Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-08-08 09:47:16

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

"COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Czy ktoś wie co będzie wisiało w tym miejscu? klimatyzator? - właściwie tego pytania mogło by nie być, powinno to być jasno przez kogoś powiedziane/sprawdzone...

Offline

 

#2 2012-08-08 18:45:06

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Z tego co się dowiedziałem wynika że:
W gabinetach lekarskich bloku B ponoć brak ciągu w przewodach wentylacyjnych. Powietrze zamiast wyciągane do góry wtłaczane jest do środka. Dlatego też w garażu ma być wentylator podłączony do przewodów wentylacyjnych który wymusi obieg powietrza ku górze.

Offline

 

#3 2012-08-08 21:33:47

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

To taki problem jest chyba w innych mieszkaniach też (w moim na przykład, wielokrotnie temat ten był poruszany).
Może też taki coś sobie zapodam - a była jakaś informacja o takich przebudowach - nielegalne?

Offline

 

#4 2012-08-09 10:00:18

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

kmmareek napisał:

a była jakaś informacja o takich przebudowach - nielegalne?

Nic o tym nie wiem - dowiedziałem się dopiero z forum. Czy nielegalne? To trzeba sprawdzić bo dokumentacja powinna być uaktualniona w związku z przebudową. Na pewno ciąg musi być zapewniony we wszystkich mieszkaniach.

A tak a propo tematu - nie wiem czy wspominałem - to sprawę problemów z wentylacją będzie można zgłaszać podczas jesiennych przeglądów. Będzie inny kominiarz (nie od Soboli), który sprawdzi co i jak. Dodam również, że tak jak była wizytacja inspektora nadzoru budowlanego na części wspólnej to planujemy wizytację inspektora w indywidualnych mieszkaniach. Osoby, które zaproszą inspektora będą mogły zgłosić usterki i spisać raport co będzie podstawą do żądania ich naprawy przez dewelopera lub stosownego podwykonawcę.

Offline

 

#5 2012-08-09 14:59:41

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

u nas też jest tylko zimą, że trzdba było kratki wentylacyjne zatkać ponieważ powietrze przez nie było zamiast odciągane to wdmuchiwane i to dość mocno czasami, mimo iż założone wywietrzniki w oknach to nic sie nie zmieniało. Teraz nie wiem bo w lecie wszystko jedno ;-) A kominiarz soboli na raporcie z przeglądu zaznaczył sobie że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Offline

 

#6 2012-08-09 15:46:22

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Zaczyna się robić OT, ale skoro już piszemy o wentylacji - jak "kominiarz" sprawdza kanał kominowy z piecyków skoro na wylot piecyka założona jest rura i wchodzi do kanału (rura w rurze). Trzeba to zdemontować czy jak ? to nie takie łatwe, jeśli wszystko jest spasowane.

Offline

 

#7 2012-08-10 18:06:13

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

nie do końca OT to początkowe "COŚ" tyczy się wentylacji ;-)

hmmm kominiarz nie sprawdzał komina piecyka tak szczerze powiedziawszy nawet przysłowiowo "okiem nie rzucił" na piec jedynie co to poatrzył, że wloty kanałów wentylacyjnych są drożne i ot cały jego przegląd. Swoją drogą kiedyś przykładali zapałkę/zapalniczkę/co kolwiek z płomieniem by sprawdzić czy jest cug, gdyby choć wdrapał się na taboret albo miał bose nogi poczół by, iż zamiast powietrze kominem wylatywać to jest wtłaczane. Może i się czepiam ale "cią odwrócony" raczej nie powinien miejć miejsca choćby ze względu, iż kominem powinno wydostawać się cieplejsze powietrze z pomieszczenia a biorąc pod uwagę fakt, iż różnica temperatur wewnątrz a na zewnątrz mieszkania sięga kilkudziesięciu stopni to hmmm

No cóż nie jestem kominiarzem, nawet budowlańcem wię się poprostu zapewne czepiam a nikt nie powiedział, że teoria musi się = praktyce. Przegląd był, wszystko było w porządku więc hehe dziwne, że nagle ukochana córeczka mgr'a ma problem z wentylacją a w pozostałych 99 lokalach jest wszystko okej. No cóż najpierw klima potem wymuszona wentylacja dalej co? lądowisko dla helikoptera a może dorobią odnogę wisły i prywatna przystań Widać jak dla siebie to musi być bardzo dobrze jak dla innych to na opier..l papier wszystko przyjmie a układzikom nie ma końca :-)

Offline

 

#8 2012-08-10 18:26:36

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Ciekawe co będzie jak się trochę ciągom kominowym odwidzi i to zasysane z garaży powietrze ze spalinami zacznie lądować w tym lokalu, a przecież nikt nie zabroni stać autem (tyłem) z odpalonym silnikiem na wprost wlotu tegoż wentylatora bo przecież to garaż... Dziwne to wszystko...Ja jednak stawiam, że będzie tam klimatyzator - pewnie teraz ON to czyta i się śmieje, że tak się tego wszystkiego domyślamy... ech.

Offline

 

#9 2012-08-10 20:06:08

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

On ma wszystkich w dupie i robi to co chce, gdzie chce i jak chce. Jak widać nikt nic mu nie morze zrobić. Prawo prawem a on ma to gdzieś. Może się mylę i jestem głupi ale raczej nie może nic bez zgody oraz odpowiedniej dokumentacji i uzgodnień zamontować szczególnie, że nie tylko będzie to umieszczone na terenie nieruchomości wspólnej ale w dodatku fizycznie ingeruje w projekt na podstawie, którego dostał pozwolenie na budowę a w efekcie pozwolenie na urzytkowanie.

Znaczy się co każdy może wszystko wszędzie zainstalować i przerobić bez uzyskiwania zgód to co tylko będzie chciał. Hmmm skoro  tak to ja sobie zmienię mur na balkonie na szklaną balustradę i co? W dupie mam jego projekty oraz prawa autorskie ;-) Różnica taka, że ja za to odpowiem a on będzie bez karnie się śmiał z naiwności lokatorów oraz bezradności zarządu.

Swoją drogą wracajc do tematu czy to "COŚ" będzie zasilane z energii indywidualnie opłacanej przez właściciela lokalu czy sobie wetknie wtyczke w gniazdo administracyjne i zabulimy wszyscy? Defakto remontował to z pieniędzy wszystkich, on zaoszczędził a my mamy długi. Wydymał nas kilka razy i nadal to robi. Dlaczego mu nie kazać wszystkich samowolek przywrócić do stanu pierwotnego oraz nakazać wstrzymania wszelkich prowadzonych przez niego inwestycji do czasu jednoznacznego wyjaśnienia sytuacji oraz przedstawienia wymaganej prawnie dokumentacji a następnie uzyskania zgody wspólnoty?

Tak samo było z podziałem lokali mieszkaniowych oraz budową "zielonego parkingu" znaczy co będą tam tylko mogły parkować zielone pojazdy, z których wydechów będzie wydobywał się zapach zielonego lasu?

Sory za ton ale jak widzę i czytam co ten ciemny typ robi to ... . :-)

Offline

 

#10 2012-08-10 20:36:57

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Wiesz, takie dodatki w garażu zawsze mogą się zepsuć i nie będzie problemu -poza tym masz rację.

Offline

 

#11 2012-08-10 21:07:21

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

no tak wszelka automatyka może się popsuć. Najgorsze jesto to, że jak zamontowane mimo iż nielegalnie nie możesz tego ruszyć bo nie Twoje i może Cie oskarżyć o wandalizm/kradziesz (zależy kto co zrobi) może go tylko nawoływać do demontażu. Od takie mamy prawo. No cóż. Niech ktoś "władny" się wypowie dlaczego nie możemy nakazać mu zaprzestania samowolnych działań inwestycyjnych w trybie natychmiastowym do momentu całkowitego i jednoznacznego wyjaśnienia systuacji prawnej tychże  inwestycji?
Poniekąd on korzysta na naszej bezradności i powściagliwości. Czego się boimi, albo co z tego mamy? Klimatyzatory od czaemu nie kwota xxx x zł za wynajem powierzchni nieruchomości wspólnej na potrzeby prowadzenia dochodowej działalności gospodarczej, reklama czemu nie kolejne xxxx zł miesięcznie za dzierżawę nieruchomości wspólnej pod neon reklamowy. Wentylacja mechaniczna czemu nie - przedstawić kompletną i zgodną z przepisami dokumentację tehniczną oraz konkretne powody dla instalacji takiej wentylacji. Parking czemu nie dla wszystkich 24/7 bez żadnych płotów bram i tp, w przeciwnym wypadku doprowadzić nieruchomożć do stanu prawnego zgodnego ze stanem z chwili uzyskania pozwolenia na budowę oraz na użytkowanie. Podział lokali czemu nie tylko gdzie dokumentacj, niech zostaną podzielone w ramach zadośćuczynienia uregulować dług wspólnoty spowodowany prowadzeniem zarzadu wspólnotą ze szkodą dla niej (umowy podpisane w taki a nie inny sposób czynsze naliczone nie adekwatnie do potrzeb finansowych)

Nie rozumiem dlaczego nie można g...a jednego zmusić do zaprzestania działań nie zgodnych z obowiązującym prawem. Rozumiem, że wakacje sezon urlopowy ale to znaczy że co? Że we wrzesniu poarking będzie funkcjonował, klimatyzatory będą warczeć i kapać, lokale nielegalnie wydzielone zostaną sprzedane a my będziemy bujać się po sądach i dochodzić rzeczy niemożliwych a on licząc kasę będzie się nam śmiał w twarz?

No proszę Was Sukcesem jest zablokowanie wykończenia postawionych nielegalnie balustrad balkonowych a co z resztą? Dało się jedno zastopować czemu nie można reszty? Co my z tego jako wspólnota mamy, że dzieje się tak a nie inaczej? Sądząc po stanie konta to jedynie pozostały długi, które będą się za nami ciągnąć. Płaczemy nad rozlanym mlekiem zamiast postawić "butelkę" aby dalej się nie wylewało.

Offline

 

#12 2012-08-10 22:12:37

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Wiesz - mamy zarząd, który zapewne się tym zajmie. Swoją drogą mamy gdzieś spis osób ? chodzi mi o Panią? z zarządu.

Offline

 

#13 2012-08-10 22:25:25

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Wiem, że mamy Zarząd i Zarządce, mam nadzieję, że nad tym pracują aczkolwiek sorry ale widać bezkarność prezesa ponad wszystko i wszystkich. Swoją drogą dziwię się, iż samowolki nadal trwają poprostu później przywrócenie prawidłowego stanu formalno prawnego będzie kosztowało masę czasu i pieniędzy. No cóż wydaje mi się tylko, iż zablokować w trakcie realizacji jest prościej niż później przymusić do demontażu/zmiany.

Hmmm no właśnie nie wiem co to za Pani oprócz tego, że z bloku "C". Nie widziałem takowego spisu podobno miał być dostępny na PW/mailu :-)

Offline

 

#14 2012-08-10 23:37:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

W poniedziałek postaram się dowiedzieć o co chodzi z tą przebudową. Firma Sobola była już informowana, że wszelkie prace w części wspólnej mają mieć zgodę zarządu/administracji a jeśli jest taka potrzeba to należy dostarczyć stosowne projekty. Może problem jest w tym, że współwłaścicielem lokalu usługowego jest Wiesław S. (właściciel firmy remontowej). Powszechnie znany jest jego stosunek do osób, które się z nim nie zgadzają. Czuje się tu jak u siebie (de facto to on założył klimatyzatory dla siebie po uzyskaniu zgody od poprzedniego zarządu) i jak wynikało z naszej "gorącej" rozmowy nie zamierza się od tak podporządkować.

Tak na marginesie. Wylewamy żale na A. Sobolę (sam to czyniłem i czynię) ale tak naprawdę to nie jestem pewien czy sam zainteresowany jest świadom poczynań swoich pracowników. To oczywiście nie umniejsza jego odpowiedzialności za samowolki. Już kilka razy spotykałem się osobiście z pracownikami Soboli w ciągu ostatniego miesiąca i nareszcie rozumiem dlaczego jest taki burdel w każdej dziedzinie. Dwaj panowie z działu technicznego, którzy może znają się na technicznej stronie ale nie mają zielonego pojęcia o ustawie lokatorskiej, prawie i działaniu samej wspólnoty. To samo dotyczy Pani Ani, której intencje są szlachetne ale z racji braku wiedzy o zarządzaniu nieruchomościami efekty gospodarowania wspólnotą są widoczne i odczuwalne dla każdego. Ten łańcuch jest oczywiście dłuższy.

Co zaś do elewacji budynku tu Krasus nas "przejrzał". Pracujemy nad opłatami za korzystanie oczywiście tylko w wypadku jeśli projekty reklam itp. będą poparte uchwałami. Na klimatyzatory możemy się nie zgodzić. Wystarczy stosowna uchwała o zakazie montażu. Wtedy jednak o dodatkowym, "zielonym" parkingu można zapomnieć. Decyzję podejmą mieszkańcy wspólnie.

Ps. @Krasus: przydałby się ktoś taki jak Ty w zarządzie. Tak naprawdę to działamy na razie w 2 osoby.

Offline

 

#15 2012-08-11 00:05:31

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: "COŚ" w rejonie piwnicy nr. 19 pod blokiem B

Krzysztof: po części masz rację, ale nie do końca mogę się zgodzić z tym, że Sobola nie wie co czynią robotnicy... Przecież jeśli pozwolił/poradził/podpowiedział/zatwierdził czy jakkolwiek to nazwać pomysł tego napowietrzenia bądź klimatyzatora to chyba wiedział o tym... Nie wyobrażam sobie raczej sytuacji, że robotnik sam wpadł na to, że trzeba coś zrobić z wentylacją, zszedł do garażu, podrapał się po głowie, gwizdnął jeszcze na 2 pomocników i zrobili to coś ? ..... nie żartuj. To jest planowe i celowe działanie, które trzeba ukrócić i tyle. 

Dowiemy się co to za tajemnicza Pani ?a może Pani to czyta to proszę o PW.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ginekologia warszawa