Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-02-13 15:20:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Dewastacja okna w klatce V bloku C

Drodzy sąsiedzi,

W klatce V bloku C bardzo często odbywają się imprezy. Najlepiej wiedzą o tym jej stali mieszkańcy. Tym razem impreza wymknęła się spod kontroli a jej uczestnicy postanowili huchnie ją zakończyć najpierw wybijając okno na klatce a następnie wyrywając je z zawiasów. Wspomnianego okna nie da się już naprawić i trzeba jej wymienić. Koszt takiej wymiany to około:

500zł !!!


Jest to kolejny idiotyczny wydatek, który musi ponieść wspólnota czyli de facto każdy z nas ponieważ winny nie został złapany.
Jedyne co możemy zrobić to spróbować znaleźć właściciela mieszkania i odpowiednio z nim "porozmawiać" aby utemperował najemców. Co więcej jeśli ktoś jest świadkiem wspomnianej imprezy może pomóc nam zgłosić sprawę na policję.

Prośba zatem do osób, które coś na ten temat wiedzą aby zgłosiły się do mnie (na PW) lub do REDUTY. Nie zostawiajmy tego od tak. Następnym razem ktoś wyłamie dwa okna, zniszczy drzwi albo jeszcze coś innego co będzie kosztowało znacznie więcej.

Offline

 

#2 2013-02-13 21:29:14

 przemeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 38
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

A wiadomo kiedy odbyła się ta impreza?
A propo znalezienia właściciela: czy biuro Soboli nie posiada kontaktu do wszystkich mieszkańców?

Ja za ścianą mam non stop jakieś popijawy. (Wyrwie się taka małpiarnia spod cycka i myśli, że im wszystko wolno)

Ostatnio edytowany przez przemeko (2013-02-13 21:36:20)

Offline

 

#3 2013-02-14 09:44:50

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Impreza odbywa się cyklicznie, raz - dwa razy w tygodniu... najgorszy jest ten tabun słoni latających w górę i w dół po schodach... a najlepsze, że są to zwykle same dziewczyny :-/

Ale z oknem akurat nie miały (bezpośrednio) nic wspólnego.

Offline

 

#4 2013-02-14 09:53:19

 Kamil

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-09-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Impreza była w nocy z soboty na niedzielę. Najpewniej są to lokatorzy, któregoś z mieszkań na wyższych piętrach. Często ich slychać icg i imprzezy. Można też znaleźć pamiątki po nich pod balkonami.

Offline

 

#5 2013-02-14 10:00:21

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Można zidentyfikować nr mieszkania? Na 99% są to najemcy więc w liście z rozliczeniem mediów i zaproszeniem na zebranie właściciel dostanie odpowiednią informację. Wiem, że usterka została zgłoszona w poniedziałek rano a impreza na pewno była w weekend.

Offline

 

#6 2013-02-14 13:07:23

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Imprezy nie słyszałem tym razem, na parter nie dochodziło... Okno wypadło w sobotę wieczorem, więc nie ma to bezpośrednio z nią nic wspólnego. A "wypadek" zgłosiłem we wtorek przed południem, do tego czasu w Reducie nic o tym nie wiedziano.

Ostatnio edytowany przez oskiewicz (2013-02-14 21:24:02)

Offline

 

#7 2013-02-14 15:24:43

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Wiem na temat tego okna nieco więcej i mimo tego, iż imprezy w klatce mi czasami też dokuczają to tym razem nie ma to z tym nic wspólnego. Uszkodzenie zawiasów w tym oknie zgłaszałem do Reduty już na jesieni, nie raz bywało tak że okno trzymało się tylko na dolnych zawiasach i leżało na parapecie, zawsze je zamykałem i próbowałem jakoś "dociskać" niestety coś było uszkodzone. Przez to okno w klatce było zimno i było ono non stop niedomknięte. W sobote (09.02) po godz. 18 na klatce rozległ się ogromny huk, otworzyłem drzwi i okazało się że okno spadło na ziemie, chwile wcześniej ktoś schodził po schodach, otworzył drzwi pewnie zrobił się przeciąg i okno siłą wiatru spadło. Zebrałem szkło, okno ustawiłem pod ścianą, zrobiłem też zdjęcia. W tym wypadku to ewidentna wina Reduty, gdyby wcześniej zareagowali jak mówiłem że okno jest zepsute i w końcu wypadnie do tej sytuacji by nie doszło. Okno spadło tylko i wyłącznie z powodu uszkodzenia i wiatru

Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-02-14 21:04:24)

Offline

 

#8 2013-02-14 21:04:09

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Okno nie było zepsute, dopóki nie wypadło. Problem polega na tym, że ktoś (robotnicy?) dawno temu, jeszcze zanim się tu wprowadziłem, usunął z okuć skrzydła bolce, do których zaczepiało się ograniczniki otwarcia. Ograniczniki te, zaczepione tylko do ramy okna a do skrzydła nie, zwisały w dół i przeszkadzały przy jego zamykaniu. Ale wystarczyło to zrobić umiejętnie, żeby okno się normalnie zamknęło (najpierw trzeba było wysunąć do siebie zwisające ograniczniki otwarcia, a później normalnie zamknąć okno tak, żeby te ograniczniki nie przeszkadzały). Jeśli zamykało się je na siłę, to okno zawsze było otwarte i żadne dociskanie nic tu nie pomagało.

Nawet teraz okno się "normalnie" zamyka - w nd włożyłem skrzydło na swoje miejsce, zamknąłem (i dałem kartkę, żeby okna nie ruszać). Jedyna różnica jest taka, ze nie trzyma się u spodu na zawiasach i nie ma jednej z szyb.

Zgadzam sie, że okno spadło pewnie w wyniku ruchu powietrza, ale spadło dlatego, że nie było po prostu domknięte, tylko przymknięte.

Swoją drogą, zgłaszałem to kiedyś do Sobola, ale później przejęła nas Reduta i nic z tym nie zrobiono.

Ostatnio edytowany przez oskiewicz (2013-02-14 21:13:55)

Offline

 

#9 2013-02-14 21:11:16

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Moim zdaniem było zepsute. Nie do moich obowiązków należy wysuwanie zawiasów i robienia innych rzeczy umiejętnie po to żeby zamykać okno na klatce. Jeśli zgłaszam coś to zarządcy to powinien wysłać Pana lub Panią którzy zrobią tak żeby nie trzeba było nic wyginać i odginać żeby okno zamknąć.
Fakt jest taki że okno nie wypadło przez umyślne działanie któregoś z lokatorów.

Offline

 

#10 2013-02-14 21:16:42

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Nie mówię, że to należy do Twoich obowiązków. Ale czasem zamiast pchać na siłę warto się przyjrzeć i zrobić coś dobrze. Skutek robienia na siłę właśnie widzimy.

Co do reakcji (czy właściwie jej braku) zarządcy - zgoda.

Offline

 

#11 2013-02-14 22:12:03

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Ale ja nie napisałem, że waliłem w to okno młotkiem i na siłe wpychałem. Parę razy próbowałem zamknąć ale nie potrafiłem i nie widze zależności pomiędzy tymi próbowami a wypadnięciem okna.

Offline

 

#12 2013-02-14 22:32:52

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Dzięki za informacje. Sprawę pchnąłem dalej i czekam na reakcję REDUTY. Swoją drogą jeśli okno było uszkodzone jeszcze przed przejęciem przez REDUTĘ to ten fakt powinien się znaleźć w protokole odbioru budynków.

Offline

 

#13 2013-02-14 22:44:39

 przemeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 38
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Ale tak czy siak, można się zastanowić jak utrudnić takie codzienne imprezowanie.

Offline

 

#14 2013-02-14 23:06:52

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

Podejmując wątek imprezowania. Chyba pod numerem 59 jakieś pół roku temu mieszkanie kupiła dziewczyna i od tamtej pory zaczęła się imprezownia, tak jak ktoś już wcześniej pisał często balują a potem schodzą klatką schodową w sposób taki że cały blok staje na nogi. Gdzieś na wyższych piętrach mieszkają chyba studenci i już parę razy zdarzyło się tak, że nawaleni mylili mieszkania i szarpali za klamke albo dzwonili do mojego mieszkania, na ich szczęście a pecha mojej żony zawsze wtedy byłem na noc w pracy. Nie chce być upierdliwym sąsiadem i chodzić prosząc o przyciszenie muzyki bo wiem ze swoich doświadczeń z młodości że zazwyczaj odnosi to odwrotny skutek, dzwonienie na policje też efekt rzadko daje ale czasem dudnienie muzyki i śpiewy o 1 w nocy są męczące.

Offline

 

#15 2013-02-14 23:49:11

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Dewastacja okna w klatce V bloku C

krzysztof napisał:

Dzięki za informacje. Sprawę pchnąłem dalej i czekam na reakcję REDUTY. Swoją drogą jeśli okno było uszkodzone jeszcze przed przejęciem przez REDUTĘ to ten fakt powinien się znaleźć w protokole odbioru budynków.

No szkoda ze nie mielismy zadnej informacji, że jest takie okno uszkodzone a pewnie bylo zamkniete jak byl odbior techniczny przez Redutę i niestety ta sprawa przeszła nie zauważona ...

Co do imprezowej hołoty to mam sposób na to ale to na PRW...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl