Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-05-10 09:36:54

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

trawniki pomiędzy blokami

witam
mam pytanie.
czy wg. Sąsiadów istnieje konieczność maltretowania trawników pomiędzy naszymi blokami kołami samochodów? proponuję wyjrzeć przez okno.trawniki które teoretycznie powinny być elementem ozdobnym obecnie zaczynają przekształcać się w odlewy bieżników.

Offline

 

#2 2012-05-10 11:09:18

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

W dużej mierze to pozostałości po zimie, ale zgadzam się i przyłączam do apelu o ostrożne parkowanie!

Offline

 

#3 2012-05-10 11:41:17

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Wiemy zapewne, że jest to skutkiem właściwie dobrej woli właścicieli dłuższych aut parkujących prostopadle do bloków - by ich auto nie wystawało za bardzo na drogę przejazdową (pomijam tych, którzy po prostu tak od niechcenia za daleko dojeżdżają).
Można się tylko zastanowić jak tego uniknąć... natomiast nie od razu "skreślać" tych kierowców.
Dla tych "roztargnionych" może wystarczy podwyższenie krawężnika między żwirkiem, a trawką? natomiast czy wtedy długie auta nie będą wystawały ? musiałbym tam zaparkować by sprawdzić ...

Offline

 

#4 2012-05-10 12:43:28

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Wydaje mi się, że to celowe działanie niż z przegapienia, bo koła auta same siadają w żwirku i jest to dogodna pozycja dla kierowcy. Gorzej jest w czasie manewrów wjeżdżania na miejsca równoległe "przy klimatyzatorach" gdzie niektórzy uskuteczniają parkowanie przodem na ostatnim miejscu przejeżdżając przez trawnik.

Offline

 

#5 2012-05-11 14:27:54

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Dokładnie koła same "siadają" w żwirku :-) niestety niektórzy skutecznie parkują w sposób taki iż ledwo 2 auta mieszczą się w zatoczkach gdzie spokojnie mogą zaparkować trzy w sposób prostopadły do ściany, niektórzy te stają jak by cały parking należał do nich blokując możliwość zaparkowania innych aut. Rozumiem, że te miejsca były projektowane na 1 samochód ale sami widzicie. Rozumiem też mieszkańców parteru, gdzie ich głównym widokiem będzie "dupa" auta oraz "inchalator" w postaci świerzych spalin. Niestety sytuacja jest jaka jest a będzie jeszcze gorzej więc wszyscy bądźmy wyrozumiali i parkujmy z "głową" nie myślać tylk o sobie ale o sąsiadach również. Wiem, że dokładne zaparkowanie samochodu to nielada wyczyn szczególnie w pośpiechu ale te kilka sekund na "wyprostowanie" auta albo dojechania do krawężników nikogo nie zbawi a może pomóc innym :-)

Swoją drogą może by tak linie namalować co znaczoąco by ułatwiło parkowanie w sposób ergonomiczny, oraz zwiększyło by liczbę miejc.

Co do trawników to tak czy inaczej, kiedyś ich żywot dobiegnie końca, jeszcze kilka aut i szpilki nie wciśniemy ;-)

Póki co cieszmy się tym co mamy. Tak swoją drogą kiedyś jak nie brałem pod uwagę faktu, iż będę tu mieszkać byłem święcie przekonany, że na "dziedzińcu" będzie ładny trawniczek z łąweczkami a droga jest tymczasowa utworzona na potrzeby budowlano-remontowe. hehe pomyliłem się a szkoda bo ładnie by to wyglądało, no niestety to tylko moje wyobrażenie z przeszłości :-(

Offline

 

#6 2012-05-11 16:12:55

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

krasus napisał:

"Co do trawników to tak czy inaczej, kiedyś ich żywot dobiegnie końca, jeszcze kilka aut i szpilki nie wciśniemy ;-)"
??????????
osobiście nie widzę powodu żeby żywot trawników miał dobiec końca.
to chyba normalne że są trawniki i że o nie się dba.
inaczej.
wystarczy że się ich nie będzie niszczyć
Mamy parę pasków zieleni które same sobie dadzą radę jeżeli parkujący zaczną sobie trafiać w miejsca do parkowania a nie jeździć po nich.
ps
i wydaje mi się że rozumienie iż mieszkańcy parterów nie chcą za oknem oglądać tylko dup samochodów to dla nich za mało.między innymi po to są te trawniki.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-05-11 16:15:33)

Offline

 

#7 2012-05-11 16:51:11

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

gdzyby wszyscy parkowali "idealnie" to nie było by problmu.
masz rację trawniczki mamy symboliczne. może jakies barierki "chroniące" to co mamy + grafika przedstawiająca miejsca parkingowe

Mieszkałem w różnych miejscach (wspólnoty, spółdzielnie, wynajem) i przeważnie trawniki jakie by nie były to kończyły jako "bagno" nzam sytuację, gdzie potrafili rozjeździć żywopłot aby tylko wcisnąć się.

Dlatego miała to być przestroga bardziej niż jakieś proroctwo ;-)

Offline

 

#8 2012-05-14 23:38:23

dozorca

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 6
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Teraz się narzeka na jakość trawnika! pytanie kto temu jest winien? czy nie mieszkańcy którzy tak bardzo chcieli wstawić zakaz parkowania na drodze dojazdowej do garaży. Moim zdaniem to jest najlepsze miejsce do parkowania które nie szpeci osiedla. Wole patrzeć na cały górny plac wybrukowany niż pseudo trawniki które i tak nie mają przyszłości. Nie ma gdzie parkować, wiec trawnik będzie zawsze niszczony. Plac w projekcie może i super wyglądał ale praktyczności zero.

Offline

 

#9 2012-05-15 08:06:03

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

dozorca:Teraz się narzeka na jakość trawnika! pytanie kto temu jest winien? czy nie mieszkańcy którzy tak bardzo chcieli wstawić zakaz parkowania na drodze dojazdowej do garaży. Moim zdaniem to jest najlepsze miejsce do parkowania które nie szpeci osiedla. Wole patrzeć na cały górny plac wybrukowany niż pseudo trawniki które i tak nie mają przyszłości. Nie ma gdzie parkować, wiec trawnik będzie zawsze niszczony. Plac w projekcie może i super wyglądał ale praktyczności zero.

np.ja nie widziałem powodu wstawiania zakazów i nakazów parkowania, ale wolę patrzeć na trawniki za oknem tak jak w chwili kupowania mieszkania a nie wybrukowany parking.moim zdaniem nie "jest to najlepsze miejsce do parkowania które nie szpeci osiedla" .zrobienie parkingu na środku osiedla dokładnie pod wszystkimi oknami jest.....niedobrym pomysłem.zdaje się że nie dokończyliśmy na zebraniu dyskusji o miejscach do parkowania.możliwe ze watro by było bo jak widać istnieje szansa że niektórzy maja zamiar rozwiązać problem przez rozjechanie. rozumiem ze należy się jak na razie cieszyć że nikt z sąsiadów nie ma ciągnika siodłowego bo prostowalibyśmy łuki.

Offline

 

#10 2012-05-15 13:22:20

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

no ale kto a przede wszystkim ile było głosów za zakazem? nie rozumiem dlaczego nie ma dopisku za wyjątkiem mieszkańców wspólnoty w godzinach od np 20-7. W dzień faktycznie może to przeszkadzać np śmieciarce oraz nieudowlnie wyjeżdżającym z garaży. Co nie zmienia faktu, że ilość miejsc wzdłuż płotu przy wjazdach do goaraży jest nieporównywalnie mniejsza niż ilość miejsc na "dziedzińcu". Super by było jak by zlikwidować kostkę zrobić alejki posiać trawkę i posadzić krzewy ale jest co jest i przynajmniej starajmy się to szanowac bo to jest nasze, nie developera, nie zarzadcy, nie mista tylko nasze i sami sobie kuku robimy.

Offline

 

#11 2012-05-15 14:51:19

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

dokładnie tak jak pisze Krasus. dbajmy o tą odrobinę zieleni pod oknami a zastanowić się można jak wykorzystać do parkowania już zabetonowane przejazdy.to tylko kwestia organizacji a nie niszczenia przestrzeni wspólnej.zdaje się jak na razie nikt nie poddał pod głosowanie pomysłu zlikwidowania tych paru metrów kwadratowych trawnika więc ci co rozwalają go samochodami działają na szkodę reszty sąsiadów.

Offline

 

#12 2012-05-15 20:12:15

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

gdyby się okazało, że zostanie zagospodarowna odgrodzona część działki i powstanie tam ogródek (trawnik, krzewy, ławeczki) to wtedy można by było pomyśleć o likwidacji części trawniczków.
Można by bylo również odwrotnie pomyśleć, gdyby na tej działce powstał parking to można by myśleć o zrobieniu większych trawników pomiędzy blokami :-)

póki co jest jak jest i trzeba kombinować, może przemalować linie parkingowe tak aby więcej aut cisnąć.

Tak poza tym w środkowym garażu są dwa miejsca dla niepełnosprawnych rozumiem, że zarówno kierowca busa firmy budowlanej oraz ta młoda dama suva są inwalidami bo jeśli nie to nie są to miejsca dla nich i nie bardzo chyba mogą tam parkować swoje pojazdy :-)

Offline

 

#13 2012-05-16 10:24:52

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

W gruncie rzeczy to zakaz stoi w takim miejscu, że wcale nie rozwiązuje sprawy. Powinien być ustawiony w drugą stronę, bo tak na prawdę na prostej i śmieciarka i wóz strażacki przejedzie, a z tego co raz zaobserwowałem nie lada wyczynem dla śmieciarki było przejechanie przez zakręt nie uszkadzając zaparkowanych tam poprawnie pojazdów. Przypominam również o dwóch wariantach, jeden z dodatkowymi miejscami na niewykorzystanej działce lub przynajmniej miejsca równoległe w tamtym miejscu rozszerzone na prostopadłe!

Offline

 

#14 2012-05-16 15:21:06

 Rockrider

Użytkownik

Skąd: Obozowa 38C
Zarejestrowany: 2012-05-14
Posty: 216
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Jedną sprawą jest notoryczne dewastowanie przez koła samochodów tych granicznych części trawinków a druga to sama jakość trawnika w jego dalszych obszarach a trawa juz jest tam mizerna oj mizerna. Teraz jeszcze widać ze bedzie troche rozdeptany przez panów przebudowywujących mieszkania i ciekaw jestem jak to zostanie uprzątnięte...

Offline

 

#15 2012-05-16 19:23:07

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: trawniki pomiędzy blokami

Jeśli chodzi o trawkę przy żwirku to nie wystarczy (tak jak pisałem) po prostu wydłubać te krewężniki, podsypać je trochę i znów wstawić ? jak będą wystawały o 5cm nie będzie już tak łatwo "niechcący" czy przez roztargnienie wjechać na trawkę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klubcsr.pl anties.pl