Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2013-09-09 09:48:35

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Domofon

Sprawa może banalna ale strasznie wkurzająca. Chciałbym poznać opinie innych. Otóż otwierając kodem zamek na dole jest to sygnalizowane krótkim dźwiękiem w stylu PI...PI w mieszkaniu. Zaznaczam, że nie jest to usterka ale celowe "zabezpieczenie" mające poinformować domowników o tym, że ktoś używa ich kodu do wejścia. Ponieważ nie grzebałem jeszcze w domofonie więc zapytam czy ktoś już to wyłączał (czy jest w ogóle taka opcja np. przestawienie zworek na PCB)? Jeśli nie da się tego zrobić indywidualnie to na pewno można to zrobić grupowo. Stąd drugie pytanie czy komuś tak jak mnie to przeszkadza?

Niby banał ale prawie zawsze budzi mi dziecko gdy np. wyjdę na moment i zapomnę klucza

Offline

 

#2 2013-09-09 10:22:16

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Domofon

Pisałem o tym do p.Iwony - czekam na odpowiedź. Jak się pewnie domyślasz nam to czasami budzi małą.
Przed wejściem na klatkę trzeba szukać klucza by w domu nie pikało, a tak to by się otwarło kodem... Rozumiem celowość, pytanie czy ewentualnie może być inny/cichszy dźwięk niż dzwonienie domofonu?

Offline

 

#3 2013-09-09 12:01:46

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Domofon

No tak. Tylko co ma z tym wspólnego Iwona? Co najwyżej może dać namiary na instalatora lub sama do niego zadzwonić. Usługa wtedy pewnie będzie płatna indywidualnie lub grupowo (z pieniędzy wspólnoty) jeśli wszyscy się zdecydujemy.

Myślałem, że może ktoś przerabiał temat, jak nie to zadzwonię tu i tam i popytam o ustawienia. Budowa tego rodzaju domofonów jest niestety prosta. Aparat odbiorczy ma jedynie dekoder adresu (adres jest ustawiany na zworkach). Czasami znajduje się pokrętło regulacji siły głosu i/lub dodatkowe zworki o "tajemniczym" przeznaczeniu. Na nie właśnie liczę. Melodia dzwonka jest stała i zapisana w scalaku. Te dwa krótkie dźwięki to niejako jej pierwsze tony.

Offline

 

#4 2013-09-09 13:03:20

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Domofon

A do kogo mam pisać jeśli chodzi o domofon ? Trochę Cię tutaj nie rozumiem...
Odpisała mi, że skontaktuje się z instalatorem (bo miał tutaj gdzieś być ) i go wypyta (no i tego właśnie oczekiwałem)  .. i czekam grzecznie co dalej póki sam tego nie przerobię.

Technicznie - trzeba by się dowiedzieć kto jest producentem, może jest możliwość modulacji sygnału dzwonka wtedy by można niejako zmienić jego głośność.

Offline

 

#5 2013-09-09 13:30:28

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Domofon

kmmareek napisał:

A do kogo mam pisać jeśli chodzi o domofon ? Trochę Cię tutaj nie rozumiem...
Odpisała mi, że skontaktuje się z instalatorem (bo miał tutaj gdzieś być ) i go wypyta (no i tego właśnie oczekiwałem)  .. i czekam grzecznie co dalej póki sam tego nie przerobię.

Podszedłem do sprawy od innej strony nie chcąc płacić za ewentualną usługę. Fakt - wiedza instalatora mogłaby być tutaj bezcenna
Ps. Nie wiem jak dawno pisałeś ale obawiam się, że p. Iwona mogła o tym zapomnieć.

Co do producenta: ACO
Centrala: CDNP (cyfrowa)
Model aparatu (wycofany ze sprzedaży): SD720AR4 Unifon cyfrowy

Obecnie można kupić UNIFONY:
INS-UP Unifon cyfrowy INSPIRO
INS-UP720M - Unifon cyfrowy INSPIRO
INS-UP720B Unifon cyfrowy INSPIRO

A tu trochę info ze strony http://www.savetronik.pl/:

USTAWIENIA DOMOFONU UMOŻLIWIAJĄ M.IN.
- ustawienie jednego z 4 sygnałów dzwonienia - wspólnego dla wszystkich mieszkań
- ustawienie głośnego lub cichego dzwonienia - indywidualnie dla każdego z użytkowników
- zmianę indywidualnego kodu otwarcia drzwi na życzenia użytkownika
- blokadę dzwonienia i możliwości otwierania kodem użytkownika
- blokadę sygnału dźwiękowego w mieszkaniu potwierdzającego otwarcie kodem drzwi
- zmianę czasu otwarcia rygla
- przesunięcie zakresu dzwonienia (gdy numery mieszkań nie zaczynają się od numeru 1)

Instrukcja obsługi centrali

Nigdzie nie mogę już znaleźć instrukcji do SD720AR4. W wolnej chwili go rozkręcę i zobaczę co można ustawić w środku. Teoretycznie mając kody serwisowe samemu sobie to można wyłączyć na centrali. Iwona będzie w środę więc zapytam ją o wspomniane kody.

Offline

 

#6 2013-09-09 14:09:21

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Domofon

Też właśnie pofatygowałem się na dół by odczytać producenta.. i przestudiowałem instrukcję.
Myślisz, że kod instalatora (4znaki) jest nadal tak prosty ?

Offline

 

#7 2013-09-09 14:13:29

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Domofon

Instalator mógł go zmienić - z czegoś trzeba żyć ale Iwona powinna go mieć.

Offline

 

#8 2013-09-09 14:22:19

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Domofon

No i potem P-4, wolałbym wyciszenie jak w innych centralkach, a nie wyłączenie...

Offline

 

#9 2013-09-09 14:35:48

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Domofon

W sumie to mnie odpowiada ściszenie + wyłączenie potwierdzenia wprowadzenia kodu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl