Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


  • Index
  •  » Inne
  •  » Kilka pytan odnosnie osiedla

#1 2011-10-03 18:24:04

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 4
Punktów :   

Kilka pytan odnosnie osiedla

Witam serdecznie mieszkancow
Nosze sie z zamirem zakupu mieszkania w jednym z budynkow.
Czy moglibyscie mi przyblizyc temat ogolnych warunkow mieszkaniowych w tych budynkach?
Da sie mieszkac?

Kolejna sprawa, dosyc wazna.
Jaki dostawca internetu jest dostepny w obu budynkach?


Pozdrawiam,
Tomek

Offline

 

#2 2011-10-03 22:22:19

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Witam,

Zgodnie z przysłowiem, które mówi, że o gustach się nie dyskutuje najlepiej mieszkanie samemu dobrze oglądnąć Bloki są dosyć ciasno postawione obok siebie i nie każdemu może to odpowiadać. Osobiście mogę powiedzieć, że jest OK. Większość mankamentów (jeśli tak je można nazwać) została chyba wspomniana i częściowo przedyskutowana na tym forum.
Musisz swoje pytanie bardziej skonkretyzować, wtedy zapewne uzyskasz interesujące cię odpowiedzi.
PS. Dostawca to BALMONT.

Pozdrawiam
K.

Offline

 

#3 2011-10-03 23:00:57

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Interesuje mnie mieszkanie na parterze, od strony placu zabaw

Offline

 

#4 2011-10-03 23:16:05

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Rozumiem, że to jest budynek C (dawny X), pierwsza klatka. Mogę się mylić ale do niego jest chyba przypisany mini ogródek Akurat w tamtym budynku nie mieszkam, więc może ktoś inny się wypowie. Nadal nie wiem jakich informacji oczekujesz. Jeśli chodzi o hałas to jedynym "mankamentem" mogą być dzieci bawiące się na placu zabaw (na razie jest w budowie). Od południowej strony jest łąka, która kiedyś (?) zapewne zostanie zabudowana. Parkingu przed oknem raczej mieć nie będziesz. Co więcej?

Offline

 

#5 2011-10-03 23:36:10

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Ponoc cos tam maja wybudowac, aczkolwiek powiedziano mi, ze pozostanie jakis pas zieleni.
Ogolnie chodzi mi o warunki mieszkaniowe, czy sie fajnie mieszka?
Jak wygladaja koszty utrzymania, czynsz plus ogrzewanie?
Czy z dostawca internetu nie ma problemu?
Bo to jest dla mnei dosyc wazme, w koncu pracuje w domu, z wykorzystaniem internetu

Offline

 

#6 2011-10-04 00:09:58

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Zacznę od końca:
- tak jak napisałem w drugim poście, dostawcą internetu jest firma BALMONT z siedzibą przy ul. grzegórzeckiej; jestem bardzo zadowolony z łącza, transfery dokładnie takie jak w umowie (korzystam jakieś 8 miesięcy), nie miałem jeszcze przerwy ani awarii (chyba, że coś się zdarzyło podczas mojej nieobecności ale tego nie wiem), cennik dostępny na ich stronie

- dla mieszkania <45m2: czynsz + opłaty dodatkowe (zarząd, śmieci, sprzątanie itp.) + zaliczka za 5m2 zimnej wody wynosi <150zł/miesiąc (o dokładną kalkulację można poprosić firmę SOBOLa - zarządca w jednej osobie); do tego należy doliczyć prąd i gaz oraz wspomniany internet; funduszu remontowego na razie brak; gaz w lecie to koszt 50-70zł/miesiąc (bardzo orientacyjnie), w zimie zapewne wzrośnie do 150-200zł/miesiąc, prawdziwy sprawdzian będzie tej zimy

- czy się fajnie mieszka? mogę powiedzieć za siebie że jest w porządku, sąsiedzi bardzo mili przeważnie ludzie młodzi, jak do tej pory cisza i spokój, brak większych imprez, a jeśli się zdarzają to tylko "studenckie" w blokach obok, dziwny element się nie pojawia bo na osiedle jest tylko jeden wjazd więc ogólnie można czuć się bezpiecznie ... trochę brakuje zieleni i ławek - cała nadzieja w ogródku nad którym (jak donoszą użytkownicy) prace trwają

- co zaś do łąki to tak naprawdę nie wiadomo, tu potrzeba kogoś kto zna się na przepisach i jasno powie jaka odległość musi być zachowana. Cała nadzieja w ewentualnym deweloperze, że nie postawi kloca zbyt blisko aby mógł łatwo sprzedać mieszkania. Pozostaje jeszcze pytanie kiedy coś miałoby tam powstać?

Offline

 

#7 2011-10-04 00:13:41

tomek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Dzieki za odpowiedz, bo osiedle w miare przypadlo mi do gustu i prawdopodobnie sie zdecyduje.
Szczegolnie ze daleko nie bede mial, bo bede sie przenosil z Raciborskiej
A cena wydaje sie w porzadku.
Z tego co zrozumialem, to najpierw maja wybudowac cos troszke dalej (ponoc jest w fazie projektowania).

Ostatnio edytowany przez tomek (2011-10-04 01:33:51)

Offline

 

#8 2011-10-11 17:31:28

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

krzysztof napisał:


co zaś do łąki to...cała nadzieja w ewentualnym deweloperze, że nie postawi kloca zbyt blisko aby mógł łatwo sprzedać mieszkania...

To nie takie proste, bo wiele czynników na to wpływa. Teoretycznie ze względów przeciwpożarowych minimalna odległość pomiędzy budynkami to 8 m, ale to w zależności od użytych materiałów budowlanych. Odległość więc w praktyce może się zmniejszyć.

Ponadto budynek należy sytuować w odległości nie mniejszej niż 4 m od granicy z sąsiednią działką. Tak jest w przypadku budynku zwróconego oknami w stronę tej granicy, czyli tak jak u nas.

Jest jeszcze przepis odnoszący się do usłonecznienia. Mieszkania powinny mieć zapewniony czas usłonecznienia co najmniej 3 godziny w dniach równonocy w godzinach 7:00-17:00. Także im wyższe budynki tym większa musi być odległość między nimi.

Obecnie w miastach powstaje zbyt chaotyczna zabudowa, z małą ilością zieleni, bez sensownego rozplanowania przestrzennego. Wystarczy porównać sobie pierwsze lepsze współczesne osiedle, z osiedlami powstającymi np. w latach 70, kiedy to bardziej sensowniej zagospodarowywało się teren. Teraz natomiast bloki "upycha" się, gdzie się znajdzie tylko skrawek wolnej przestrzeni, a mimo wszystko chętnych na mieszkania nie brakuje, nawet w skrajnie dziwnych przypadkach architektonicznych jak zapewne znane Wam osiedle na Pychowickiej http://pokazywarka.pl/46a643-2/

Mieszkam w bloku C, mam dwa pokoje zwrócone w stronę łąki i póki co cieszyć mogę się widokiem natury Oby łąka w obecnym, nienaruszonym stanie pozostała jak najdłużej... Tak w ogóle czasem po łące sarny hasają.

Co do samego mieszkania. Mieszka się tutaj dobrze i jest cicho Mieszkanie na parterze, graniczące z placem zabaw ma jako atut duży ogródek. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że jak zostanie otwarty plac zabaw, może się zrobić tam bardzo gwarno


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#9 2011-12-01 14:07:47

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Mam pytanie o dostawcę TV. Balmont dostarcza Internet, a jak jest z TV - każdy sobie indywidualnie czy jest jakaś ogólnodostępna "kablówka" ?

P.S. wasz prawie już sąsiad

Offline

 

#10 2011-12-01 14:46:27

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

kmmareek napisał:

Mam pytanie o dostawcę TV. Balmont dostarcza Internet, a jak jest z TV - każdy sobie indywidualnie czy jest jakaś ogólnodostępna "kablówka" ?

P.S. wasz prawie już sąsiad

W mieszkaniu jest gniazdo TV i jest tam sygnał bodajże: TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, TV4, TV PLUS.

Offline

 

#11 2011-12-01 17:21:19

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

a na dodatek jest juz kilka programów w cyfrowej wersji , tylko musisz posiadac telewizor dekoderem mpeg4, ale płaskie to juz prawie wszystkie mają. Dodatkowo masz Polsat ,TVN, TV4, TV Puls, TVN 7, TV6 i jeszcze jeden na którym w większości nadają jakiś sport. Dużo lepszy obraz

Offline

 

#12 2011-12-01 20:09:38

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Ile się płaci (w czynszu?) - dowiem się wszystkiego pewnie na dniach, ale może przy okazji ktoś inny skorzysta z tych informacji

Offline

 

#13 2011-12-01 21:05:04

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

to wszystko idzie ze zbiorczej anteny, takze dla wszystkich dostepne za darmo

Offline

 

#14 2011-12-02 10:14:14

 Seba

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Witam

Kanały telewizyjne jakie ja odbieram analogowe (TVP1,TVP2,Polsat,TVN,TV4.Puls,TV Info)
Cyfrowe(TVP1,TVP2,Polsat,Polsat Sport News,TVN,TVN7,TV4,TV6,TV Puls,Puls2,TVP Historia,TVP Kultura,TVP info Kraków, TVP info Katowice) -
To wszystko telewizja naziemna z anteny zbiorczej

Dodatkowo w gniazdku TV satelitarnym jest sygnał z anteny satelitarnej która jest na dachu ja po podłączeniu do dekodera odbieram bez konieczności własnej anteny na balkonie bądź na dachu Telewizje na Karte, nie wiem jak inne platformy

Offline

 

#15 2011-12-02 10:22:39

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Kilka pytan odnosnie osiedla

Seba mam odrazu pytanie. W jaki sposób odbierasz kanały cyfrowe ? To zależy od telewizora czy jak to wygląda ? Mam TV w którym jest możliwość wyszukania kanałów cyfrowych ale wyszukuje mi tylko analogowe. Stąd moje pytanie

Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-02 10:24:01)

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Kilka pytan odnosnie osiedla

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl