Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-06-04 21:05:08

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Brama garażowa pod blokiem C

Witam mam pytanie czy jest znana przyczyna usterki bramy garażowej pod blokiem C? Nie wiem dlaczego brama nie zamyka się juz dobry tydzień. Na pytanie w ADM dzielono mi informacji, że awaria została zgłoszona DOPIERO we czwartek 31.05, czy nik wczesniej tego nie zgłaszał?

Offline

 

#2 2012-06-04 21:16:08

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Hej.
Ja starałem się zgłosić telefonicznie poprzez telefon podany na tablicy informacyjnej. Okazuje się, że oba numery są złe. Zgłaszałem to również poprzez maila do ADM i otrzymałem podobną odpowiedź, że awaria została zgłoszona w zeszłym tygodniu.

Z moich obserwacji wynika, jakby drzwi nie reagowały na pilot, natomiast po otwarciu go guzikiem wewnątrz działa normalnie. Wiem również że nie tylko u mnie nie działa, więc awaria mojego pilota odpada. Jednak prosiłbym kogoś o sprawdzenie czy jego pilot  działa. Może się mój jakoś rozkodował?

Offline

 

#3 2012-06-05 18:42:39

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Wg. informacji udzielonej mi przez obsługę klienta formy Migas która serwisuje bramy - serwisanci mają przyjechać do naszej bramy jutro między g. 10.00 a 16.00.
Po rozmowie z konsultantka z działu serwisowego tej firmy wynika, że jedną z przyczyn usterki bramy jest jej prawdopodobne rozkodowanie poprzez próbę oczytania kodu do pilota przez inne urządzenie sterujące niż piloty pochodzące od ich firmy.

Offline

 

#4 2012-06-05 19:21:49

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Trochę to dziwne. Czyli ktoś się bawił naszą bramą i rozkodował całe urządzenie ? Mam nadzieje że po wczytaniu będzie działało to jak przedtem.

Offline

 

#5 2012-06-05 20:32:45

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Mam nadzieję, ale gwarancji nie dam ...
Poza tym uczuliłem też na fakt że jednen sensor świeci sie na zielono a drugi na czerwono.

Offline

 

#6 2012-06-06 00:28:52

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Rockrider napisał:

...prawdopodobne rozkodowanie poprzez próbę oczytania kodu do pilota przez inne urządzenie sterujące niż piloty pochodzące od ich firmy.

A może ktoś kombinował z pilotem uczącym się i to spowodowało awarię?
piloty uniwersalne samokopijujące są na kod stały 433,92 MHz a my mamy piloty sommer TX02 z kodem dynamicznie zmiennym 868,80MHz. Więc własnoręczne ich skopiowanie może nie być takie proste i tanie.

Offline

 

#7 2012-06-06 11:57:51

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Rockrider napisał:

Po rozmowie z konsultantka z działu serwisowego tej firmy wynika, że jedną z przyczyn usterki bramy jest jej prawdopodobne rozkodowanie poprzez próbę oczytania kodu do pilota przez inne urządzenie sterujące niż piloty pochodzące od ich firmy.

Pani sama twierdzi, że bramę da się zablokować zewnętrznym urządzeniem bez ingerencji fizycznej w centralkę. Zatem każdy złodziej urządzeniem za 50zł może tego dokonać, a później wejść i zrobić swoje.

EDIT: Sprawdziłem informację u kolegi, który projektował zabezpieczenia tego typu. To niestety prawdopodobne jeśli pitoty używają systemu Keeloq. Odczytanie nr seryjnego pilota, a następnie wielokrotne próby komunikacji przy jego użyciu czynią pilota nierozpoznawalnym. Taki sam efekt można uzyskać wielokrotnie naciskając dany przycisk we własnym pilocie ... np gdy się na nim usiądzie. Bardziej zaawansowane systemy mają możliwość automatycznego powrotu do "okna". Naprawa polega na "nauczeniu centralki" aby zaczęła pilota ponownie rozpoznawać. Przyczyna usterki może zostać stwierdzona jeśli centralka loguje w wewnętrznej pamięci zdarzenia.

krasus napisał:

piloty uniwersalne samokopijujące są na kod stały 433,92 MHz a my mamy piloty sommer TX02 z kodem dynamicznie zmiennym 868,80MHz. Więc własnoręczne ich skopiowanie może nie być takie proste i tanie.

Tu się muszę w pełni zgodzić. Dodam tylko, że częstotliwość ich pracy nie ma nic wspólnego z kodem.

EDIT: Rozwiązań jest mnóstwo. W przypadku zabezpieczeń ze zmiennym kodem typu Keeloq za każdym użyciem pilota zmienia się transmitowana treść oparta o stały klucz zapisany w centralce i pilocie. To taka bardziej skomplikowana ENIGMA. W innych rozwiązaniach dodatkowo sam klucz ulega zmianie co jakiś czas (teoretycznie liczba kombinacji w zależności od wybranego systemu może sięgać nieskończoności) dlatego znalezienie klucza jest niemal nierealne. Proste kopiowanie nie wchodzi w grę. Można natomiast zakupić identyczny pilot i go "nauczyć" - zaprogramować.

Jak ktoś będzie bardziej zainteresowany to przedstawię więcej szczegółów.

Offline

 

#8 2012-06-06 22:03:58

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Może jeśli się nie doczekacie/doczekamy naprawy/reakcji - ktoś pokusi się o próbę zakodowania jednego z Waszych pilotów (piszę Waszych bo mam garaż w środkowej części) - operacja trwa kilka sekund...i raczej nie narusza warunków gwarancji - po prostu dokodowanie danego pilota jakby od nowa, przycisk dostępny dla użytkownika ? Jeśli ruszy trzeba będzie operację powtórzyć dla pilotów użytkowników tego garażu.

W instrukcji jest to podane jako w sumie jedyna przyczyna jeśli brama działa z przycisku stacjonarnego, a z pilota nie.

Przy okazji kwestii ceny pilotów podanych przez naszego zarządcę na zebraniu - czyli 250zł ... powinien kosztować koło 80zł, np. :
http://www.automaty-bram.pl/piloty/194- … alowy.html

Offline

 

#9 2012-06-07 11:23:24

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

ale tto jest normlana praktyka cenowa
np. wywietrzniki do okien:
cena podana przez Firmę montującą okn ~250zł szt. (z montażem)
cena podana przez producenta wywietrzników ~110zł (z montażem)
cena samego wywitrznika w internecie ~80zł

Ze wszystkim jest tak samo, ktoś coś montuje a później serwisując to zdziera kokosy.

Offline

 

#10 2012-06-09 21:22:59

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Do osób które korzystają z bramy garażowej pod budynkiem C. Proszę nie blokować bramy, tj. zaklejać czujników. Ktoś systematycznie zakleja i brama jest ciągle otwarta. Ona działa tylko jakimś cudem rozkodowały się wszystkie piloty. Ja swój już zakodowałem. Jeśli komuś nie działa, może się zgłosić do mnie pomogę i będzie działać.

Pozdrawiam

Offline

 

#11 2012-06-09 22:16:59

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

Przychylam się do prośby czupensa - o zakodowaniu też pisałem i dziwi mnie, że nikomu się nie chce...
Czemu nie dziwi mnie opieszałość zarządcy ....

Offline

 

#12 2012-06-10 13:28:37

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

hehe bo zarządca ma wszystko w 4literach. Jego to ni interesuje. Podejście zarządcy jest jakie jest na zasadzie skoro sie zepsuło to nie działa.
Dziwi mnie skąd się wziął taki problem z bramą, znam wiele miejsc gdzie są identyczne urządzenia i nie ma żadnych problemów od kilku lat.

Co do garaży dziwi mnie wszechobecny syf, auto stało dwa tygodnie a wygląda jak by stło pół roku na dworze. Parkowałem u rodziców w garażu i nigdy nie było tego problemu. Czyżby zlom soboli generował taki syf?

Offline

 

#13 2012-06-10 14:07:03

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

syf wiadomo z czego, nie było od dawna sprzątane i ten cały syf się unosi i usiada na samochodach - mam tak samo. Dodatkowo brudzimy wnosząc to na butach, swoje klatki schodowe ,a nawet  mieszkania.
Do Soboli pisze codziennie maile by coś w końcu z tym zrobili (niestety nie dam rady osobiście), ale żadnego odzewu.

Dzisiaj znowu została brama zablokowana i zaklejona, nie rozumiem tych osób którzy szkodzą nie tylko nam ale i sobie !!!

Offline

 

#14 2012-06-10 22:18:54

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

podejżewam, że jest ktoś ktoparkuje samochód a nie ma do tego uprawnień, czytaj nie posiada miejsca garażowego. Ewentualnie zakleja czujnik po to by podjechać do piwnicy i później wyjeżdżając nie chce mu się tego odkleić.
Czasem widywałem srebrną alfę zaparkowaną przy przejściu między garażami (tam nie ma miejsca i ktoś stawiał nielegalnie), czasem na końcu garażu widywałem pod ścianą prodem do wyjazdu zaparkowane dwa pojazdy.

Tak swoją drogą było w garażach kiedykolwiek sprzątane? Powinna być akcj jak w innych wspólnotach polegająca na ogłoszeniu z odpowiednim wyprzedzeniem, kiedy będzie czyszczenie i wtedy wszyscy muszą usunąć na ten czas swoje pojazdy (np w tygodniu przed południem to raczej nie był by problem). Ale czego tu oczekiwać od (zarządcy) kogoś kto tylko kase liczy moim zdaniem bezpodstawnie pobieraną za coś co ma w d***e i wie jak olać wszystkich oraz wszystko.

Offline

 

#15 2012-06-11 11:55:35

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Brama garażowa pod blokiem C

wczoraj bramy nie dalo sie otworzyc rowniez przyciskiem w srodku - slychac bylo ze probowala sie podniesc ale do gory nie szla, wiec to nie jest kwestia tylko tego ze piloty nie dzialaja.

a co do zakodowania pilotow to moze po prostu napiszesz jak to zrobic

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl