Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-10-19 22:57:40

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

drzwi do klatek

jest mnóstwo nowych postów i nie jestem w stanie odnaleźć gdzie pojawił sie ten wątek więc zakładam nowy temat.jeśli wtórny -można go zlikwidować.
Otóż -w mojej klatce non stop drzwi wejściowe są otwarte.Sorry - nie non stop -ale często.
Czy nie jest rozwiązaniem takie ustawienie samodomykacza drzwi aby po otwarciu na full nie pozostawały w tej pozycji?
Osiedle i okolice są wytapetowane informacją o jakiejś kradzieży.Więc skoro miała miejsce (i to zdaje się kolejna) nie jest rozwiązaniem fizyczne uniemożliwienie choć częściowo włażeniu obcych do budynku - a co za tym idzie do garaży i wszystkich innych pomieszczeń?Abstrahując oczywiście od takiego drobiazgu że nie mogę zrozumieć kto i dla czego ma taki nie pokonywalny problem żeby te cholerne drzwi zamknąć za sobą.

Offline

 

#2 2012-10-20 08:14:51

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: drzwi do klatek

Już 3 tygodnie temu zleciłem usunięcie tego mechanizmu blokującego/wymianę ramienia tak aby zewnętrzne drzwi nie mogły się blokować. Będę egzekwował sprawę w poniedziałek bo to powinno być już zrobione.

A co do klatki o której "wspominasz" to też tego nie rozumiem. Ostatniej zimy, -20 na zewnątrz a drzwi otwarte. Zamykasz za 15min znowu otwarte. Może uda się znaleźć gościa, który tak robi.

Offline

 

#3 2012-10-20 10:50:27

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

właśnie znalazłem wątek drzwi i kradzieży w dziale - inne. wszystkie uwagi są słuszne i ok, ale to nie zmienia faktu że jeżeli sami nie będziemy pamiętać żeby zamykać za sobą to co się da i patrzeć kto tu łazi to żadne zabezpieczenie nic nie da.od jakiegoś czasu pracuję w domu i często mam dzwonek domofonem - ulotki, listonosz, święta wizyta niosących słowo itd.lub po prostu:)- proszę otworzyć drzwi:)programowo nie otwieram ale ktoś jednak to robi bo  ulotki lądują na mojej  wycieraczce a skrzynkę mam zawaloną bzdurami.
Mam świadomość że dla chcącego nie ma barier nie do pokonania - ale może jak tu będzie trudniej się dostać to sobie pójdzie tam gdzie jest łatwiej.
i do Krzysztofa.
się tu na forum nie będę bawił w tropienie ogoniastego, ale z mojej obserwacji wynika że to akurat nie jakiś facet nie zamyka za sobą drzwi w naszej klatce. zwracałem już kiedyś uwagę ale nic to nie dało jak widać na załączonym obrazku.niestety chyba jedynym wyjściem jest zlikwidowanie tej skądinąd wygodnej dla wyprowadzających rowery czy też wózki blokady.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-10-20 10:51:33)

Offline

 

#4 2012-10-21 13:53:24

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

Swoją drogą - jeśli chodzi o domofon i otwieranie ulotkonoszom - zdarza się Wam też tak, że jest dzwonek (domofonem) podchodzicie, a tam cisza, a za chwilę leci gość po schodach i rozrzuca ulotki?
Jak oni dzwonią? przecież nie po kolei wybierając numery z klatki bo to trwa... to nie te proste domofony guzikowe, gdzie podchodzi ulotkonosz i leci po kolei po wszystkich przyciskach.

A może w naszych domofonach jest opcja dzwonienia do wszystkich ? Poza tym jest jakiś kod serwisowy otwierający drzwi bo jak goście od soboli jakiś czas temu grzebali przy zamku to wstukiwali jakiś krótki kod i testowali zamek...
Tylko może nie odpisujcie wprost na forum bo ściany mają uszy ...

Offline

 

#5 2012-10-28 12:59:59

 Malam

Użytkownik

Skąd: 38B
Zarejestrowany: 2012-04-27
Posty: 38
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

saark18 nie wiem czy mieszkamy w tej samej klatce ale ja dziennie kilka razy zamykam drzwi za jakimś...!!! Wręcz jestem pewien że ktoś to robi specjalnie bo nie uwierzę że można coś wnosić/wynosić kilka razy dziennie, codziennie.

Jest problem z malarzami, ktoś nas okrada (np. ostatnia akcja z kołami) itd. W innych postach ludzie się zastanawiali jak złodziej/malarz się mógł dostać do środka i pomysły że się zaczaił za samochodem czy ma kody a ja się pytam po co bawić się w takie rzeczy skoro drzwi stoją otworem??????????

Poszedłem więc do REDUTY i p.Iwona powiedziała mi że już jakiś facet nad tą blokadą pracuje ale coś tam jest za mocno przyspawane czy coś? i nie miał odpowiednich narzędzi, ma to zrobić najpóźniej do środy! Zobaczymy?

Co do ulotek to z tego co pamiętam dogadaliśmy się że nikogo obcego nie wpuszczamy czy nie?! Ja sam staram się grzecznie odmawiać mówiąc że u nas nie wolno nic roznosić. Wychodzę parę minut później a tu ulotka z pizzerii pod drzwiami, z 5 w skrzynce i jeszcze jakieś na skrzynce lub ziemi.
Pytam się więc kto ich wpuszcza??? Chyba że jakaś promocja na allegro była dla złodziei, malarzy i ulotkarzy "Kody do klatek bloku 38b i 38C za 2.99zł"???

Offline

 

#6 2012-10-28 14:32:32

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

co do ulotek nie możemy wywiesić takiego zakazu prawnego jak ma to miejsce w blokach Proinsu? Tam skutkuje i nie ma śmietnika w skrzynkach na klatkach i problem ulotkarzy by był rozwiązany.

Offline

 

#7 2012-10-29 13:19:46

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

Niedługo maja byc zmienione kody do drzwi we wszystkich klatkach. Tak bedzie robione raz na pół roku.

Offline

 

#8 2012-10-29 15:17:23

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

Ulotkarze - specjalnie raz otworzyłem okno i słuchałem - gość leci po kolei po numerach mieszkań ... przeleciał przez moje i po jakiejś chwili jeszcze z 3 i ktoś otworzył. Nie wiem tylko czy leciał po kolei z góry czy z dołu to miałbym z kim porozmawiać.

Offline

 

#9 2012-10-29 15:56:37

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

W zeszłym tygodniu byłem świadkiem sytuacji, kiedy kurier sam sobie otworzył drzwi do klatki i pognał na wyższe piętro z paczką, wcale nie czekając na otwarcie drzwi do mieszkania. Czyli ktoś na niego czekał na górze, a wcześniej dał mu kod do drzwi.

No cóż, możemy sobie je zmieniać i co tydzień, ale jak ludzie dalej będą tak robić, to nie wróżę tej akcji powodzenia... Szkoda słów.

Offline

 

#10 2012-10-29 19:03:13

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

widziałem też jak do kl. III blok C listonosz wszedł nie dzwoniąc domofonem. Możliwe, że są jakieś kody uniwersalne/serwisowe coś na zasadzie tego, który sobola nam dawał w zeszłym roku zanim zostały wprowadzone kody indywidualne ewentualnie drzwi są zostawiane niedomknięte.

Offline

 

#11 2012-10-29 20:11:07

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

u nas w kl III to przez kilka dni nie dzialal domofon niestety, ale dzis juz jest naprawiony

Offline

 

#12 2012-10-30 07:56:25

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

no ale nie możemy tego zakazu wywiesić? Reduta w budynkach proinsu powiesiła i ulotkarz/śmieciarze nie wchodzą i nie rozrzucają gdzie popadnie. A u nas nie raz jakaś reklama leży rzucona na wycieraczkę albo zapycha skrzynkę pocztową. Pozbyli byśmy się tych natrętów co śmiecą.

Swoją drogą w innych wspólnotach mają jeden kod wspólny dla mieszkańców całej klatki i nie mają problemu z obcymi a u nas hmmm dopóki wszystkie lokale nie zostaną sprzedane i wykończone to kody będziemy mieli nie tylko my ale i pracownicy Soboli oraz budowlańcy, więc możemy sobie nawet co tydzień zmieniać a i tak osoby postronne będą miały dostęp do kodów. No chyba, że Sobola i budowlańcy będą się tylko kluczami posługiwać ale to jest bez sensu i nie do wyegzekwowania.

Offline

 

#13 2012-10-30 10:19:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

Wspomnieliście o listonoszu - a on jak wchodzi ?

Offline

 

#14 2012-10-30 10:21:50

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: drzwi do klatek

Normalnie okresowo zmiany kodów dokonuje się z dwóch powodów:
- najemcy, którzy się zmieniają
- przypadkowy wyciek kodu - zawsze prawdopodobny

Wszystko przy założeniu, że mieszkańcy nie udostępniają swoich kodów komukolwiek.

Indywidualny kod do każdego mieszkania też ma swój sens właśnie z tego powodu, że jest indywidualny. Po pierwsze traktuje się go jako swój i nie udostępnia, po drugie osoba postronna ma małe szansze go zapamiętać (podsłuchać) bo inny lokator użyje swojego. Co więcej dzięki temu, że pojawia się krótki dźwięk w domofonie wiem kiedy ktoś mojego kodu używa (np. żona )

Sobola i jego pracownicy i tak będą mieć dostęp do wszystkich klatek chociażby przez garaż i to się nie zmieni. Jedyny sposób to mieć ich na oku i reagować. Osobiście mam taki nawyk, że jesli widzę kogoś obcego wchodzącego do klatki to staram się ustalić gdzie ktoś idzie ... ewentualnie poczekać chwilę na dźwięk dzwonka, otwarcie drzwi. Może to zakrawać na zbytnią ostrożność ale nie widzę na razie innego sposobu aby poprawić bezpieczeństwo. Żadne zmiany kodów nie zagwarantują nam, że złodziej/malarz się nie dostanie.

@krasus
Jeśli chcesz umieszczenia kartek z zakazem akwizycji/roznoszenia ulotek to napisz do Reduty. Idealnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie stosownych koszy na ulotki przed drzwiami. Najtańsze (i najbrzydsze) to koszt ok 40-50zł, wykonane ze stali nierdzewnej to ok 100zł/szt.

Offline

 

#15 2012-11-12 18:12:15

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: drzwi do klatek

do ilu Sąsiadów wydzwaniała dziś domofonem pani z pytaniami o rozmowy z Bogiem? sorki za pytanie ale do mnie krzewiciele wydzwaniają co najmniej raz w miesiącu. chciałbym się dowiedzieć czy to ja mam takie szczęście czy po prostu tu w okolicy jest taki wysyp głosicieli.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Scheveningen