Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2011-09-26 11:38:06

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Zapewne większość osób zauważyła dwa znaki zakazu parkowania przytwierdzone do ogrodzenia osiedla PROINS. Jeden z użytkowników wspomniał w innym poście, że są problemy z wyjazdem z garażu podziemnego gdy cała droga jest zastawiona. Chociaż sam nie posiadam garażu to rozumiem i popieram tę inicjatywę ale tylko w obrębie samych wyjazdów. I tutaj pojawia się pewien problem - jak postawić samochód, żeby wszyscy byli zadowoleni? Nie wiem czy zakaz parkowania dotyczy całej drogi czy właśnie wspomnianych wjazdów? Najlepszym rozwiązaniem byłoby odpowiednie malowanie na kostce, które wyznaczy miejsca parkingowe.

Przed klatką nr 3 bloku B znajduje się mini-parking, który wg planów miał pomieścić 2 samochody, a przy odpowiednim parkowaniu mieszczą się 4 (BTW: kiedy kupowałem mieszkanie deweloper uprzedzał mnie, że na całym osiedlu przewidział jedynie 10 miejsc parkingowych. Jak wiemy da się upchnąć znacznie więcej). Szczęśliwi Ci, którzy miejsce parkingowe otrzymali gratis. Radość jednak szybko mija jeśli posiada się samochód z gazem. Jak wiadomo parkowanie samochodu z LPG w miejscach poniżej poziomu gruntu jest zabronione. Pozostaje więc jedynie parkowanie pod chmurką. To chyba kolejny problem dla zarządu, który wymaga rozwiązania. Dostępne miejsce nie jest z gumy, a więc trzeba postarać się o jego racjonalne wykorzystanie.

Offline

 

#2 2011-10-12 00:43:27

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Rowniez nie posiadam miejsca postojowego w garażu, wiec będę prosić o wyrozumiałość i współpracę osoby takie miejsce posiadające. Ograniczenie miejsc na całej długości ze względu na wjazd do garaży byłoby bardzo nie rozsądne. Obecne znaki sugerują zakaz postoju wyłącznie 1 miejsce przed skrętem do garażu i niech tak pozostanie. Przynajmniej dopóki będzie miejsce na pozostałej części drogi. Gdyby to miejsce się jednak kończyło (bo wiadomo, jest nas coraz to więcej) pasowałoby przymknąć oko i na te miejsca.

Nie wierzę, że nie da się normalnie wyjechać z garażu nawet jak stoją tam samochody. Wystarczy wziąć większy łuk od lewej strony i nawet bus dałby radę. Nie ma tam takiego ruchu, żeby często wjeżdżający samochód musiał się mijać z wyjeżdżającym, a i z tym przeciętny kierowca sobie poradzi.

Dodatkowo apeluję, aby te "pojedyncze" miejsca parkingowe przy bloku C wykorzystywać efektywniej. Mimo iż planowano tam 1 samochód "na kopertę" to da się tam nie tylko 2 postawić, ale nawet 3! Wystarczy, aby stawiać swoje auto kołami od strony pasażera na bocznych kamyczkach, a w środku robi się tyle miejsca, że spokojnie 3 auto się zmieści. Zwłaszcza, że widuję wiele mniejszych gabarytowo pojazdów (np. Seicento).

Na marginesie to witam wszystkich i pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-01-05 10:02:52

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Dzisiaj został zamontowany znak zakazu zatrzymywania się na całej drodze wzdłuż wjazdów do garaży. Większość osób respektowała znaki zakazu parkowania obok wjazdów więc co ma na celu postawienie tego znaku i gdzie mają parkować Ci, którzy tam do tej pory zostawiali tam swoje samochody? Nie wspomnę już o gościach, którzy przyjeżdżają w odwiedziny i też chcą gdzieś zaparkować. Na drodze dojazdowej zamontowano słupki (co nawet ma swoje uzasadnienie patrząc co się działo) więc jeśli wszystko jest zajęte to najbliżej można zaparkować na drodze z dziurami. Brawo dla zarządcy-dewelopera (sposób na złapanie klienta?). Osobiście nie mam na chwilę obecną (i jeszcze przez jakiś czas się to nie zmieni) możliwości finansowych aby sprawić sobie miejsce postojowe więc chyba muszę sprzedać samochód.

Offline

 

#4 2012-01-05 11:46:46

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Ten znak to jakies nieporozumienie. Za malo jest miejsca zeby jeszcze go zabierac. Slupki sa ok, bo tam i tak pewnie w glownej mierze parkowali ludzie z blokow 4x. Podejrzewam ze powodem tego zakazu jest to ze musi byc zapewniony dojazd strazy pozarnej i smieciarki, ktore majac wieksze gabaryty mialyby problem operowac przy takim waskim przesmyku. Jednak gdzies parkowac trzeba!

Offline

 

#5 2012-01-05 14:00:33

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży


Śmieciarka jeździ w konkretny dzień tygodnia w konkretnych godzinach. Można tylko w ten wybrany dzień i w danych godzinach zakazać parkowania na całym dojeździe do śmietnika (teraz to pod tym znakiem można przybić tylko godziny obowiązywania).

Co do straży pożarnej to problem jest dużo poważniejszy. Przepisy są przepisami przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa. Problem będzie poruszony na wiosennym (marcowym) zebraniu i prawdopodobnie skończy się namalowaniem miejsc parkingowych na całym osiedlu. Przypomnę, że według projektu tych miejsc jest tylko 10 lub 11!. Z rozmowy z zarządcą wynika, że dużym problemem jest parkowanie samochodów pomiędzy blokami na górnej płycie co w niektórych przypadkach obniża komfort mieszkania (np. samochód przed oknem).

Mamy więc duży problem. Zostało tylko kilkanaście miejsc postojowych w garażu podziemnym (część jest zarezerwowana dla niesprzedanych mieszkań). Jeśli dodamy dużą liczbę osób nieposiadających miejsc postojowych (są tacy co mają dwa samochody), tych co w garażu parkować nie mogą (LPG), opcjonalną działalność gospodarczą na parterze budynku B (pracowników i klientów) oraz odwiedzających nas gości to zaparkowanie samochodu stanie się nie lada wyczynem.

Jest jednak pewne rozwiązanie ale bardzo kosztowne i ostateczne. Zakup pasa działki przed blokiem C i wykonanie tam parkingu. Co jednak na to mieszkańcy bloku C?

Na razie nie ma wyjścia i postawiony zakaz będzie po prostu łamany.

Offline

 

#6 2012-01-05 15:18:45

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krzysztof napisał:



Jest jednak pewne rozwiązanie ale bardzo kosztowne i ostateczne. Zakup pasa działki przed blokiem C i wykonanie tam parkingu. Co jednak na to mieszkańcy bloku C?

Ciekawe co na partycypowanie w kosztach takiego wyjścia powiedzą posiadacze i tak drogich miejsc postojowych w garażu - pewnie się nie zgodzą bo niby czemu...

Offline

 

#7 2012-01-05 15:27:55

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

kmmareek napisał:

krzysztof napisał:



Jest jednak pewne rozwiązanie ale bardzo kosztowne i ostateczne. Zakup pasa działki przed blokiem C i wykonanie tam parkingu. Co jednak na to mieszkańcy bloku C?

Ciekawe co na partycypowanie w kosztach takiego wyjścia powiedzą posiadacze i tak drogich miejsc postojowych w garażu - pewnie się nie zgodzą bo niby czemu...

Co racja to racja. To rozwiązanie baaaardzo ostateczne. Zobaczymy co przyniesie przyszłość a szczególnie wiosenne zebranie. Ważne, żeby stawiło się na nim więcej niż 50% mieszkańców.

Offline

 

#8 2012-01-07 01:40:08

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

krzysztof napisał:

Przypomnę, że według projektu tych miejsc jest tylko 10 lub 11!. Z rozmowy z zarządcą wynika, że dużym problemem jest parkowanie samochodów pomiędzy blokami na górnej płycie co w niektórych przypadkach obniża komfort mieszkania (np. samochód przed oknem).

A ja nie bardzo rozumiem jaki problem widzi w tym zarządca. Według projektu przykładowe miejsce pomiędzy blokami na górnej płycie jest przewidziane na jeden samochód, zaparkowany równolegle do bloków. Wiadomo, że na takim miejscu zmieszczą się nawet trzy samochody zaparkowane prostopadle do bloku (tak jak obecnie wykorzystuje się to miejsce). Wydaje mi się, że sąsiadom z parteru wielkiej różnicy nie robi to czy przed oknem ma zaparkowane trzy samochody, czy jeden, ale na całej długości tego miejsca.

Zgadzam się natomiast, że samo w sobie parkowanie przed oknem, komfort mieszkania na pewno obniża, ale w końcu projekt już z góry ma założenie "parkowania pod oknami".


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#9 2012-01-09 09:04:21

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

argentynka napisał:

Wydaje mi się, że sąsiadom z parteru wielkiej różnicy nie robi to czy przed oknem ma zaparkowane trzy samochody, czy jeden, ale na całej długości tego miejsca.

Zgadzam się natomiast, że samo w sobie parkowanie przed oknem, komfort mieszkania na pewno obniża, ale w końcu projekt już z góry ma założenie "parkowania pod oknami".

Ja napiszę obiektywnie (mieszkam na 2p).
Może sąsiadom z parteru nie za bardzo przeszkadza parkowanie przed ich oknami bo kupując mieszkanie o tym wiedzieli i pewnie niechętnie, ale na to przystali.
Natomiast - parkowanie jednego auta równolegle do bloku, a trzech prostopadle i na dodatek tłumikami w stronę okien powiedzmy zimą, gdzie niektórzy odpalają auto i skrobią szyby, a ono sobie pyrka spalinami sąsiadom w okna już pewnie nie jest przyjemne...

Zgadzam się natomiast, że problem z brakiem miejsc parkingowych jest PROBLEMEM...

Offline

 

#10 2012-01-09 17:19:05

htc

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Zawsze zostaje opcja postawienia bramy wjazdowej przy wjeździe. Miejsce między blokami jest do tego idealne. Zawsze ograniczy to parkowanie "obcych" samochodów pod naszymi blokami.
Jeśli chodzi o parkowanie przy siatce pod garażami to mnie osobiście nie przeszkadzają auta tam parkujące i raczej bardzo nie ograniczają możliwości wyjechania z garażu. Chociaż w sobotę jakiś "sympatyczny" właściciel Daewoo lanosa przykleił się do ściany przy śmietniku...
Problem z parkowaniem występuje niestety na wszystkich nowych osiedlach.

Offline

 

#11 2012-01-09 20:04:24

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Moim zdaniem każdy z nas kupując tutaj mieszkanie i widząc całą infrastrukturę domyślał się, że przy tej ilości miejsc parkingowych nie będzie szans na swobodne parkowanie gdy większość mieszkań będzie wykupiona. W związku z tym teraz nie ma sensu narzekać na to, że nie ma gdzie postawić samochodu. Wszystko w rękach naszych i innych mieszkańców. Trochę pomyślunku i dobrej woli a na zatoczce dla jednego samochodu zaparkują trzy i do parkowania pod siatką właściciele miejsc nie będą mieli zastrzeżeń jeśli będzie to parkowanie z głową (nie jak wspomniany wcześniej właściciej Lanosa). Jakoś trzeba sobie z tym radzić w miarę możliwości, chociaż i tak wiadomo, że w miarę wykupu pozostałych mieszkań lub kupna kolejnych samochodów problem na pewno nie ustanie ani nie zmaleje. Ja osobiście posiadam miejsce w garażu ale w pełni rozumię pozostałych i rozumię Wasz problem wracając w nocy z pracy lub wyjeżdżając wcześnie rano.

Offline

 

#12 2012-01-09 23:32:53

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Sebastian napisał:

Ja osobiście posiadam miejsce w garażu ale w pełni rozumię pozostałych i rozumię Wasz problem wracając w nocy z pracy lub wyjeżdżając wcześnie rano.

Dzięki za wyrozumiałość Sebastian.

Tak sobie jeszcze pomyślałem, że w ostateczności można miejsce wynająć. Z rozmowy z zarządcą wiem, że jakaś mała pula zostanie przeznaczona na wynajem jednak nie pytałem o koszt. Kolejna opcja to wynajem od kogoś na osiedlu kto swojego nie używa.

Całkowicie ostatnia deska ratunku to wynajem pod osiedlem PROINS (tym pomiędzy Lewiatanem i Groszkiem). Co więcej tam miejsca sprzedają już długo długo i sprzedać nie mogą.

PS. Dzisiaj (10 I) widziałem straż miejską obok bloku z etapu V (równoległy do bloku B), tam gdzie są nowe zakazy zatrzymywania się. Robili zdjęcia samochodów tam zaparkowanych. Wygląda na to, że sąsiedzi też mają nieciekawie skoro do takich sytuacji dochodzi.

Offline

 

#13 2012-01-11 16:18:59

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Straz miejska robila zdjecia prawdopodobnie tym samochodom, ktore nie mialy identyfikatora z danego bloku. Juz ich kiedys tez przy tej czynnosci widzialem.

Bialego Lanosa tez widzialem, ale raczej mnie to rozbawila finezja wlasciciela, bo tak na prawde on stal prawidlowo, w sensie nie na zakazie w odroznieniu do innych. Nie blokowal tez przejazdu, ale lepiej by bylo gdyby wszyscy parkowali tak samo. Chyba ze o innej sytuacji myslimy.

W kwestii dodatkowych miejsc mysle ze mozna uzyskac dodatkowe 5-6 miejsc poswiecajac 1-1.5m trawnika od strony placu zabaw. Zieleni i tak tam docelowo bedzie troche, a tamte 4 spore miejsca rownolegle mozna spokojnie zmienic na prostopadle po tej drobnej modyfikacji. Czy ktos widzi jakies przeciwskazania?

p.s. ktos wie dlaczego tam jest tyle siatek? beda 2 place oddzielone czy to jakas zaszlosc zwiazana z przedszkolem, ktore mialo tam powstac?

Ostatnio edytowany przez tecku (2012-01-11 16:21:04)

Offline

 

#14 2012-01-12 07:47:17

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wiadomość z ostatniej chwili:
Dziś(12.01.2012) rano o godzinie 7:10 chłopcy ze Straży Miejskiej zakładali blokady na koła samochodom parkującym na drodze wzdłuż wjazdów do garaży.

Offline

 

#15 2012-01-12 08:09:25

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

W okolicy osiedla europejskiego (lubostroń, piltza) jest oddelegowane jedno auto ze strażakami i zajmują się tylko zakładaniem blokad zaparkowanym samochodom na nowo postawionych znakach zakazu.. a że zostały wyłączone duże fragmenty pobocza i chodnika to i zarobek spory. W porównaniu, u nas jest znacznie lepiej z parkowaniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Alston berlin-hotel