Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#61 2012-08-10 13:34:23

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Po wielu wycenach, rozmowach i poszukiwaniu udało mi się znaleźć firmę która zrobi to co chce w miare rozsądnej cenie ( porównując z innymi którzy oferowali mi swoje usługi). Mam w związku z tym dwa pytania. Chcę zrobić podwieszany sufit w przedpokoju żeby przykryć rury z gazem idące z klatki schodowej do łazienki, tylko czy mogę ? Chcę też zabudować piec w łazience, zrobić na wymiar taką szafkę, oczywiście otwieraną, tylko znowu czy mogę ? Żeby potem przy kontroli gazowej, kominowej czy innej nie okazało się że musze demontować sufit lub szafke.

Offline

 

#62 2012-08-10 15:49:49

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

Co do sufitu to jak o to pytałem to .. zależy kto mi odpowiadał. Ponoć tylko w miejscu łączenia rury musi być dostęp do sprawdzenia szczelności.
Jeśli chodzi o piecyk to też miałem go zabudować, ale na razie nie wyszło. Chyba można (zamknięta komora spalania) jedynie przewidzieć trzeba ewentualny dostęp przez serwisanta.
Jak będziesz robił już "szafkę" na piecyk to napisz co i jak...

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-08-10 15:50:10)

Offline

 

#63 2012-08-11 00:21:38

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

My sobie tak zabudowaliśmy styropianem, mam nadzieję, że nie trzeba będzie tego niszczyć!

http://img191.imageshack.us/img191/6505/img1pq.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/7479/img2mz.jpg


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#64 2012-08-11 10:45:19

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

argentynka - fajne-chyba skopiuje. można schować tą rurę w najprostszy najmniej pracochłonny i estetyczny sposób.

szukam skutecznego patentu na punkt styku wanny i fliz.
czy ktoś z Sąsiadów to przetrenował?
jakieś listewki albo co? obecnie mam krawędzie zasilikonowane, silikonem bezoctowym do akrylu... ale to nie jest to o co mi chodziło.

Offline

 

#65 2012-08-11 11:16:53

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

saark18 napisał:

szukam skutecznego patentu na punkt styku wanny i fliz.
czy ktoś z Sąsiadów to przetrenował?
jakieś listewki albo co? obecnie mam krawędzie zasilikonowane, silikonem bezoctowym do akrylu... ale to nie jest to o co mi chodziło.

Na poprzednim mieszkaniu kupiłem taśmę chyba firmy 3M do takich właśnie połączeń (nie wykorzystałem bo mieliśmy kabinę z brodzikiem o dziwnych kształtach i się nie dało tak powyginać ). Jest szerokości koło chyba 3cm, wzdłuż jest wyprofilowanie i się ją zgina, część wchodzi na wannę, część na płytki, pod spodem ma coś w rodzaju kleju/silikonu. Mam właśnie zamiar ją wykorzystać w najbliższym czasie, bo jak się tutaj urządzaliśmy na szybko poszedł silikon, ale chcę to zmienić.

Jeśli chodzi o gaz-rurkę na korytarzu to u nas w części weszła do szafy, a w części zabudowaliśmy ją płytą meblową (kolor szafy)... Najgorsze jest dla nas zakrycie piecyka i jego rur.... na razie nic z tym nie robiliśmy - w czasie urządzania łazienki mieliśmy wstawić ściankę by go oddzielić od reszty i potem wstawić tam drzwi, ale ...

Offline

 

#66 2012-08-11 11:25:52

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Remonty od A do Zet

My mamy wanne zapudowaną. Konstrukcja jest z bloczków na których są kafle, połączenie między powstałą "ścianką" a podłogą stanowi fuga.

Rurka jest w safie obudowana regipsem więc jej nie widać. Podobno są to rury bezszwowe, które można schować całkowicie. Piecyka i jego połączeń nie ruszaliśmy, może to najpiękniej nie wygląda ale wisi nad pralką więc jakoś specjalnie nie szpeci pomieszczenia w którym się znajduje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl