Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#16 2012-04-20 13:44:59

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

krasus napisał:

P.S. wgląd do materiałów prjektowych oraz całej dokumentacji ma kązdy zainteresowany t.j osoba, która została powiadomiona pisemnie, nie ma tam żadnych kolejek, wystarczy się wpisać na listę i można oglądać, czytać , przepisywać i rysować :-) Jedynie może być problem z parkowaniem ;-) ale gdzie takowego nie ma :-D

Można mam nadzieję robić jakieś zdjęcia tych dokumentów ewentualnie kserować ?
A jak jest ze składaniem uwa ? można indywidualnie ? jak to przebiega skoro już byłeś ? Mam zamiar właśnie się tam udać...

Offline

 

#17 2012-04-20 21:20:50

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Wiesz może ile pięter tam planują?

Offline

 

#18 2012-04-21 19:25:07

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

hmm nie wiem czy można robić kopie dokumentów nie interesowalo mnie to,  uwagi składać można napewno jako wspólnota, indywidualnie zapewne też aczkolwiek w ilości siła :-)
W nadesłanej informacji była mowa o radzaju zabudowy w tym ilości pięter bodajże 3 + miejsca postojowe na i podziemne.

Offline

 

#19 2012-04-21 23:10:34

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

No to chyba mimo wszystko jakiś plus co do tych 3 pięter + garaże, gorzej byłoby gdyby walneli nam jakiegoś 10cio piętrowca

Offline

 

#20 2012-04-22 10:53:32

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

no tak jest to jakieś pocieszenie nie da się ukryć hehe generalnie raczej chyba nie bardzo dało by się wybudować coś wyższego skoro wszystko na około ma taką a nie inna wysokość.
Widzę, iż ludzie nawet nie przeczytali powiadomienia, którego odbiór potwierdzili skoro zadają pytania co gdzie i jakie wysokie, a tam wszystko jest napisane nawet wysokość zabudowy bodajże ~13m.
Swoją drogą odległość między nowo powstałym budynkiem a budynkiem C będzie mniej więcej taka jak między B i C więc zapewne minimalna dopuszczona prawem budowlanym.

Offline

 

#21 2012-04-22 14:41:41

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

krasus napisał:

(...) Widzę, iż ludzie nawet nie przeczytali powiadomienia, którego odbiór potwierdzili skoro zadają pytania co gdzie i jakie wysokie, a tam wszystko jest napisane nawet wysokość zabudowy bodajże ~13m. (...)

Rozumiem, że to do mnie. Otóż jedyne co dostałem to 2-stronne pismo, w którym nie ma nic sensownego poza tym co sam cytowałem w tym temacie. Z racji, że korespondencja poszła na adres zameldowania, dostałem skan tego dokumentu mailem. Upewnię się w takim razie czy nie pominęli czegoś.

Offline

 

#22 2012-04-25 11:49:17

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Ja w swoim zawiadomieniu mam tylko określenie inwestycji czyli 3 bud z garażami itp... Nic więcej poza pełnomocnictwami zajmującymi 70% zawiadomienia. 13m powiadasz? Chcemy się wybrać do urbanistyki na początku tygodnia...

===========================================================================

Zapewne byliście już przeglądać dokumentację, jednak nikt nie załączył np. planu... Szkoda, bo może nie każdy miał na razie czas by się wybrać do Urzędu Miasta. Tak samo nikt nie napisał jeszcze jakiegoś pisma z uwagami, a szkoda. Po rozmowie z "panią" w urzędzie - każdy może wnieść jakieś uwagi, nawet lepiej jak każdy to zrobi niż tylko (bądź aż) wspólnota.
To czy budynki powstaną w takiej formie w pewnej sporej części zależy od nas.
Komuś może być to obojętne, komuś jednak może przeszkadzać, a skoro ewentualnie można wpłynąć na dalsze losy inwestycji to dlaczego z tego prawa nie skorzystać ?
Na razie z tego co doczytałem do końca 31 maja ZIKiT ma się wypowiedzieć odnośnie infrastruktury drogowej - póki co poprzednie pismo inwestycję opiniowało negatywnie.

Tak jak ktoś napisał - wysokość budynków 13.5m, odległość od 38C mniejsza niż między 38c i 38b (tutaj chyba ok 15m). Od strony placu zabaw ok 10m, przy 5 klatce ok 13m (granica naszej działki nie jest równoległa do 38c).
Czyli mieszkańcy klatki 1 będą mieli ok 7,3m między balkonami bo nasze balkony są "głębokie" na 1,35m (jeśli iw tym nowym bloku balkon wypadnie akurat na przeciw).
Tak sobie, ale bywa gorzej.

Poniżej plan (fotka z telefonu, xera nie chce mi się skanować)
http://images46.fotosik.pl/1484/72fd6e82f8bfd262m.jpg

Offline

 

#23 2012-04-25 12:17:28

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Wielkie dzięki kmmareek za wrzucenie planu!

Kurcze, skończy się piękny widoczek z okna . Mam tylko nadzieję, że jakoś ładnie zagospodarują teren dookoła budynków. Myślisz, że mamy szansę coś zmienić w tym planie? Pójdziemy i powiemy "budujcie 5 metrów dalej" i załatwione? Wydaje mi się, że trzeba by mieć jakieś solidne argumenty inne niż nie podoba nam się. W sumie i tak chyba dobrze, że nie budują równolegle długich klocków. Wiadomo jak nazywa się developer, żeby zobaczyć jego dotychczasowe inwestycje i opinie?

Offline

 

#24 2012-04-25 12:48:54

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Pani była bardzo chętna do udzielania informacji, niepytana sama opowiadała o sposobie załatwienia sprawy.
Czym więcej sprzeciwów (uzasadnionych) tym większa szansa, że coś się zmieni. Dla nich gorzej, że nie występujemy jako wspólnota tylko osobni mieszkańcy (bo muszą każde pismo osobno obrabiać, wysyłać itp) ale to podobno lepiej dla nas.

Trzeba napisać pisemko (pewnie mailem też może być) załączając numer sprawy (mamy na zawiadomieniu) z uwagami, sprzeciwem itp. To podobno tylko sugerowane położenie i kształt bloków, poddane ustaleniom itd. Można negocjować z inwestora odpowiednio motywując. Nie można natomiast wierzyć w jego zapewnienia, że coś zmieni (np. przejdzie z ankietą i coś tam podamy, podpiszemy) jeśli nic nie będzie zmienione w planach. Potem może twierdzić, że było to jego wolą, ale się ona zmieniła. Pani przestrzegała przed takim sposobem załatwienia sprawy z inwestorem...... Tylko na piśmie, na planach, zatwierdzonych zmiany projektu.

Jak dla mnie po pierwsze nie ma infrastruktury drogowej i póki ona nie powstanie nie ma nowych inwestycji (takie jest zdanie ZIKIT i rady dzielnicy) (dojazd ma być wzdłuż bloków, które widzimy z balkonów 38c, te trapezy do 8 Pułku Ułanów (Obozowa), która jakoś nie może powstać).
Po drugie niech oddali nowe bloki od 38c (działka 215 też jest Bałagów i będzie tam droga dojazdowa) by mieszkania w nowych blokach były chętniej kupowane ze względu na oddalenie od nas oraz ze względu na nasze protesty o utracie dotychczasowych zalet położenia czyli "nic" przez oknami. Może tam zrobić jakieś miejsce z trawką itp. tereny zieleni rekreacyjnej.

Przy okazji - parkingi podziemne mają mieć 3270m2, a drogi dojazdowe i miejsca postojowe 1550m2.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-25 12:49:38)

Offline

 

#25 2012-04-25 13:09:09

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

13. [Odległość od innych obiektów] [11] 1. Odległość budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń - co uznaje się za spełnione, jeżeli:

1) między ramionami kąta 60 st., wyznaczonego w płaszczyźnie poziomej, z wierzchołkiem usytuowanym w wewnętrznym licu ściany na osi okna pomieszczenia przesłanianego, nie znajduje się przesłaniająca część tego samego budynku lub inny obiekt przesłaniający w odległości mniejszej niż:

a) wysokość przesłaniania - dla obiektów przesłaniających o wysokości do 35 m,

4. Odległości, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mogą być zmniejszone nie więcej niż o połowę w zabudowie śródmiejskiej.


1) zabudowie śródmiejskiej - należy przez to rozumieć zgrupowanie intensywnej zabudowy na obszarze funkcjonalnego śródmieścia, który to obszar stanowi faktyczne lub przewidywane w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego centrum miasta lub dzielnicy miasta,


jezeli dobrze rozumiem definicje to powinno byc min. 20 metrow aczkolwiek obie sa dla mnie niejasne:p ktos wie jak to dokladnie jest?

Offline

 

#26 2012-04-25 13:21:09

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

eax napisał:

jezeli dobrze rozumiem definicje to powinno byc min. 20 metrow aczkolwiek obie sa dla mnie niejasne:p ktos wie jak to dokladnie jest?

A u nas między 38b i 38c jest około 15m... Jest jeszcze nasłonecznienie - musi być conajmniej jedno pomieszczenie z dostępem promieni słonecznych przez conajmniej 1,5godz dziennie.

Pokoje mieszkalne powinny miec zapewniony czas nasłonecznienia, o którym
mowa w ust. 1, w godzinach 7-17oo.
"W mieszkaniu wielopokojowym dopuszcza się ograniczenie wymagania określonego w ust.
1 co najmniej do jednego pokoju, przy czym w śródmiejskiej zabudowie uzupełniającej
dopuszcza się ograniczenie wymaganego czasu nasłonecznienia do 1,5 godziny, a w
odniesieniu do mieszkania jednopokojowego w takiej zabudowie nie określa się wymaganego
czasu nasłonecznienia." Dz. U. Nr 75, poz. 690

Przy czym my nie jesteśmy chyba w zabudowie śródmiejskiej więc nasłonecznienie powinno być między 7-17 ?

A jeśli chodzi o tą odległość przesłaniania to od poziomu dolnej krawędzi okna (może balkonu też) do krawędzi (dachu) nowego budynku, czyli gdzieś 1m (ile nad ziemią są balkony parterów?) do 13,5 czyli 12,5m.

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-25 13:51:02)

Offline

 

#27 2012-04-25 13:55:19

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

tylko jezeli dobrze to rozumiem to trzeba to pomnozyc przez tg 60 stopni

Offline

 

#28 2012-04-25 14:01:07

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Jeśli chodzi o 60st - kąt w poziomie - stoisz w osi (środku) okna i musisz mieć (na lewo czy prawo czy po środku) kąt przynajmniej 60st, w którym nie ma tego nowego budynku, który robi cień.
Czyli np. może być przed tobą budynek, który cię ocienia, ale kończy się powiedzmy równo w lewą częścią twojego okna, a na prawo masz łąkę Jeśli teraz od tego miejsca (lewa część okna) w prawo masz jeszcze 60st już bez budynku i cienia to jest ok.

Offline

 

#29 2012-04-25 15:21:36

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

kmmareek napisał:

Poniżej plan (fotka z telefonu, xera nie chce mi się skanować)

Wielkie dzięki za plan. Już przy pierwszym spojrzeniu trochę mnie  zamurowało. Te bloki są tak upakowane, że przy nich u nas jest wręcz super. Z jednej strony cieszę się, że wybrałem właśnie blok B a z drugiej współczuję tym, którzy mieszkają na niższych kondygnacjach bloku C. Nie jestem ekspertem prawa budowlanego (jak zapewne większość z nas) więc jeśli ktoś potrafi sformułować zasadne argumenty pozwalające chociażby odsunąć omawianą inwestycję od naszej granicy to proszę o ich podanie. Może ktoś jest wstanie przygotować nawet odpowiedni szablon takiego pisma, który można edytować a następnie podpisać i wysłać gdzie trzeba?

Offline

 

#30 2012-04-25 15:24:53

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Jeśli dobrze zrozumiałem to w tym kącie 60st o promieniu 13.5 metra nie może być nic wyższego niż 13.5 metra. Dokładniej musi istnieć taki kąt, który spełnia ten warunek dla każdego mieszkania. Tak?

Zrobiłem rysunek poglądowy, dokładność +/- 2m, przypadki C i D wyraźnie pokazują, że jest za blisko, ale wciąż mam wątpliwości co do interpretacji tych przepisów. Nigdzie nie jest to jasno opisane.

http://img837.imageshack.us/img837/2292/zaslanianie.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce UbytovĂĄnĂ­ Rusko