Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2011-11-30 19:56:43

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Lokal 38b

Witam , czy ktoś wie co będzie znajdowało się w lokalu 38b na parterze? Słyszałem że miała tam powstać apteka, ale jak na razie widzę ze się nic nie ruszyło.

Offline

 

#2 2012-04-25 13:02:56

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Lokal 38b

No właśnie - jakieś nowe informacje ? Montują klimatyzację, wcześniej ścianki działowe. Ktoś rozmawiał z Sobolą co tam się tworzy? - stomatolog? apteka? przychodnia?

Offline

 

#3 2012-04-26 15:16:42

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Mają tam być gabinety lekarskie


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#4 2012-04-26 18:08:38

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Lokal 38b

I tu powstają dwa pytania?

1. Gdzie pacjenci będą parkować - gabinety w większości są otwarte do późnych godzin?
2. Co będzie jeśli założymy szlaban?

BTW W protokole z zebrania nie widziałem takiego wniosku a przecież był dyskutowany ale n.t. stworzę nowy wątek.

Offline

 

#5 2012-04-26 20:52:55

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Tak mi się nasunęło pytanko dotyczące tej klimy, zawieszając urządzenia na elewacji czy nie powinni mieć pozwolenia od wspólnoty, że można zawiesić? Jak wiadomo powodują hałas i naruszają ogólny "wygląd" budynku. Mieszkam w drugim budynku ale np osoby mieszkające obok mogą mieć zastrzeżenia, bo jest ich aż 3 szt.

Wiem z doświadczenia, że powinni chociaż z grzeczności ustalić czy można.

Offline

 

#6 2012-04-26 23:03:32

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Taka decyzja musi być poprzedzona stosowną uchwałą. U nas na poprzednim osiedlu gość montował klimę - sam chodził po mieszkaniach z przedstawicielem wspólnoty i zbierał podpisy, potem była uchwała.
Nasz zarządca robi co chce jak widzimy - odnośnie decyzji co tam będzie oraz np. klimatyzacji..

Przy okazji - z nową inwestycją przez 38c (jest osobny wątek) też zrobi co będzie chciał, znaczy będzie się po swojemu dogadywał z inwestorem......

No ale skoro nic nie robimy tylko biadolimy...

Może dla przykładu szybko nas zebrać i ... może się okazać, że klimatyzację trzeba zdjąć. On poniesie koszty, że pozwolił bezprawnie... Może takie sposoby (zniżanie się do jego poziomu?)

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-26 23:04:54)

Offline

 

#7 2012-04-27 08:23:30

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Lokal 38b

kammareek oki może masz i słuszność aczkolwiek w pewnym momencie dojdzie do tego, że nie będziesz mógł założyć anteny satelitarnej bo to komuś nie pasuje i znajdzie powody dla usunięcia jej(możliwe, że właściciel lokalu przeprowadzał konsultację z sąsiadami i np. im to nie będzie przeszkadzało). Więc też troszkę wyrozumiałości szczególnie, że to ma być lokal usługowy. Oczywiście forma i rodzaj świadczonych tam usług mogła a nawet powinna być konsultowana ze wspólnotą (np. godziny "urzędowania"). To samo się tyczy miejsc postojowych, nie zauważyłem aby któreś z nich były przypisane do tego konkretnego lokalu i może dość do konfliktu pomiędzy mieszkańcami a klientamino chyba, że będzie czynne od 8-16 i nie będzie to kolidowało z mieszkańcami właśnie wracającymi z pracy, aczkolwiek jeśli  by to miała być np apteka czy wspomniane gdzieś gabiety lekarskie, to rozumiem, iż zostaną wydzielone miejsca dla lokalu, zostane one wskazane, odpowiednio wygrodzone a ich powierzchnia będzie odjęta od części wspólnych, rozumiem iż koszty takiej operacji (zmiany wpisów wa aktach notarialnych) zostaną przeprowadzone na koszt inwestora tej działalności albo developera/zarządcy (patrz np. lewiatan dysponujący parkingiem wyłącznie dla klientów).

Tak jak Ty szanowny kammarku nie życzysz sobie klimatyzacji na elewacji naszego pięknego budynku tak np ja i być może ktoś jeszcze nie życzy sobie "karawany" pojazdów przewalających się przez nasz "parking" bo to stwarza potencjalne agrożenie dla poruszających się pieszych oraz naszych pojadów i tak już dość gęsto "okupujących" parking.

P.S. Zakaz postoju za wyjątkiem członków wspólnoty albo nawet zakaz wjazdu rozwiązał by powstały probem ;-)

Offline

 

#8 2012-04-27 13:57:09

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Nie widzę teraz innego wyjścia jak wniosek do Soboli, aby działkę którą sobie sprytnie zostawił obok placu zabaw, żeby zarobić dodatkową kasę zamiast jak przystało zostawić w ramach własności wspólnoty przeznaczył na dodatkowe miejsca postojowe. Nie widzę lepszego pomysłu na jej wykorzystanie zwłaszcza w perspektywie gabinetów lekarskich. Podpisaliśmy mu zgody na zmianę typu lokalów na usługowe, więc nawet w ramach rewanżu mógłby to uczynić. Wiem, że to koliduje z jego interesem wyprzedaży miejsc w garażu, ale i te się w końcu sprzedadzą.

Offline

 

#9 2012-04-27 16:28:37

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Krasus: nie jest przeciw klimatyzacji - uważam tylko, że zarządca nie dopełnił formalności i nie konsultował tego np. ze mną (nie wypowiadam się za innych) bądź nie było w tej sprawie uchwały. Jeśli chodzi o przykład anteny satelitarnej - nie ten kaliber zagadnienia - nie przesadzajmy. Klimatyzacja tyczy się elewacji budynku i może powodować zakłócanie "miru domowego" więc powinno być w jakiejś formie konsultowane/ustalane.

tecku napisał:

Nie widzę teraz innego wyjścia jak wniosek do Soboli, aby działkę którą sobie sprytnie zostawił obok placu zabaw, żeby zarobić dodatkową kasę zamiast jak przystało zostawić w ramach własności wspólnoty przeznaczył na dodatkowe miejsca postojowe. Nie widzę lepszego pomysłu na jej wykorzystanie zwłaszcza w perspektywie gabinetów lekarskich. Podpisaliśmy mu zgody na zmianę typu lokalów na usługowe, więc nawet w ramach rewanżu mógłby to uczynić. Wiem, że to koliduje z jego interesem wyprzedaży miejsc w garażu, ale i te się w końcu sprzedadzą.

Wątpię, może nie chcieć z prostego powodu, że MOŻĘ nie chcieć... a znając życie...

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-27 16:30:24)

Offline

 

#10 2012-04-27 19:29:27

Tomasz23/C

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Witam jestem za zmianą zarządu naszej wspólnoty.
Tomek.

Offline

 

#11 2012-04-27 23:28:49

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Lokal 38b

tecku napisał:

Nie widzę teraz innego wyjścia jak wniosek do Soboli, aby działkę którą sobie sprytnie zostawił obok placu zabaw, żeby zarobić dodatkową kasę zamiast jak przystało zostawić w ramach własności wspólnoty przeznaczył na dodatkowe miejsca postojowe. Nie widzę lepszego pomysłu na jej wykorzystanie zwłaszcza w perspektywie gabinetów lekarskich. Podpisaliśmy mu zgody na zmianę typu lokalów na usługowe, więc nawet w ramach rewanżu mógłby to uczynić. Wiem, że to koliduje z jego interesem wyprzedaży miejsc w garażu, ale i te się w końcu sprzedadzą.

Zaraz zaraz, działka koło placu zabaw to odgrodzony (a nie wyodrębniony) teren wspólny z placem zabaw i to wszystko znajduje się na działce 209/2 w której my wszyscy mamy udziały. Weźcie sobie zobaczcie np foto mapy załączonej przez Kammarka w innym wątku http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 82f8bfd262 Więc jeżeli wierzyć tej mapce a jest to ważny dokument urzędowy Sz. P. Sobol nie ma prawa bez naszej zgody zrobić z tym terenem nic więc przecienie ma obowiązek zagspodarować go zgodnie z naszym jako Wspólnoty rzyczeniem no chyba, że za naszą zgodą przejmie do od nas i zmieni na swój koszt zapisy odnośnie udziałów we wszystkich KW. Chyba, że się myle i nie mamy udziałów w przedmiotowej działce. Jak będę miał czas w dzień to sprawdzę zapisy w akcie, chyba, że ktoś je pamięta albo ma ten dokument pod ręką.

Wg mnie lepszym pomysłem było by zagospodarowanie jej na zieleń osiedlową a co do lokali usługowych wydaje mi się, iż my jako wspólnota powinniśmy brać udział w konsultacjach co do zakredu usług tam świadczonych oraz godziń, w których będą one funkcjonowały. Swoją drogą bez sensu upychać to usługi ponieważ jako wspólnota nie musimy wyrazić zgody na wjazd pojazdów, których właściciele nie są członkami naszej Wspólnoty ponieważ zajmować będą one nasze miejsca i stwarzać realne zagrożenie w ruchu na i tak bardzo ciasnym dojeździe. Przepraszam jeśli kogoś urażę ale taka decyzja, która kiedyś zapadła była troszke moim zdanie nie przemyślana i pochopna ale trudno ;-)

Nie nie miejsca postojowe nie kolidują z miejscami garażowymi. To jest konflikt interesów na lini Developer=Zarządca. Sobol jako Zarządca ma obowiązek nas słuchać i wykonywać naszą wole i musi wreszcie zrozumieć, że my go utrzymujemy a jak nie to dowidzenia :-) Interesem Sobol'a jako Developera jest tylko i wyłącznie sprzedaż mieszkań aczkolwiek zwiększając lizę miejsc postojowych zwiększa szansę na sprzedaż.

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-04-27 23:32:40)

Offline

 

#12 2013-08-14 11:14:15

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Lokal 38b

ALFAMEDIX został przeniesiony na ul. Masarską 7 niedaleko galerii Kazimierz. Można nową lokalizację zobaczyć na mapach google.

Lokale na parterze są podobno na sprzedaż (od dłuższego czasu i podobno bezskutecznie) - sam zielony parking "jest przypisany" do wspomnianych lokali. Nie zostanie nam udostępniony w żaden sposób nawet za opłatą.

Offline

 

#13 2013-08-14 11:59:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Lokal 38b

Jest ogłoszenie o wynajmie - 10 000 zł/msc netto i o sprzedaży za 1 600 000 zł netto - może ktoś zainteresowany ?

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2013-08-14 12:03:42)

Offline

 

#14 2013-08-14 14:39:32

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Lokal 38b

Mamy Państwu do zaoferowania lokale użytkowe na sprzedaż usytuowanie na ul. Obozowej 38b/1 w Krakowie.

Posiadamy do wynajęcia sześć lokali, które przeznaczone są szczególnie pod gabinety kosmetyczne lub gabinety lekarskie takie jak: internistyczny, pediatryczny, stomatologiczny, neurologiczny czy kardiologiczny. Łączna powierzchnia lokali wynosi 91,3 m2. Do podanych powierzchni przynależy: szatnia (4,10 m2), korytarz/poczekalnia ( 36,40 m2), dwie toalety ( 5,4 m2) oraz przedsionek WC (1,9 m2). Łączna powierzchnia lokali użytkowych podlegających sprzedaży wynosi 139, 10 m2.

Gabinety zlokalizowane są na parterze budynku usytuowanego na ul. Obozowej 38b/1 w Krakowie. Wejście do gabinetów bezpośrednio z chodnika umieszczone przy bezpłatnym parkingu. Lokale usytuowane są w bardzo dobrej i spokojnej dzielnicy Krakowa.

Istnieje również możliwość adaptacji lokali użytkowych pod inne działalności, na przykład przedszkola czy kluby malucha. Na te potrzeby właściciel lokalu może przekształcić parking w plac zabaw.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania lokali!

Cena: 1600000 zł – podlegająca negocjacji. Podana cena jest kwotą netto, należy doliczyć podatek VAT: 23%.

Istnieje również możliwość wynajmu oferowanych lokali użytkowych.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt od pn-pt od godziny 9.00


--------------------------------

Tiaaa 1,6mln zł + VAT  ... co daje 11,5tys/m2 netto ... nigdy się z nimi nie rozstaniemy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Уганда