Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-07-02 17:20:19

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

Chciałem chyba przy okazji powitać nowego sąsiada bądź gościa posiadającego Renault WR 749 XX i prosić o celniejsze parkowanie pod numerem namalowanym na ścianie (chyba można go traktować jako odnośnik zanim nie zostaną pomalowane linie oddzielających miejsca postojowe).

Offline

 

#2 2012-07-02 20:38:36

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

a wiesz może kiedy ta stosunkowo ciężka i trudna czynność namalowania kilku kresek wyznaczających miejsca postojowe zostanie wykonana? Zastanawialem się czy samemu takowej nie zrobić hmm kilka PLN a tak może ułatwić życie

Offline

 

#3 2012-07-02 22:17:49

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

Kreski nie problem namalować, ale już oczami wyobraźni widzę spory co do umiejscowienia tychże kresek..
Jak dla mnie od filarów trzeba odliczyć 20-30 cm i otrzymany odcinek podzielić już przeważnie na 3 części.
Dlaczego od filarów odliczyć jakąś odległość ? bo jak się tego nie zrobi to po prawidłowym zaparkowaniu aut nie będzie można wysiąść i przejść od strony filaru...

Offline

 

#4 2012-07-03 00:14:14

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

z jednej strony masz rację ale dzieląc w ten sposób może się okazać, że powieszchnia jaką masz wpisaną w KW jest inna niż faktycnie sobie wyznaczysz a kreski w tej sytuacji stanowić będą swoisą granicę. Jak staniesz tyłem to nie ma sensu zostawiać dodatkowej odległości od filara bo przy nim będzie stał silnik a nie tylnie drzwi, a jak zaparkujesz w osi swojego miejsca to przejdziesz między pojazdem a filarem.

P.S. trzeba pamiętać, że między filarami mają zmieścić się trzy pojazdy i żeby nie okazało się, że ten środkowy nie może nawet drzwi otworzyć. Trzeba by było iść i wszystko dokładnie pomierzyć. Wyobraź sobie np parkujące trzy fordy mondeo obok siebie hehe albo jeszcze lepiej dwa auta gabarytów mondeo + sharana hhihi

Tak poza konkursem zdaje się, iż moje miejsce parkingowe ma mieć wg aktu bodajże ~12m2

Teraz weź do obliczeń jedno z najpopularniejszych wozideł - fabia combi wymiary szerokość ~1,65 długość  ~4,23 dodajmy dobie po 50cm z lewej i prawej to nam daje 2,65x4,23=11,21m2 hmm więc sie mieści
Weźmy teraz mondeo dł=4,87 sz=1,85 no to teraz 4,87*2,85=13,88 (i co mając takie auto i chcąc otworzyć drzwi nie można zaparkować bo wchodzimy na miejsce sąsiada ;-)  )

Offline

 

#5 2012-07-03 08:53:14

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

Będzie ankieta więc można ten temat dorzucić. Postaram się o tym pamiętać i sprawę zbadać: kto i jak ma te linie wyznaczyć i namalować.

Pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-07-03 09:01:56

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

krasus napisał:

z jednej strony masz rację ale dzieląc w ten sposób może się okazać, że powieszchnia jaką masz wpisaną w KW jest inna niż faktycnie sobie wyznaczysz a kreski w tej sytuacji stanowić będą swoisą granicę. Jak staniesz tyłem to nie ma sensu zostawiać dodatkowej odległości od filara bo przy nim będzie stał silnik a nie tylnie drzwi, a jak zaparkujesz w osi swojego miejsca to przejdziesz między pojazdem a filarem.

Wiadomo, że trzeba poprosić o plan podziału powierzchni garażu i kreskę namalować zgodnie z powierzchnią w KW.
Kwestię oddalenia od filara poruszam z 2 powodów:
1. zdarzyło mi się już z konieczności tak ciasno zaparkować przy filarze (ktoś obok nie zostawił miejsca), że nie mogłem odejść od auta parkując tyłem bo po drugiej stronie filara też ktoś tak musiał zaparkować, z tyłu nie zostawiam miejsca bo nos wtedy za bardzo wystaje na przejazd ... musiałem wsiąść do auta i wyjść pasażerem, co nie było proste bo drzwi otwarłem ledwo ledwo... mogłem też dać trochę do przodu... Czyli parkując musi zostać miejsce by można było przejść między filarem, a autem.
Jeśli podzielimy miejsca dokładnie na 3 części od razu od filarów to będzie taki problem dla 2 skrajnych miejsc.
2. jeśli ktoś zaparkuje na środkowym miejscu dokładnie przy linii to ogranicza możliwość zaparkowania obok, bo o ile na linię czy nawet na część sąsiada można w czasie parkowania na chwilę najechać manewrując, o tyle na filar już nie...


P.S. trzeba pamiętać, że między filarami mają zmieścić się trzy pojazdy i żeby nie okazało się, że ten środkowy nie może nawet drzwi otworzyć. Trzeba by było iść i wszystko dokładnie pomierzyć. Wyobraź sobie np parkujące trzy fordy mondeo obok siebie hehe albo jeszcze lepiej dwa auta gabarytów mondeo + sharana hhihi

masz coś do mondeo?

Oczywiście trzeba wszystko zrobić z głową, miejsca parkingowe są ciasne, każdy ma swoje racje. Chodzi mi tylko o poruszenie kwestii filarów bo widziałem już kilka parkingów podziemnych, gdzie filar był obrysowany właśnie taką 20-30cm otoczką i dopiero linia - tak powinno być, a jak jest na planach i w KW to dokładnie nie wiem.

Teraz weź do obliczeń jedno z najpopularniejszych wozideł - fabia combi wymiary szerokość ~1,65 długość  ~4,23 dodajmy dobie po 50cm z lewej i prawej to nam daje 2,65x4,23=11,21m2 hmm więc sie mieści
Weźmy teraz mondeo dł=4,87 sz=1,85 no to teraz 4,87*2,85=13,88 (i co mając takie auto i chcąc otworzyć drzwi nie można zaparkować bo wchodzimy na miejsce sąsiada ;-)  )

nie zapominaj, że po długości miejsca jest pewien margines na takie poprawki.

Powtórzę jeszcze raz - nie chcę jakiejś wojny na wielkość aut czy położenie wykupionego czy wynajmowanego  miejsca - po prosto zdroworozsądkowo i zgodnie z planami i KW trzeba będzie kiedyś te miejsca wytyczyć.

A jak załóżmy: masz środkowe miejsce, a sąsiedzi z boków zaparkują dokładnie przy liniach (wtedy nieważne czy mają fiata 126p czy Audi Q7) to też nie wyjdziesz z auta... Widziałem już rozwiązania, że zamiast linii jest na początku słupek z przymocowaną linką, a jej drugi koniec przytwierdzony na tej samej wysokości do ściany z tyłu - tanie i skuteczne. Wtedy już tacy przykładowi sąsiedzi nie zaparkują dokładnie przy linii bo będą uważać na auto i będą musieli jakoś wysiąść (jeśli akurat od tej strony będzie linka). To uczy kultury i umiejętności i jest zgodne z planami i zapisami KW.

Ktoś jeszcze to czyta ? i wie o co mi chodzi ?

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-07-03 09:02:41)

Offline

 

#7 2012-07-03 16:21:26

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Parking podziemny - prośba o trafianie w miejsca

hehe mondeo mi się podobaja ja mam fabie właśnie

jak dla mnie najlepszy rozwiązaniem w tej kwestii było by podział zgodnie z pow. w KW + ewentualnie te słupki z linkami hehe alinie wyznaczające miejsca nalepiej pomalować farbą fluorescencyjną aby w ciemności było lepiej widać miejsca :-)

jak mi ktos kiedyś zastaił miejsce to stanąłem za nim i co? czekał aż wyjadę, próbował coś marudzić ale szybko zmienił front :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://moja-fotoksiazka.pl/czy-ogrod-wertykalny-je