Forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C

Witamy na forum mieszkańców bloków przy ul. Obozowej 38B oraz 38C w Krakowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji związanych z naszym osiedlem, okolicą i nie tylko.


#1 2012-01-27 11:17:47

olka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-27
Posty: 6
Punktów :   

Immergas - przedłuzenie gwarancji

Własnie zadzwoniłam do Immergasu, bo przypomniało mi się, że w zeszłym roku gośc, który uruchamiał piec powiedział, że przed upływem roku trzeba zrobić przegląd, żeby przedłużyc gwarancję. Okazało się, że faktycznie przed upłwem roku trzeba się zgłosić, oni przyjadą zrobią przegląd, podbiją gwarancję, a wszystko to za bagatela 180 zł!!! Uważam, że to jest przegięcie, co o tym myślicie i co robicie w tej sytuacji? Będę wdzięczna za jakieś opinie i porady. Pozdrawiam wszystkich!

Offline

 

#2 2012-01-27 11:25:06

obozoweTango

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 76
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

My olaliśmy podbijanie gwarancji:) Czy wyjdziemy na tym dobrze okaże się za jakiś czas:)
Sterownik Tybox 710 kupiliśmy na allegro za 138zł z przesyłką, podłączenie i ustawienie to bułka z masłem:)
W serwisie sterownik z montażem 270zł, sam montaż jak ktoś tu na forum pisał 80zł:)

Offline

 

#3 2012-01-27 12:17:41

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

olka napisał:

Własnie zadzwoniłam do Immergasu, bo przypomniało mi się, że w zeszłym roku gośc, który uruchamiał piec powiedział, że przed upływem roku trzeba zrobić przegląd, żeby przedłużyc gwarancję. Okazało się, że faktycznie przed upłwem roku trzeba się zgłosić, oni przyjadą zrobią przegląd, podbiją gwarancję, a wszystko to za bagatela 180 zł!!! Uważam, że to jest przegięcie, co o tym myślicie i co robicie w tej sytuacji? Będę wdzięczna za jakieś opinie i porady. Pozdrawiam wszystkich!

fakt.mi też to powiedział i faktycznie 180 zetów za oglądnięcie pieca i ewentualną wymianę paru uszczelek to duże przegięcie.mnie to czeka dopiero w październiku i będę szukał alternatywy.gdyby ktoś miał jakiś namiar byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2012-01-27 16:16:08

 Sebastian

Użytkownik

Skąd: 38c, klatka V
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 85
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

Witam,
pisałem już o tym jakoś z początkiem grudnia. Co do samej gwarancji - alternatywy raczej nie ma, no chyba że masz znajomego z uprawnieniami, wpadnie do Ciebie na kawę i przy okazji podbije Ci gwarancję na kolejny rok. Z tego co się dowiadywałem koszty napraw piecan np. samego wyświetlacza gdyby coś się z nim podziało są dość spore a jak ogólnie wiadomo złośliwość rzeczy martwych bywa okrutna w najmniej spodziewanych momentach. Ja zapłaciłem. Co do sterownika to jest o tym cały osobny temat i jest w nim powiedziane o tym już chyba wszystko.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2012-02-01 19:52:07

dozorca

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 6
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

Czy mam ktoś tańszego serwismena? Będę wdzięczny za jakiś kontakt

Offline

 

#6 2012-03-22 18:24:38

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

leje mi się z pieca.ktoś z Sąsiadów tak miał?to podchodzi pod gwarancję?leje się z podpiętych dołem rurek,dokręcałem ale nie pomaga.

Offline

 

#7 2012-03-22 21:49:01

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

Mnie przy uruchomieniu kapało z wyjściowej rury na CO (pierwsza od prawej). Przeciekało jednak nie na "nakrętkach" a na wejściu rury w plastikową rurkę przy korpusie pompy. Serwisant wymienił uszczelkę i tyle.
Sprawdź jak masz możliwość skąd kapie (może musisz zdjąć obudowę...).

Offline

 

#8 2012-03-24 07:29:59

Mateuszu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 88
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

A tak z innej beczki, jak długo czekacie aż zacznie się lać ciepła woda?

Offline

 

#9 2012-03-24 07:59:05

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

długo:) im dalej od pieca np. kuchnia tym dłużej.a Wasze piece wydają dziwne dźwięki? stukoty i rzężenia?

Offline

 

#10 2012-03-24 10:05:27

 kmmareek

Użytkownik

Skąd: 38C
Zarejestrowany: 2011-10-27
Posty: 410
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

Z ciepłą wodą jest problem ogólnie w tym rodzaju pieców (według mnie). W instrukcji jest opisana możliwość regulacji z tego co pamiętam mocy czyli innymi słowy czasu potrzebnego by uzyskać nastawioną temp. Można wezwać gościa by coś zmienił... ale jakoś się z tym żyje.
Czekanie na ciepłą wodę nie jest dla mnie kłopotem, natomiast bardzo drażniące jest to, że siedząc w wannie chce się dolać gorącej wody, a tu najpierw leci zimna i dopiero potem ciepła (i całe założenie dolania sobie gorącej wody idzie w ......)

Przy okazji - na jaką temp macie nastawioną wodę użytkową ? (a CO?)

Acha - co do dźwięków to poza szumem wentylatora w czasie pracy i potem cichutkim szumem pompy wody raczej nic. Może masz pompę nastawioną na III max bieg i to woda i ewentualnie powietrze Ci tak hałasuje ?

Ostatnio edytowany przez kmmareek (2012-03-24 10:07:08)

Offline

 

#11 2012-03-24 15:33:05

saark18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 154
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

ustawienia mam takie jak w chwil uruchomienia. pewnie wreszcie zaszaleje i przeczytam instrukcję obsługi... a to ciekniecie to mam wrażenie wynika od uderzeń ciśnienia na rurki w momencie otwierania wody.większość kurków mam przechyłowych. podobno piece gazowe tego nie lubią.w każdym razie wydaje mi się że doszczelnienie rozszczelnień powinno być w ramach gwarancji.po prostu nie mam ochoty płacić za to lub samemu to robić skoro piec ma gwarancję i raptem parę miesięcy eksploatacji.

Offline

 

#12 2012-03-29 12:02:39

tecku

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-19
Posty: 146
Punktów :   

Re: Immergas - przedłuzenie gwarancji

Niestety na ciepla wode czasem trzeba dlugo poczekac. Dziwi mnie fakt ze w rurach strasznie szybko sie ona ochladza i imo iz chwile temu korzystalem z cieplej wody to jest ona znowu zimna. Czyzby rury nie byly izolowane czy tak to juz po prostu jest?

W kuchni problem (przynajmniej w mieszkaniu typu srodkowego - od poludnia 2 pokoje) z ciepla woda bylby jeszcze wiekszy, bo jest spory kawalek od pieca, dlatego my zdecydowalismy sie na zainstalowanie termy i rozwiazanie sprawdza sie swietnie. Ciepla woda niemal natychmiastowo, bez zlewania wiadra zimnej wody w kanal. Zainstalowalismy taka na 10 litrow, ale jeszcze nie zdazylo sie zeby braklo, zwlaszcza ze jak jest sporo naczyn to w ruch idzie zmywarka. Mysle ze 5-tka by w zupelnosci wystarczyla, polecam to rozwiazanie tym ktorych meka zimna woda w kuchni.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Piotrków Trybunalski przegrywanie kaset vhs w polsce