Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-02-20 10:55:03

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

awaria - do administracji

blok 38B  klatka nr 3. spocznik pomiędzy parterem a garażami.mamy zalany narożnik najbardziej zewnętrznych ścian. prawdopodobnie woda przecieka ze spocznika zewnętrznych schodów - ale to tylko domysł.

Halo Administracjo! warto może by rzucić na to okiem. mokra ściana wewnętrzna.tz. że gdzieś przecieka woda i może sobie stać pomiędzy izolacją a chyba wieńcem.trzeba by to doszczelnić zanim zacznie się niszczyć ściana i zanim się tam jakieś dziadostwo zalęgnie. przecież mamy jakiegoś konserwatora. może by przynajmniej to rozkuł żeby zaczęło schnąć?

nadal zero reakcji...przesłałem do użytkownika Sobola jako PW.   kolejna obserwacja - nie jestem pewien ale chyba miejsce przeciekania ściany pokrywa się z punktem gdzie rynna na elewacji wchodzi w glebę,...w sumie dziwne że administracja nie reaguje...nie wiem po co czekać jak się z małego problemu zrobi duży problem...woda sobie cieknie jak znajdzie jakąś drogę.może by to zaizolować teraz zanim zawilgnie większy kawałek ściany?podejrzewam ze samo z siebie się nie zatka....

tja.
nadal zero reakcji.rozumiem że administracja postanowiła problem przeczekać bo mokra plama niewielka...tylko że jeżeli przeciek już wylazł na wierzch to co jest pod spodem?

Może by tak drodzy Sąsiedzi przed tym wiosennym zebraniem pozbierać  te nasze opinie pomysły i uwagi i następnie na jakiś sprytny sposób ustalić gradację ważności żeby już w trakcie tego historycznego spotkania konkretnie poinformować administrację czego chcemy?...no i na co nas stać oczywiście.
Takie przed głosowanie?
Każdy pewnie ma już jakiś "ulubiony" temat do poprawy.
np.wg. mnie ogólnie jest nie źle - nawet bardzo fanie ale wkurza mnie oprócz problemów z wentylacją i zaparowaniem - co jest problemem wewnątrz mieszkania  - sprawa oznaczenia i przejścia do głównej Obozowej.
Po za tym rozmawialiśmy o rowerowni i drzwiach do komórek...
Gdyby pozbierać to do kupy moglibyśmy zdecydować na co administracja ma wydać nasze pieniądze w pierwszej kolejności a co deweloper poprawić w ramach gwarancji.Z doświadczenia wiem że przeważnie na takich zebraniach głosuje się nad wnioskami administratora które nie zawsze są zgodne z naszymi interesami a wnioski mieszkańców przepadają i rozmywają się w toku długotrwałych ustaleń...

Ostatnio edytowany przez saark18 (2012-03-09 10:27:16)

Offline

 

#2 2012-02-25 15:12:42

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

A ja mam inne pytanie apropos usterek. Sytuacja z dzisiaj. Wstaje rano i okazuje się, że nie mam dostępu do interentu, nauczony doświadczeniem i sytuacjami z przeszłości po sprawdzeniu rutera w domu wychodzę na klatkę schodową i sprawdzam czy działa oświetlenie - nie działa. Schodzę na dół do skrzynki administracyjnej, sprawdzam bezpieczniki i jest okej. Jest sobota rano, biuro soboli pracuje od poniedziałku do piątku, co teraz ? Numeru telefonu do kogoś kto pełni jakiś dyżur techniczny w weekend lub w tygodniu po godz. 17 gdy sobola już nie pracuje brak. Udało mi się dodzwonić do balmontu, miły Pan przyjechał i sprawę rozwiązał w 3min. Ale powinniśmy chyba mieć jakąś formę pomocy ze strony zarządcy w razie usterek ? Z tego co się orientuje wszędzie są ludzie pełniący takie dyżury, może u nas też jest ale nigdzie o tym nie napisano ?

Offline

 

#3 2012-03-08 14:18:28

olka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-27
Posty: 6
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

Chyba powoli zaczyna się "sypać" ten nasz blok! Dzisiaj zaobserwowałam na oknie balkonowym 4 białe smugi od górnej futryny do dołu okna. Wyszłam na balkon z zamiarem starcia smug wilgotną ścierką, niestety nie dało się! Okazało się, że to biały tynk spłynął po szybie!!!! Dzwoniłam do administracji, powiedzieli, że przyjdą i zobaczą, a z myciem wręcz chyba z drapaniem okna będę musiała uporac sie sama. Nawet nie wiem jakim środkiem czyszczącym to wyszorować?? bo wodą z płynem nie schodzi! Czy ktoś też ma taki problem?

A co do braku internetu i usterek w bloku, które w przyszłości zdarzą sie weekend - zgadzam się powinien być jakis awaryjny numer telefonu!

Offline

 

#4 2012-03-08 18:56:55

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

Witam, u mnie jest to samo, pojawiły się pierwsze ślady w tamtym roku, a teraz też zauważyłem że są nowe. Jak na razie mam mieszkanie w remoncie i nie próbowałem ścierać. Myślałem ze to łatwo ścieralna "substancja", to mnie teraz wystraszyłaś:(. U mnie pojawia się to tylko na oknie balkonowym.

Offline

 

#5 2012-03-09 09:47:51

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

Dziwna sprawa, skoro pod wpływem wody to rozmokło i spłynęło to i przy pomocy wody powinno puścić. Próbowałaś może odkamieniacz albo ogólnie płyn czyszczący do elementów sanitarnych?

Offline

 

#6 2012-04-17 10:06:12

 czupens

Użytkownik

3660503
Skąd: 38c kl V
Zarejestrowany: 2011-09-27
Posty: 42
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

No i problem nadal tkwi, szyby niestety musiałem skrobać razem z futrynami i itp. zajęło mi to pół dnia, ale się udało. Niestety wczoraj zauważyłem, że problem znowu się pojawił. Zgłosiłem ten fakt na piśmie i Panowie byli, stwierdzili ze problem tkwi u góry. Dzisiaj idę zgłosić sprawę ponownie i tu apel do tych co też mają podobny problem by również zgłosili, by to w końcu usunęli, bo nie zamierzam ciągle myć szyb.

Pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-04-18 10:58:19

olka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-27
Posty: 6
Punktów :   

Re: awaria - do administracji

Tak, problem jest cały czas! Zgłaszałam na pismie ok. miesiąc temu, powiedzieli, że ktoś się temu przyjrzy, ale jak widać chyba się nie przyjrzał, gdyż sytuacja znowu się powtórzyła. Zadzwoniłam dzisiaj i powiedziałam, że nie zamierzam myć po raz kolejny tego okna - bo to nie lada wysiłek! Powiedzieli, że przyjdą, umyją i zobaczą co się tam u góry dzieje!!

Zgłaszajcie proszę jeśli macie to samo!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
regeneracja armatury zachodniopomorskie