Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2012-06-04 11:44:22

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Pismo firmy SOBOLA 23.05.2012 - miejsca parkingowe

oskiewicz napisał:

Mnie po prostu drażni wypisywanie bzdur i czasem, pomimo silnego postanowienia nie odpowiadania na ludzką głupotę, ciśnienie przeważa i obrywa się, niechcący niewinnym.

Nie przeczę, że czasami ponoszą mnie emocje, szczególnie jak dostaję takie pismo. Człowiek chodzi, dzwoni, proponuje takie czy inne rozwiązania i nic. A potem ni stąd ni zowąd rozwiązanie jednak jest. Nic w tym złego gdyby nie moment w którym się pojawiło (i wspomniany koszt). Ciśnienie samo narasta

oskiewicz napisał:

Ale może w takim razie należałoby wstrzymać się z innymi akcjami do czasu zmiany?

Na pewno masz rację. Wątek ten założyłem tylko ze względu na podtekst wspomnianego listu. Kwestia parkowania jest bardzo obszerna i nie ona była tutaj najważniejsza. Do czasu naszej akcji na osiedlu było wiele osób, które nie miały pojęcia o omawianych problemach. Albo wprowadziły się niedawno albo wynajmują albo nie były na zebraniu albo nie zaglądają na forum albo nie znają swoich sąsiadów. W efekcie dostając taki list nie mają możliwości jego obiektywnej oceny:
- zarządca proponuje ograniczenie wjazdu dla obcych - jestem ZA!
- koszt? Na pewno zarządca sprawdził najlepszą opcję
- zarządca proponuje możliwość parkowania w godzinach nocnych na swoim parkingu - SUPER!
Czyli po co w ogóle zmieniać zarządcę skoro jest taki dobry? Moim (i nie nie tylko) zdaniem taki był prawdziwy cel tego listu. Gdyby zmiana się nie powiodła to wszystko pozostanie po staremu i znowu chcąc coś załatwić trzeba będzie nisko kłaniać się Panu prezesowi.

oskiewicz napisał:

Tak to już z akcjami społecznymi, że zwykle jest to wolontariat Nie odbierz mnie źle, wbrew pewnie większości, wcale nie jestem za tym, aby tak zostało - jeśli wybrana byłaby rada wspólnoty, jestem za ustanowieniem wynagrodzenia dla jej członków w ramach rekompensaty za poświęcony czas, swoistej diety.

Na pewno jest to motywacja do działania ... i argument dla mojej żony
Pomysłów na lepszą współpracę mieszkańców i zarządu oraz administracji jest więcej: od przekazania zarządu w ręce mieszkańców (administrację pełni np. REDUTA), poprzez wspomnianą Radę Wspólnoty, opiekunów poszczególnych klatek do najprostszych - czyli skrzynki na uwagi, usterki, pomysły i uwagi. Nie łudzę się, że np. REDUTA sprawi, że osiedle nagle wypięknieje i wszystkie problemy znikną. REDUTA jest jednak dużo lepszym partnerem do współpracy. Oni też potrzebują naszego wsparcia. Póki co energia do działania jest

Offline

 

#17 2012-06-04 11:59:19

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Pismo firmy SOBOLA 23.05.2012 - miejsca parkingowe

krasus napisał:

hmm z trawką b edzie problem już dawno o tym napominałem. Wyłożyć kostką dodatkowy metr, auta zaparkują wtedy normlanie a dalej postawić słupki i łańcuch między nimi, posadzic krzewy i wszystko będzie okej.lepiej mniej a porządniej niż więcej byle jak.

Otóż to!

Poza tym:
- ludzie parkuja byle jak, nie wiem czy to wynika z glupoty, ignorancji, egoizmowi czy braku umiejetnosci (choc to nie powinno byc usprawiedliwieniem, bo poswiecic minute wiecej i kazdy skoryguje pozycje). Problem w tym ze mozna upominac zwracac uwage, ale zawsze znajda sie tacy co dalej beda nieekonomicznie parkowac.
- czasem trzeba zachowac ostroznosc w ocenie tego jak ktos zaparkowal, bo czasem jest to wynikiem tego ze wczesniej ktos inny zle zaparkowal, a zdazyl sie w miedzyczasie ulotnic
- wedlug mnie identyfikatory pomoga znacznie, mnie sie jeszcze nie zdazylo parkowac na miejscach blokow Reduty i nawet jakby u nas byl full to raczej zajechalbym na droge technologiczna, aby uniknac klopotow

Przyszlo mi do glowy, aby opracowac rekomendacje odnosnie sposobu parkowania na terenie wspolnoty i poddac tutaj pod konsultacje. Nastepnie jak dojdziemy do konsensusu to wywiesic na tablicach informacyjnych. Osobom ktore sie nie beda stosowac, mozna by wrzucac karteczki za wycieraczke z upomnieniem. Bez zadnych konsekwencji tylko tak edukacyjnie. Moze po jakims czasie sytuacja sie poprawi.

Offline

 

#18 2012-06-04 19:51:59

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Pismo firmy SOBOLA 23.05.2012 - miejsca parkingowe

hmm okej Krzysztof rozeznał temat kosztów związanych z zakupem oraz montażem znaków dot. parkowania i jeżeli sobola robi to po swojemu za o wiele większe pieniądze niż proponują inni to wydaje mi się, że różnicę powinien pokryć z własnej kieszeni ponieważ jest to sprzeniewierzenie środków pieniężnych nalerzących do naszej wspólnoty. Bardziej łopatologicznie poprostu nas okrada skoro proponuje rozwiązanie takie samo w cenie 2x wyższej niż rynkowa.
Już kiedyś wspominałem że można by było te jego machlojki sprawdzić potrzeba by było księgowego. Nie wiem czy można zlecić analizy finansowej podczas przekazania dokumentacji między jednym zarządcą a kolejnym (jeśli zmiana weszła by w życie).

Oczywiście jeden zaparkuje byle jak inny się do niego dopasuje, niby norma ale gdybyśmy przerobili parking na własne potrzeby, nawet gdyby wiązało się to z jakimiś kosztami zyskali byśmy jasno oznaczone miejsca parkingowe i nikt nie mógł by się tłumaczyć, że nie wiedział, nie widział, zapomniał. Obecnie każdy może zaparkować równolegle do bloku i będzie to auto postaione prawidłowo bo nie każdy musi znać nasze niepisane umowne obyczaje.

Np. Pan z Piti Cruisera gdby zaparkował bliżej kamyczków albo nawet na nich  zmieściły by się jeszcze dwa auta a tak zostawił kilkadziesiąt cm między pojazdem a kamyczkami i dzieki temu zamiast 3 pojazdów w sumie zmieści się 2. Przykłady mozna by mnośyć, co chwile ktoś parkuje byle jak mówiąc ja tylko na moment a w między czasie okazuje się, że ktoś musi dopasować się niego i wychodzi klops.

Kiedyś mieszkałem na osiedlu gdzie miejsca postojowe były od siebie odzielone słupkami z łańcuchem, nie wyglądało to najlepiej ale nie było opcji by nie zaparkować prawidłowo.

Tak poza konkursem dziwi mnie fakt, że projektant nie wykożystał miejsca pod placem zabaw na powiększenie parkungu podziemnego, koszty budowy były by znikome w stosunku do zysków ze sprzedaży czy najmu biorąc pod uwagę, że wcześniej czy później napewno wszystkie by się sprzedały. Ale to tak poza konkursem w ramach przemyśleń :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Bologna Lodging Kenitra