Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2013-07-09 08:39:18

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Wentylacja w garażach

kmmareek napisał:

Krzysiek: czy coś wiadomo? bo Reduta milczy. Jak zorganizowana jest wentylacja środkowego garażu ? gdzie idą te kanały wentylacyjne (gdzieś w sufit te szerokie kwadratowe) ? Może uda Ci się coś dowiedzieć ?

Hej,

Wentylatory znajdują się tylko pod blokami B i C. Część środkowego garażu jest wentylowana przez wentylator z bloku C a druga część przez wentylator z bloku B.

Wentylacja pod blokami B i C jest sterowana niezależnie przez czujniki spalin oraz zegary czasowe. W środkowym garażu jest tylko czujnik spalin.

Zamówiliśmy przeróbkę sterowania na podobną co pod blokami Proinsu:
- dodatkowy zegar czasowy dla środkowego garażu synchronizujący pracę wentylatorów pod blokami B i C
- manualne sterowanie dostępne tylko dla administracji
- kilka kontrolek świetlnych dla informacji co działa i jak działa

Pomysł opiera się na założeniu, że częstotliwość włączania wentylacji będzie stała lub zmieniana kwartalnie (zależnie od pory roku). Dodatkowo w sytuacjach ekstremalnych np. dużych deszczów administracja (ktoś z Reduty lub nawet Pani sprzątaczka) będzie mógł ją włączyć na tryb manualny 24h aż do osuszenia przestrzeni garażowej.

Jak się można domyślić brakujące elementy sterowania wynikają z oszczędności Soboli. U innych deweloperów są one wyposażeniem standardowym. Przeróbka będzie pod koniec lub na początku następnego tygodnia.

Offline

 

#17 2013-07-09 09:01:07

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Wentylacja w garażach

To fajnie, jest jakiś postęp - nie mógł ktoś z reduty odpisać mi na maila i zawrzeć te informacje? (update-dostałem odpowiedź)

Jeszcze jedno pytanie - wentylatory pod B i C są tak jak pisałeś i (ja wcześniej) OK, ale kanały ze środkowego w kierunku B i C są inne i jakby nie łączą się z tamtymi tylko wchodzą w "sufit" i dalej gdzie? - tak czysto informacyjnie...

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-07-09 09:48:30)

Offline

 

#18 2013-07-09 15:30:09

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Wentylacja w garażach

Przekazałem Twoje pytanie REDUCIe i otrzymałem odpowiedź, że jutro ok 9:30 będzie spec od wentylacji. Na miejscu można go wypytać o wszystko. Sam nie dam rady się pojawić ale jeśli masz ochotę (lub ktokolwiek inny) to prośba o telefon do REDUTy przed tą godziną.

Można też wysłać do nich zbiór pytań w temacie i spróbują odpowiedzieć.

Pozdrawiam
K.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Więcbork Citystay West