Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-07-31 12:45:49

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Meldunek

Witam,

aktualnie jestem na urlopie i postanowiłem zająć się tymi wszystkimi sprawami na które zazwyczaj nie ma czasu. Jedną z takich spraw jest zameldowanie się na Obozowej. Aktualny meldunek mam na Śląsku więc już teraz mam pierwsze pytanie, czy muszę najpierw wymeldować się w Urzędzie Miasta tam gdzie mam meldunek a dopiero potem załatwiać wszystko w Krakowie ? Jeśli to już uda się załatwić to który Urząd Miasta w Krakowie obsługuje naszą dzielnicę i gdzie on się znajduje ? Czy wszystkie sprawy związane z przemeldowaniem, tzn. wymianę dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego załatwie w jednym urzędzie czy nastawić się na jeżdżenie po kilku ? Jaki jest koszt wymiany tych wszystkich dokumentów i czas oczekiwania na wydanie nowych ? Co muszę mieć ze sobą żeby się zameldować, wpis do ksiąg wieczystych, akt notarialny ? Czy trzeba wymieniać paszport ?
Wybaczcie, że aż tyle pytań ale może innym takie informacje też okażą się przydatne. Może ktoś będzie potrafił pomóc ?
Z góry dzięki i pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-07-31 13:29:43

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Meldunek

Najpierw powinienieś się wymeldować z poprzedniego adresu:


art. 11
1. Osoba zobowiązana do zameldowania się na pobyt stały przedstawia
organowi gminy właściwemu ze względu na nowe miejsce jej pobytu stałego
*zaświadczenie o wymeldowaniu się z poprzedniego miejsca pobytu stałego*
oraz zgłasza następujące dane osobowe:
[...]

W Krakowie na ul. Powstańców Warszawy 10 znajduje się Wydział Spraw Administracyjnych UMK i tam załatwisz wszystkie potrzebne dokumenty. Zmiana DO, prawka itp...

dla informacji: www.bip.krakow.pl

Offline

 

#3 2012-07-31 13:34:18

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Meldunek

Tego właśnie się obawiałem, że będę musiał jechać na Śląsk żeby się wymeldować. No trudno, dzięki !

Offline

 

#4 2012-07-31 13:58:49

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: Meldunek

Tak stanowią przepisy ale praktyka jest troche inna, na twoje szczęście

Moja żona też jest spoza Krakowa a była zameldowana w domu swoich rodziców w miejscowości X. Wystarczyło tylko, że jeden z rodziców ją po prostu wymeldował a żona po prostu się zameldowała w Krakowie.

Tak więc widać, że praktyka i przepisy nie zawsze idą w parze

Offline

 

#5 2012-07-31 14:20:01

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Meldunek

Aaaa czyli mogą rodzice wymeldować ? U mnie jest identyczna sytuacja jak u Twojej żony. A z poprzedniego miejsca zameldowania dostajesz jakieś potwierdzenie wymeldowania czy oni to jakoś w systemach komputerowych mają ? I jeśli rodzice mnie wymeldują to wtedy udaje się na ul. Powstańców Warszawy 10 i załatwiam sprawy związane z meldunkiem na Obozowej, tak ? A co musze mieć ze sobą żeby mnie zameldowali ?

Offline

 

#6 2012-07-31 22:32:28

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Meldunek

No niestety trzeba się wymeldować, wtdy dostaje się "świstek" potwierdzający ten fakt. Następnie udajemy się do UM przy Wielickiej (tam załatwiałem w styczniu) i meldujemy, przy okazji możemy złożyć wniosek o DO i PJ.
Wymeldować może właściciel lokalu, w którym jesteśmy zameldowani, możemy to też zrobić osobiście a czy ktoś trzeci tego nie wiem. Najprościej zadzwń do UM wydział meldunkowy (czy jakoś tak) i zaczerpnij informacji u źródła.

W PL jeszcze nie ma takich "cudów" aby ktoś gdzieś kliknął i już :-)

A podczas meldowania się musisz posiadać akt własności mieszkania, Dowód, książeczkę wojskową (więcej nie pamiętam) wykaz dokumentów oraz wnioski są na bip.krakow.pl.

Jeżeli nie chcesz/nie możesz się wyldować możesz narazie zgłosić pobyt czasowy (maks. 5 lat) to mniej więcej to samo z tym, że nie zmieniasz innych dokumetów ani nie przerejestrowujesz pojazdu :-) Jedynie zgłaszasz zmianę adresu zamieszkania w US oraz pracodawcy.

Offline

 

#7 2012-08-02 21:19:18

oskiewicz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-10
Posty: 71
Punktów :   

Re: Meldunek

Sebastian napisał:

Witam,

aktualnie jestem na urlopie i postanowiłem zająć się tymi wszystkimi sprawami na które zazwyczaj nie ma czasu. Jedną z takich spraw jest zameldowanie się na Obozowej. Aktualny meldunek mam na Śląsku więc już teraz mam pierwsze pytanie, czy muszę najpierw wymeldować się w Urzędzie Miasta tam gdzie mam meldunek a dopiero potem załatwiać wszystko w Krakowie ? Jeśli to już uda się załatwić to który Urząd Miasta w Krakowie obsługuje naszą dzielnicę i gdzie on się znajduje ? Czy wszystkie sprawy związane z przemeldowaniem, tzn. wymianę dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego załatwie w jednym urzędzie czy nastawić się na jeżdżenie po kilku ? Jaki jest koszt wymiany tych wszystkich dokumentów i czas oczekiwania na wydanie nowych ? Co muszę mieć ze sobą żeby się zameldować, wpis do ksiąg wieczystych, akt notarialny ? Czy trzeba wymieniać paszport ?
Wybaczcie, że aż tyle pytań ale może innym takie informacje też okażą się przydatne. Może ktoś będzie potrafił pomóc ?
Z góry dzięki i pozdrawiam

Nie, nie trzeba osobiście się wymeldowywac. W urzędzie pani daje dwa kwitki - jeden to wniosek o zameldowanie, a drugi wniosek o wymeldowanie. Można wypełnic oba w jednym miejscu, wtedy nasz obecny urząd wysyła wniosek o wymeldowanie do poprzedniego. Niestety, samemu trzeba dowiadywac się kiedy przyjdzie potwierdzenie wymeldowania i dopiero wtedy ponownie podejśc do urzędu podpisac wniosek o zameldowanie, ponieważ w myśl polskiego prawa nie można byc jednoczesnie zameldowanym w dwóch miejscach.
Tak ja to robiłem i zajęło to wszystko ok miesiąca. Pani w UMK była bardzo miła i to ona sama zasugerowała taką właśnie drogę.

Offline

 

#8 2012-08-02 22:05:58

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Meldunek

Super, wielkie dzięki za podpowiedź. Jak pozałatwiam wszystkie sprawy opisze tu jak poszło, może komuś potem się przyda

Offline

 

#9 2012-08-07 17:49:18

_DM_Sabina

Użytkownik

Skąd: 38c kl. V
Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 19
Punktów :   

Re: Meldunek

Jestem właśnie w trakcie zamedowywania się na Obozowej. W UM na ul. Wielickiej 28a wypełniłam odpowiednie dokumenty dotyczące wymeldowania mnie z innego miasta, ale tez w małopolskim. Opieczętowane dokumenty przez panią z UM w Krakowie plus ksero mojego dowodu i krótkie pismo z prośba o wymelodawanie i przesłanie do mnie potwierdzenia wysłałam na adres mojego dotychczasowego UM za potwierdzeniem nadania. W ciągu kilku dni otrzymałam zwrotna informację i dokładnie jutro jadę z powrotem do urzędu zameldować się i wyrobić dowód. Na stronie mojego miasta była informacja, że muszę osobiście się wymeldować. Dlatego wcześniej upewniłam się w UM w Krakowie jak mogę to zrobić bez jeżdżenia po całym województwie, pan z informacji powiedział, że wystarczy jak do nich przyjadę wypełnię dokumenty i odeśle do swojego urzędu.


Wspólnie przeciw białaczce! Zostań Dawcą Komórek Macierzystych Szpiku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl