Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-07-31 19:09:28

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

odwodnienie tarasów

...od czasu gdy mieszkam tu na Obozowej zastanawiałem sie jak to jest. Bloki stoją prawie w lesie, do głownej ulicy daleko, i nawet czuć że powietrze jest inne niż w centrum Krakowa. A niezależnie od tego jak często myjemy okna ciągle mam upaprane. Zagadkę rozwiązałem przy ostatnim deszczu. Rurki odwadniające tarasy na najwyższej kondygnacji sa na tyle krótki że gdy wiatr zawiewa w moja stronę - brudna woda leje się po elewacji i wszystkich oknach w pionie. Ktoś z Sąsiadów ma podobne spostrzeżenie? Myślę że jest to usterka do zgłoszenia wykonawcy. Abstrahując od moich okien, jeżeli brudna woda będzie spływać po ścianach a nie rynnami czy tymi rurkami na dół, to za rok nasz budynek nie będzie wyglądał na nowy.

Offline

 

#2 2012-07-31 22:24:16

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: odwodnienie tarasów

ale nie ma rynien :-)

woda spływa rurką z najwyższego tarasu na dach balkonu znajdującego si e poniżej a następnie z tegoż daszku leje się dalej, jeśli wieje wiatr to może ją nawiać na balkony poniższych pięter a jeśli nie to spada spokojnie na ogródki. Przynajmniej tak się sprawa ma w bloku C.

Może faktycznie jako usterkę by się dało to zgłosić a jak nie to zainwestować  w jakiś system rynien przybalkonowych?

Offline

 

#3 2012-08-01 08:23:44

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: odwodnienie tarasów

nie o tą elewację dokładnie mi chodziło ale tam pewnie też jest problem.dla zainteresowanych proponuję przyglądnięcie się elewacjom budynków zbudowanych przez Sobolę przy główniejszej Obozowej. Brudne zacieki przy płytach balkonowych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaż rzeszów