Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2011-12-05 21:32:49

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Witam,
ostatecznie zrezygnowałem z samodzielnych prób podpięcia sterownika. Zadzwoniłem, facet przyjechał i podłączył za 80zł. Przy okazji podbił mi gwarancję, którą jak mi dzisiaj uświadomił trzeba co roku podbijać (płacąc 150zł) żeby była aktualna. Proces taki ciągnie się 3 lata. Mi się udało bo 16.12 mijałby mi termin podbicia na rok następny. Zwróćcie uwagę jak jest u Was, chyba że nie chcecie mieć gwarancji.
Co do płatności za gaz to mi rozliczenie przyszło pod koniec listopada i miałem 80zł dopłaty. Trochę mnie to zirytowało bo szczerze mówiąc myślałem (pewnie dość naiwnie), że po okresie letnim w którym gazu używało się wyłącznie do gotowania i podgrzewania wody będę miał trochę nadpłaty. Obecne prognozy ustalono mi na poziomie ok. 200zł. Mam nadzieję, że sterownik pomoże i następna dopłata (która na pewno będzie) będzie mniejsza niż w tamtym roku za okres zimowy.

Offline

 

#17 2011-12-05 21:57:58

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

saark18 napisał:

Witam ponownie. mam takie pytanko-moje mieszkanie jest niewielkie ok.40m2, temperaturę na tym regulatorze za 270zetow ustawiam w zależności od potrzeby miedzy 18 a 20 stopni,mało na razie gotuję. temperatura w listopadzie wahała się pomiędzy ja wiem?  zero a pięć. piec bzyczy dość często.za listopad nabiłem około 60 metrów sześciennych...to chyba sporo? ktoś tu pisał że on nabijał w zimie ok. 45...ja jakoś tego w tym tempie nie widzę.co będzie gdy temperatura na polu spadnie do minus 15 lub 20? żeby mieć w domu 19 nabiję 150 metrów? dodam że kaloryfery to na razie są czasami letnie zaledwie...coś można z tym zrobić? dodam że nie mam otwartych okien.pozdrawiam.

moze to beda trywialne rzeczy, ale
1. na rurkach doprowadzajacych wode do kaloryferow sa zawory. pionowe sa otwarte a poziome zamkniete
2. jaka masz temperatuer na piecu ustawiona?
3. moze trzeba po prostu odpowietrzyc kaloryfery?

tak btw. pokretlo do kaloryfera w lazience ktore dostalismy niespecjalnie do niego pasuje. jezeli je zalozymy to kaloryfer jest dosc mocno przykrecony, mimo ze na pokretle jest otwarty.

Offline

 

#18 2011-12-07 12:19:51

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Dzięki eax za odpowiedź
1/ sprawdzę.czy to te śruby od dolu? na śrubokręt?
2/ nie wiem jak to działa:)) bo kaloryfery są wciąż zimne a w domu cieplo:)) temp.mam ustawiona na 20st. dodam że ponad 50 proc moich ścian to sciany zewnetrzne.
3/odkręcałem śrubkę z boku.lala się woda,więc chyba są odpowietrzone?
...to dział opinie, pomysly i uwagi.
otóż
dziś koło 11.40 wychodziłem do sklepu.drzwi do wiatrołapu zewnętrzne i wewnętrzne rozwalone na oścież. ja nie mam ambicji dofinansowywania energetyki.
wpadły mi do głowy dwa pomysły
1/ zgłosić w administracji awarię samozamykacza, lub
2/zorganizować jakiś mały Osiedlowy Szwadron Porządkowy i osaczyć złymi spojrzeniami ogoniastego...? może nawet nie szwadron ale Świętą Inkwizycję Osiedlową... no bo jak ten czy ta czy to ma ogon to pewnie jakiś pomiot szatański.

Offline

 

#19 2011-12-07 13:41:19

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

.. tak te od dołu, to co wychodzi Ci ze ściany , powinny być pionowo, ale jeśli leje Ci się woda odpowietrzacza to powinno być ok , chyba ze jeden jest poziomo, to wtedy nie bedzie grzał, lub w stopniu bardzo małym, bo nie ma pełnego przepływu.

Offline

 

#20 2011-12-07 14:35:51

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

tak dla pewnosci dodam jeszcze jedna rzecz. kaloryfery podczas odpowietrzania powinny byc ZAKRECONE

Offline

 

#21 2012-02-02 22:36:46

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

I jak boje z ustawieniem pieca?

Ja dzisiaj zacząłem eksperymenty ze zmianą parametrów P5, P6 i P7 w menu serwisowym bo mimo różnych ustawień temperatury na piecu (między 40 a 65stC) i różnych prędkości pompy I i II (poza III bo już za głośno) piec ciągle włącza się co 3 minuty na czas pomiędzy 20s, a 70s w zależności od ustawionej temp. Po prostu szybko nagrzewa wodę do ustawionej temp. a i tak za 3 min się włącza.
Pomijam ustawienia na Tybox'ie - chodzi mi o czas pracy w trybie grzania.
Termostaty na kaloryferach powyżej zadanej temp (prawie max otwarte), kaloryfery gorące, różnica temp. między wejściem-wyjściem niewielka...
Obecnie przy tych mrozach na dobę leci z dymem 5m3, wcześniej poniżej 3m3 (mieszkanie 70m2).

Dzisiaj wydłużyłem czas między włączeniami do 9 min., czyli włącza się 3 razy rzadziej, ale dłużej pracuje by osiągnąć zadaną temp. - stwierdziłem, że takie włączanie co 3 min powoduje za duże straty na odpalenie i ogrzanie komina... Zobaczymy jutro efekty.
Nadal nie wiem czy efektywniej jest utrzymywać powiedzmy 45stC czy 75stC, ogólnie niższą czy wyższą?

A jak u Was?

Offline

 

#22 2012-12-10 15:29:15

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Witam wszystkich ponownie w ciężkim okresie grzewczym który ruszył już chyba pełną parą we wszystkich mieszkaniach. Osobiście do tej pory nie znalazłem optymalnego sposobu grzania mieszkania, przez optymalny rozumie ciepłe mieszkanie za rozsądną cenę.
Jak wygląda to u Was ? Może macie już jakieś sprawdzone metody na ustawienie temperatur w sterowniku ? Jaką przyjeliście taktyke ? Ustawiacie stałą temperaturę np. 20 stopni i piec w ciągu dnia dogrzewa jak spada czy sami go włączacie gdy temperatura spadnie np. poniżej 19 ? Ja kolejny raz borykam się z dmuchającą zimnym powietrzem kratką w łazience. Kupiłem już taką z roletą ale dalej wychładza łazienke niesamowicie jak zostawie zamknięte drzwi, to normalne ? I ostatnie moje pytanie dotyczy Waszego ustawienia temperatury wody. Też macie tak że woda w wannie albo leci bardzo gorąca albo mocno letnia ? Nie potrafie ustawić takiej temperatury wody żebym po napuszczeniu jej do wanny nie musiał dolewać zimnej bo aż parzy. Może macie jakieś swoj sposoby na przetrwanie zimy i nie załamanie się jak przyjdzie rozliczenie ?
Pozdrawiam gorąco

Offline

 

#23 2012-12-10 16:12:22

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

W listopadzie mieliśmy ustawiony program temp. komfortowa między 7 a 9 i 18 a 23 22stopnie, poza tymi  godzinami 19st ale temperatura nigdy nie spadła poniżej 20, centralne ustawione na 75stponi, grzejniki odkręcone na full minus jeden obrót imbusem. Woda użytkowa 43 stopnie. Zużycie gazu - 55m3(listopad).

Od 1 grudnia program wygląda następująco:
6.15 - 7.00 22,5st
17-18 - 22st
19-21 - 23st

W ciągu dnia np teraz przy wyłączonym ogrzewaniu od 7 rano temperatura wewnątrz 20,9st w przedpokoju, w pokojach domyślam się że jest cieplej.
Przez 10 dni zużycie gazu 24m3
Poza faktem, że dość długo czeka się na ciepłą wodę, z rachunków jestem zadowolony.
Tutaj jest instrukcja do mojego sterownika, sam go instalowałem.

http://pl.immergas.com/media/instrukcja … mergas.pdf

Ostatnio edytowany przez Mateuszu (2012-12-10 16:14:23)

Offline

 

#24 2012-12-10 16:35:00

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Czytając Twoją odpowiedź zastanawiam się czy to u mnie jest coś nie tak. W ciągu dnia aktualnie przy wyłączonym ogrzewaniu temperatura potrafi mi spaść na sterowniku do 18,5 stopnia a Ty piszesz że utrzymuje Ci się powyżej 20. Muszę spisać liczniki i sprawdzić sobie zużycie gazu. A jakie macie temperatury na piecu ustawione ? Wody i kaloryferów ? Ja odpowiednio wody 44 stopnie i kaloryferów 75 stopni.

Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-12-10 16:41:33)

Offline

 

#25 2012-12-10 20:54:11

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

my mamy:
5:30-8:30 - 23
12:00-13:30 - 23
16;30-19:00 -23
reszta 18

Na sterowniku w przedpokoju temperatura >21, w salonie w dzień poza godzinami grzania spada do 20,5.
Na picu:
65 - kaloryfery
48 - krany

Zużycia nie znam, nie notujemy generalnie tragedii w poprzednią zimę nie było. Sterownik to EUROSTER 2006

Offline

 

#26 2012-12-10 22:10:15

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

U mnie po próbach i zmienianiu parametrów pieca (przerwa z 3 min do 6 min, min i max z 40 i 60 do 25 i 45):

6:00 - 8:00 - 22,5
15:30 - 22:30 -22,5
reszta 19

60 - piec (ale nie zauważam różnicy czy 55 czy 65 poza szybszym nagrzewaniem i wrażeniem ciepła od kaloryfera koło wersalki)
47 - krany (tutaj mam dylemat bo chcąc mieć mały strumień prysznicowy woda jest za gorąca, albo piecyk się wyłącza bo za mały przepływ...)

kuchenka elektryczna.

Prognoza do marca 230m3
zużycie od początku grudnia 27m3

Offline

 

#27 2012-12-10 22:16:13

 przemeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 38
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

A propo prognozowania: czy można przejść na taką taryfę, w której nie ma prognozowania i płacę tylko tyle ile zużyłem miesiąc wcześniej?

Offline

 

#28 2012-12-10 22:52:59

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Ostatnio znajomy którego obsługuje ta sama gazownia ( na kalwaryjskiej) powiedział mi o ciekawej ofercie. Co miesiąc, on akurat ma do 10go każdego miesiąca przez internet podaje stan licznika i automatycznie mu wylicza ile ma zapłacić, po kliknięciu na "OK" automatycznie przekierowuje go na strone internetową jego banku z wypełnionym już formularzem przelewu (tak jak na allegro). Raz na pół roku przychodzi ktoś z gazowni i sprawdza czy podajesz faktyczne stany. Poprzednie rozliczenia, faktury, zużyte metry itd. itp. zapisują ci się na twojej stronie więc automatycznie masz wgląd do tego ile w jakich miesiącach zużywasz. Będę chciał przejść na taką formę płatności bo prognozy mnie dobijają. Trzeba tylko pofatygować się na Kalwaryjską, jak pojade i załatwie dam znać. No i obsługa tego wszystkiego podobno banalnie prosta

Offline

 

#29 2012-12-10 23:33:41

 przemeko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 38
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Sebastian napisał:

Ostatnio znajomy którego obsługuje ta sama gazownia ( na kalwaryjskiej) powiedział mi o ciekawej ofercie. Co miesiąc, on akurat ma do 10go każdego miesiąca przez internet podaje stan licznika i automatycznie mu wylicza ile ma zapłacić, po kliknięciu na "OK" automatycznie przekierowuje go na strone internetową jego banku z wypełnionym już formularzem przelewu (tak jak na allegro). Raz na pół roku przychodzi ktoś z gazowni i sprawdza czy podajesz faktyczne stany. Poprzednie rozliczenia, faktury, zużyte metry itd. itp. zapisują ci się na twojej stronie więc automatycznie masz wgląd do tego ile w jakich miesiącach zużywasz. Będę chciał przejść na taką formę płatności bo prognozy mnie dobijają. Trzeba tylko pofatygować się na Kalwaryjską, jak pojade i załatwie dam znać. No i obsługa tego wszystkiego podobno banalnie prosta

Dokładnie o to mnie chodziło!
Daj znać jak uda Ci się coś dowiedzieć.

Offline

 

#30 2012-12-18 15:38:21

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Okres grzewczy

Byłem dzisiaj w gazowni i zmieniłem formę płatności. W okienku obok kasy wypełnia się formularz przejścia na inną taryfę ( w tym przypadku na W-2.12T ), oddajemy do okienka i tyle. Za całość płaci się 4zł co naliczane jest do kolejnej faktury. Sprawa wygląda tak że 10go każdego miesiąca (można mieć do 5 dni poślizgu) spisuję wartości z licznika i po zalogowaniu się na stronę ebok.koog.pgnig.pl wprowadzam je w odpowiedniej zakładce, system przelicza i do 3 dni dostaję fakturę ile mam zapłacić. Tak każdego miesiąca. System fajny bo na w/w stronie są statystyki zużycia gazu z każdego miesiąca itd. itp. ogólnie można w fajny sposób konktrolować wydatki i porównywać faktury z poprzednich lat. W razie pytań lub wątpliwości: bok.krakow.podgorze@pgnig.pl
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz