Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-04-03 22:16:15

lukasz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-03
Posty: 1
Punktów :   

Włamanie do piwnicy 38C

Witam,

Dzisiaj zobaczyłem, że ktoś włamał się do mojej piwnicy(nr 26) pod blokiem 38C, został skradziony rower dużej wartości, reszta rzeczy pozostała na swoim miejscu ( materiały budowlane, stolik i drugi rower mniejszej wartości). Drzwi od piwnicy nie były naruszone, tylko nie ma kłódki, na pewno złodziej ją przeciął i zabrał ze sobą. Włamywać dokładnie wiedział po co przyszedł. Niestety nie potrafię powiedzieć kiedy ostatnio schodziłem do piwnicy, ale było to prawdopodobnie było to na początku zeszłego tygodnia. Rower był marki Kellys i był grafitowo czarny.
Jeżeli ktokolwiek widział coś prosił bym uprzejmie o kontakt.
Zdjęcie roweru
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& … 29,r:4,s:0

Offline

 

#2 2012-04-03 22:57:47

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

Cześć , niestety zdarza się i standardowe "zabezpieczenie" piwnic na nic sie zdaje, bo można to otworzyć nie otwierając kłódki.  Najlepszym rozwiązaniem zostaje wymiana drzwi i dodatkowy zamek, a drzwi oczywiście otwierające się na zewnątrz .

Współczuje roweru bo ładny, ale pewnie nie do odzyskania, jeśli posiadasz numery roweru zgłoś kradzież na policje, spotkałem się, że rower wrócił do właściciela, a "paser" został osądzony.

Nawiązując do tematu, jak wygląda sprawa z pomieszczeniem pod schodami, czy rowerownia juz funkcjonuje i jakie tam jest zabezpieczenie?

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2014-07-04 21:03:45

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

A mnie ktoś wkopał drzwi od komórki do środka. Na szczęście kłódki nie udało mu się sforsować.
Trudno się jednak dziwić że jakiś palant miał okazję grasować po garażu skoro brama jest nieustannie blokowana w pozycji otwartej przeróżnymi patykami i innym śmieciem przez firmę sprzątającą. Z resztą nie wiadomo po co?  Żeby wietrzyć garaż?... po cholerę są domofony i zamki skoro w czasie pracy Pań sprzątających każdy może sobie przez garaż wejść do wszystkich części budynku. absurd.

Offline

 

#4 2014-07-04 22:05:22

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

Nie tylko brama jest blokowana. Panie sprzątające blokują wycieraczkami drzwi wejściowe z klatek do piwnic oraz zostawiają pootwierane drzwi wejściowe do klatek. Jak by tego było mało ekipa remontująca zostawia sobie otwartą furtkę (zresztą nie tylko ona). Także w godzinach przedpołudniowych każdy może wszędzie się dostać bez żadnego problemu.

Offline

 

#5 2014-07-05 11:02:00

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

Tak w ogóle to ciekawe czy dla bramy garażowej zdrowe jest gdy pozostaje przez parę godzin w pozycji otwartej. może jak się znowu schrzani to należałoby podzielić się kosztami naprawy z firmą sprzątającą. To tak abstrahując od kwestii zamykania budynku.

Offline

 

#6 2014-07-08 12:59:36

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

krasus napisał:

(...) Jak by tego było mało ekipa remontująca zostawia sobie otwartą furtkę (zresztą nie tylko ona). Także w godzinach przedpołudniowych każdy może wszędzie się dostać bez żadnego problemu.

A jak jest zamknięta to już nikt nie wejdzie. Zapora nie do przejścia dla złodziei i wandali. Sam przez nią raz przechodziłem, jak mi ktoś zamkną bramkę jak wracałem z psem.

Ostatnio edytowany przez tecku (2014-07-08 13:00:40)

Offline

 

#7 2014-07-08 17:16:08

argentynka

Użytkownik

Skąd: 38c
Zarejestrowany: 2011-09-18
Posty: 45
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

Furtka jest znikomym zabezpieczeniem, jak ktoś przez nią będzie chciał przejść to i tak przejdzie górą bez większych problemów, co innego jest natomiast z pozostałymi drzwiami, jednak panie sprzątające pozostawiają je otwarte na bardzo krótki czas i to w godzinach, kiedy akuratnie najwięcej ludzi wychodzi do pracy/szkoły/uczelni. Złodziej musiałby być głupi, żeby w tym czasie dokonywać kradzieży, z drugiej strony wtedy też jest największa znieczulica, każdy się spieszy i nic nie podejrzewa, ale taką kłódkę chyba nie jest tak łatwo przeciąć i wymaga to pewnie dłuższego czasu. Nie widziałam też nigdy, żeby brama garażowa była otwarta przez kilka godzin, jedynie wtedy kiedy była jej awaria. Tych rzeczy może przecież dokonywać ktoś z mieszkańców. Myślę, że jest na to nawet większa szansa niż w przypadku osoby obcej.


"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami, to jest mój oddech, moje życie" Wojtek Kurtyka

Offline

 

#8 2014-07-27 20:03:59

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 153
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

"Nie widziałam też nigdy, żeby brama garażowa była otwarta przez kilka godzin, jedynie wtedy kiedy była jej awaria. Tych rzeczy może przecież dokonywać ktoś z mieszkańców. Myślę, że jest na to nawet większa szansa niż w przypadku osoby obcej."


...pierwsza brama od strony Obozowej może i bywa blokowana przez mieszkańców - pytanie tylko po co?
na pewno bywa blokowana przez Panie sprzątające, i to na dłuższy czas- sam nie raz byłem świadkiem i prosiłem o zamykanie.
ostatnio codziennie  przy podlewaniu zieleni. efekt?
-27 lipiec niedziela - brama po raz kolejny jest schrzaniona.
może dobrze by było się przy okazji naprawy dowiedzieć od konserwatora czy blokowanie może powodować te nieustanne usterki?
a jeżeli tak to zaprosić firmę sprzątającą do partycypacji w kosztach naprawy?
może też taniej niż ciągłe naprawy wyszło by zamontowanie zaworów wody na zewnątrz budynku?
aha. ktoś wywiesił na klatkach informacje o drobnych kradzieżach - więc pewnie problem niedomkniętej przestrzeni wewnątrz bloków jednak istnieje.

Offline

 

#9 2014-07-28 00:24:23

 krasus

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 446
Punktów :   

Re: Włamanie do piwnicy 38C

Taka uwaga dot. info wywieszonego na kl. schodowych przez redutę.

Rano brama garażowa pod blokiem B jest blokowana przez kogo? W momencie jej zalokowania wystawiony przez nią jest żółty wąż ogrodniczy.
Kto w godzinach sprzątania blokuje drzwi wejściowe do klatek schodowych zarówno z parkingu jak i z garaży?
Dlaczego osoby wychodzące "na chwilę" na łąkę nie zamykają furtki (czasem kilkukrotnie w ciągu dnia jest otwarta)?
Dlaczego firma remontująca balkony (nie wiem czy jeszcze u pracują czy skończyli) nie domykają furtki tylko jest wiecznie otwarta (jak się zamknie to zamiast klucza używają siły by ją otworzyć).
Kto zostawia wiecznie (sobota i niedziela) zablokowane drzwi wejściowe do klatki nr 4 bloku C?

Chwilowo wspomniane przez saark18 drobne kradzieże mogą przerodzić się w grubsze. Zapewne szybko się rozejdzie informacja, że tu wszystko pootwierane.

P.S. Nie wiem jak jest obecnie ale jeszcze wiosną tego roku brama pod blokiem "B" zamykała się z dość sporą zwłoką po przejściu/przejechaniu przez nią (jakieś 30s gdzie w garażu środkowym dzieje się to od razu).

Uważam, że w/w firmy/osoby ułatwiające sobie życie blokowaniem i pozostawianiem otwartych drzwi czy bram powinny partycypować w kosztach odszkodowawczych czy naprawczych.

Może dodatkowo umieścić informację przy wejściu na nasz teren iż jest on prywatny (coraz częściej kręcą się tu osoby z innych wspólnot licząc na otwartą furtkę i możliwość z korzystania z niej). Może reduta by tak mogła poinformować naszych sąsiadów z bloków 40 i 42 że na łąkę chodzi się na około a nie na skróty., nie raz przychodząc na plac zabaw maszerują ku niej aby sprawdzić czy nie jest uchylona, tak samo rowerzyści sobie tu przyjeżdżają w nadziei, że otwarta.

P.S 2
Może miejsce poboru wody na potrzeby ogrodnicze i porządkowe dało by się umieścić w pomieszczeniu śmietnika?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.obozowa38bc.pun.pl