Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-12-15 12:59:58

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Infrastruktura

ok:)
Administrator Krzysztof reaguje błyskawicznie na każdą propozycję:)Podziwiam i dziękuje.
zaproponowałbym jeszcze jeden wątek zwracając się szczególnie do starszych Obozowiczów.
jestem nowy na tym końcu Krakowa i usiłuję jak każdy zorientować się co tu jest w okolicy.Tz.gdzie na zakupy a gdzie na spacer...
Na początku bazowałem na Lewiatanie, ale nie do końca mogę tam kupić wszystko co chcę...Dzielę się więc ostatnim odkryciem. Żywiecką w prawo w ciągu 20min można dojść do sporego Lidla.Najbliższy bankomat Euronetu odkryłem na skrzyżowaniu Torfowej z Kobierzyńską a PkoSa w  Pasarzu Ruczaj. W rybnym za Groszkiem są fajne przetwory rodem z Węgier chyba...właśnie takie informacje wydają mi się użyteczne. nie wiem.może to wątek godny pociągnięcia? Sam chętnie bym poczytał co gdzie i jak w okolicy. Choćby po to żeby następnym razem nie pomykać jak na początku na Zakopiankę do Carfulla po głupi kij do miotły gdy mi się złamał:) Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-12-15 18:23:28

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Infrastruktura

na zakopianke do carrefoura jest 20 min piechota, przez osiedle kolo borku. jest tam tez calkiem duzy i fajny park

Offline

 

#3 2011-12-15 19:26:51

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Infrastruktura

A ja polecam fryzjera na Obozowej 60, tanio i fajnie. Przynajmniej jeśli chodzi o męskie cięcia

Offline

 

#4 2011-12-16 07:58:07

 Seba

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Infrastruktura

A co do naszego Lewiatana to nie polecam kupowania żadnego mięsa, dwa razy zdarzyło mi kupić tam udka z kurczaka które śmierdziały i raz kiełbasę zwyczajna która była obślizgła  , a że były dobrze opakowane nie byłem w stanie stwierdzić tego w sklepie (oczywiście to reklamowałem)

Offline

 

#5 2011-12-16 08:16:39

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Infrastruktura

A więc tak... spoko kilometrów przemierzyłam po okolicy więc coś też mogę napisać...
Jeśli chodzi o miejsca na spacery to polecam:
- spacer lasem (np. wchodząc przez furtkę od strony skrzyżowania ul Borkowskie Błonia i Karabuły), sporo ścieżek... można nawet dojść do ulicy.. uwaga.. Obozowej - ale tej części co wjazd jest od ulicy Pszczelnej (jakby ktoś chciał dogłębniej poznać "naszą" ulicę)
- Żywiecką  i koło Domu Matki i Dziecka (ul. Goryczkowa) w prawo jest fajny park ze sporym placem zabaw
- Do Zawiłej, Borkowską i w lewo jak się zobaczy drzewa - park Maćka i Doroty.. "jaśniejszy" od poprzedniego 3 place zabaw, niewielka górka (myślę że na sanki odpowiednia)
- można koło pojemników do sortowania odpadów wejść do lasu i idąc wzdłuż Zawiłej dojść do cmentarza
... ogólnie to możliwości jest dość sporo.

Warzywa i owoce:
jeśli ktoś ma czas na spacer 15 min w jedną stronę to wg mnie najlepiej kupować na placu na Borku. Pomidor pachnie pomidorem nie tak jak te z marketów, a jak na szybko potrzeba to 2 warzywniaki, o których pewnie wszyscy wiedzą (koło Lewiatana i koło Groszka)

Apteka:
- najbliższa (tak mi się wydaje) to koło Lidla (jak się stoi koło sklepu to widać zielony drogowskaz)
- kolejne to na Borku i na Kobierzyńskiej (zaraz przy wlocie Torfowej)

Fryzjer
koło Groszka może do najtańszych nie należy ale genialnie ścinają (przynajmniej ja jestem pod ogromnym wrażeniem)

Ogólnie to jeśli coś trzeba kupić to na Borku najprawdopodobniej się to znajdzie począwszy od 2 sklepów mięsnych, poprzez rybny, spożywczy, papierniczy, fryzjer, kosmetyczny ... aż po piły motorowe (oczywiście pił nie polecam )

Offline

 

#6 2011-12-16 09:41:45

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Infrastruktura

...na lewo od lewiatana.Obozową w dół.chyba druga przecznica.nie zanotowałem jak się nazywa.jest tam coś co nazywa się "Proszkarnia". podobno to hurtownia proszków i środków czystości z Niemiec. jak obadam - bo nie wchodziłem napiszę relację:)

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-16 10:28:08)

Offline

 

#7 2011-12-16 14:11:14

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Infrastruktura

Na osiedlu przy Borkowskiej (trzeba wyjść/wyjechać koło dzwonów i dalej Żywiecka -> Zawiła (w stronę Skawiny) a potem pierwsza w lewo - tak jak nowy Lidl) jest kilka ciekawych rzeczy m.in.: sklepy (drugi Lewiatan, Żabka, cukiernia), prywatny ośrodek zdrowia - robią też badania krwi, jest lekarz rodzinny - możliwość kontraktu z NFZ, krawiec, bankomat PKO BP obok Lewiatana, jakiś mały sklep nocny (tuż koło Lidla).
LEWIATAN, BANKOMAT PKO BP, OŚRODEK ZDROWIA, ŻABKA

Przy końcu Borkowskiej - na skrzyżowaniu z Forteczną jest myjnia ręczna a z innego gatunku FORT BOREK a raczej jego ruina.
FORT BOREK
Skręcamy w lewo i jedziemy za główną ulicą - Forteczną. Przy skrzyżowaniu z ulicą Zawiszy jest mini-mini centrum handlowe: Kolejny Lewiatan, dwie apteki, sklep mięsny, fryzjer (strzyżenie męskie 18zł), kwiaciarnia, oddział albo punkt PKO SA (nie korzystałem więc nie wiem).
MINI CENTRUM HANDLOWE przy FORTECZNEJ

Jeśli skręcimy teraz w lewo to ul Zawiszy dojedziemy do wspomnianego parku Maćka i Doroty.
PARK

Dodam, że ulicą Forteczną można wyjechać na Zakopiankę - 2-gie światła za górą Borkowską lub też można pojechać Doktora Judyma - 1-wsze światła za górą Borkowską.

Dla potrzebujących usług medycznych.
Duża przychodnia jest na ulicy Zachodniej 27 przy pętli autobusowej. Dojazd samochodem od strony Grota Roweckiego, ale można też od Kobierzyńskiej tylko trzeba przejść ok 50m chodnikiem.
KONTAKT a tutaj jest LOKALIZACJA
Przy przychodni jest optyk i apteka.

Część specjalistów pozostała w starym budynku na przy Miłkowskiego 19. LOKALIZACJA Trzeba wjechać w ulicę Bułgarską.

WAŻNE
Pomoc w godzinach nocnych dla naszego regionu jest udzielana w przychodni na ul. Kutrzeby 4. Wjazd od ul. Kalwaryjskiej.
LOKALIZACJA

ODDZIAŁ RATUNKOWY
Przypadki wymagające wizyty w szpitalu i nagłej pomocy.
W przypadkach jak powyżej, wieczorem lub w nocy kierować się można od razu do SOR. W przychodni na Kutrzeby jest zazwyczaj tylko jeden lekarz na dyżurze - internista więc aby nie tracić czasu jedziemy na Kopernika 21 - tam jest SOR dla naszego regionu i stamtąd wysyłane są do nas karetki.
LOKALIZACJA

...tyle na dziś...

Offline

 

#8 2011-12-18 01:33:46

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Infrastruktura

obozoweTango napisał:

Jeśli chodzi o miejsca na spacery to polecam:
- spacer lasem (np. wchodząc przez furtkę od strony skrzyżowania ul Borkowskie Błonia i Karabuły), sporo ścieżek... można nawet dojść do ulicy.. uwaga.. Obozowej - ale tej części co wjazd jest od ulicy Pszczelnej (jakby ktoś chciał dogłębniej poznać "naszą" ulicę) )

Codziennie wraz z psem przemierzam trochę kilometrów po okolicy, także naprawdę póki co jest tutaj gdzie spacerować

Podobna trasę jak podałaś tutaj powyżej, przemierzam codziennie aż do skrzyżowania Obozowa/Zalesie/Podhalańska. Robię tylko nieco zmodyfikowany jej wariant Począwszy od wyjścia z terenu naszych bloków skręcam w prawo, idąc pomiędzy blokami Reduty i Proinsa, następnie skręcam w lewo w wąską "polną" ścieżkę zaraz koło placu zabaw na terenie Proinsa. To jest taki bardziej przyrodniczy wariant trasy podanej przez Ciebie, bo nie idzie się asfaltem, jednak ścieżka jest strasznie zaśmiecona   Idąc tą drogą po około 100 m za blokami można skręcić w lewo i iść przez małą łąkę do małego, bardzo zaśmieconego stawu i dochodzi się tutaj mniej więcej do skrzyżowania z Gwieździstą. Zamiast skręcać w lewo w ścieżkę prowadzącą do stawu, można iść  prosto, gdzie po chwili wchodzi się w lasek i pojawią się kilka wariantów różnych ścieżek, także polecam sobie pospacerować w te okolice. W lasku jest fajna łąka, gdzie spotykają się miedzy innymi psiarze, brakuje tam tylko ławeczek.

obozoweTango napisał:

- Żywiecką  i koło Domu Matki i Dziecka (ul. Goryczkowa) w prawo jest fajny park ze sporym placem zabaw

Lubię ten park, dosyć zadbany, kojarzy mi się trochę z parkami w miejscowościach uzdrowiskowych, ładne stare drzewa tam rosną

Polecić mogę także trochę dalsze okolice: Gwieździstą, przez przejście dla pieszych na Kobierzyńskiej, ścieżką koło stadniny koni. Całkiem przyjemna okolica spacerowa, w pobliżu stawów, dużo różnych wariantów spacerowych.

Co do naszego Lewiatana to w sumie nie spotkałam się tam jeszcze z zepsutym mięsem, a mięso kupuje tam praktycznie zawsze. Przyznać trzeba, że np. piersi z kurczaka i schab czasem nie wyglądają tam zbyt świeżo, wtedy ich nie kupuję. Szynki natomiast nie zdarzyły mi się jeszcze nieświeże.

Polecam jeszcze sklep spożywczy Galeria smaku u Jacka przy Szuwarowej, zaraz przy skrzyżowaniu Szuwarowa/Kobierzyńska. Pyszne pieczywo z "Piekarni Mojego Taty".

obozoweTango napisał:

Fryzjer
koło Groszka może do najtańszych nie należy ale genialnie ścinają (przynajmniej ja jestem pod ogromnym wrażeniem)

Tak się składa, że właśnie wybieram się do fryzjera i zastanawiałam  się gdzie pójść. Mimo, że mieszkam w Krakowie od 6 lat, skorzystałam tutaj z takiej usługi zaledwie...raz, więc nie mam żadnego upatrzonego miejsca (żeby nie było korzystałam w tym czasie z usług fryzjerskich w moim rodzinnym mieście:)). Sprawdzę zatem ten zakład w przyszłym tygodniu


SPORT

Polecić mogę Cascadę.
Co prawda nie korzystałam ze wszystkich możliwości jakie oferują. Korzystałam ze squasha i basenu i muszę przyznać, że jest całkiem fajnie, tylko trochę drogo. Squash jest czynny całodobowo, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Alstar, przy Zawiłej, podobne aktywności jak Cascada, ale nie ma basenu.

Jeżeli ktoś lubi piłkę nożną polecam (z doświadczenia innych ) KS Borek. Jakby zebrało się kilku fascynatów tego sportu, to można ponoć wynająć tam "balon" do grania.

Nieco dalej:

Strefa ruchu, przy ul. Zachodniej naprzeciwko Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ , nie korzystałam osobiście.
Centrum sztuki współczesnej Solvay - nie tylko sport, ale także inne zajęcia artystyczne.

Ostatnio edytowany przez argentynka (2011-12-22 20:18:36)


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#9 2011-12-21 09:17:27

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Infrastruktura

Przenoszę się tutaj z Borkowskiej więc trochę tamten teren znam.
Oprócz wymienionych punktów jest tam też 2 stomatologów, warzywniak i przedszkole (moja córa tam chodzi).
Dalej Forteczną (jakieś 10min) jest osiedle Bartla/Kliny i znów kilka sklepów, przychodnia, kościół itd.

Offline

 

#10 2011-12-21 09:31:37

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Infrastruktura

kmmareek napisał:

przedszkole (moja córa tam chodzi).

Mam pytanie. Ile wynosi miesięczna opłata za przedszkole w tamtym rejonie?

Offline

 

#11 2011-12-21 11:25:04

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Infrastruktura

Na zajęcie się tematem przedszkola przyjdzie jeszcze czas, ale póki co mamy rozeznany temat żłobków i akademii malucha w tym rejonie - może komuś się przyda.
Koszt ok 890 zł/m-c + jedzenie (+ pampersy - czasem są w cenie)
w okolicy są :
Misie Pysie (3 domy) http://www.misie-pysie.pl/
Tęczowa Akademia http://teczowaakademia.eu/
Słoneczny Kąt http://www.slonecznykat.edu.pl/
Centrum Maluszek http://www.centrum-maluszek.pl/

Jeśli kogoś temat dotyczy i interesuje to mogę udzielić więcej informacji

Offline

 

#12 2011-12-21 13:43:12

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Infrastruktura

Dla rowerzystów i wytrwałych pieszych.po przebiciu się na azymut przez Ruczaj - Torfową a potem jakoś mniej więcej prosto obok Pasażu Ruczaj dochodzimy/dojeżdżamy do Grota Roweckiego.Po drugiej stronie ulicy na wprost pętli 128 jest droga pomiędzy budynkami UJ -tu.Tam dalej na azymut prosto można się dostać do Zakrzowieckiej. I dalej na azymut trochę w lewo można dostać się do ścieżki rowerowej na Tyniec (szukać Sodowej) a na prawo obok cmentarza na Zakrzówek.Przed wycieczką można obadać problem na google maps...malowniczo i drzewiaście. natomiast uprzedzam - przebijanie się przez Ruczaj to większa zabawa. płoty parkany zasieki i okopy.ja używam jako punktu orientacyjnego czerwonego neona Pasażu i wystającego na razie ponad dachami dźwigu.acha.Spacerując wieczorem warto mieć przy sobie latarkę. na odcinku pomiędzy Grota Roweckiego a Zakrzowiecką jest ciemno jak w ... u afroamerykanina.Ale i tak ładnie:). Pozdrawiam

Offline

 

#13 2011-12-22 11:32:15

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Infrastruktura

krzysztof napisał:

kmmareek napisał:

przedszkole (moja córa tam chodzi).

Mam pytanie. Ile wynosi miesięczna opłata za przedszkole w tamtym rejonie?

W tym konkretnym przedszkolu Stokrotki na osiedlu przy Borkowskiej: opłata stała 290zł + wyżywienie 10zł/dziennie.
W cenie jest angielski, niemiecki, rytmika, balet , a dodatkowo taniec za 70zł/semestr - takie zajęcia ma nasza mała w grupie 3-4lat.

Na głównej Borkowskiej powstało ostatnio jakieś nowe przedszkole, ogłoszenia wiszą gdzieś na parkanach.

Offline

 

#14 2011-12-22 18:36:14

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Infrastruktura

saark18 napisał:

Dla rowerzystów i wytrwałych pieszych.po przebiciu się na azymut przez Ruczaj - Torfową a potem jakoś mniej więcej prosto obok Pasażu Ruczaj dochodzimy/dojeżdżamy do Grota Roweckiego.Po drugiej stronie ulicy na wprost pętli 128 jest droga pomiędzy budynkami UJ -tu.Tam dalej na azymut prosto można się dostać do Zakrzowieckiej. I dalej na azymut trochę w lewo można dostać się do ścieżki rowerowej na Tyniec (szukać Sodowej) a na prawo obok cmentarza na Zakrzówek

Zgadzam się, bardzo ładne okolice i nie tak zaśmiecone jak te nasze najbliższe (nie licząc może najbliższego otoczenia Zakrzówka ) ale uwaga, można tam spotkać... dziki...


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#15 2011-12-23 08:28:17

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Infrastruktura

Komunikacja miejska.
Te nasze lasy i przestrzenie w okolicy maja swoją cenę:) -  dojazdy. Nie zawsze samochodem.
Czy są jakieś lepsze rozwiązania niż te które do tej pory znalazłem?W kierunku centrum Krakowa?
tramwaj 22,19,8 spod Cinema City - odległość ok 25min.
autobus 151 z Żywieckiej do Borku chyba - strasznie rzadko jeździ...odległość ok. 7min.
autobus 116 z rogu Kobierzyńskiej i Torfowej do Ronda Grunwaldzkiego. napchany prawie że ogórek. Lub cokolwiek co tam jeździ na "dolny" Ruczaj i tam przesiadka... odległość ok 15min.
autobusy 128, 428 i chyba 129?...z pętli na Grota Roweckiego...odległość jakieś 30min?. Podobno niedługo stamtąd będzie jeździł szybki tramwaj tz. z Grota.
Może ktoś ma jakiś sprawdzony lepszy patent na przemieszczanie się w tamtym kierunku za pomocą MPK?
...te które opisałem wyżej to w zależności od szczęścia około godzina z dojściem i przejazdem.
Ja lubię rower - ale teraz trochę po śniegu mniej...rowerem to ok.30min tam 45-50min w tą bo pod górę:)
i jeszcze
Zdrowych, Wesołych,Szczęśliwych, Pogodnych i itd. Świąt!

.argentynka poprawia mnie -428 i 129 nie jeździ z Grota Roweckiego.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2011-12-24 00:22:52)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
imprezy integracyjne katowice