowej 38B i 38C w Krakowie wnioskuje w sprawie pozwolenia na prowadzenie działalności handlowo-usługowej na poziomie parteru budynku przy ul. Obozowej 38b w Krakowie.


Wniosek uchwały nr 3/2011

Treść uchwały:

Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości położonej przy ul. Obozowej 38B i 38C w Krakowie wnioskuje w sprawie zmiany sposobu użytkowania lokalów mieszkalnych na lokale usługowo-biurowe położone na poziomie parteru budynku przy ul. Obozowej 38b w Krakowie.


Wniosek uchwały nr 4/2011

Treść uchwały:

Wspólnota Mieszkaniowa nieruchomości położonej przy ul. Obozowej 38B i 38C w Krakowie wnioskuje w sprawie pozwolenia na prowadzenie w zlokalizowanych na parterze budynku przy ul. Obozowej 38b w Krakowie, lokalach użytkowych dowolnych działalności gospodarczych.


Moim zdaniem ...

Komentarz:
Przypomnijmy całą historię. Pierwotne plany firmy Sobola związene w wymienionymi lokalami dotyczyły utworzenia w nich przedszkola. Na ten cel połączono dwa lub nawet trzy mieszkania (numery kolejnych mieszkań zostały zmniejszone o 2). Z pomysłu przedszkola zrezygnowana na wiosnę i pojawił się problem z wykorzystaniem wspomnianych lokali. W czerwcu rozpoczęło się postępowanie w sądzie administracyjnym, którego przedmiotem jest treść uchwały nr 3. Nie ma więc wątpliwości, że wszystkie powyższe wnioski wyszły z inicjatywy firmy Sobola, która - przypomnijmy - jest jednocześnie zarządcą wspólnoty. Zapewne większość z mieszkańców nie ma nic przeciwko przemianowaniu lokali mieszkalnych na lokale usługowo-biurowe co prawdopodobnie i tak się stanie za sprawą decyzji sądu. Inną rzeczą jest natomiast pozwolenie na prowadzenie działalności handlowo-usługowej. Zapewnie wielu się ze mną zgodzi, że działalność w postaci biura otwartego od 8 do 17 nie jest czymś uciążliwym, jednak co innego np sklep, bar czy ogródek piwny a na to już zezwala uchwała nr 4. W tym miejscu pojawia się również problem miejsc parkingowych. Trudno bowiem uwierzyć, że pracownicy jak również klienci będą swoje samochody zostawiali kilkaset metrów dalej.

Jak zagłosować?
W zależności od wniosku:
- wniosek nr 2 - tak ale tylko pod warunkiem doprecyzowania znaczenia działalności handlowej (np. przedstawicielstwo jakiejś firmy - tak, sklep monopolowy - nie)
- wniosek nr 3 - tak
- wniosek nr 4 - zdecydowanie nie

Wyniki głosowania:
GŁOSOWAŁO: 67,27%

Wniosek uchwały nr 2/2011
ZA: 52,28%
PRZECIW: 11,13%
WSTRZYMAŁO SIĘ: 3,86%

Wniosek uchwały nr 3/2011
ZA: 52,98%
PRZECIW: 10,11%
WSTRZYMAŁO SIĘ: 4,18%

Wniosek uchwały nr 4/2011
ZA: 47,56%
PRZECIW: 17,31%
WSTRZYMAŁO SIĘ: 2,16%

Zapraszam do dyskusji

Offline

 

#2 2011-09-18 18:05:58

szacik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

Szczerze mówiąc to w grudniu 2010 kiedy kupowałem mieszkanie, Pan Sobola nie poinformował mnie że na parterze w mojej klatce ma być przedszkole. Teraz gdy pogodziłem się już z tą myślą, dowiaduję się że może być np. bar. Niesamowite. Fajnie by było gdybyśmy się jakoś zjednoczyli zwłaszcza w sprawie głosowania.
Ja zagłosowałem przeciwko zgodzie na tzw. działalność wszelkiego rodzaju w lokalach na parterze, choć nie wiem czy to cokolwiek zmieni. Co do monitoringu i zamykania bram byłem za, choć znów nie wiem na jakiej zasadzie powstał kosztorys tego monitoringu.
Pozdrawiam.

Offline

 

#3 2011-09-20 18:21:44

SLAWEK

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

a może ktoś by się postarał o to że wjazd do garażu podziemnego bloku 38b jest wiecznie zastawiony,wjechać  do niego trzeba się natrudzić,nie mówiąc o tym że  w zimie  będzie jeszcze gorzej.dzieci czekają na plac zabaw i co,a nie na bar piwny czy kamery.co dzień zostają otwarte drzwi na klatki i nikt się nie zastanawia czym to się skończy? myślę żeby zająć śię tym co jest ważniejsze.

Offline

 

#4 2011-09-20 23:02:43

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

SLAWEK napisał:

a może ktoś by się postarał o to że wjazd do garażu podziemnego bloku 38b jest wiecznie zastawiony,wjechać  do niego trzeba się natrudzić,dzieci czekają na plac zabaw i co,a nie na bar piwny czy kamery.co dzień zostają otwarte drzwi na klatki i nikt się nie zastanawia czym to się skończy? myślę żeby zająć śię tym co jest ważniejsze.

No pewnie, to jasne, że są też inne istotne sprawy, ale to zawsze można zamieszczać w innych wątkach, ten dotyczy powyższych ustaw.

Ja osobiście nie jestem za pomysłem utworzenia przedszkola, nie uważam żeby było to dobre miejsce na tego typu działalność. Przedszkole powinno być osobnym niezależnym budynkiem, z większą ilością zielonego terenu do zabaw dla dzieci. A tutaj? Wyjście z przedszkola prosto na parking, ewentualna zabawa dzieci na małym placu zabaw, do tego dochodzi jeszcze hałas, co dla mieszkańców bloków może być też  uciążliwe. Z pomysłu przedszkola zrezygnowano już na pewno?
Tak w ogóle to nic nie wiedziałam o tym pomyśle, tutaj na forum pierwszy raz się dowiedziałam.

Nikłe szanse są raczej żeby powstał tutaj bar, nie sądzę, żeby bar w takim miejscu miał szanse zarobić na siebie, nie mówiąc już o ciszy nocnej.

Biura są chyba najsensowniejsze i o ile na 100% zrezygnowano już z pomysłu przedszkola to najbardziej prawdopodobne.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#5 2011-09-26 18:48:11

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

Witam wszystkich,

moim zdaniem nie ma najmniejsze szansy, aby lokale na parterze spełniły wszystkie kryteria/przepisy/normy odnośnie prowadzenia w nich jakiejkolwiek gastronomii czy pubu.

Natomiast jeśli chodzi o lokale biurowe, to spotkałem się z taki rozwiązaniem, że ich najemcy płacą podwyższone opłaty z tytułu eksploatacji nieruchomości (fundusz remontowy, eksploatacja, utrzymanie czystości) z racji wzmożonego ruchu klientów/samochodów spowodowanego  komercyjnym charakterem działalności. Środki te można przeznaczyć na dowolny cel wskazany przez wspólnotę. Rozwiązanie takie z powodzeniem funkcjonuje na wielu osiedlach.

Pozdrawiam M

Offline

 

#6 2011-11-16 14:55:39

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Wniosek uchwały nr 2/2011, nr 3/2011 oraz nr 4/2011

Wyniki głosowania:
Wniosek uchwały nr 2/2011 - PRZESZEDŁ
Wniosek uchwały nr 3/2011 - PRZESZEDŁ
Wniosek uchwały nr 4/2011 - NIE PRZESZEDŁ

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie filmów 8mm warszawa