Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-04-18 11:07:54

olka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-27
Posty: 6
Punktów :   

czy coś będą budować za blokiem 38c?

Wczoraj dostałam list z Wydziału Architektury i tak się zastanawiam, gdzie będą budować te 4 bloki, czy za blokiem 38c - tam gdzie teraz jest łąka - jesli można to nazwać łąką? czy ktoś może coś wie?

Pozdrawiam:)

Offline

 

#2 2012-04-18 11:22:00

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Tak, na "łące". W liście oraz we wcześniej podawanym przez mnie linku do uchwały rady dzielnicy są wyszczególnione działki, na których mają powstać te 3 budynki. Ciekawe czy na wzór innych blokowisk będziemy mogli pić kawę z nowymi sąsiadami stojąc na balkonie. Jeśli blok będzie stał tak jak nasz kilka m od ogrodzenia to między balkonami będzie gdzieś "aż" 8m....
Tutaj link do mapy z działkami
http://msip2.um.krakow.pl/portal_ogolny … stycje.xml

Offline

 

#3 2012-04-18 12:26:26

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Ja też dostałem takie pismo z tym, że dostarczono je na adres zameldowania i nie miałem go osobiście w ręku. Zastanawia mnie kto będzie tam budował ? Tzn. jaki deweloper, czy wiadomo kiedy zacznie się budowa i od której strony będzie na nią wjazd ? Mam nadzieje, że nie jakoś koło wjazdu do naszych garaży podziemnych.. Echhh a szczerze mówiąc myślałem, że może żyją na tej łące jakieś chronione motyle czy chrząszcze i nic tam nie będą budować. Może by tak złożyć się, kupić i wpuścić tam jakieś jedno chronione zwierzątko, jak się rozmnoży może zablokują budowę

Offline

 

#4 2012-04-18 14:05:46

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Wniosek jest p.Bałagi, a ona i rodzina są właścicielami tych działek - (gdzieś miałem numery KW...) więc to pewnie ona... albo jakiś developer, a ona wystąpiła z pismem bo póki co jest właścicielką i może sprzeda developerowi jak wniosek przejdzie (a przecież póki co został zablokowany przez radę dzielnicy więc ...).
Tak czy inaczej ja nie mam na razie jak podejść do wydziału urbanistyki więc jak by ktoś był to prosimy o info np. jak wysokie maj być te budynki i jak daleko od granicy...

Offline

 

#5 2012-04-18 14:33:42

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

afaik rada dzielnicy tylko opiniuje, ale ta opinia nie musi byc wzieta pod uwage...

Offline

 

#6 2012-04-18 15:21:49

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Hmm myślałem, że jak opinia będzie negatywna to nici z inwestycji...

Chyba cały dzień sprzątają teren, wycinka drobnych drzew itd...

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-18 16:58:44)

Offline

 

#7 2012-04-18 19:25:57

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Połączyłbym te dwa wątki bo to o tym samym
z zakazu parkowania:


saark18

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

jesteśmy stroną jako sąsiedzi w postępowaniu administracyjnym w sprawie warunków zabudowy zdaje się na tych działkach za budynkiem C.możemy coś "ugrać" na tym? np.wygodniejszy dojazd z drugiej strony?


#81 Dzisiaj 10:12:01

kmmareek

Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

No właśnie, miałem dodać nowy wątek. Ktoś był już w wydziale urbanistyki ? jakieś plany itp ?

Offline

    Raportuj |
    Cytuj

#82 Dzisiaj 10:53:39

tecku


Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Wygodniejszy dojazd z drugiej strony to akurat byłby strzał w kolano, bo wtedy nasz teren stałby się "przejazdowy". Sprowadziłoby się to do tego, że tamci mieszkańcy jechali by na skróty, a obecny spokój pod naszymi blokami by się skończył.

Offline

    Raportuj |
    Cytuj

#83 Dzisiaj 11:42:45

saark18


Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

    tecku napisał:

    Wygodniejszy dojazd z drugiej strony to akurat byłby strzał w kolano, bo wtedy nasz teren stałby się "przejazdowy". Sprowadziłoby się to do tego, że tamci mieszkańcy jechali by na skróty, a obecny spokój pod naszymi blokami by się skończył.


saark18

niekoniecznie.
możemy mieć drugi szlaban od tamtej strony.wtedy przejazdowe było by tylko tamto projektowane osiedle.my już stoimy więc jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji...myślę ze przynajmniej piesze przejście by się przydało jeżeli już nie dojazd samochodowy.tak się po prostu zastanawiam co z tego możemy mieć skoro czeka nas rok obok budowy i na pewno pogorszenie standardu dla bloku C.oni dopiero zatwierdzają inwestycję więc muszą się z nami dogadać a nie odwrotnie.nie wiem.może ktoś ma lepszy pomysł co moglibyśmy z tego mieć? działki od 210 do 217 i tak zabudują a na razie dojazd do nas jest...nieprosty.

Ostatnio edytowany przez saark18 (Dzisiaj 12:02:33)



#84 Dzisiaj 14:10:52

krzysztof


Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Sprawa wymaga gruntownego przemyślenia.

Na pewno przejście piesze jest jak najbardziej pożądane chociażby ze względu na fakt, że dzieci miałyby dużo krótszą (i bezpieczną) drogę do szkoły. Mowa nie tylko o "naszych" dzieciach. Z drugiej strony przyszli mieszkańcy mogliby być zainteresowani skrótami do sklepu np Lewiatana czy na przystanek autobusowy przy Torfowej. Dodajmy, że kiedy nie było ogrodzenia z tyłu można było w 3 min dojść do przystanku Lubostroń na Kobierzyńskiej.

Zgadzam się z przedmówcą powyżej, że w sytuacji bez szlabanów będziemy mieć niezły highway pod oknami, który praktycznie uniemożliwi parkowanie w tej części oraz znacznie utrudni wyjazd z garaży. Z drugiej strony jeśli zamontujemy szlabany to co zyskają nowi mieszkańcy i po co mieliby się zgadzać na przejazd dla nas. Rozwiązanie widzę w kompromisie np. tworzymy wspólny teren dla dwóch wspólnot (jeden szlaban u nas przy obecnym wjeździe, drugi a może trzeci u nich); zarówno mieszkańcy naszych bloków jak i ich mają prawo poruszać się i parkować na wspólnym terenie - my korzystamy z ich infrastruktury a oni z naszej. Oczywiście zasadność takiego pomysłu należy rozważyć, kiedy będzie znana liczba miejsc parkingowych u sąsiadów jak również reszta infrastruktury, liczba mieszkań itp.

Pytanie kto ma się zająć negocjacjami? Wg. mnie powinien je prowadzić Zarządca. Teraz jest ostatni moment na ich rozpoczęcie bo jak plany zostaną ostatecznie zatwierdzone ich późniejsza zmiana może być bardzo kosztowna lub nawet niemożliwa.

Offline

    Raportuj |
    Cytuj

#85 Dzisiaj 19:15:47

saark18


Re: Zakaz parkowania na drodze obok garaży

Krzysztof napisał - Z drugiej strony jeśli zamontujemy szlabany to co zyskają nowi mieszkańcy i po co mieliby się zgadzać na przejazd dla nas.
cóż myślę że zyskają to iż nie będziemy im oprotestowywać budowy.Ich inwestor może być skłonny do ustępstw ze względu na nie przeciąganie procesu inwestycyjnego.W podobnej sytuacji w innym miejscu udało się mojej ówczesnej wspólnocie wynegocjować remont chodników i ściany szczytowej. A sprawą powinien się moim zdaniem zająć się administracja z naszym błogosławieństwem.

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-04-18 19:31:36)

Offline

 

#8 2012-04-19 09:42:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Witam,
po przeprowadzonym "rozpoznaniu" w wydziale architektury:
- w dokumentacji inwestycji "na łące" brak kilku opini np zikitu,
- bardzo miła Pani Urzędnik poinformowała mnie, iż jest możliwość składania wniosków przez nas jako stronę zainteresowaną i tak np. możemy złożyć wniosek o zmiany projektowe dot. zwiększenia odległości pomiędzy granicą naszej niruchomości a projektowaną zabudową, najlepiej gdyby taki wniosek złożyła cała wspólnota a jeszcze lepiej gdyby był złożony przez Zarządce w imieniu wspólnoty.

Oczywiście nie zatrzymamy procesu projktowego oraz późniejszej realizacji ale możnemy wpłynąć na niektóre rzeczy, aodległość między budynkami jest wg. mnie i pewnie wilu innych dość warznym czynnikiem wpływającym na komfort z urzytkowania mieszkania.

pozdrawiam

Offline

 

#9 2012-04-19 10:13:08

 krzysztof

Administrator

Skąd: Obozowa 38B, klatka III
Zarejestrowany: 2011-09-07
Posty: 408
Punktów :   -1 

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

saark18 napisał:

Połączyłbym te dwa wątki bo to o tym samym z zakazu parkowania

Generalnie można by tak zrobić bez usuwania postów - po prostu je dokleić i jeśli pojawią się kolejne w tym temacie to tak zrobię. Myślę jednak, że w cytowanym wątku temat jest jak na razie wyczerpany i będzie kontynuowany tutaj.

krasus napisał:

najlepiej gdyby taki wniosek złożyła cała wspólnota a jeszcze lepiej gdyby był złożony przez Zarządce w imieniu wspólnoty

Proponuję sprecyzować nasze "żądania" co można zrobić min tu na forum. Następnie przekazać je Zarządcy tak aby do następnego spotkania były gotowe stosowne uchwały upoważniające Zarządcę do negocjacji i co najważniejsze aby można je było przegłosować. Tu prośba do tych, którzy znają się lub przynajmniej mają odpowiednią wiedzę w temacie (prawo budowlane, przepisy) aby zabierali głos.

W tym miejscu niezwykle przydatna byłaby rada wspólnoty, której jeszcze nie ma

Offline

 

#10 2012-04-19 11:00:44

eax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 52
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

a czy po prozpoznaniu w wydziale architektury wiesz mniej wiecej jak to ma wygladac i w jakiej odleglosci na chwile obecna jest planowana inwestycja? oraz co dokladnie ma byc od strony naszego bloku?

Offline

 

#11 2012-04-19 13:16:08

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Może nie doczytałem, może się nie znam - ile czasu ma strona (my) na zgłaszanie ewentualnych uwag ? nie przypadkiem 14 dni ?

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-04-19 13:16:21)

Offline

 

#12 2012-04-19 16:15:27

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

wydaje mi się że kmmareek ma rację.proponowałbym mieszkańcom budynku C przestudiowanie tych przepisów:
http://www.cm-uj.krakow.pl/bhp/ppoz/war … dynkow.pdf
i zapoznanie się z dokumentacją projektowanego budynku...tendencja nadal jest taka wśród deweloperów żeby na posiadanej działce upychać maksymalną dopuszczalną planem zagospodarowania intensywność zabudowy.

i z tego miejsca chciałbym zaproponować kandydaturę Krzysztofa Miłościwie Panującego Administratora do Rady Wspólnoty:) z mojej obserwacji wynika że jego posty są bardzo rozsądne.

Offline

 

#13 2012-04-19 17:16:02

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Wiadomo, że upchają ile wlezie... Myślę jednak, że dla nas ważne jest położenie bloku (jeśli w tym miejscu takowy będzie) równoległego czy prostopadłego do 38C - chodzi mi o odległość balkonów, o której już pisałem.
Mam nadzieję, że nie będzie tak jak np. na Pychowickiej
http://www.alert24.pl/alert24/1,99704,6 … kowie.html
http://ygd.pl/foto/krakow.htm

Offline

 

#14 2012-04-20 12:31:15

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

"Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, naziemnymi miejscami postojowymi i drogą dojazdową na działkach nr 210, 211, 214, 215, 216/6, 217/3 obr. 43 Podgórze przy ul. Obozowej w Krakowie.

W związku z powyższym strony mogą złożyć odpowiedź na pismo o wszczynające postępowanie, a w każdym stadium postępowania zapoznać się ze z materiałem dowodowym zgromadzonym w przedmiotowej sprawie, jak również wypowiedzieć się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań, w tym złożyć wyjaśnienia na piśmie w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa..."


Może warto, aby ktoś zapoznał się i przekazał do naszej wiadomości jak wygląda stan materiału dowodowego w tym stadium. Może są już jakieś projekty zabudowy, spało by się spokojniej ze świadomością tego co może tam powstać.

W ułożenia bloków, stawiam że jednak ułożenie będzie równoległe, bokiem do południa raczej nie warto budować.

Ostatnio edytowany przez tecku (2012-04-20 12:31:45)

Offline

 

#15 2012-04-20 12:39:55

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: czy coś będą budować za blokiem 38c?

Nie wiem jaki czas jest na składanie wniosków bo mowy o odwołaniu żadnym raczej tu nie ma. Odległość projektowanego budynku od naszej granicy (płota) ma być w chwili obecnej zbliżona do odległości takiej jaką my mamy pomiędzy budynkiem a granicą więc stosunkowo mała, na pocieszenie nie ma być żadnych miejsc ani dróg pomiędzy budynkami wszelkie dojazdy mają być od obozowej. Obozowa zostanie wydłużona od istniejącej aż do naszego płotu. Budynek ma być równolegle do granicy.

Napewno im szybciej zostanie złożony wniosek i będzie on reprezentował większą grópę mieszkańców tym lepiej, więc czekać do kolejnego zebrania aby przygotowywać uchwały, głosować nad nimi a później je zaskarżać raczej nie ma czasu.
Oczywiście prawo prawem ale interesy mieszkańców już obecnych a także tych przyszłych (nie tylko naszej wspólnoty ale również nowo powstałych) są równie ważne.  Więc można by się na forum zastanowić co i jak ewentualnie jeśli to budzi zainteresowanie większej rzeszy osób spróbować zwołać zebranie, myślę iż Zarządca a zarazem Developer znając przepisy od podszewki a tkże zapewne różne kruczki mógł a nawet powinie nam pomóc w tak wydaje się dość ważnej sprawie. No chyba, że ręka rękę myje i jako Developer będzie trzymał z innymi w tej branży a jako Zarządca będzie miał nas w .... .
Tak czy inaczej czasu jest coraz mniej bo gdy zostaną ukończone prace projektowe i zostanie wszystko zatwierdzone a inwestycja ruszy pełną parą będzie już za późno.
Wniosek złożyć zawsze można w najgorszym wypadku zostanie on odrzucony a w najlepszym urzędnicy przychylą się do niego i wkońcu po rozum do głowy, przestaną upychać budynki jeden na drugim.

Ktoś tu przytoczył przykład Pychowickiej. Projekt wg mnie lipny budynek mi się nie podoba widziałem go z bliska jak zapewne wielu. Lecz są osoby, które kupiły tam mnieszkania i sobie chwalą.

Zamiast dyskutować co kiedy i w jaki sposób można by się zacząć zastanawiać nad argumentacją dlaczego chcieli byśmy by planowana inwestycja została odsunięta od naszej granicy i dlaczego o X a nie o Y metrów. Wydaje mi się, iż w argumentach powinniśmy wykazać nie tylko zainteresowanie czubkiem własnego nosa i powoływać się na: komfort użytkowania mieszkań, spadek ich wartości ze względu na bliskie sąsiedztwo innego budynku. Powinny się również znaleźć argumenty przemawiające za przyszłymi klientami nowo powstałej inwestycji, wiadomo, iż chętniej się kupi mieszkanie z oknem oddalonym o kilkadziesiąt metrów od innego okna i za takie mieszkanie będzie wyższa cena niż za mieskzanie, które kilka/kilkanaście metrów dzieli od sąsiadów innej wspólnoty. Nie znam się na prawie budowlanym i nie wypowiem się od strony technicznej oraz o ewentualnych zagrożeniach jakie to może zas obą nieść, jeśli może?

P.S. wgląd do materiałów prjektowych oraz całej dokumentacji ma kązdy zainteresowany t.j osoba, która została powiadomiona pisemnie, nie ma tam żadnych kolejek, wystarczy się wpisać na listę i można oglądać, czytać , przepisywać i rysować :-) Jedynie może być problem z parkowaniem ;-) ale gdzie takowego nie ma :-D

Ostatnio edytowany przez krasus (2012-04-20 12:54:53)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl