Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#31 2014-01-31 12:51:10

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

kmmareek napisał:

Wentylatory mechaniczne w łazienkach wg mnie nie mają sensu - ok, wywieje wilgoć po kąpieli i nie będzie wpadało powietrze jak u mnie kratką łazienkową, ale wtedy wpada tą drugą kratką w mieszkaniu bo na pewno nie macie na tyle otwartych okien by zapewnić dostęp powietrza adekwatny do wydajności wentylatora.

Zdajesz sobie zapewne sprawę ile pary jest w łazience kiedy skorzysta z niej wieczorem 3 osoby. Skoro ciąg w kanele do łazienki jest nieprawidłowy i zamiast wyciągać powietrze wpycha mi je do środka to chce temu zapobiec i przywrócić poprawny ruch powietrza wentylatorem mechanicznym. W przeciwnym razie cała para z łazienki zostanie pchnięta na mieszkanie i osadzie się na oknach.

Mam wiec do wyboru albo automatyczny wentylator w łazience który chodzi max 15min i pobiera w tym czasie 14W albo całą noc zapuszczony osuszacz powietrza który pobiera 150W i do tego huczy.

Offline

 

#32 2014-01-31 12:57:22

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Stawiam, że zmiana pogody + autosugestia

Offline

 

#33 2014-01-31 15:31:52

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

obozoweTango napisał:

kmmareek napisał:

Wentylatory mechaniczne w łazienkach wg mnie nie mają sensu - ok, wywieje wilgoć po kąpieli i nie będzie wpadało powietrze jak u mnie kratką łazienkową, ale wtedy wpada tą drugą kratką w mieszkaniu bo na pewno nie macie na tyle otwartych okien by zapewnić dostęp powietrza adekwatny do wydajności wentylatora.

Zdajesz sobie zapewne sprawę ile pary jest w łazience kiedy skorzysta z niej wieczorem 3 osoby. Skoro ciąg w kanele do łazienki jest nieprawidłowy i zamiast wyciągać powietrze wpycha mi je do środka to chce temu zapobiec i przywrócić poprawny ruch powietrza wentylatorem mechanicznym. W przeciwnym razie cała para z łazienki zostanie pchnięta na mieszkanie i osadzie się na oknach.

Mam wiec do wyboru albo automatyczny wentylator w łazience który chodzi max 15min i pobiera w tym czasie 14W albo całą noc zapuszczony osuszacz powietrza który pobiera 150W i do tego huczy.

Źle mnie chyba zrozumiałeś - jestem przeciw wentylatorom bo coś jest nie tak i to powietrze innemu sąsiadowi wpycha się do mieszkania.  Natomiast wiadomo, że trzeba sobie radzić i ja wolę trochę wycięte uszczelki w oknach przez co wpada mi nieco już ogrzane powietrze do mieszkania oraz osuszacz w noce, w które coś się suszy (osuszacza nie włączam przecież codziennie) niż napowietrzanie mieszkania (w czasie "wietrzenia" łazienki) przez drugą kratkę powietrzem, które przebyło kilka metrów "kominem" wentylacyjnym, w którym po kilku latach chyba nie chciałbyś wiedzieć, co rośnie ....  Przypuszczam, że nie otwierasz jakiegoś okna w czasie, jak wentylator w łazience pracuje czyli tyle wypchasz ile Ci wpadnie drugą kratką ....

Offline

 

#34 2014-02-01 10:22:33

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

tecku napisał:

Stawiam, że zmiana pogody + autosugestia

Ot i wyjaśnienie całej tajemnicy

Offline

 

#35 2014-02-03 12:01:13

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Z ciekawości zapytam. Na jakim pietrze macie te problemy z wentylacją? Myślę, że to może być różnie zależnie od piętra, bo inny słup powietrza jest w kominie do wypchnięcia. U mnie na 1 piętrze co prawda nie mam problemu z parą na oknach, łazienka jakoś schnie normalnie, ale nie badałem nigdy ruchu powietrza przy kratkach. Jak kominiarz sprawdzał przy otwartym balkonie to na pewno się ruszał wiatrak. Mieszkanie jest 2 pokojowe i zabudowana ścianka między kuchnią, a przedpokojem ma przejście, więc przepływ powietrza jest możliwy we wszystkie strony.

Rzut mieszkania: https://imagizer.imageshack.us/v2/524x6 … omysl2.jpg

Ostatnio edytowany przez tecku (2014-02-03 12:05:16)

Offline

 

#36 2014-02-03 13:01:07

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

tecku: jeśli masz zamknięte okna, nie rozszczelnione, nie masz napowietrzaczy to jeśli jedną kratką prawidłowo "zaciąga" powietrze no to musi Ci tą drugą dmuchać... Ewentualnie może nie być żadnego ruchu powietrza w obu kratkach przy cieplejszych, bezwietrznych dniach. Jak otworzysz okno to w obu kratkach powinno "zaciągać" powietrze z mieszkania.

Offline

 

#37 2014-03-24 17:28:52

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Witam,
dzisiaj zorientowałem się że z pieca w łazience kapie mi woda, dokładnie z lewej strony. Ciśnienie jest ok. na poziomie 1,5 bara, nigdy wcześniej takich problemów nie miałem. Wody nie ma dużo, ale coś z tym trzeba zrobić. Miał ktoś już podobnie ? Mam nadzieje że to nic poważnego ale kogoś z serwisu będzie trzeba ściągnąć.

Offline

 

#38 2014-03-24 21:36:40

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Z lewej, ale widzisz miejsce (łączenie na rurkach od dołu) czy kapie gdzieś "ze środka" ?

Offline

 

#39 2014-03-24 22:37:03

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

u nas czasami pokapuje sobie z zaworu bezpieczeństwa właśnie jak ciśnienie podczas pracy wzrośnie do ~2 barów zazwyczaj ma to miejsce po dopełnieniu układu

Offline

 

#40 2014-03-25 10:25:19

 Kamil

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-09-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

U mnie też kapało z zaworu bezpieczeństwa, ale to bylo prawie 2 lata temu. Byla jeszcze gwarancja i zawór został wymieniony.

Offline

 

#41 2014-03-25 15:53:54

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Był u mnie dzisiaj facet z serwisu. Okazało się, że w komorze spalania było ok. 1,5l wody - nie wiadomo skąd. Rozebrał cały piec, powycierał zewsząd wodę ale wycieku żadnego nie znalazł. Podejrzewa, że może z komina w jakiś sposób bo innej opcji nie ma, wszystko działa jak należy. 60zł skasował i mam nadzieje, ze sytuacja się nie powtórzy i że za parę dni znowu nie zacznie kapać. Pozdrawiam !

Offline

 

#42 2014-03-25 16:39:20

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Mieszkaniowe usterki

Woda może się tam kondensować jeśli są ustawione niskie temperatury - teoria - jak w praktyce to nie wiem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl