Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-02-10 18:27:18

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

Mam 2 pytania:
1) Co będzie w miejscu ogrodzonym siatką z bramką wejściową na klucz? Mam na myśli to miejsce obok placu zabaw.
2) Czy wiadomo już jak zagospodarowany będzie lokal na parterze w bloku B? Przez okno widać, że stoją tam jakieś ławki, takie jak stawia się pod parasolkami z piwem.

Czy może punkty 1 i 2 są powiązane?

Offline

 

#2 2012-02-15 18:14:15

ania_vu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 18
Punktów :   

Re: Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

Z tego co mi wiadomo miejsce obok placu zabaw jest Soboli i on sam jeszcze nie wie co z nim zrobi. Pierwotnie w lokalu na parterze miało być przedszkole. Jeśli tak się stanie to pewnie to miejsce wynajmie przedszkolu a jeśli nie to być może odda je wspólnotom w bliżej nieokreślonym czasie. Słyszałam też (ale nie wiem ile w tym prawdy) że w lokalu na parterze ma być apteka. W sumie miło by było.

Offline

 

#3 2012-02-16 14:05:28

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

Heh, sprytne, najpierw Ogrodek Jordanowski, a potem ziemia "na sprzedaz". Bardziej bym tam widzial jakas altanke z laweczkami, zeby mozna bylo od czasu do czasu pogrillowac na przyklad . Sobola powinien dotrzymac slowa i uczynic z tego miejsca pozytek dla wspolnoty.

Offline

 

#4 2012-02-16 19:12:53

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

Ja słyszałem od Zarządcy, iż ma tam być jakiś gabinet najprawdopodobniej dentystyczny. Przynajmniej takie zaobowiąanie złożył Developerovi Nabywca jednego z mieszkań znajdujących się na parterze.

Offline

 

#5 2012-08-13 00:12:45

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

Ponieważ temat więc uaktualniam. Nie będę przedstawiał całej historii ani dokumentacji bo forum jest publiczne dlatego tylko garść informacji.

Pozwolenie na budowę zostało wydane w 2008 roku. Podział działki nr 209 nastąpił w dniu 06.12.2010, natomiast odbiór budynku miał miejsce w maju 2011.

Jak więc widać działka w momencie wydania pozwolenia na budowę była cała. Przypomnijmy, że odcięty fragment to wymagany teren zielony. Co więcej duża część osób (w tym ja) podpisała umowy przedwstępne przed podziałem. Podpisując akt notarialny byliśmy informowani o służebnościach na rzecz działki Pana A. Sobola, której wydzielenie nastąpiło z działki 209 w dniu jak powyżej.

Temat jest bardzo obszerny i ma wiele aspektów. Czekamy na opinię prawników głównie w kwestii umów przedwstępnych. Podpisując bowiem umowę przedwstępną miałem mieć udziały w całej działce a ostatecznie sprzedano mi mniej. Kto wie czy cała sprawa nie zakończy się w sądzie.

Dodam jeszcze tylko tyle, że aktualnie proponowany wjazd - prostopadle do bramy - jest niezgodny ze służebnością, która wypada w miejscu lampy. Na pewno to zakwestionujemy.

Offline

 

#6 2012-08-13 18:36:00

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Powierzchnia za siatką obok placu zabaw + parter

krzysztof napisał:

Pozwolenie na budowę zostało wydane w 2008 roku. Podział działki nr 209 nastąpił w dniu 06.12.2010, natomiast odbiór budynku miał miejsce w maju 2011.

Jak więc widać działka w momencie wydania pozwolenia na budowę była cała. Przypomnijmy, że odcięty fragment to wymagany teren zielony.

Dodam jeszcze tylko tyle, że aktualnie proponowany wjazd - prostopadle do bramy - jest niezgodny ze służebnością, która wypada w miejscu lampy. Na pewno to zakwestionujemy.

hmmm okej a co na to urząd wydający pozwolenie? Wyraźnie widać w tym momencie, iż zostały zmienione warunki zabudowy. Umowy umowami, udziały udziałami. Prawo budowlane wymaga aby na terenie nowo powstającego osiedla 30% powierzchni przeznaczona była na zieleń. Dzieląc działkę i zmieniając jej projektowe przeznaczenie zmienia się WZ. 
Pewnie odpowiednie inststycje zainteresowały by się samowolą oraz niedotrzymaniem WZ i rozbierznością z Projketem Budowlanym. Co na to prawnicy?
Nie jestem pewnien czy ten teren zielony wymagany prawem nie musi być przypadkiem ogólnie dostępny? Jeśli tak płot brama i parking niestety nie mają racji bytu ;-)

P.S. Podział został zatwierdzony przez urzędników ponieważ poszczególne wydziały się nie konsultują ze sobą i nie wymieniają informacji (geodezja nie ma obowiązku konsultacji podziału z architekturą czy urbanistyką i td.), stąd niemal wszystkie "przekręty" można zalegalizować w sposób bezproblemowy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mg hs